Povezivanje na Internet

Proširivanje Wi-Fi signala s dva modema

sudy_freak sri 24.7.2013 18:58

Budući da nisam našao (ili nisam dobro tražio) problem sličan mome, red je da otvorim takvu temu.

Evo radi se o sljedećem: Znači, modem na prvom katu je povezan na liniju.
On odašilje svoj Wi-Fi signal.

Modem u prizemlju treba putem UTP kabela primati vezu te se ponašati kao odašiljač Wi-Fi sginala.

 

 

Zanima me je li izvedivo i kako napraviti.
Oba modema imam trenutno i odmah kod sebe.

Znam da ima različitih stvari koje to isto rade, ali želim iskorisiti ako se može postojeću opremu.


Unaprijed hvala svima na odgovorima. {#} 

naxeem sri 24.7.2013 19:17
sudy_freak kaže...

Budući da nisam našao (ili nisam dobro tražio) problem sličan mome, red je da otvorim takvu temu.

Evo radi se o sljedećem: Znači, modem na prvom katu je povezan na liniju.
On odašilje svoj Wi-Fi signal.

Modem u prizemlju treba putem UDP kabela primati vezu te se ponašati kao odašiljač Wi-Fi sginala.

 

 

Zanima me je li izvedivo i kako napraviti.
Oba modema imam trenutno i odmah kod sebe.

Znam da ima različitih stvari koje to isto rade, ali želim iskorisiti ako se može postojeću opremu.


Unaprijed hvala svima na odgovorima. {#} 

Kakav je to UDP kabel? Misliš li na UTP kabel?

 

Router moraš podesiti u bridge mod da ne dobiješ dva routera s NAT-om, tučno podesi lokalnu IP adresu (u istom rangeu kao i računalo) i spoji router kao računalo, isključi DHCP da ne budu dva i to je to. Moralo bi raditi.

wifi sri 24.7.2013 19:45

Posto nisi navea tocne modele modem/routera koje posjedujes, mogu samo nagadjat da isti imaju barem 2/4 LAN porta, a to se odnosi posebno na modem/router u prizemlju. Dakle, na katu ces UTP kabel spojit na jedan od LAN portova, a u prizemlju ces takodjer spojit na LAN!!!! (ne WAN ili nesto deseto) port. Na modem/routeru u prizemlju OBAVEZNO moras iskljucit DHCP! Na taj nacin ce ti se modem u prizemlju ponasat kao AP, dakle, podesis SSID tog sucelja i brige te. 

sudy_freak uto 13.8.2013 23:14

Da malo bumpam temu.
Stvar je sljedeća.

 

U linksu sam kupio ovaj router i nisam postigao željeni efekt.

Naime, imam sada dvije mreže, pratio sam korake, međutim, prvo sam postavio WPA2 security, nije pomoglo.
Onda sam vratio na WEP (jer je prije bilo problema sa više wireless uređaja), i opet nastane problem kada spojim 2 ili više računala.


Što dalje da radim?
Da maknem zaštitu?

I da, jel moraju nužno biti dvije wireless mreže, ili se jedna može standardno proširiti?

Totalno sam zbunjen s tim bežičnim mrežama. 

wifi sri 14.8.2013 12:36

u prvom postu si navea da vec imas postojece adsl modeme koje zelis iskoristit u mrezi. sad kazes da si kupia novi router. 

ssid modem/routera i novog routera stavi identican. wpa2 sifre stavi identicne. ako su ti uredjaji povezani kabelom, ostali bezicni klijenti ce se spajat na jaci signal, na katu novi router, u prizemlju modem/router. Tebi je jedino bitno da kad se jednom spoje, imas dostupan internet. Imas li ga? 

kiky94 pon 26.8.2013 15:02

Znaci ovakva je situacija kod mene:

 

U podkrovlju je jedan router s kojeg jedna žica ide na switch s kojeg ide dalje po kući te jedna ide preko krova u drugu kuću (duljina UTP cca 30-40 m) gdje se spaja na drugi switch te još jedan router s kojeg mi ide samo wifi. A sada me zanima dali bi ja ikako mogao spojiti više wifi mreža da radi kao jedna, znači spojio bi još jedan stari zyxelov router koji sam dobio od t-coma pošto mi od ovog signal je slab tj gotovo da ga ni nema vec u drugoj sobi. Znači imao bi 3 routera a da svi rade na jednoj mreži i da daju jednu wifi mrežu

hitmanr uto 27.5.2014 11:53

Pozz. ljudi, imam pitanje;

Imao sam internet u optime sve pet. Istekao mi ugovor i odlucio sam uzest i tv, dobio sam novi ruter a  posto tv prijemnik nema wi fi ruter drzim kraj njega.

Imam racunalo na katu ali mi je signal slab. Da li ja mogu stari ruter (koji isto radi al s drugom sifrom valjda ima drukcije postavke) koristit u isto vrime kad i ovaj novi?

Znaci da su oba ustekana u istu liniju ali jedan koristim samo za tv a drugi za internet? Naravno sve je priko iste linije. Jedan bi stavio na kat a drugi kraj tv-a.

Hvala.

mario.L_hr uto 27.5.2014 12:01
hitmanr kaže...

Pozz. ljudi, imam pitanje;

Imao sam internet u optime sve pet. Istekao mi ugovor i odlucio sam uzest i tv, dobio sam novi ruter a  posto tv prijemnik nema wi fi ruter drzim kraj njega.

Imam racunalo na katu ali mi je signal slab. Da li ja mogu stari ruter (koji isto radi al s drugom sifrom valjda ima drukcije postavke) koristit u isto vrime kad i ovaj novi?

Znaci da su oba ustekana u istu liniju ali jedan koristim samo za tv a drugi za internet? Naravno sve je priko iste linije. Jedan bi stavio na kat a drugi kraj tv-a.

Hvala.

NE.

 

Možeš ga iskoristiti kao AP (pristupnu točku). Spojiš ga UTP kabelom na novi router, na starom routeru isključiš DHCP (ja bi mu još dodao i statičku IP adresu) i to je to.

mario.L_hr uto 27.5.2014 14:24
hitmanr kaže...

Znaci uvijek moze biti samo jedan ukljucen nikako oba u isto vrijeme?

 Mogu li na njega kad bude ap stavit neku vanjsku antenu da mi baca dalje signal?

Oba mogu biti uključena u isto vrijeme. Jedan je zadužen za vezu prema ISP-u a drugi je zadužen za Wi-Fi (pojednostavljeno rečeno)

 

Da li možeš na njega postaviti vanjsku antenu. Ne znam. Trebaš provjeriti za tvoj model da li podržava takvo nešto.

Eno123 sri 30.7.2014 02:13

ja sam povezao 2 routera jedan je ZTE h108L a drugi TP-link WR841N (primarni je ZTE) i sad kad konektujem laptop na zte pise da internet nije dostupan jedino ga mogu konektovati na TP link da se mogu povezati, a sa telefonom mi je obrnuto i kad se povezem na TPlink jednostavno mi srusi cijelu mrezu i nit se mogu povezati sa laptopom ni sa mob jeli neko moze pomoci :(((((((

spojka sri 30.7.2014 09:23

u postavkama rutera Wi-Fi ručno im dodjeliti odvojene kanale, primjer jedan radi na kanalu 5 a drugi na 6 i td. i nema sudaranja više kada je isto ime mreže. Ako imaš smartphone sa androidom skini si wifi analyzer bude ti bilo malo lakše da vidiš dali sve radi.

Eno123 sri 30.7.2014 17:44
spojka kaže...

u postavkama rutera Wi-Fi ručno im dodjeliti odvojene kanale, primjer jedan radi na kanalu 5 a drugi na 6 i td. i nema sudaranja više kada je isto ime mreže. Ako imaš smartphone sa androidom skini si wifi analyzer bude ti bilo malo lakše da vidiš dali sve radi.

odvojeni su kanali i nije isto ima mreze promjenuo sam to, jednostavno nece na internet preko glavnog routera (ZTE) kad je sporedni router spojen(TPlink) i kad se spojim na sporedni router i kucam 192.168.1.1  da se udjem u postavke prebaci me na postavke od glavnog routera(ZTE) ovo je pijan covjek pravio bgm ...... 

jasenkoa ned 14.9.2014 22:51

pozdrav treba mi pomoc 

imam 2 rutera jedan D link je spojen na AP client i hvatam mrezu iz okoline e interesuje me dali ovaj drugi ruter tendu mogu spojit na d link i da mi siri mrezu po stanu da mogu tabletom se nakacit,posto nisam neki strucnjak u tome ako moze kako sto jednostavnije :) hvala pozz 

ante5656 sri 23.9.2020 16:08

Pozdrav svima

 

 

Imam dva tp link td w8961nd rutera te bi ih trebao spojiti bežično , zamislio sam to tako da  prvi ruter spojim žično sa glavnim modemom te da mi on šalje wifi signal  pa na njega spojiti bezicno jos jedan isti takav ruter .

pratio sam ovaj tutorial 

https://www.tp-link.com/en/support/faq/327/

ali problem je u tome što se na ovaj bezicni ruter na kraju ne mogu spojiti preko wifija .. izbaci grtesku da nemoze dohvatiti ip adrese.

Zna li itko u cem je kvaka?