Povezivanje na Internet

ZTE ZXHN H108L ne rade port 3 i 4

R4zOR229 ned 3.11.2013 13:05

Nikako da osposobim ta dva porta, naso sam u postavkama pod Interface Setup-Lan i onda DHCP stavio kvacicu na psyhical ports 3 i 4 i sad dobim IP na njima al opet nema interneta?! I da zvao sluzbu za korisnike kaze tip to nije moguce to je za televiziju, pa sam mu reko da su to fizicki isti portovi i onda kaze da bi to bilo teoretski moguce ali da oni ne pruzaju tehnicku podrsku za to da pitam na forumima??!! I to je sluzba za korisnike, mislim nisu za drugo nego da im dodem tamo i upucam ih.

R4zOR229 ned 3.11.2013 13:14

optima, i da custom firmwire za ovaj ruter ja nemoguce naci...tj on orignalni ne ovaj blesavi od optime di mi se cini da pol postavki fali

 

EDIT: Evo konacno sam uspio pa da na brzinu napisem

 

Odete u: Advenced Setup- Vlan

 

Tamo prvo u define VLAN group

 

stavite na VLAN index 1 i u njemu stavite kvacice na ethernet 3 i 4

 

onda u VLAN index 2 i tamo maknete kvacice sa eternet 3 i 4

 

nakon toga opet u vlan glavni izbornik I onda Assing VLAN PVID....

 

tamo PVID portove na eternet 3 i 4 prebacite sa 2 na 1 i voila sve radi

amirwww sub 9.5.2015 23:31

VRLO JEDNOSTAVNO

1.ADVANCED SETUP

2.VLAN

3.DEFINE VLAN GROUP:provjerite koji vam vlan index radi,tj na kojem izlazu imate internet.kod mene je 2.(kad resetujete modem uvjek na portu 1 imate internet. port 2,3,4 su namjenjeni za moja tv i kojekakve telekomove usluge)

na tom indexu u sekciji ETHERNET čekirate 1234 polja.u indexu 3 i u sekciji ACTIVE stavite NO,da ih deaktiviramo jer nam nisu potrebni.

4.ASSIGN VLAN PVID FOR EACH INTERFACE:tu u sekciju ETHERNET u sva polja stavim 2.

 

Obavezno u sekciji INTERFACE SETUP-LAN-PHYSICAL PORTS čekirati sva četiri kvadratića.