Razaniash sub 28.11.2020 16:10

Pozdrav svima.

Dakle ovako. Rođak mi ima pokućni internet od Tele 2. Živi na Plovaniji (Kvart u Zadru) i nisan točno mirija brzinu preko speedtest, ali znan da je brz. Posudija san od njega taj internet i donija ga kod cure koja živi na Stanovima, nekih 1,5km udaljeno. Kad ga spojim u njezinom stanu, brzina je katastrofa. Preko speedtest pokazuje 0,92Mbps.

Za usporedbu, kad se spojim preko njezinoh Hotspot-a od mobitela, brzina je oko 21Mbps.

Pokućni je od Tele 2, dok je ona na A1.

 

Da li zna netko zašto je razlika u brzina tako drastična?

Hvala

darkborg sub 28.11.2020 16:29

Sve ovisi o lokaciji baznih stanica i pokrivenosti (I naravno broju korisnika na baznoj na koju si spojen).
Meni je kod kuće dok sam imao pokućni razlika u brzini bila od 10 mbps u jednom dijelu kuće do 50mbps u drugom dijelu. Znači pet puta bolja brzina na samo desetak metara razmaka, a onda možeš zamisliti kolika razlika može biti na 1.5km.

Gale92 sub 28.11.2020 16:33

Evo recimo da se nadovežem sa svojim primjerom, ja živim na Rabu (koristio sam Pokućni Tele2) kod mene na stanu je brzina 60mbps. Idem kod fredna koji živi 4km od mene i kod njega je brzina 1mbps (uzeo sam svoj ruter kod njega). Upravo je ovo što je kolega iznad naveo....

Razaniash sub 28.11.2020 16:47

Hvala. Ja isto kući imam Tele2 pokućni i jako sam zadovoljan. Jedino preko ljeta padne brzina jer onda previše ljudi bude spojeno, ali to je samo 2 miseca negdi, ostalih 10 mi je brzina fantastična.

Ali nisam još primjetija da mi brzina varira ovisi di mi je router uključen u struju, ali dobro znati, hvala još jednom.

Gale92 sub 28.11.2020 16:52
Razaniash kaže...

Hvala. Ja isto kući imam Tele2 pokućni i jako sam zadovoljan. Jedino preko ljeta padne brzina jer onda previše ljudi bude spojeno, ali to je samo 2 miseca negdi, ostalih 10 mi je brzina fantastična.

Ali nisam još primjetija da mi brzina varira ovisi di mi je router uključen u struju, ali dobro znati, hvala još jednom.

 Jer si na dobroj lokaciji kao i ja i meni je bilo dobro. No ja sam se maknuo s TELE2 jer me smeta ovo ograničavanje prometa po maksimalnoj brzini za 200GB a nakon toga drastični pad....