Povezivanje na Internet

Kako dovesti optiku u ulicu?

Pikka pet 28.2.2020 15:52

Pozdrav svima,

 

Živim u Koprivnici u ulici koja još nema razvučenu optiku, no već druga ulica koja je bliže centru ima optiku. Znači, tako blizu a tako daleko. 

 

Dobio sam informaciju da bih trebao dobiti suglasnost susjeda da su zainteresirani za optiku, to poslati Iskonu (ili T-Comu?) i da onda oni dođu i uvedu u cijelu ulicu.

 

To mi se činilo malo prelako da bi bilo istinito pa me zanimaju vaša iskustva ili saznanja oko teme uvođenja optike u susjedstvo.

 

Što mogu napraviti da napokon dobijem optiku u kuću?

The Unforgiven pet 28.2.2020 15:55

Nadati se da dođe neka veća firma kojoj treba optika...

Tehnički, ako vas se više skupi i potpiše "peticiju" ili možda čak neku izjavu s kojom se obvezuju da će korisiti tu optiku kad se uvede po xy cijeni, možda se nešto pokrene, ali ne u nekom kratkom roku.

Pikka sri 11.3.2020 09:48

Dragi Antropofob,

 

isprika na zakašnjelom replyu - mislio sam da više neću dobiti odgovore na post pa ga nisam pregledavao.

 

Hvala ti puno na replyu i na informacijama, za ovo nisam znao da postoji podatak. Kudos!

 

Pozdrav,

Pikka

INCOGNITO99 ned 7.6.2020 22:14

Kolika je vjerovatnost da se optika provlači iako ni jedan operater još nije objavio namjeru gradnje na svojem webu ili hakomu? U mjestu mi neka firma (građevinska, nisu tehničari ničiji) provlači optiku kroz zemlju(postojeći bužiri), ali nisam siguran jel to dovlače do nekakve firme direktno ili je to priprema za ISP tehničare koji će doći kasnije?