Povezivanje na Internet

Hrvatski telekom - ZTE ZXDSL 931VII - port forward

bmw_power ned 20.12.2020 19:36

Za ruter iz naslova u usluzi HT-a mogu koristiti samo port 22. Za ostale portove mi javlja na stranicama za testiranje otvorenosti/zatvorenosti portova da su zatvoreni. Na telekomovim stranicama sam isključio firewall budući uz tu opciju stoji da bi sve mrežne usluge trebale biti funkcionalne s tim odabirom. Svejedno za IP adresu dodijeljenu od telekoma samo mi je port 22 otvoren i uspješno ga koristim (port forward na lokalno računalo na ssh port).

Probavao sam otvoriti vnc portove 5800 i 5900 neuspješno. Jednako tako portovi 60000, 60001 i 60002 za Race Room dedicated server neuspješno.

Telekom mi odgovara na prigovor:

"Poštovani,


ovim putem nismo u mogućnosti pružati podršku za navedene promjene u psotavkama uređaja obzirom na to da su uređaji podešeni ispravno kako bi usluga mogla kvalitetno i pravilno funkcionirati. Upute za pravilno postavljanje uređaja možete pronaći ovdje.

Za dodatne upite stojimo Vam na raspolaganju, a do Vašeg odgovora Vas srdačno pozdravljamo."

Gdje griješim ako griješim? VNC i R3E portove podešavao sam prema uputama tvoraca pripadnih programa. U prilogu je slika testiranja portova.