MewCore pon 15.3.2021 19:23
Zoki B kaže...
hudo kaže...
MewCore kaže...

Razumijem.....ti si protiv mjerenja i sinusoida na osciloskopu "Ali razlika vidljiva na osciloskopu je stvarno velika! Dali ju Amir iz ASR zna izmerit ili ne neznam"

 

Ajd sretno, ne moraš se svađat samnom kad možeš sam sa sobom, živio :)

 

Ti bas nemozes citat sa razumjevanjem i onda izvuces nesto iz konteksta, tako da (opet) konverzacija sa tobom nema nikakvog smisla.

Mislim da MewCore ne kuži jer nije pratio od prije Amira, da on 99% zaključaka donosi iz MJERENJA a ne iz slušanja, tako da nije referentan što se tiče SLUŠNOG znači bitnog testa.

Imaju na stranici popis dacova koji su na mjerenjima bili ubojice no slušno i nisu bile takve ubojice što opet dokazuje da mjerenje nije sve, bitno je ali ne koliko slušni test.

 

A MewCore će i dalje po svom jer je o HiFi SVE naučio u zadnih cca 2 mjeseca od kada je zamjenio Logitech DESKTOP zvučnike, ono što smo mi skupljali desetke godina on je skupio u 2 mjeseca i sve zna i nema se smisla s njim raspravljati jer šta god mu netko ovdje kaže smatra napadom na sebe i svoj sustav i radi po svom.

Stoga ne vidim razloga da mu se daju ikakvi savjeti, ako je zadovoljan neka uživa, no kada shvati u jednom trenu koliko u biti malo toga zna i koliko je malo toga probao, bit će opreme jeftino na njuškalu...

 

 Otkad sam uzeo bolji sustav skužio sam koliko Logitech ne valja i da nisam bio zadovoljan sa bilo čime što sam čuo u showroomovima jer sam očekiva da zvuči kao oni - a to je ruku na srce grozota.

Toliko sam bio aklimatiziran na taj zvuk da sam sve ostalo EQao po njima i sad sam praktički izbacio bilo kakve modifikacije zvuka, tj EQam samo sobu da se ne čuje.

Tak da je, za mene su zadnja dva mjeseca zaista bilo vrijeme za otvaranje....ušiju.

 

Problem u cijeloj subjektivna vs objektivna ekipa vidim u tome što se to jako teško pomiri. Imaš njega koji je zaista manijak za mjerenje, s druge strane imaš lika koji će napisat tri stranice o kablu bez i jednog mjerenja, te kad klikneš link vidiš da je referral i da njemu idu novci ak to kupis.

hudo pon 15.3.2021 20:00

Ne bi imao nista protiv Amira i ASR foruma da oni ne preporucuju komponente, odnosno tvrde ovo ce zvucati dobro a ovo nece, na osnovu kako izgleda 1khz signal na osciloskopu.

Al eto, za pol prodaje Toppinga i SMSLa je on zasluzan (dobri su to uredjaji da se razumijemo, samo dali ce nekome zvuk pasati ili ne je sasvim druga prica)

MewCore pon 15.3.2021 20:33
hudo kaže...

Ne bi imao nista protiv Amira i ASR foruma da oni ne preporucuju komponente, odnosno tvrde ovo ce zvucati dobro a ovo nece, na osnovu kako izgleda 1khz signal na osciloskopu.

Al eto, za pol prodaje Toppinga i SMSLa je on zasluzan (dobri su to uredjaji da se razumijemo, samo dali ce nekome zvuk pasati ili ne je sasvim druga prica)

 Je, Topping koristi njegova mjerenja kao reklamu na siteu, sad što stoji iza toga vjerujem nikad nećemo saznati ali ako tako postaviš fakat ispada sumnjivo. 

Sa druge strane imamo Zeosa koji kolko sam vidio u životu nije napravio mjerenje, snimi neki sound demo od kojih svi zvuče isto i pol sata melje o ničemu. Gledao sam njegove recenzije stvari koje imam i večina detalja je kriva, tj ispada kao da to nie ni poslušao već maše pred kamerom pa eto da povuče paralelu sa nečim sličnim. U startu djeluje zabavno al fakat nema ikakvog sadržaja nit sistema u "recenzijama"

analogni pon 15.3.2021 20:47

Pa zato, ako već želiš nešto saznati o nekom uređaju iz recenzija, ipak uzmeš jednog Atkinsona iz Stereophila za ozbiljnije razmatranje od tog Amirma.

Tim više što tamo imaš i slušni test i mjerenja.

 

Mjerenja su nužna, ali prije svega u proizvodnji, kontroli, projektu akustike.... i održavanju audio uređaja.

U Hifi kao hobiju je jedino slušni test mjerodavan.

hudo pon 15.3.2021 21:09
MewCore kaže...

 Je, Topping koristi njegova mjerenja kao reklamu na siteu, sad što stoji iza toga vjerujem nikad nećemo saznati ali ako tako postaviš fakat ispada sumnjivo. 

Sa druge strane imamo Zeosa koji kolko sam vidio u životu nije napravio mjerenje, snimi neki sound demo od kojih svi zvuče isto i pol sata melje o ničemu. Gledao sam njegove recenzije stvari koje imam i večina detalja je kriva, tj ispada kao da to nie ni poslušao već maše pred kamerom pa eto da povuče paralelu sa nečim sličnim. U startu djeluje zabavno al fakat nema ikakvog sadržaja nit sistema u "recenzijama"

 

Zeos je skoro suprotan od Amira, ali kome ces ti "vjerovati", odnosno savjete poslusati oko kupnje, to sam moras odluciti. Nasa odgovornost kao kupaca je da se informiramo sto bolje, pa s jedne strane imas Amira, tu je i brdo novonastalih youtubera hifi infuencera, te s druge strane Stereophile (koji oduvijek objavljuje i mjerenja, uz standardni opis), TAS i ostale tiskovine.

Mozda i zato trebaju godine i godine da se stekne neko iskustvo; citas/gledas reviewove, kupis uredjaj jer ti se neciji review svidio, odkrijes kako uredjaj ZAPRAVO zvuci, mrvu korigiras misljenje o autoru revieova i vracas se opet na pocetak - gledanje i citanje jos reviewova ali sa nesto vise iskustva.

Zeosa jos i manje uzimam relevantnim od Amira (dobro mozda pretjerujem, tu su negdje:) i imam neku listu autora koje slusam malo vise, ali nikad sljepo ne uzimam zdravim za gotovim ono sto kazu, nego vise razumijem kakav ukus oni imaju i sto slusaju u zvuku, da bi onda relativno prema tome bolje razumio njihove recenzije. Npr: zeos ce pohvaliti sve sta ide glasno, amir je amir, steve gutenberg voli Klipsh V-curve zvuk, zero fidelity cijeni dobar ton i mozda je najobjektivniji od svih, thomas i stereo voli focal svjetliji zvuk i puno basa, itd ... 

Na kraju dana, jedino vrijedi ono sto sam cujes, a koliko brzo ces "napredovati" ovisi koliko si otvoren za probati nove stvari. Ako sada ne cujes razliku u kablu ili DACu, to je sasvim oke, ali probaj ponovno kada zamjenis neku komponentu, promjenis polozaj zvucnika, ili slicno.

Just Outlaw uto 16.3.2021 13:51
tajo1960 kaže...
morrisoN kaže...

Sorry, ali moram reagirati:

Ljudi, nemojte krivo koristiti pojam nirvana, kad želite nešto okarakterizirati kao jako dobro. Osjećaj ushita, oduševljenja, sreće - nije nirvana.

 

Nirvana je pojam koji označava neko "nulto" stanje duha, gdje nema ničga - ni uzbuđenja ni depresije ni tuge ni sreće... u nirvani je nula svega. Dakle - nirvana kako ti ovdje navodiš (a vežeš uz pojam dobre glazbe) - nije valjano upotrijebljen. Dapače - krivo je.

Ako ova glazba izazove nirvanu - onda nema efekta "ljepote" u njoj.

 

Kako da objasnim bolje? Pitka voda, obična H2O je "nirvana" - jer, voda mora biti bez boje, okusa i mirisa. Tada je voda. To je nirvana.

Čim dodaš nešto u nju - prestaje nirvana; a prestaje biti i voda. Postaje nešto drugo što više nije nirvana.

 Prema hrvatskom jezičnom portalu:

 

Nirvana je stanje postignutog mira i oslobođenja od patnje pojavnog života.

Filox uto 16.3.2021 13:55
Just Outlaw kaže...

 Prema hrvatskom jezičnom portalu:

 

Nirvana je stanje postignutog mira i oslobođenja od patnje pojavnog života.

 Da, mira, a ne ushićenja, sreće i radosti. OK, koji put je lijepo da nas muzika i opusti, ali u pravilu se očekuju neke emocije od muzike, da nas ponese, potakne, razveseli.

analogni sri 17.3.2021 11:43

Ne, nimalo....možda rade samo po potrebi, a amp se vrlo malo grije.

Nije danas problem staviti kvalitetne, bešumne.

 

Digitalija (poglavito DAC) koja je unutra vrlo dobro obavlja posao i tko voli dosta toga u jednom uređaju neće s tim integrircem fulati.

Filox sri 17.3.2021 12:57
Dead kaže...

Krell Vanguard integrirac je imao dva ventilatora pa su pojedini recenzenti smatrali da se ponekad čuju. Ja bi ih čuo tek kad bih im prišao skroz ozada. Uključivali bi se ipak vrlo rijetko...ovisno o volume-u.

 E pa kad je ovisno o volumeu, onda nema problema, jer se pale tek kad ti raspališ muziku. Prema tome, ne čuju se.    

Filox sri 17.3.2021 14:20
tajo1960 kaže...
Filox kaže...
Dead kaže...

Krell Vanguard integrirac je imao dva ventilatora pa su pojedini recenzenti smatrali da se ponekad čuju. Ja bi ih čuo tek kad bih im prišao skroz ozada. Uključivali bi se ipak vrlo rijetko...ovisno o volume-u.

 E pa kad je ovisno o volumeu, onda nema problema, jer se pale tek kad ti raspališ muziku. Prema tome, ne čuju se.    

"jer se pale tek kad ti raspališ muziku. Prema tome, ne čuju se"

 

Pa onda bi se tek trebali čuti; nije to pojačalo napravljeno da stoji ugašeno i da se samo gleda u njega. To treba "bibera po repu", dati mu zamah krila, da poleti, da zasvira, a ne na tiho...

 Pa da, kad mu daš bibera, onda zvučnici valjda puno jače sviraju taj biber, nego što mali ventilatori proizvode zvuk. Teško je čut ventilator, kad je muzika nakurena na 11.

 

 

analogni sri 17.3.2021 14:41

Ajd, da se i čuje ventilator (a ne čuje se nikako !), barem znaš zašto bruji.

 

Naime jedan od razloga što je je taj amp tako "brzo" došao k meni na probu je i taj što se u koleginom sustavu čuo brum iz zvučnika.

Ne puno, ali kod sasvim tihog slušanja se čuo na cca 2 m !.

 

Zamjenjeni zvučnici, zamijenjeni zvučnički kabeli, zamijenjeni intekonekti i strujaši, isprobane sve dostupne utičnice u stanu (svi uređaji na istu fazu; komp, player, amap)...itd......ništa.....(i drugo pjačalo isto brujalo).....

 

A kod mene....NIŠTA od bruma !!!!!! (ja sam cca 100 m od trafostanice...).

 

Naravno, nije bilo teško zaključiti da mu je naponska mreža u kujcu !

 

Moguće da radi toga malo trpi i ostali dio ukupnog zvučnog spektra.

Jerbo kod audio uređaja sve polazi od kvalitete napajanja.

Badave bilo kakva kvaliteta elemenata iza toga ako to nije odrađeno kako treba.

 

Znači, preostaje zvati Elektru ili nabaviti kvalitetan Power regenerator (to je dosta skupo !).......

 

 

 

 

Filox sri 17.3.2021 14:54
tajo1960 kaže...

Samo kratka opaska:

Uobičajeno je da kad kažeš / napišeš "Na 11" - da se odnosi na brojčanik alalognog sata; dakle "na 11 sati". To je općeprihvaćen način "pokazivanja" stanja potenciometra, a u nekoj ovisnosti o stupnju jačine zvuka/izlaza itd.

 

To što ti na svom uređaju imaš potenciometre do 11 (dB?) - nije svakodnevno i puno ljudi, bez slike ne bi shvatilo bit "pojačano na 11" (kao kod tebe).

 E jebiga sad, znači da ne znaš za tu smiješnu scenu, kad tip objašnjava voditelju da oni imaju jača pojačala (Marshal, razglas) od svih drugih bendova, jer njihova idu do 11. Potraži na youtube, urnebesno je. 

 

"Ali... naše ide do 11..."

 

Mislio sam da znaš na šta se referiram, nije baš nepoznata scena.

Up to eleven - Wikipedia

berzerker sub 20.3.2021 08:40

https://www.youtube.com/watch?v=-CfnXOlYiz8

 

 

Subotnje jutro i Yt recommendation John Darkovog videa me naveo da se pogiram sa raspberriem koji skuplja prašinu u ladici

I eto stvarno svaka preporuka za ovakav network streamer, spojio sam ga na DAC i u 5 min imao spotify spojen, slušao radio i eto sad sam isprobao DSD playback sa sticka koji radi bez problema. Stvarno odlična stvar, izgleda da će RPI dobit neki hat :)

bukowski sub 20.3.2021 14:26
Boris grozni kaže...

Pozdrav, trebao bih neko pojacalo s bluetoothom, neke preporuke do cca 500€-700€? na njega bi isli postojeci B&W 602 s3!

Morti nešto od ovoga? All in one uređaji, amp, streamer, dac, BT...

 

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/yamaha-r-n602/

https://sonusart.hr/hi-fi-komponente/stereo-receiveri-1/denon-dra-800h-stereo-mrezni-receiver.html

https://sonusart.hr/hi-fi-komponente/stereo-receiveri-1/marantz-nr1200-stereo-mrezni-receiver.html

 

 

Od ''čistih'' pojačala sa BT-om trenutno mi samo ova 2 padaju na pamet (malo su izvan budgeta, ali vjerojatno i bolje zvuče od gore nabrojanih):

https://audiocinema-art.hr/shop/hi-fi-audio/stereo-pojacala/cambridge-audio-cx61-integrirano-pojacalo

https://www.ronis.hr/integrirano-pojacalo-audiolab-6000a-2-x-50-w-dac-bluetooth/297427/product/

 

djigibao ned 21.3.2021 09:02
Boris grozni kaže...

Pozdrav, trebao bih neko pojacalo s bluetoothom, neke preporuke do cca 500€-700€? na njega bi isli postojeci B&W 602 s3!

 Da napisem nesto o ovom prijedlogu YAMAHA R-N602 koji ne netko stavio gore.

Sa ovim modelom dobivas ne samo bluetooth nego cijeli mrezni reciver.

 

Sta to znaci:

 - internet radio

 - muzicki servisi (Deezer, Spotify, Tidal...)

 - server mogucnosti (to pojacalo je povezano na kucnu mrezu i mozes pustati preko mreze sa bilo kojeg PC-a/laptopa, NAS...)

 - spajanje sa mobitelom i pustanje mjuze sa mobitelom

 - USB prikljucak (ukopcas USB stick ili vanjski disk) i slusas mjuzu sa toga

 - tuner (klasicni radio prijemnik) + DAB (digitalni radio prijemnik)

 - bluetooth

 - ...

 

Ima odlicnu aplikaciju za mobitel "MusicCast" i prakticki sve radis preko mobitela (daljanski stavis u ladicu)

djigibao ned 21.3.2021 09:28

Glazbeni streaming servis Tidal stigao u Hrvatsku

 

"Cijena osnovne mjesečne pretplate obračunava se i naplaćuje u eurima s vaše kreditne kartice ili PayPal računa, a iznosi 4,99 eura za jednog korisnika, i za "normalnu" kvalitetu zvuka koju oni nazivaju Premium paket. Za one kojima je kvaliteta zvuka na prvom mjestu, a takvih je na Tidalu vjerojatno veći dio nego na konkurentskim servisima, tu je opcija HiFi koja nudi spomenutu lossless kvalitetu zvuka, a košta 9,98 eura na mjesec. Obiteljska pretplata za dodatnih 5 članova nudi se po cijeni od 7,49 eura mjesečno za "normalnu" kvalitetu, odnosno 14,97 eura za HiFi paket."

analogni ned 21.3.2021 11:50
djigibao kaže...
Boris grozni kaže...

Pozdrav, trebao bih neko pojacalo s bluetoothom, neke preporuke do cca 500€-700€? na njega bi isli postojeci B&W 602 s3!

 Da napisem nesto o ovom prijedlogu YAMAHA R-N602 koji ne netko stavio gore.

Sa ovim modelom dobivas ne samo bluetooth nego cijeli mrezni reciver.

 

Sta to znaci:

 - internet radio

 - muzicki servisi (Deezer, Spotify, Tidal...)

 - server mogucnosti (to pojacalo je povezano na kucnu mrezu i mozes pustati preko mreze sa bilo kojeg PC-a/laptopa, NAS...)

 - spajanje sa mobitelom i pustanje mjuze sa mobitelom

 - USB prikljucak (ukopcas USB stick ili vanjski disk) i slusas mjuzu sa toga

 - tuner (klasicni radio prijemnik) + DAB (digitalni radio prijemnik)

 - bluetooth

 - ...

 

Ima odlicnu aplikaciju za mobitel "MusicCast" i prakticki sve radis preko mobitela (daljanski stavis u ladicu)

 Sve pet za digitalne "điđamiđe" koje ima taj mrežni receiver.

Ali kod amplifikacijskih uređaja mora biti primarna kvaliteta pojačala kao takvog.

A glede toga, mislim da je onaj Rotel A14 najkvalitetniji od svega navedenog.....

analogni ned 21.3.2021 13:54

Da, direktna usporedba bi sve pokazala.

Međutim, Rotel je (bez sniženja) skoro duplo skuplja komponenta.

A čuvši neke ampove Rotela (tog ranga) i Yamahinih (ranga tog streamera) osobno bih se kladio na Rotel......

blackalbum ned 21.3.2021 14:57
analogni kaže...

Da, direktna usporedba bi sve pokazala.

Međutim, Rotel je (bez sniženja) skoro duplo skuplja komponenta.

A čuvši neke ampove Rotela (tog ranga) i Yamahinih (ranga tog streamera) osobno bih se kladio na Rotel......

 ja sam imao do sada dva pojačala od yamahe,ljepo na njima piše 2 *85 w na 8 ohma,je ljepo je to na papiru,ali kad okreneš potenciometar na 12 dobiješ neslušljivo pojačalo od izobličenja