Povezivanje na Internet

Seedbox,Root serveri, provideri i mogucnosti

LUXX čet 3.3.2011 21:12

Evo opet male temice o boxevima, rootserverima i ostalim ljepotama :D

 

Ja sam ih vec dosta isprobao a najbolje dopali su mi se:

 

Seedplace.eu

 

cak i shared serveri (root server) idu u DL i UP do nekih 12MB/s

Brz Support.

Jest da je server spor (onaj shared) ali dovoljan (ako kreirate torrente potraje ponekad)

Cijene su humane.

 

 

whatbox.ca

 

Po meni super usluga i boxevi.

Uzeo sam od njih onaj Beta plan

 

150 Mbit/s linija.

Brzine su ludnica.

 

Na trackerima sa puno seedera/leechera (IPT, TL)

Download mi je isao do 40 MB/s

Upload do nekih 16-25 MB/s

 

Sta reci....

Cijene su super, Dovoljno mjesta na boxu, fleksibilni su (ako hocete upgrade/downgrade nema frke u roku odma srede)

Support brz i uljudan

Podatke od boxa dobijete u roku 5 minuta!!

 

Mala caka postoji:

Ako uzmete mali box imate i mali promet.

Dakle srezu vam dozvoljeni promet a ako ga predete smanje vam brzinu.

Dakle ko misli natuc puno prometa (uploadat iznad 1.5TB) neka uzme veci box tu je i vise prometa ukljuceno i hard je veci.

Mene ne smeta to ogranicenje ali lako ga se dosegne kad se pogledaju brzine koje se dosegnu.

 

Sucelje im je rutorrent i imate i skidanje filova preko ftp i http.

kreiranje torrenata ide dosta brzo.

 

Boxevi su dosta cesto rasprodani pa bolje svako malo navratite i pogledajte dal ima slobodno.

Posto je kod njih cesto da cim se oslobode boxevi netraje dugo i opet je rasprodano.

 

Eto to je uglavnom debela preporuka od mene.

Opisite vi vase iskustvo sa drugim providerima.

 

geko čet 3.3.2011 21:18

Također sam probao whatbox.ca, ali fiksni plan.

100 Mb/s linija, 115 GB hard diska i neograničen promet za 15$. {#}

Podatke za box sam dobio unutar 2-3 min nakon uplate. Usluga je odlična i nije bilo nikakvih kvarova i pada servera.

Brzine su max. do 10 MB/s što zavisi o broju leechera. Disk je brz i recheck kao i kreiranje torrenata kratko traju.

 

LUXX čet 3.3.2011 21:20
geko kaže...

Također sam probao whatbox.ca, ali fiksni plan.

100 Mb/s linija, 115 GB hard diska i neograničen promet za 15$. {#}

Podatke za box sam dobio unutar 2-3 min nakon uplate. Usluga je odlična i nije bilo nikakvih kvarova i pada servera.

Brzine su max. do 10 MB/s što zavisi o broju leechera. Disk je brz i recheck kao i kreiranje torrenata kratko traju.

 

ah to je onaj mali.

Ma mislio sam i ja al su mi sline pocurile na beta boxeve i nisam pozalio.

Brzine su super

 

GeForce čet 3.3.2011 21:38

imao Seeplace shared opciju..3 ghz proc..neki sporiji disk, 100 mbit. natuko sam oko 8 tb ( 5 up, 3 dl)

preporuka za sve koji nemogu izdvojit previse love za box...kvalitetna usluga i nikakvih problema nije bilo

overdice sub 17.12.2011 19:45

Da malo oživim temu  :)

 

Dobio sam neke pozivnice za neke privat trackere koji me zanimaju, ali sa brzinama uploada koje imam, nema previše smisla prihvatiti iste. Brzina neta mi je pre mala (do 4 Mbit/s download i 256 Kbit/s upload) za seedat, a kamoli uploadat bilo šta. Da neduljim puno sa pisanjem, treba mi neki seedbox, jer nema mi smisla prihvatiti pozivnice, a da me banaju nakon tjedan dana, + da mi RL prijatelji posli imaju zaje8ancije radi mog bana...

Znaći mene osobno zanima neki seedbox koji mogu koristit:

  • šta je moguće prije (nije uvjet),
  • min 100 GB prostora (naravno, što više to bolje),
  • brzina uplouda- šta više to bolje,
  • da nemam zaje8ancije sa korištenjem (šta jednostavnije to bolje),
  • da imaju dobar custom support,
  • šta je moguće jeftinije.

Ako neko ima dobru preporuku za neki seedbox, bio bi više nego zahvalan

power_user čet 9.2.2012 18:42

Opet budim teme iz mrtvih, ali valjda bolje nego raditi nove pa da me linkaju na ove?

 

Dakle, trebam preporuku nekog seedboxa, bar 50GB diska, 5-10torrenta i puno prometa sa što većom brzinom jer bi ga uzeo zajedno sa frendom da malo dignemo ratio). Cijena naravno čim povoljnija, ali ako je dobra ponuda €/$5 ne znači ništa.

mmesh čet 16.2.2012 10:34
power_user kaže...

Itko?

 

Sad smo po preporuci našli ovu firmu: http://www.chociz.com/index.html, ali mislili smo uzeti ovaj VPS http://www.chociz.com/vps1gbps.html umjesto seedboxa, jer gigabitni seedbox košta €16, a ovo je VPS s tom brzinom za 11, a ipak dobijemo malo više mogućnosti koje bi možda i iskoristili. Mišljenja?

 

P.S. unmetered bandwith je na oba, to smo već provjerili

Pozdrav!

 

A jesi li čitao "Terms of service"?

 

Tamo piše da ne dopuštaju "public torrents on their servers".

I ja isto razmišljam o sličnoj soluciji, ali ovo me malo pokolebalo. Imaš li možda kakva iskustva s takvim slučajevima?

power_user čet 16.2.2012 10:45
mmesh kaže...
power_user kaže...

Itko?

 

Sad smo po preporuci našli ovu firmu: http://www.chociz.com/index.html, ali mislili smo uzeti ovaj VPS http://www.chociz.com/vps1gbps.html umjesto seedboxa, jer gigabitni seedbox košta €16, a ovo je VPS s tom brzinom za 11, a ipak dobijemo malo više mogućnosti koje bi možda i iskoristili. Mišljenja?

 

P.S. unmetered bandwith je na oba, to smo već provjerili

Pozdrav!

 

A jesi li čitao "Terms of service"?

 

Tamo piše da ne dopuštaju "public torrents on their servers".

I ja isto razmišljam o sličnoj soluciji, ali ovo me malo pokolebalo. Imaš li možda kakva iskustva s takvim slučajevima?

Ne znam, imamo ga nekih tjedan dana, seedano skoro TB i nismo ništa dobili, nisam ni vidio to{#}