Povezivanje na Internet

WI-FI (router+android mobitel)

Americano ned 8.4.2012 19:01

e pozz svima :D 
imam router  koji naravno podrzaje WI-FI .. nastimao sam sve tj ukljucio WI FI i sve radi .. kad preko mob-a (SAMSUNG Galaxy naravno Android)  odem u postavke i da trazim WI-FI mreze ja naravno nadjem svoju mrezu od svog routera  i odem fino  KLIK na mrezu( u mom slucaju to se zove "Amer-mreza") znaci kliknem na Amer-mrezu  i odem "SPOJI" ..kad to odem gore pri vrhu mi pise preuzima  kao te neke IP podatke STA VEC i onda pise ODSPOJENO :S i nmg se nikako nakacit na mrezu preko mobitela ..
A kad idem preko laptopa  naravno sve lagano WIN 7 mi je na laptopu isto tako laptop mi podrzaje i ANDROID pa laptop prebacim na Android i kad ocu tako isto na laptopu kao sto sam probo sa mobitelom NECE :S  Haman mi nesto mreza nece na Androide xD
Zna li ko sta je problem ili kako to se treba nastimat ?

Mozda me niste najbolje razumjeli ali uglavnom  MOBITEL MI JE ANDROID i ne mogu se nakacit na mrezu WI-FI od mog ROUTERA . 

WrongType ned 8.4.2012 19:15
Americano kaže...

RUTER je BILLION .. stvarno je dobar .. moze na njega WI-FI ...a nisam stavio zastitu .. bio sam prvo stavio zastitu pa reko mozda je zbog toga pa sam skinuo zastitu OPET ISTO :// 

Si se probao spojiti na neku drugu mrežu s mobitelom?

Americano ned 8.4.2012 19:19

Jesam .. probao sam na jednu sto se zove WIRAC .. i spojim se kad ocu na internet moram upisati USERNAME I PASWORD udje na njihovu pocetnu .. ali ne koristim ja tu mrezu pa nmg preko njih .. u mene ADSL ..
ali kod mene jaran isto ovako napravio i njemu moze .. kod mene nesto nece ://
sto je najcudnije na laptop OCE da se nakaci  KAD NIJE LAPTOP u ANDROID OPERATIVNOM SISTEMU .. a cim je android odma NECE tako i mobitel ANDROID je i nece :S  

Americano ned 8.4.2012 19:33

aa ne ne .. nego ovako 

KAD PREKO SVOG LAPTOPA HOCU NA MREZU OVU STO SAM NAPRAVIO .. onda HOCE .. ali kad laptop stavim u MOD ANDROID OPERATIVNOG SISTEMA onda NECE NI LAPTOP  a MOBITEL MI JE ISTO ANDROID i kad ocu preko mobitela na ovu svoju mrezu sto sam napravio  OPET NECE.. znaci hoce mi kad  mi je laptop  WINDOWS 7 oprativni  .. a cim je neki uredjaj putem ANDROID operativnog ODMA NECE  .. to mi nije jasno ..  
Razmijes li me sad ?  nmg ni ja bas najbolje objasniti  IZVINI .. ali uglavnom problem je taj CIM MI JE NEKI UREDJAJ NA ANDROIDU ODMA MI NECE NA WI-FI da se konektuje .. a cim uredjaj nije ANDROID onda HOCE :S 
Nesto ga onda ANDROID  KOČI garant , nema sta drugo .. 

Mitsuoka ned 8.4.2012 19:37
Americano kaže...

aa ne ne .. nego ovako 

KAD PREKO SVOG LAPTOPA HOCU NA MREZU OVU STO SAM NAPRAVIO .. onda HOCE .. ali kad laptop stavim u MOD ANDROID OPERATIVNOG SISTEMA onda NECE NI LAPTOP  a MOBITEL MI JE ISTO ANDROID i kad ocu preko mobitela na ovu svoju mrezu sto sam napravio  OPET NECE.. znaci hoce mi kad  mi je laptop  WINDOWS 7 oprativni  .. a cim je neki uredjaj putem ANDROID operativnog ODMA NECE  .. to mi nije jasno ..  
Razmijes li me sad ?  nmg ni ja bas najbolje objasniti  IZVINI .. ali uglavnom problem je taj CIM MI JE NEKI UREDJAJ NA ANDROIDU ODMA MI NECE NA WI-FI da se konektuje .. a cim uredjaj nije ANDROID onda HOCE :S 
Nesto ga onda ANDROID  KOČI garant , nema sta drugo .. 

Ne ostaje ti ništa drugo nego promijenit taj router. On i Android se ne vole baš.

Mitsuoka ned 8.4.2012 19:41
Americano kaže...

E jesi i pomogao ..svaka ti dala ..

 

Nema se tu šta pomoći. Riješenja nema! Svi koji su imali te routere su ih mijenjali radi toga. Kad izmisliš toplu vodu javi. 

 

Pokušaj samo uključit DHCP, to možda pomogne, ali je veća vjerojatnost da neće.

Mitsuoka pet 13.4.2012 19:15
Americano kaže...

a mozes li mi reci kako si ti rijesio ovo sa motorolom pa da i ja isto pokusam :)
Ovo sad sto si postao ne moze ://  

Flashanje firmwarea se može odnosit i na mobitel i na router.

Ako je za mobitel, trebat ćeš ga rootat za to, ako je za router, onda stranica proizvođača routera i nađi najnoviji firmware za svoj router.

Tamo ti treba bit objašnjeno kako se stavlja novi firm, ali rekao sam ti već, vjerojatno ti ništa od toga neće pomoć, osim zamjene routera.

 

Prvo neka kolega kaže jel flashao firmware za mob ili za router.

Mitsuoka sub 14.4.2012 10:44
marko1103 kaže...

firmware za mob sam flashao no to je moja situacija. vjerovatno će mu sa statičkim IP adresama proraditi, ali to zasigurno nije dobro rješenje ako često mjenjaš wireless mreže

Samo pitanje, koji si router imao?

Mitsuoka sub 14.4.2012 23:10
Americano kaže...

Da te pitam .. moze  li kako da preko  USB  kabla udjem na internet na mobitelu ?  prikopcam pc sa mobitelom i da udjem na net na mobu ?? 
Jel moguce to ?  

Nisam siguran, ALI, ima jedno drugo rješenje kojega sam se tek sada sitia, a koristim svaki dan to.

 

Doduše, samo ako imaš Win7 i wireless adapter (rekao si da se laptopom spajaš na WLAN pa ga očigledno imaš) ti mogu pomoć.

 

Riječ je o programu imena Connectify, kojega ćeš morati sam naći po internetu, jer pretpostavljam da ne želiš plaćati, iako nije ni skup koliko je koristan.

 

Ako zapneš sa namještanjem hotspota, pitaj, ali jednostavno je, imaš 4 kućice - ime mreže, password koji ćeš koristit, vrsta zaštite (WPA2-PSK) i način spajanja (njega ostaviš na auto). 

kratos091 ned 29.7.2012 18:57
Americano kaže...

Da te pitam .. moze  li kako da preko  USB  kabla udjem na internet na mobitelu ?  prikopcam pc sa mobitelom i da udjem na net na mobu ?? 
Jel moguce to ?  

Ja to redovno radim preko Nokia PC Suitea, sa One Touch Accessom. Samo upišeš pristupnu točku i korisničko ime i lozinku ako trebaju.

GRDI-146 pet 5.4.2013 17:16

Imam problemcic

U hotelu sam i naravno hotel ima hotspot.
Ukljucim WIFI  na svom GalaxyS (GT9000, 2.3.6.) i spojim se na taj hotspot ( otkljucani ) naravno gore pise connected. 
Sada naravno palim browser na mobu kako bi ispunio onaj klasicni "user name pasword" potvrdu. No tu mi mob kaze da je greska u vezi tj da nema interneta.

 

Pokusao sam se spojiti sa Sony xperiom ( 4.x.x. ) i spojio sam se te potvrdio tamo user i pasword i poceo surfati internetom.

To sam uspio i sa laptopom. 

Što muci samsunga da se nemoze spojiti tj da nemoze sam sebi reci da prvo otvori onaj 178.xxx.x.x./login 

brastovica1 pon 30.11.2020 11:27

Moj samsung a40 bez problema lovi wi-fi ruter,prepoznaje ga ali se linkovi ne otvaraju dok bez problema to radim sa ostala 3 mobitela i mojim kompom...bežićno.U čemu je problem?Inče mj mob. radi normalno na ostale bežićne veze..kafići itd.