Filox uto 4.8.2020 14:58
Mackey kaže...

Može mi neka dobra duša napisati mjere omota LongPlejke? Moje su popakirane, a radio bih police za njih pa mi trebaju mjere.

"The LP format remains in use for occasional new releases, though other formats have largely supplanted it. The size of the typical cardboard LP sleeve cover is 12.375 in (31.43 cm) square. Starting in the mid-1990s, the compact disc (CD) was the most common form of physically-distributed music products."

Google is your friend, use google.

www.justfuckinggoogleit.com

Mackey uto 4.8.2020 15:24
Filox kaže...
Mackey kaže...

Može mi neka dobra duša napisati mjere omota LongPlejke? Moje su popakirane, a radio bih police za njih pa mi trebaju mjere.

"The LP format remains in use for occasional new releases, though other formats have largely supplanted it. The size of the typical cardboard LP sleeve cover is 12.375 in (31.43 cm) square. Starting in the mid-1990s, the compact disc (CD) was the most common form of physically-distributed music products."

Google is your friend, use google.

www.justfuckinggoogleit.com

Vidio sam to, ali htio sam dodatno provjeriti. Znači, 32*32 je standard?

Dead uto 4.8.2020 18:08
tajo1960 kaže...
Dead kaže...
volegradele kaže...
Dead kaže...
volegradele kaže...
Za usporedbu taj Krell se prije 20 godina nov mogao kupit za 20-25K kn..a sad za 60K +...mislim ide inflacija i sve to..ali 60K kn..stvarno su pretjerali!!

Da li su pretjerali...teško je reći kao i za sve druge high end tvrtke. Ta dva uređaja nisu za usporedbu. Ovaj novi napravljen je na složenijoj bazi. Treba uračunati i inflaciju po kojoj za 100 dolara iz 1998 dobiješ sto i šezdeset danas. Ne kažem da nije mnogo, ali činjenica je da taj model prolazi jako dobro po svijetu. Ne želim uć u polemiku oko toga da li je glupo toliko utrošit na integrirac jer imali smo mnogo takvih tijekom foruma koje su iznjedrile i vrijeđanja. Na kraju svega šta ima koga bolit  na što će netko s kojim nema nikakve veze u životu potrošit lovu. Iz svega vučem jedan jedini razlog takvom dušebrižništvu, a to je zavist. Ništa drugo nego zavist, a to je patologija. Moj kolega je pred neko vrijeme došao i istresao 50.000$, odjednom, na Audio Research opremu i zašto bih ja išta prigovorio nekome tko je u to vrijeme zarađivao 990 EUR/day? Čovjek je ljubitelj glazbe i dobrog zvuka. Guštaj braco kad možeš. I bio sam sretan zbog njega. On je doslovno lebdio i kako ne bit sretan zbog njega kad ga vidiš takvog. Da sam i crkveni miš bio bih sretan. Ja tako to shvaćam. Ako ti pothvat te vrste ne ugrožava egzistenciju onda zašto se i ne upustit u to kad si ljubitelj dobrog zvuka?! A ovi bolesnici nek grintaju i kolutaju očima, nek te proglašavaju idiotom, maloumnikom, nek pine od bijesa u svojim zabitima, u svom bijednom životu...a zašto? Samo zato jer ga ne mogu kopirat. A to nazivamo zavist što je, priznat ćete, patologija.

Pa normalo da svako sa svojim novce radi sto zeli,tko sam ja da mu sudim..ali opet uređaj iste klase 3 puta skuplji..jos se u Kini radi za razliku od tvog modela..bar je danas elektronika pojeftinila a Krell postao dio ogromnog konglomerata tim i nabava odrteđenih djelova treba bit jeftinija..neznam ja samo naglas razmisljam,ma ubiti ciljana publika Krella nismo mi a ti koji jesu bez problema iskesiraju 10K dolara!

Nitko sretniji od mene ako osjetis potrebu za novim i ispunis je!

Netočno kolega. Promjenom vlasnika, tj. vraćanjem Rondi D'Agostino u tvrtku ovog puta na mjesto šefice, Krell pogasio pogon u Kini. Zadnji takav je bio integrirac Vanguard koji je svejedno bio besprijekorno izrađen. Odlaskom Dan D'Agostina Krell je upao u kreativnu krizu, a potom i u financijsku pa je to bio jedan od razloga za preseljenje izrade u Kinu iako ni to se nije previše osjetilo na cijeni. Dolaskom Danove bivše supruge na čelo tvrtke može se reći da je Krell krenio uzlaznom putanjom i ponovno je Made in USA.

Sad tek detaljno gledam, pa se čudim - kako to da nisu stavili balansirani PreOut sklop i konektore (XLR PreOut)? Pojačalo tog cjenovnog ranga bi moglo (čak i trebalo) imati takvo što...

I, evo dobrog popusta na njega... €901 manje od regularne cijene... navalite narode, dok ima...  

https://www.technologyfactory.eu/en/krell/integrated-amplifiers/krell-k-300i/a-15396-10000181

Ja ne bi stavlja ni single-ended preamp output. Ne znam što će mu?! Zašto bi njegov preamp spajao na odvojena pojačala snage kad imaš integrirano njegovo pojačalo snage od 150 W/ch na 8 ohma i 300 W/ch na 4 ohma? Zašto uopće kupovati ovakav uređaj kod kojeg bi u startu eliminirao pojačalo snage? Bačena lova jer bi koristio samo preamp sekciju. Recenzentu iz Stereophilea je zasmetalo što K-300i nema balansirane preamp outpute pa nije mogao testirati preamp sekciju jer njegovi monoblokovi D'Agostino Progressions prihvaćaju jedino balansirane inpute. Ali onaj koji kupi ovaj uređaj vjerojatno ne pomišlja na njega spajati monoblokove ili stereo pojačalo snage.  

tajo1960 uto 4.8.2020 18:31
Dead kaže...

Ja ne bi stavlja ni single-ended preamp output. Ne znam što će mu?! Zašto bi njegov preamp spajao na odvojena pojačala snage kad imaš integrirano njegovo pojačalo snage od 150 W/ch na 8 ohma i 300 W/ch na 4 ohma? Zašto uopće kupovati ovakav uređaj kod kojeg bi u startu eliminirao pojačalo snage? Bačena lova jer bi koristio samo preamp sekciju. Recenzentu iz Stereophilea je zasmetalo što K-300i nema balansirane preamp outpute pa nije mogao testirati preamp sekciju jer njegovi monoblokovi D'Agostino Progressions prihvaćaju jedino balansirane inpute. Ali onaj koji kupi ovaj uređaj vjerojatno ne pomišlja na njega spajati monoblokove ili stereo pojačalo snage.  

Možda nekome padne na pamet pasivni bi-amping, a tada bi koristio cijeli uređaj, ali i PreOut za u Power amp.

Dead uto 4.8.2020 19:46
tajo1960 kaže...
Dead kaže...

Možda nekome padne na pamet pasivni bi-amping, a tada bi koristio cijeli uređaj, ali i PreOut za u Power amp.

Pa eto, upotrijebit će priloženu single-ended preamp konekciju.

tajo1960 uto 4.8.2020 19:49
Dead kaže...
tajo1960 kaže...
Dead kaže...

S tim što bi balansirana bila ipak ponešto bolja 😁 👍

Dead uto 4.8.2020 23:30
tajo1960 kaže...
Dead kaže...
tajo1960 kaže...
Dead kaže...

Integrirano pojačalo se kupuje iz nekoliko razloga; ušteda prostora, ušteda novca, ušteda energije, smanjen broj kabela u odnosu na kombinaciju preamp+2 monobloka ili 1 poweramp. Konkretno meni je problem manjak prostora. Ipak je lakše smjestit jednu kutiju nego tri (može i dvije ako nisu monoblokovi). Kad imaš manjak prostora onda je i bi-amping nepodesan jer uz integrirac moraš imat još jedan poweramp. Zato ne bih vidio problem da ovaj Krell nije ponudio ni single-ended preamp outpute. Mislim da je sam za sebe sasvim dovoljan za formiranje kvalitetnog sustava.

tajo1960 sri 5.8.2020 06:59
Dead kaže...
tajo1960 kaže...

Integrirano pojačalo se kupuje iz nekoliko razloga; ušteda prostora, ušteda novca, ušteda energije, smanjen broj kabela u odnosu na kombinaciju preamp+2 monobloka ili 1 poweramp. Konkretno meni je problem manjak prostora. Ipak je lakše smjestit jednu kutiju nego tri (može i dvije ako nisu monoblokovi). Kad imaš manjak prostora onda je i bi-amping nepodesan jer uz integrirac moraš imat još jedan poweramp. Zato ne bih vidio problem da ovaj Krell nije ponudio ni single-ended preamp outpute. Mislim da je sam za sebe sasvim dovoljan za formiranje kvalitetnog sustava.

Kolega, slažem se u potpunosti, ali opet, na drugoj strani priče postoje osobe kojima smještaj druge, pa i treće komponente nije problem (ali ipak ne idu na kombinaciju pre / pow / 2 x monoblock).

Meni osobno nije bio problem u 2 sustava do sada oformiti pasivni bi-amping.

Još davne 1997. sam, uz postojeći Arcam Delta 290 (integrirac) dokupio u Britaniji njegovog "brata"/"sestru" - Arcam Delta 290P (power amp), spojio pre/pow i oformio bi-amping... bez razmišljanja o prostoru. I to "vozio", na veliko zadovoljstvo, do 2011.

Dakle, ja sam primjer korisnika kojemu na integriranom pojačalu trebao izlaz PreOut. To što tada nije bilo balansiranh izlaza je neka druga priča, ali da je bilo... :-)))

I prije nekoliko godina, ponovio sam priču, pa sam uz (sada već ex-moje, jer, prodao sam oba) Rotel RA-1570 Integrirac - dokupio i power amp Rotel RB-1552 mkII (identičnih konstrukcijskih i svih drugih parametara, jer su i zamišljeni u Rotelu da idu i kao spoj u bi-ampingu) - i opet oformio pasivni horizontalni bi-amping i rabio ga nekoliko godina (i opet na veliko zadovoljstvo).

I opet prostor nije bio upitan, ali ovog puta XLR izlaz iz integrirca JEST, jer dotično integrirano pojačalo nije imalo Ballanced Out, a Power amp je imao Ballanced In...

Dakle, šteta za integrirac (RA-1570) da nije imao Ballanced Out. Bio bih ga spojio tim načinom na Power amp RB-1552 mkII, koji je imao Ballanced IN... Ovako - bilo je spojeno "običnom" Cinch/RCA konekcijom. Zadnja slika - kako je izgledalo u spoju :-)

Zoki B sri 5.8.2020 07:29

Moj Roksan K3 integrated može raditi i kao preamp i kao power amp, no iskreno neznam šta bi dobio da uzmem Roksan K3 amp i koristim integrated kao preamp.

Koliko vidim identične su snage itd, nezz koliko to ima smisla uopće...

Trebam probati kako radi sa Gustard DACom jer Gustard ima po recenzijama jako dobar preout, pa bi mogao Roksana staviti kao power amp, no nisam još stigao testirati.

tajo1960 sri 5.8.2020 08:03
Zoki B kaže...

Moj Roksan K3 integrated može raditi i kao preamp i kao power amp, no iskreno neznam šta bi dobio da uzmem Roksan K3 amp i koristim integrated kao preamp.

Trebam probati kako radi sa Gustard DACom jer Gustard ima po recenzijama jako dobar preout, pa bi mogao Roksana staviti kao power amp, no nisam još stigao testirati.

Sada ovim otvaramo temu bi-ampinga (što nije početna zamisao), ali... u bi-amping spoju ne koristiš Integrirano pojačalo samo kao preamp... ne.

Koristi se kompletan njegov ustroj (i Pre funkcija i Pow funkcija/sklop), jer njime se tjeraju ili bass jediice zvučnika ili mid/tweet jedinice, ovisi kako se spoji na zvučnike.

Dakle, iz Pre Out-a signal putuje / vodi se i u Power amp i Power amp dobiva kompletan signal/naredbu da radi i tada svoju snagu "puca" u drugi dio zvučničgog sustava (uz, naravno, maknute brike na zvučničkim terminalima).

Zvučnici, razumije se, moraju imati 4 terminala / bi-wirring mogućnost spoja kabela.

Bi-wirring, kao ni, naravno, bi-amping NE možeš raditi sa svojim Falcon-ima (slika dolje), kao ni na, recimo, Focal zvučnicima (mnogo modela) koji također imaju single-wire konektore; ne možeš sa Dynaudio, ne možeš sa ... da ne nabrajam dalje sve firme koje NE rade Bi-wirre terminaciju zvučnika.

O soničnim dobicima i pomacima je teško govoriti bez da si čuo navedeni spoj. Ali, da je dobitak - jest. Stojim iza toga, jer sam u 2 sistema napravio identičnu stvar i znam zašto sam.

Tu se snaga u konačnici ne "dupla", kao što neki misle... ne. Postoji formula koja se primjenjuje i koja kaže da je dobitak/povećanje efikasne snage 20-25% u konačnici; dakle, sa Arcam ustrojem, koji je bio inicijalno 2x70W + Power kasnije 2x70W - u konačnici je to bila efikasnost nekih cca 2x90W snage.

Sa Rotelima, koji su bili 2x120W izračunaj sam :-)

Ali, da se ne dupla - ne. Netko bi pomislio da je (sa Rotelima) efikasnost u konačnici 2x240W, ha ha... ma nije. To je slično kao kad imaš 2 odvojene litre kipuće vode (100 stupnjeva), pa miješanjem njih ne dobiješ 2 litre od 200 stupnjeva, ha ha... ni u kom slučaju.

Dobiješ 2 litre 100-stupnjevske vode, naravno, ali, kod bi-ampinga je ipak nešto malo drugačije, jer se efikasnost svakog pojačala povećava, jer, opslužuje manji broj zvučničkih jedinica.

Srećom po nas, dane su nam mnoge mogućnosti načina spajanja uređaja, pa uz malo dobre volje i mašte - broj kombinacija spoja nije mali...

Da se samo prisjetim doba sa Arcam ustrojem kada sam u sustavu koristio i Audio Alchemy DDE v.3.0 HDCD DAC koji je imao i PreAmp sklop i funkciju u sebi (kao i većina današnjih DACova).

Od mogućnosti korištenja njega kao Preampa i 2 Delte kasnije kao 2 mono bloka (po želji - vertikalno, horiizontalno), korištenje Integrirane i Power Delte u Bi-ampingu (vertikalni, horizontalni), korištenje integrirane Delte samo kao preampa a Power-ice kao Power amp... samo je mašta i volja korisnika ograničenje u isprobavanju svih mogućnosti.

Koji i kakav spoj korisniku u tim načinima najviše odgovara, gdje vidi da su dobiveni rezultati nabolji - taj način se ostavi za daljnje korištenje i gotovo.

No, to je moguće samo kad imaš mogućnost isprobavanja u realnim okolnostima; kad imaš uređaje, pa se možeš "igrati" do mile volje.

S druge strane - teoretiziranje i nagađanje (a bez realnog iskustva) - uvijek bude i ostane samo teoretiziranje i nagađanje - što bi bilo kad bi bilo :-)))

Dead sri 5.8.2020 10:26
tajo1960 kaže...
Dead kaže...
tajo1960 kaže...

Kolega, slažem se u potpunosti, ali opet, na drugoj strani priče postoje osobe kojima smještaj druge, pa i treće komponente nije problem (ali ipak ne idu na kombinaciju pre / pow / 2 x monoblock).

Meni osobno nije bio problem u 2 sustava do sada oformiti pasivni bi-amping.

Još davne 1997. sam, uz postojeći Arcam Delta 290 (integrirac) dokupio u Britaniji njegovog "brata"/"sestru" - Arcam Delta 290P (power amp), spojio pre/pow i oformio bi-amping... bez razmišljanja o prostoru. I to "vozio", na veliko zadovoljstvo, do 2011.

Dakle, ja sam primjer korisnika kojemu na integriranom pojačalu trebao izlaz PreOut. To što tada nije bilo balansiranh izlaza je neka druga priča, ali da je bilo... :-)))

I prije nekoliko godina, ponovio sam priču, pa sam uz (sada već ex-moje, jer, prodao sam oba) Rotel RA-1570 Integrirac - dokupio i power amp Rotel RB-1552 mkII (identičnih konstrukcijskih i svih drugih parametara, jer su i zamišljeni u Rotelu da idu i kao spoj u bi-ampingu) - i opet oformio pasivni horizontalni bi-amping i rabio ga nekoliko godina (i opet na veliko zadovoljstvo).

I opet prostor nije bio upitan, ali ovog puta XLR izlaz iz integrirca JEST, jer dotično integrirano pojačalo nije imalo Ballanced Out, a Power amp je imao Ballanced In...

Dakle, šteta za integrirac (RA-1570) da nije imao Ballanced Out. Bio bih ga spojio tim načinom na Power amp RB-1552 mkII, koji je imao Ballanced IN... Ovako - bilo je spojeno "običnom" Cinch/RCA konekcijom. Zadnja slika - kako je izgledalo u spoju :-)

Nisi razmišljao o single ended-balanced adapteru?

Dead sri 5.8.2020 10:31

Ovo je dobra tema pa zašto ne i razmijeniti neke informacije. Samo bih rekao i to da i zvučnici moraju odgovarati za bi-amping tj. moraju imati po dva para konektora. Ovo napominjem iz razloga da ako imaš par vrhunskih zvučnika s jednim parom konektora i ne želiš ih mijenjati onda bi-amping otpada pa tako i nedostatak preamp outputa ikakve vrste nije bitan.

tajo1960 sri 5.8.2020 10:36
Dead kaže...

Nisi razmišljao o single ended-balanced adapteru?

Ne, jer to nije to. Ili komplet RCA ili komplet Ballanced. Pretvornici nikada ne rade u potpunosti posao za koji su "namijenjeni". Sama razlika izlaznog napona između RCA i balansiranog ustroja već sama govori dovoljno za sebe... 

Tako da - nisam se želio "igrati" s tim, ni pod razno. 

No, i kao RCA spoj je (zvučno) bilo "WOW", a i po pitanju snage za pokretanje "bilo čega"    

tajo1960 sri 5.8.2020 10:50
Dead kaže...

Ovo je dobra tema pa zašto ne i razmijeniti neke informacije. Samo bih rekao i to da i zvučnici moraju odgovarati za bi-amping tj. moraju imati po dva para konektora.

Da, to sam posebno naglasio kolegi Zoki B... sad sam i markirao žuto 

Jedna od "mana" bi-ampinga je, blago rečeno, kupovina istovjetnih zvučničkih kabela, a i interkonekta (ako tko želi).

U prošlom sam sustavu koristio MIT ožičenje, a to je bilo... uhhh, boli glava 

Interkonekt MIT od DAC-a do Integrirca - MIT 330 High Energy Series II - 2m dugačaki

Interkonekt MIT od Integrirca do Power ampa - MIT 330 High Energy Series II - 1m dugačaki

Zvučnički od Integrirca do basova na zvučnicima - par MIT 750 High Energy Series II - 8 feet dugački

Zvučnički od Power ampa do basova na zvučnicima - par MIT 750 High Energy Series II - 8 feet dugački

Dead sri 5.8.2020 11:34
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...

Sada ovim otvaramo temu bi-ampinga (što nije početna zamisao), ali... u bi-amping spoju ne koristiš Integrirano pojačalo samo kao preamp... ne.

Koristi se kompletan njegov ustroj (i Pre funkcija i Pow funkcija/sklop), jer njime se tjeraju ili bass jediice zvučnika ili mid/tweet jedinice, ovisi kako se spoji na zvučnike.

Jasan mi je princip bi-ampinga i tu se zaista koristi čitav ustroj, u ovom slučaju, integriranog pojačala. Ja sam se referirao na soluciju: kupiš Krell K-300i pa koristiš njegov preamp sklop i dva dodatna monobloka čime skroz eliminiraš njegov poweramp sklop pa tako ispada neiskorišten. Bačena lova, drugim riječima.

volegradele sri 5.8.2020 12:17

Malo da se ubacim u vrlo zanimljivi dijalog s necim malo drugcijim,igrom slucaja i corona pocasti sta hara svijetom novac koji je bio namijenjen za put u Dublin s ekipom 30.03 sam dobio ove prekrasne male zvucnike koje je moj frend dobio na nagradnoj igri!Audioengine A2+.Pokusali smo ih neuspijesno prodat pa ih je frend meni prodao za vrlo vrlo razuman novac..sad cekam njihove gumene podloske(stalke) da ih montiram na desktop i zamijenje stare Logitech zvucnike!
Spojio ih na brzinu da vidim kako zvuce i da se usviraju malo..fino fino

Zoki B sri 5.8.2020 12:40

Sve sam ja to davnih dana prošao i došao do zaključka da je to pre skupo s obzirom na to što dobiješ...

Jedan kvalitetan integrirac sa dovoljno snage da potjera zvučnike u određenoj kvadraturi prostora i to je to.

Kupovanje preampa, pa nakon toga mono blokova, pa daj onda duplo više na interconnect i zvučničke kablove da bi dobio minornu razliku u zvuku, objektivnu a ne subjektivnu... nema smisla.

Imao sam harmana preamp i dva mono bloka, na infinity reference zvučnike  mislim da su bili 61i ili jači ne sjećam se više.

Sve uredno ožičenje i sve uredno radilo no onda je frend donesao isto harmana ali integrirca mislim da je hk680 bio i radilo je jednako dobro odnosno lošije unutar par %.

A koštalo je više nego duplo novaca naspram integrirca...

3 dana smo preslušavali i uspoređivali i zaključak je bio uvjek isti, je ljepše je vidjeti dvije kvrge od monoblokova no zvučno nije bilo tako daleko jedno od drugog i apsolutno neisplativo.

Isto tako smo onda testirali biwire, razlika nikakva.

Jedan od nas petorice je bio i frend koji je skužio godinu dana prije, kada sam imao Heco interior reflex zvučnike ne sjećam se točno modela, da jedan visokotonac pršti.

Ja to nisam čuo i zvali dilera koji je priznao da ih je kupio refurbishane a meni prodao pod nove, viklan je visokotonac i taj je prštao, odmah sam mu ih vratio.

Stoga je bilo ekipe koja ima popriličan sluh i nitko od nas sada nema niti biwire a kamoli biamp rješenja.

Nosili smo i kod drugog frenda pojačala, cijela logistika je tu bila, on je tada imao neke energy conosier serije mrcine, isti je rezultat bio.

Trebalo je godin udana da to rasprodam ali sam uspio, nisam tip koji horda stvari, želim nešto osnovno ali da rad ikako spada.

Moje iskustvo je da nema smisla, uzmi integrirac koji je kako spada i miran si, tako i moji frednovi danas koji su testirali isto misle i imaju opremu.

Jedino gdje cijenim opciju je probati kombinirati različiti preamp i različiti amp da bi se dobila kombinacija zvuka od različitih uređaja.

Ako uzmemo da npr preamp nosi 70tak % zvuka a power amp 30% zvuka, može se poprilično fino tunirati zvuk i dobiti možda i bolje od različitih uređaja/proizvođaća.

Npr imam Denon power amp i preamp i malo je svjetlo, maknem Denon power amp i složim umjesto Denonovog power ampa neki Nad ili Marantz power amp i dobijem malo tamniji zvuk, i to bi moglo odgovarati.

Iz tog razčloga i budem probao kod sebe kako će Roksan raditi kao power amp kada gustard bude preamp, vjerojatno lošije nego kad je roksan integrirac a gustard samo dac, no treba probati jer na gustardu jako hvale preout.

Netko će imati drugačije mišljenje, dok će trgovci trljati ruke i poticati ekipu da kupuju monoblokove, kablove itd, ja ne vjerujem u to.

Radje ću kupiti integrirca za te novce za koje bi mogao uzeti monoblokove i preout, uvjeren sam da će bolje raditi taj integrirac istog cijenovnog razloga kao i preamp +2 mono bloka.

I da dodam, slušao sam isto kombinaciju sa rotelom sa monoblokovima, nije bilo nešto preskupo cca 20 000kn, no onda je frend doensao svoj integrirac koji je jeftiniji od toga bio i pomeo pod sa tim rotelima...

SVe je to bilo prije više od 20 godina ali i dalje se držim toga!

U to doba smo bili fanatično u HiFi vodama, kupovali zvučnike i nosili da se mjenja ožićenje u njima itd, nosili na tuniranje skretnica i svašta, mjenjanje komponenti u cd playerima, pojačalima itd, imam frenda koji je brutalac i svojedobno se bavio i živio od tuniranja hifi komponenti i zvučnika, nije zanemarivo da niti one ne posjeduje monoblokove...

Ovo je moje mišljenje i shvaćam ako neko misli drugačije.

tajo1960 sri 5.8.2020 13:29
Zoki B kaže...

Sve sam ja to davnih dana prošao i došao do zaključka da je to pre skupo s obzirom na to što dobiješ...

Jedan kvalitetan integrirac sa dovoljno snage da potjera zvučnike u određenoj kvadraturi prostora i to je to.

Kupovanje preampa, pa nakon toga mono blokova, pa daj onda duplo više na interconnect i zvučničke kablove da bi dobio minornu razliku u zvuku, objektivnu a ne subjektivnu... nema smisla.

Imao sam harmana preamp i dva mono bloka, na infinity reference zvučnike  mislim da su bili 61i ili jači ne sjećam se više.

Sve uredno ožičenje i sve uredno radilo no onda je frend donesao isto harmana ali integrirca mislim da je hk680 bio i radilo je jednako dobro odnosno lošije unutar par %.

A koštalo je više nego duplo novaca naspram integrirca...

3 dana smo preslušavali i uspoređivali i zaključak je bio uvjek isti, je ljepše je vidjeti dvije kvrge od monoblokova no zvučno nije bilo tako daleko jedno od drugog i apsolutno neisplativo.

Isto tako smo onda testirali biwire, razlika nikakva.

Jedan od nas petorice je bio i frend koji je skužio godinu dana prije, kada sam imao Heco interior reflex zvučnike ne sjećam se točno modela, da jedan visokotonac pršti.

Ja to nisam čuo i zvali dilera koji je priznao da ih je kupio refurbishane a meni prodao pod nove, viklan je visokotonac i taj je prštao, odmah sam mu ih vratio.

Stoga je bilo ekipe koja ima popriličan sluh i nitko od nas sada nema niti biwire a kamoli biamp rješenja.

Nosili smo i kod drugog frenda pojačala, cijela logistika je tu bila, on je tada imao neke energy conosier serije mrcine, isti je rezultat bio.

Trebalo je godin udana da to rasprodam ali sam uspio, nisam tip koji horda stvari, želim nešto osnovno ali da rad ikako spada.

Moje iskustvo je da nema smisla, uzmi integrirac koji je kako spada i miran si, tako i moji frednovi danas koji su testirali isto misle i imaju opremu.

Jedino gdje cijenim opciju je probati kombinirati različiti preamp i različiti amp da bi se dobila kombinacija zvuka od različitih uređaja.

Ako uzmemo da npr preamp nosi 70tak % zvuka a power amp 30% zvuka, može se poprilično fino tunirati zvuk i dobiti možda i bolje od različitih uređaja/proizvođaća.

Npr imam Denon power amp i preamp i malo je svjetlo, maknem Denon power amp i složim umjesto Denonovog power ampa neki Nad ili Marantz power amp i dobijem malo tamniji zvuk, i to bi moglo odgovarati.

Iz tog razčloga i budem probao kod sebe kako će Roksan raditi kao power amp kada gustard bude preamp, vjerojatno lošije nego kad je roksan integrirac a gustard samo dac, no treba probati jer na gustardu jako hvale preout.

Netko će imati drugačije mišljenje, dok će trgovci trljati ruke i poticati ekipu da kupuju monoblokove, kablove itd, ja ne vjerujem u to.

Radje ću kupiti integrirca za te novce za koje bi mogao uzeti monoblokove i preout, uvjeren sam da će bolje raditi taj integrirac istog cijenovnog razloga kao i preamp +2 mono bloka.

I da dodam, slušao sam isto kombinaciju sa rotelom sa monoblokovima, nije bilo nešto preskupo cca 20 000kn, no onda je frend doensao svoj integrirac koji je jeftiniji od toga bio i pomeo pod sa tim rotelima...

SVe je to bilo prije više od 20 godina ali i dalje se držim toga!

U to doba smo bili fanatično u HiFi vodama, kupovali zvučnike i nosili da se mjenja ožićenje u njima itd, nosili na tuniranje skretnica i svašta, mjenjanje komponenti u cd playerima, pojačalima itd, imam frenda koji je brutalac i svojedobno se bavio i živio od tuniranja hifi komponenti i zvučnika, nije zanemarivo da niti one ne posjeduje monoblokove...

Ovo je moje mišljenje i shvaćam ako neko misli drugačije.

Slažem se s tobom, no, ipak se ne osjećam krivim zato što sam u 2 navrata imao i koristio bi-amping    To ti je bilo po onoj logici - Zašto si pas liže yaya? Ne zato što mora, nego zato što može    OK, šala, naravno... ali da je zvučalo lijepo - je; vrlo. Drugačije (i bolje) nego samo integrirano pojačalo.

A pitanje preamp + 2 mono block-a... 

Poznavao sam ljude koji su imali navedeni ustroj visoke klase... i prodali, uz objašnjenje da im to zbilja ne treba i da je to možda "rezervirani teritorij" za zbilja ekstremno visoku klasu uređaja koji se ipak ne kupuju svako dan, ali i ne sreće svaki dan. I to razumijem.

Da je u pitanju bila ekskluziva - je, ali... kako i sami kaži - nepotrebna.  No, imalo se, moglo se, nije se pitalo... Kupe ljudi svašta a da im nije nasušna potreba  

I ja danas imam "samo" integrirac (znaš to) i vrlo sam zadovoljan dobivenim zvukom. No, međutim, da bih u drugoj sobi volio imati neki Ayon Vacuum tube preamp i 2 mono bloka 20-30W/A-Class sa lampama i neke Diapason Adamantes kutijice... oooo, daaa; jako bih volio... i uopće me ne bi smetalo što su mono blokovi; dapače... a vjerujem ni tebe 

volegradele sri 5.8.2020 14:52

Bi amping me ne zanima niti malo,pre i power kombinacija da.Skoro pa uvijek zvuci bolje od integrirane kombinacije,da se razumimo ovdje ne pricamo o low i mid level hifiu..netko tko ima adekvatan sistem i prostor i zeli izvuc svaki atom iz postojeceg sistema preamp i snagas je put ka sreci a i tanjem novcaniku!Svatko bira svoj put..ja cu kad tad zavrsit na preamp amp kombinaciji..hebes ga treba sve probat u zivotu!

tajo1960 sri 5.8.2020 14:59
volegradele kaže...

Bi amping me ne zanima niti malo,pre i power kombinacija da.Skoro pa uvijek zvuci bolje od integrirane kombinacije,da se razumimo ovdje ne pricamo o low i mid level hifiu..netko tko ima adekvatan sistem i prostor i zeli izvuc svaki atom iz postojeceg sistema preamp i snagas je put ka sreci a i tanjem novcaniku!Svatko bira svoj put..ja cu kad tad zavrsit na preamp amp kombinaciji..hebes ga treba sve probat u zivotu!

Možda da već sada, unaprijed kupiš po odličnoj prilici odlične povoljne polovne XLR Nordost kabele... sitnica; 9.900 Eura, a bili 22.450 € ... prilika koja se ne propušta   ja samo ne mogu naći novčanik i karticu, inače bih odmah...  

http://www.audio-serum.si/en/shop/nordost-odin-2-xlr-1m/

Zoki B sri 5.8.2020 15:27

Sve treba probati ako se može ali po meni je to neopravdano.

Proizvođać - imamo integrirac od 100 000kn koji je stvarno brutalan, a limamo problem, to je jedna komponenta, kako uzeti još para jer teško da će tko dati više para za jednu komponentu? Jednostavno, napravimo preamp i monoblokove ljud iće to plaćati jer je ipak veća hrpa od jedne komponente i može se uzeti para....

Pa onda neka se beru pare na više interconnecata, zvučničkih kablova, strujnih utičnica utikača i kablova itd....

Moje mišljenje, ako uzimaš opremu za npr 100 000kn i za to uzmeš kvalitetan interconnect i jedan par zvučničkih kablova te integrirac, bolje će raditi nego trpati 2 para zvučničkih (ili četri para zvučničkih) i interconnecta, jedan preamp i dva monobloka.

Koji je benefit ako je odvojeno pojačalo snage i preamp naspram integrirca, šta u integrircu jedno drugom smeta, u integrircu poput mog Roksana i masa drugih gdje je odvojen preamp i amp sekcija ali su u istom kućištu?

Svi znamo da je namjera proizvođaća uzeti pare jer od toga žive i to jebeno upravo zbog ovakvih slučaja.

Ne ne branim to što imam integrirac i to ne preskupi, nego smatram da to nema nikakvog smisla isto kao i posebnih utikača za struju te kablova za struju dok se spajam na strujnu mrežu u zgradi staroj 50 godina.

Kvalitetan produžni koji može ispravljati napon i ima zaštitu mi je opravdano ili ima kvalitetnu zaštitu od udara,  al ove gluposti me ne peru, strujna letva iz ronisa koja je doslovno strujna letva za 18 000kn, ma smjeh :D

Znamo da u audiofilskom svijetu ima dosta sranja koji su ljudi voljni platiti jer puše fore da je to bolje itd, trgovci?

Trljaju rukice i beru pare.

Top bi mi bio neki luxman ili accuphase integrirac, da to ikad dotaknem nebi niti pogledao neki preamp + monoblokovi setup, bio bi prezadovoljan no mislim da tako nešto neću nikada dosegnuti, no tko zna, imam 45 godina, još stignem :)

No onda bi trebao mjenjati i ostatak opreme da bi parirao tom integrircu i to bi zahtjevalo poprilična ulaganja dok proizvođaći/trgovci na takve zadovoljno trljaju rukice :)

Koliki bi zaista bio dobitak, to je pitanje.....

djigibao sri 5.8.2020 16:35

Meni je u svemu najfascinantnije ovo:

- prica se da se zeli imati sto kraci i sto kvalitetniji put od izvora do izlaza a najbolje je kad se ima 150 komponenti+50 kablova

-ništa ne boja zvuk ali svaka stvar nosi nešto svoje u zvuk pa kad se onda ova rečenica zbroji sa gornjom dobiješ na kraju sasvim drugi zvuk u odnosu na original ili kako je autor zamislio

Ako imaš 1 komponentu i zvučnike to nikako ne može biti bolje od onoga koji ima barem 20 komponenti i 20 kablova

🤔

tajo1960 sri 5.8.2020 17:03
Zoki B kaže...

Sve treba probati ako se može ali po meni je to neopravdano.

Proizvođać - imamo integrirac od 100 000kn koji je stvarno brutalan, a limamo problem, to je jedna komponenta, kako uzeti još para jer teško da će tko dati više para za jednu komponentu? Jednostavno, napravimo preamp i monoblokove ljud iće to plaćati jer je ipak veća hrpa od jedne komponente i može se uzeti para....

Pa onda neka se beru pare na više interconnecata, zvučničkih kablova, strujnih utičnica utikača i kablova itd....

Moje mišljenje, ako uzimaš opremu za npr 100 000kn i za to uzmeš kvalitetan interconnect i jedan par zvučničkih kablova te integrirac, bolje će raditi nego trpati 2 para zvučničkih (ili četri para zvučničkih) i interconnecta, jedan preamp i dva monobloka.

Koji je benefit ako je odvojeno pojačalo snage i preamp naspram integrirca, šta u integrircu jedno drugom smeta, u integrircu poput mog Roksana i masa drugih gdje je odvojen preamp i amp sekcija ali su u istom kućištu?

Svi znamo da je namjera proizvođaća uzeti pare jer od toga žive i to jebeno upravo zbog ovakvih slučaja.

Ne ne branim to što imam integrirac i to ne preskupi, nego smatram da to nema nikakvog smisla isto kao i posebnih utikača za struju te kablova za struju dok se spajam na strujnu mrežu u zgradi staroj 50 godina.

Kvalitetan produžni koji može ispravljati napon i ima zaštitu mi je opravdano ili ima kvalitetnu zaštitu od udara,  al ove gluposti me ne peru, strujna letva iz ronisa koja je doslovno strujna letva za 18 000kn, ma smjeh :D

Znamo da u audiofilskom svijetu ima dosta sranja koji su ljudi voljni platiti jer puše fore da je to bolje itd, trgovci?

Trljaju rukice i beru pare.

Top bi mi bio neki luxman ili accuphase integrirac, da to ikad dotaknem nebi niti pogledao neki preamp + monoblokovi setup, bio bi prezadovoljan no mislim da tako nešto neću nikada dosegnuti, no tko zna, imam 45 godina, još stignem :)

No onda bi trebao mjenjati i ostatak opreme da bi parirao tom integrircu i to bi zahtjevalo poprilična ulaganja dok proizvođaći/trgovci na takve zadovoljno trljaju rukice :)

Koliki bi zaista bio dobitak, to je pitanje.....

Zoki, nikad se ne zna... ovo je, kažu mnogi, najbolje integrirano pojaćalo do sada, najboljeg zvuka. Luxman L-590AXII  http://www.luxman.com/product/detail.php?id=1  dobitak na Lotu i eto ga kod tebe; A-klasa, 30w/ch. I sam, da iamm love, bio bih u velikoj dilemi - Accu ili Luxman, ali, mislmi da bi Luxman povijedio 51/49%.

Ali ono što si napisao o potrošnji, kupovini... pogledaj doljnju sliku i primijeni i na nekog tko ima, recimo, mobitel i neke dobre sluše i čuje sve, a onda i na sebe, mene, nas oko sebe - koji kupujemo sve i sva ... onaj biciklist je lik s mobitelom i slušalicama, a mi, mi ostali smo oni drugi, oni potrošači svega; bez nas bi ekonomija krepala  

Dead sri 5.8.2020 18:00

Luxman s tim debeljuškastim retro lookom ima mnogo poklonika. Ne bih imao ništa protiv njega, ali ipak mi je heavy metal look Krella uvik bio pri srcu. Tako mi je i s K-300i. Ovo je osobno, kad ga pogledam naježim se. Mnogi ne dijele moje mišljenje, ali meni je ta kreacija pun pogodak. Kad ga gledam, ne samo njega već cjelokupnu njihovu gamu, vidim moć, snagu, beskompomisnost. Krell u mom srcu.

Dead sri 5.8.2020 18:30

Je, lipo je za vidit dva moćna monobloka napajana signalom iz svestranog i naočitog preampa, anakonde od kabela koje konačni produkt odvode u dva monster zvučnika. Nažalost, večina gradi sustav u prostoriji u kojoj se i živi i gdje je idealan postav temeljen na integriranom pojačalu u svrhu uštede prostora, a rekli smo i u svrhu drugih ušteda. Oba pristupa imaju svoje pluseve i minuse i o tome se može nešto pročitati ovdje.

Napomena: autor je pogriješio u drugom naslovu u tekstu gdje je morao obrnuti subjekte.