tomislav10 čet 7.5.2020 22:38

Uskoro mi istječe ugovor kod Iskona i gledam kod koga sklopiti novi ugovor.

Dilema je spala na tri pružatelja usluga; iskon, Tcom i A1.

Kao dodatak zatražio sam prošireni, spotski i HBO premium paket

Evo cijena i prednosti i nedostataka svakog od njih koje sam postigao u pregovorima:

 

1) Iskon

- 259 kn/mj

- bakar max do 50mbps

- nema sportklubove

- besplatni pozivi samo prema fiksnim brojevima

- ima Iskon wi-fi za 49 kn/mj - 60GB (SIM radi i u mobitelu)

 

2) Tcom

- 244 kn/mj

- bakar max do 50mbps

- ima sportklubove za razliku od Iskona koji nema

- ne znam što je s uslugom sličnoj Iskon wi-fi-ju

 

3) A1

- 314 kn/mj 

- optika do max brzine 500mbps u cijeni

- dodatno interna videoteka u cijeni

- Planet sport u cijeni

- Arena nema

- otkup penala do 1000 kn i tablet vrijednosti cca 800 kn

 

 

 Što predlažete?

tomislav10 pet 8.5.2020 08:18
sandokan111 kaže...

2 bakra i 1 optika? Jos najjeftinije? Normalno da ide optika (ako si dobro shvatio da je optika a ne "optika" koja je u biti coax)

 Optika je, kad dodam ono što želim i ujednačim tv pakete, u stvari najskuplja. Mislim da je kod mene A1 baš na optici, vuku kebele s bandera po kućama ...

 

Osim toga na A1 ima najviše prigovora od strane korisnika po forumima. Istina, ima i na Iskon koji je meni sasvim OK...

najdix pet 8.5.2020 11:16

Zna li netko, za Iskon wi-fi preko mobilnih mreža, da li se to može uzeti kao samostalna usluga ili se mora biti njihov pretplatnik još nečega. 60 mobilnih gigabajta za 49 kn mi se čini predobra ponuda za 4G brzine. I zašto rade ograničavanje na upotrebu preko tableta ili prijenosnih routera kad postoje dual sim mobiteli?
Hvala.

sandokan111 pet 8.5.2020 12:42
tomislav10 kaže...
sandokan111 kaže...

2 bakra i 1 optika? Jos najjeftinije? Normalno da ide optika (ako si dobro shvatio da je optika a ne "optika" koja je u biti coax)

 Optika je, kad dodam ono što želim i ujednačim tv pakete, u stvari najskuplja. Mislim da je kod mene A1 baš na optici, vuku kebele s bandera po kućama ...

 

Osim toga na A1 ima najviše prigovora od strane korisnika po forumima. Istina, ima i na Iskon koji je meni sasvim OK...

 Ako je optika bilokakva usporedba je (barem po meni) bespredmetna ide se na optiku.

tomislav10 pet 8.5.2020 12:56
najdix kaže...
Zna li netko, za Iskon wi-fi preko mobilnih mreža, da li se to može uzeti kao samostalna usluga ili se mora biti njihov pretplatnik još nečega. 60 mobilnih gigabajta za 49 kn mi se čini predobra ponuda za 4G brzine. I zašto rade ograničavanje na upotrebu preko tableta ili prijenosnih routera kad postoje dual sim mobiteli?
Hvala.

 Kad sam ja uzimao nije se moglo bez ugovora za fiksne uslge s Iskonom, sad ne znam.

 

Inače je 30 GB ali non stop daju akcije na 60GB mjesečno, brzina je 4G i kao ne radi u mobitelima, službeno, ali zapravo radi.

jaxy1108 sri 13.5.2020 15:45

Pozdrav, imam istu dilemu sa Iskonom i T-Comom.

 

Iskon:

- neograničeni fiksni tel
- brzina VDSL 14-20 Mbps

- televizija 55 osnovnih + arena sportovi

- 15 kuna dodatni iptv uređaj

- 244 kn/mj.

 

HT:

- dosta minuta telefona (uglavnom nebitno jer se ne koristi toliko)

- što se tiče brzine kompare kaže da je 20 Mbps na fiksnu liniju VDSL, a 30 Mbps na hibrid ruter,

ali kad ja zovem HT direktno oni kažu da je 10 Mbps bez hibridnog rutera, što NIJE VDSL, prema tome neznam kome da vjerujem

- televizija je isto okej paket dosta programa i arena sportovi

- 10 kuna dodatni iptv

- 250 + 25 kuna mjesečno

 

Sad mi nije jasno kako će se to realizirati jer mi trenutno Optima nudi max 10 Mbps, a Iskon i HT više, odnosno HT također 10 Mbps ako se okrenem prema tome što su mi rekli.

Ima li tko kakvih iskustava sa ova dva operatera i što mislite koja je bolja opcija, bitno mi je da imam pristojnu televiziju zbog roditelja koji ju gledaju, a meni je bitan internet zbog škole i nekih igrica tu i tamo.

tomislav10 sri 13.5.2020 20:14

Ako pročitaš moj prvi post vidjet ćeš da mi je tcom dao bolju ponudu. Ak si na bakru onda su max brzine kod Iskona i tcoma iste jedino kod tcoma dodatno plaćaš max brzinu.
Odi na tcomovu stranicu pokreni chat i zatraži ponudu po posebnim i prošlim cijenama (il kako se već to zove) pa ćeš vidjeti što ti nude.