MewCore ned 14.3.2021 11:27
tajo1960 kaže...
MewCore kaže...
tajo1960 kaže...

"Fantastična solucija za ljude koji su generalno zadovoljni zvučnicima ali žele drastično poboljšanje zvuka eliminacijom boomanja nižih frekvi."

 

Ne postoje ljudi koji su generalno zadovoljni zvučnicima, a onda žele drastično poboljšanje... To dvoje ne ide zajedno u istoj rečenici. Nema smisla!

 

OK, zadovoljan zvučnicima možeš biti i na vizualnom / estetskom planu, ali, to nije bitno. Bitno je biti zadovoljan zvukom, pa - ako si generalno zadovoljan - kako onda težiti drastičnim poboljšanjima?

 Neću raspravljati ovoj temi sa likom koji je kad sam spomenuo identični problem (koji sam sad riješio, a napisao sam točno kako) rekao da prodam zvučnike i zamjenim ih drugima. Beskorisno i krivo.

 

Koristim DSP na smart smart zvučnicima, desktop zvučnicima, otvorenim overear sluškama, a sad i na hifiju, no daleko najmanje na zatvorenim in earima jer nema potrebe da se što korigira pošto su jedino u interakciji sa mojim ušnim kanalom.

 

Neki su drugi ljudi spomenuli kalibracijski mikrofon, nakon toga sam se o tome informirao, saznao što jesam i sad - nisam vratio zvučnike i zadovoljan sam sa njima. Da to nisam napravio - ne bi bio i prodao bi ih. Što god stavio na njihovo mjesto bi imalo identičan problem samo manje izražen.

 

Ak tebi ništa od toga nije relevantno, bomba - preskoći post i bok. 

 Ma sve 5; neću preskočiti post, pa možemo razgovarati kulturno i civilizirano, zar ne? Nismo neprijatelji, nadam se...

 

Samo ipak, kad tad ćeš shvatiti da je DSP u "lošoj" sobi i za "loše" pozicionirane zvučnike jedna velika laž i obmana.

 

Ti u biti nisi riješio problem zvuka u svojoj sobi i u svom postavu. Jer, ono tamo kod tebe, kakav postav je i u kome prostoru - nije moguće riješiti nikakvim DSP-om. Znam što što govorim.

Ti si kvazi popeglao neke frekvencije u relaciji sa njihovim decibelima i misliš da si riješio... ma nisi. Ni približno! Da se ne zavaravamo.

 

Meni je drago da sada imaš zvuk koji ti odgovara i sa kojim si sretan (i super je da je tako), ali, ti da si riješio mikrofonom i nekim DSP podešenjima onaj postav u onom položaju... ponavljam - ni približno!

 

Ni ja ne želim dodatne rasprave ili polemike, ali, nekih stvari i činjenica treba biti svjestan i staviti ih na pravo mjesto. To kod tebe, očito, još ne funkcionira. Možda vremenom...

Pa znaš kaj, imaš ti i pravo.

Neću vjerovati mjerenjima, svojim ušima niti direktnoj usporedbi sa neutralnim sluškama već ću lijepo prodati sve.

Neću živiti laž i obmanu, oduprijet ću se toj beskorisnoj i krivoj tehnologiji DSPa i uživati u tišini.

 

Hvala još jednom na vrijednom inputu. 

hudo ned 14.3.2021 14:22

Ima ovo kao vanjski DSP koji moze ici izmedju DACa i pojacala https://www.minidsp.com/products/minidsp-in-a-box/minidsp-2x4 - exportira se profil iz REW i ucita u to (ako se ne varam). Z Reviews ga je bio ful izhvalio, al on samo hvali sve sta moze ici glasno i ima basa i visokih, pa treba uzet review sa mrvu soli.  

Ili pak ovo kao DAC sa Dirac Live https://www.minidsp.com/products/dirac-series/ddrc-24

 

Ja sam se igrao sa Dirac Live na kompu, posto svu muziku i vrtim preko dediciranog kompjutera, i prvo sto se primjeti relativno veliko poboljsanje u fokusu srednjetonskog podrucja - predpostavljam bas zbog akustustike sobe gdje je vremenski i frekvencijski odziv ljevog i desnog zvucnika mrvu drugaciji zbog drugacijih materijala ljevog i desnog zida, Dirac to lijepo izmjeri i ispravi.

Bas je bio malcice bolji, smanjio se boom na nekim pjesmama, ali na moje malo cudzenje, nije se tu ispravilo bas previse. Zvucnik nije magicno sada isao do 20hz ili slicno.

 

Na kraju vise niti ne koristim Dirac Live, imao ga 30 dana koliki je trial period, jer mi se uvijek cinilo da se malo pokvario gornji dio spektra.

MewCore ned 14.3.2021 18:28
hudo kaže...

Ima ovo kao vanjski DSP koji moze ici izmedju DACa i pojacala https://www.minidsp.com/products/minidsp-in-a-box/minidsp-2x4 - exportira se profil iz REW i ucita u to (ako se ne varam). Z Reviews ga je bio ful izhvalio, al on samo hvali sve sta moze ici glasno i ima basa i visokih, pa treba uzet review sa mrvu soli.  

Ili pak ovo kao DAC sa Dirac Live https://www.minidsp.com/products/dirac-series/ddrc-24

 

Ja sam se igrao sa Dirac Live na kompu, posto svu muziku i vrtim preko dediciranog kompjutera, i prvo sto se primjeti relativno veliko poboljsanje u fokusu srednjetonskog podrucja - predpostavljam bas zbog akustustike sobe gdje je vremenski i frekvencijski odziv ljevog i desnog zvucnika mrvu drugaciji zbog drugacijih materijala ljevog i desnog zida, Dirac to lijepo izmjeri i ispravi.

Bas je bio malcice bolji, smanjio se boom na nekim pjesmama, ali na moje malo cudzenje, nije se tu ispravilo bas previse. Zvucnik nije magicno sada isao do 20hz ili slicno.

 

Na kraju vise niti ne koristim Dirac Live, imao ga 30 dana koliki je trial period, jer mi se uvijek cinilo da se malo pokvario gornji dio spektra.

 Koliko vidim Dirac Live od 2019te postoji samo kao sučelje za komunikaciju sa hardverom poput tog koji si linkao - šteta jer sam na više mjesta vidio da ga hvale kao najboljeg.

REW podržava tridesetak raznih DSPova, EQova i čegveč - tko hoće može naći način da se integrira u sustav.

 

Na više sam mjesta vidio sugestiju da korekcija ograniči na područe basa i eventualno najnižeg midrangea, te da se više frekve ne diraju...meni na logiju ni na dalijima to nije bilo niti potrebno. 

Iz suba je izvukao dobrih 10dB na 30Hz što se bogme čulo. Uopče ne mogu zamislit kaj treba napravit sa prostorom da netko ide upijat te sub frekve trapovima kad očeš da reduciraju 30Hz, a nećeš 35 ili 25 jer tamo nema booma.

Isto sam imao pomaknut fantomski centar, korigirao balans za nekih 20% sa jednog na drugi zvučnik i sad je drito gdje treba biti.

analogni pon 15.3.2021 03:41

Ne, to su sve samo nule i jedinice. Bit perfect prijenos je to bez ikakvih gubitaka i grešaka.

Sto je na ulazu to je na izlazu. Digitalni signal je to !

 

Svejdno da li se prenosi optikom ili coaxom u SPDIF protokolu ili onom čudnom AES/EBU vezom.

I2S je samo krači put signala i ništa više.

Ako ide USB veza drito na DAC (bez SPDIF Convertera) ne smeta tamo neka tobožna galvanska neodvojivost jer su to sve samo nule i jedinice.

Integralne su i stabilne u svojoj vremenskoj domeni ( ma kakav tamo Jitter neki....svašta....).

Nešto malo (malo samo) se dobije u kvaliteti zvuka ako je DAC kvalitetniji.....i to je to.

Digitalija je to......

hudo pon 15.3.2021 11:05

Analogni, predpostavljam da se salis, jel tako:)?

 

Kao informaticaru nikada mi nije bilo jasno zasto USB kabel moze utjecati na zvuk, zasto nastaje jitter odnosno sto je jitter ustvari (kuzio teoriju jittera, ali sto se stvarno desava u praksi), kako drugacija veza (usb, coax, spdif...) moze imati drugaciji zvuk ako samo prenosi bitove, i jos brdo pitanja koja su se kosila sa svime sto sam vidio u informatici od kada znam za sebe (nisam bas toliko star, ali moj prvi CPU je bio 8088 sa MS DOS 3.2 i 9600b modemom). Pa nije ta print ispadne zeleniji ili plaviji ovisno koji USB kabel imam na printeru!

Onda kada udjes malo u problematiku DACova, USB Audio protokola i svega toga, svatis da tu ima toooliko drugih problema osim "bitovi su bitovi" i da je pravo cudo da DACovi uopce rade relativno dobro kako i rade:)

MewCore pon 15.3.2021 12:34
hudo kaže...

Analogni, predpostavljam da se salis, jel tako:)?

 

Kao informaticaru nikada mi nije bilo jasno zasto USB kabel moze utjecati na zvuk, zasto nastaje jitter odnosno sto je jitter ustvari (kuzio teoriju jittera, ali sto se stvarno desava u praksi), kako drugacija veza (usb, coax, spdif...) moze imati drugaciji zvuk ako samo prenosi bitove, i jos brdo pitanja koja su se kosila sa svime sto sam vidio u informatici od kada znam za sebe (nisam bas toliko star, ali moj prvi CPU je bio 8088 sa MS DOS 3.2 i 9600b modemom). Pa nije ta print ispadne zeleniji ili plaviji ovisno koji USB kabel imam na printeru!

Onda kada udjes malo u problematiku DACova, USB Audio protokola i svega toga, svatis da tu ima toooliko drugih problema osim "bitovi su bitovi" i da je pravo cudo da DACovi uopce rade relativno dobro kako i rade:)

 Slično razmišljam i jitter mi uopče nije jasan te nemam pojima kako bi trebao zvučati, tj što izvesti da bi ga konzistentno mogao čuti. 

Amir je nedavno snimio video na istu temu te kao zaključak iznio da se radi o nečem što je izuzetno teško čuti na sustavima starim 30 godina, te da je danas praktički nemoguće naći opremu koja ima taj problem. 

 

Imam Asusovu DGX pci-e zvučnu koja putem toslinka šalje signal na integrirano stereo pojačalo, ako bi kupio npr. Toppingov D10S, spojio ga na optiku i rekao curi da prešaltava kablove iz jednog u drugi mogao razaznati koji je koji i kako, što bi se konkretno promjenilo?

Evo pitam jer zaista ne znam odgovor.

Nemam nikakav šum, nikakvo štucanje, niti prekidanje signala slušao glazbu ili samo čisti signal pa me zanima upgradea li tko toslink output i zašto?

Filox pon 15.3.2021 12:41
MewCore kaže...

 Slično razmišljam i jitter mi uopče nije jasan te nemam pojima kako bi trebao zvučati, tj što izvesti da bi ga konzistentno mogao čuti. 

Amir je nedavno snimio video na istu temu te kao zaključak iznio da se radi o nečem što je izuzetno teško čuti na sustavima starim 30 godina, te da je danas praktički nemoguće naći opremu koja ima taj problem. 

 

Imam Asusovu DGX pci-e zvučnu koja putem toslinka šalje signal na integrirano stereo pojačalo, ako bi kupio npr. Toppingov D10S, spojio ga na optiku i rekao curi da prešaltava kablove iz jednog u drugi mogao razaznati koji je koji i kako, što bi se konkretno promjenilo?

Evo pitam jer zaista ne znam odgovor.

Nemam nikakav šum, nikakvo štucanje, niti prekidanje signala slušao glazbu ili samo čisti signal pa me zanima upgradea li tko toslink output i zašto?

 Pa kako svaki uređaj ima neki svoj zvuk, tako bi možda i ti primjetio neke sitne ili manje sitne razlike. Ne vjerujem da bi primejtio šum i nedostatak šuma, nego razlike u boji zvuka, dinamici, prirodnosti, otvorenosti... A možda su i ta dva uređaja dovoljno sličnih zvučnih karakteristika da ne bi primjetio nikakvu razliku. Meni se dogodilo da dva skroz različito složena pretpojačala zvuče identično, nikakvu razliku nisam uspio otkrit. Možda bi u nekom drugom sustavu pokazali neke razlike.

MewCore pon 15.3.2021 13:32
tajo1960 kaže...
MewCore kaže...

 Slično razmišljam i jitter mi uopče nije jasan te nemam pojima kako bi trebao zvučati, tj što izvesti da bi ga konzistentno mogao čuti. 

Amir je nedavno snimio video na istu temu te kao zaključak iznio da se radi o nečem što je izuzetno teško čuti na sustavima starim 30 godina, te da je danas praktički nemoguće naći opremu koja ima taj problem. 

 

Imam Asusovu DGX pci-e zvučnu koja putem toslinka šalje signal na integrirano stereo pojačalo, ako bi kupio npr. Toppingov D10S, spojio ga na optiku i rekao curi da prešaltava kablove iz jednog u drugi mogao razaznati koji je koji i kako, što bi se konkretno promjenilo?

Evo pitam jer zaista ne znam odgovor.

Nemam nikakav šum, nikakvo štucanje, niti prekidanje signala slušao glazbu ili samo čisti signal pa me zanima upgradea li tko toslink output i zašto?

Da te malo vratim na zemlju; Jitter je pojam u elektronici kojim se definira odstupanje (greška, malformacija) u putu signala nekih elektro vrijednosti, obično izraženo u piko sekundama "kašnjenja" (nebitno za dalje) i ne može se čuti... kao ni išta što je digitalno.

 

Čuti možeš u analognom signalu posljedice koje je taj isti Jitter napravio (dok je signal bio digitalan radi transporta ili obrade), a treba težiti da je Jitter vrijednosti što manja, niža, čak "0" (nula), da ga nema, da nema greške "u koracima".

 

Svoja očekivanja u smislu kako bi Jitter trebalo čuti - zaboravi    Radije stremi tome da biraš komponentu koja ima što manji/niži Jitter ... s tim što isti čuti nećeš... ni pod razno!

Ako 10 godina staru PCI-E zvučnu (Asus Xonar DGX) zamjenim sa prošlogodišnjim eksternim Topping D10S (koji ima fantastične recenzije i mjerenja na svim izlazima) koji bi koristio isključivo za toslink da li se može očekivati ikakva razlika u zvuku i kakva?

Filox pon 15.3.2021 13:48
MewCore kaže...

 

Ako 10 godina staru PCI-E zvučnu (Asus Xonar DGX) zamjenim sa prošlogodišnjim eksternim Topping D10S (koji ima fantastične recenzije i mjerenja na svim izlazima) koji bi koristio isključivo za toslink da li se može očekivati ikakva razlika u zvuku i kakva?

 Pa nije zvučna neki faktor ovde. Puno veći faktor zvuka je sam DAC, koji je u tvom sadašnjem slučaju negdje u pojačalu. Topping je zasebni uređaj, koji bi mogao lako zvučat bolje nego DAC u integriranom pojačalu. Nisam čuo, pa iskreno nemam pojma o zvuku.

 

Mislim da ćeš neusporedivo manje razlike u zvuku čut u samim izlazima, ako mijenjaš samo USB, toslink, coaxial, nego ako mijenjaš cijelu komponentu, u ovom slučaju DAC. Zvučna kartica je nebitna i ne trebala utjecat na zvuk nikako, jer ona samo daje digitalni signal, bez konverzije u analogni, a upravo u toj konverziji se događa najviše zvučnih promjena.

 

Treba poslušat komponentu da bi znao kako zvuči.

MewCore pon 15.3.2021 14:16
Filox kaže...
MewCore kaže...

 

Ako 10 godina staru PCI-E zvučnu (Asus Xonar DGX) zamjenim sa prošlogodišnjim eksternim Topping D10S (koji ima fantastične recenzije i mjerenja na svim izlazima) koji bi koristio isključivo za toslink da li se može očekivati ikakva razlika u zvuku i kakva?

 Pa nije zvučna neki faktor ovde. Puno veći faktor zvuka je sam DAC, koji je u tvom sadašnjem slučaju negdje u pojačalu. Topping je zasebni uređaj, koji bi mogao lako zvučat bolje nego DAC u integriranom pojačalu. Nisam čuo, pa iskreno nemam pojma o zvuku.

 

Mislim da ćeš neusporedivo manje razlike u zvuku čut u samim izlazima, ako mijenjaš samo USB, toslink, coaxial, nego ako mijenjaš cijelu komponentu, u ovom slučaju DAC. Zvučna kartica je nebitna i ne trebala utjecat na zvuk nikako, jer ona samo daje digitalni signal, bez konverzije u analogni, a upravo u toj konverziji se događa najviše zvučnih promjena.

 

Treba poslušat komponentu da bi znao kako zvuči.

 E baš me to zanimalo jer sam promjenio sve osim te zvučne (koja je ionako samo pass through kako pišeš), pa ako bi topping koristio samo za digital to digital fakat nema smisla.

 

Tnx

Filox pon 15.3.2021 14:21
MewCore kaže...

 E baš me to zanimalo jer sam promjenio sve osim te zvučne (koja je ionako samo pass through kako pišeš), pa ako bi topping koristio samo za digital to digital fakat nema smisla.

 

Tnx

 Ako je samo za digital to digital, onda nema smisla po meni. Ako ćeš koristit Topping umjesto DAC-a u pojačalu, onda bi trebalo bit razlike. Općenito, možda je dobro nekad u budućnosti uzet jedan pravi DAC, komponentu, a ne koristit to integrirano čudo iz pojačala. To bi moglo donijeti neke pozitivne pomake u zvuku, ali treba naći pravi DAC. 

Boris grozni pon 15.3.2021 14:43

Pozdrav svima pogotovo tajo1960 koji mi je pomogao najvise s informacijama. takoder i metallic, djigibao a i ostalima iz teme

 

Uzeo sam si Edifier R2000DB za svoj audio kutak, cekam još zvucnu Asus Xonar da kompletiram to jer na maticnoj imam neko tesko smeće.

Zvukom sam iznimno zadovoljan, separacija je fenomenalna(za moj pojam), u ovom mom muškom čošku daju poprilicno mnogo db, tocno ono sto mi je trebalo pa evo par fotkica!

       

 

 

Filox pon 15.3.2021 14:48
Boris grozni kaže...

Pozdrav svima pogotovo tajo1960 koji mi je pomogao najvise s informacijama. takoder i metallic, djigibao a i ostalima iz teme

 

Uzeo sam si Edifier R2000DB za svoj audio kutak, cekam još zvucnu Asus Xonar da kompletiram to jer na maticnoj imam neko tesko smeće.

Zvukom sam iznimno zadovoljan, separacija je fenomenalna(za moj pojam), u ovom mom muškom čošku daju poprilicno mnogo db, tocno ono sto mi je trebalo pa evo par fotkica!

       

 

 

 Meni ovi zvučnici izgledaju fenomenalno, ako zvuče upola dobro kao što izgledaju, onda su super. I cijenom su poprilično prihvatljivi.

 

Čestitam na kupovini, uživaj u njima. I moj savjet, ako već nisi kupio Asus Xonar, uzmi onaj shielded model, nemoj ko ja uzet najjeftiniju, pa nema EM zaštitu na sebi, a sve u 100 kuna razlike. 

hudo pon 15.3.2021 15:54
MewCore kaže...

Ako 10 godina staru PCI-E zvučnu (Asus Xonar DGX) zamjenim sa prošlogodišnjim eksternim Topping D10S (koji ima fantastične recenzije i mjerenja na svim izlazima) koji bi koristio isključivo za toslink da li se može očekivati ikakva razlika u zvuku i kakva?

 

Dali si gledao video koji sam linkao? Cini mi se da nisi.

Toslink je tehnicki najgora solucija, jer takt diktira izvor, a ne DAC, znaci jaaako ovisi o kompjuteru koji se koristi, a sa bilo kojim kompjuterom jitter na toslinku je jasno vidljiv na izlazu iz DACa, naravno na osciloskopu. Dali se cuje, to je pak druga stvar. Prvo, elektronika koji ti (i vecina nas ovdje) ima, nisu nesto posebno i razlika se vjerojatno nece cuti. Drugo, sjecam se negdje da je Rob Watts iz Chorda opisivao kako se cuje jitter - umjetan "sum", grublji i tanji zvuk, plosniji stage, prividan dojam detalja i svjetline, i slicno. Kada se dosta smanji SNR i jitter, sve te karakteristike se poboljsaju. Takodjer sto se tice slusanja, treba nesto iskustva i vremena da se nauce i pohvataju svi ti detalji u zvuku, nije nesto sto mozes pozvati curu i napraviti a/b test, jer tako random ekipa uopce nezna sta da slusa i na sta da obraca paznju.

 

Znaci, ne ulazimo ovdje dali ce to netko cuti - to ovisi o "razini" hifi sustava, slusnim sposobnostima samog slusaca, polozaju zvjezda ... Ali razlika vidljiva na osciloskopu je stvarno velika! Dali ju Amir iz ASR zna izmerit ili ne neznam, ali tek bolji (1000€+) DACovi koji imaju dobro napravljen interni DDC sklop i pravu galvansku izolaciju pokazuju kakvu-takvu imunost na smeca iz izvora.

 

Sto mi je bilo posebno drago & zanimljivo (jer imam taj uredjaj) - najbolji DDC uredjaj, po mjerenjima, je bio Pi2AES (HAT za RPi, cca 150$), koji se pokazao boljim od skupog Denafrips Hermes DDCa (1000$ ili vise)!

 

MewCore pon 15.3.2021 17:33
hudo kaže...
MewCore kaže...

Ako 10 godina staru PCI-E zvučnu (Asus Xonar DGX) zamjenim sa prošlogodišnjim eksternim Topping D10S (koji ima fantastične recenzije i mjerenja na svim izlazima) koji bi koristio isključivo za toslink da li se može očekivati ikakva razlika u zvuku i kakva?

 

Dali si gledao video koji sam linkao? Cini mi se da nisi.

Toslink je tehnicki najgora solucija, jer takt diktira izvor, a ne DAC, znaci jaaako ovisi o kompjuteru koji se koristi, a sa bilo kojim kompjuterom jitter na toslinku je jasno vidljiv na izlazu iz DACa, naravno na osciloskopu. Dali se cuje, to je pak druga stvar. Prvo, elektronika koji ti (i vecina nas ovdje) ima, nisu nesto posebno i razlika se vjerojatno nece cuti. Drugo, sjecam se negdje da je Rob Watts iz Chorda opisivao kako se cuje jitter - umjetan "sum", grublji i tanji zvuk, plosniji stage, prividan dojam detalja i svjetline, i slicno. Kada se dosta smanji SNR i jitter, sve te karakteristike se poboljsaju. Takodjer sto se tice slusanja, treba nesto iskustva i vremena da se nauce i pohvataju svi ti detalji u zvuku, nije nesto sto mozes pozvati curu i napraviti a/b test, jer tako random ekipa uopce nezna sta da slusa i na sta da obraca paznju.

 

Znaci, ne ulazimo ovdje dali ce to netko cuti - to ovisi o "razini" hifi sustava, slusnim sposobnostima samog slusaca, polozaju zvjezda ... Ali razlika vidljiva na osciloskopu je stvarno velika! Dali ju Amir iz ASR zna izmerit ili ne neznam, ali tek bolji (1000€+) DACovi koji imaju dobro napravljen interni DDC sklop i pravu galvansku izolaciju pokazuju kakvu-takvu imunost na smeca iz izvora.

 

Sto mi je bilo posebno drago & zanimljivo (jer imam taj uredjaj) - najbolji DDC uredjaj, po mjerenjima, je bio Pi2AES (HAT za RPi, cca 150$), koji se pokazao boljim od skupog Denafrips Hermes DDCa (1000$ ili vise)!

 

Pogledao sam video i prvo što je lik rekao je  da je diskutabilno čuju li se razlike. Koliko sam vidio nalaze se na dobrano na ispod -100dB.

Amir je dao fenomanalnu sugestiju, a to je da ti netko od ukućana svaki dan promjeni kabel i ušteka jednu stvar, drugi dan drugu i da se vodi dnevnik u koji napišeš što je koji dan što po tvom mišljenju.

Usporedite to nakon xy dana i znaš na čemu si. Il čuješ razliku il ne čuješ.

Meni zvuči kao izuzetno praktičan i fora koncept al da bi to napravio trebao bi kupiti jači DAC koji bi uzeo isključivo kao digital to digital konverter, no fakat nigdje nisam našao ikakve informacije da to ima nekakvog smisla tak da....eto neću. 

Ak je sales pitch za to - probaj al vrlo vjerojatno nećeš čut razliku....eto nije investicija za mene i super, mogu taj keš dat u nekaj drugo.

hudo pon 15.3.2021 17:50
MewCore kaže...

Pogledao sam video i prvo što je lik rekao je  da je diskutabilno čuju li se razlike. Koliko sam vidio nalaze se na dobrano na ispod -100dB.

Amir je dao fenomanalnu sugestiju, a to je da ti netko od ukućana svaki dan promjeni kabel i ušteka jednu stvar, drugi dan drugu i da se vodi dnevnik u koji napišeš što je koji dan što po tvom mišljenju.

Usporedite to nakon xy dana i znaš na čemu si. Il čuješ razliku il ne čuješ.

Meni zvuči kao izuzetno praktičan i fora koncept al da bi to napravio trebao bi kupiti jači DAC koji bi uzeo isključivo kao digital to digital konverter, no fakat nigdje nisam našao ikakve informacije da to ima nekakvog smisla tak da....eto neću. 

Ak je sales pitch za to - probaj al vrlo vjerojatno nećeš čut razliku....eto nije investicija za mene i super, mogu taj keš dat u nekaj drugo.

 

Mislim da u videu ne kazu da je "diskutabilno" - gdje si to cuo tocno? Kaze da nece ulaziti dali se cuje ili ne, to svatko mora testirati sam. Opce je poznato da Amir uopce nezna testirati *slusno* nesto, nego sam putem polu-mjerenja, ima neki los i krivo postaljem setup gdje ne bi cuo razliku izmedju laptop zvucnika i Wilson Audia. Amir nema bas nikakvog autoriteta u davanju savjeta dali se nesto cuje lose ili dobro.

 

Da, ja sam cuo razliku kada sam nadogradio USB modul na DACu. Kako sada imam solidan USB DDC na DACu koji ima galvansku izolaciju i sve te dzidze, nema neke razlike izmedju coax i USB.

MewCore pon 15.3.2021 18:04
hudo kaže...

 

Mislim da u videu ne kazu da je "diskutabilno" - gdje si to cuo tocno? Kaze da nece ulaziti dali se cuje ili ne, to svatko mora testirati sam. Opce je poznato da Amir uopce nezna testirati *slusno* nesto, nego sam putem polu-mjerenja, ima neki los i krivo postaljem setup gdje ne bi cuo razliku izmedju laptop zvucnika i Wilson Audia. Amir nema bas nikakvog autoriteta u davanju savjeta dali se nesto cuje lose ili dobro.

 

Da, ja sam cuo razliku kada sam nadogradio USB modul na DACu. Kako sada imam solidan USB DDC na DACu koji ima galvansku izolaciju i sve te dzidze, nema neke razlike izmedju coax i USB.

 Evo Amir mjeri na ovome. Košta nešt manje od 30 000 dolara. Na čemu mjeri onaj striček kog si linkao?

hudo pon 15.3.2021 18:16
MewCore kaže...

 Evo Amir mjeri na ovome. Košta nešt manje od 30 000 dolara. Na čemu mjeri onaj striček kog si linkao?

 

Opet ne citas sta pisem - na cemu SLUSA. Amir cesto na svojim testovima uzme 200$ slusalice (ili jednom je imao zvucnike od kojih je jedan bio na podu drugi na polici!!!), proba 5 min, da sinu, on mozda cuje mozda ne, i zakljuci - kabel/dac/... nema ulogu na zvuk! Mislim, smjesno.

Onaj tip sa mog linka je jasno pokazao mjerenja i nije uopce tvrdio dali se neki DDC bolje cuje, nego samo kaze evo to je razlika na osciloskopu, pa ti sam probaj dali tebi mjenja zvuk.

 

MewCore pon 15.3.2021 18:27
hudo kaže...
MewCore kaže...

 Evo Amir mjeri na ovome. Košta nešt manje od 30 000 dolara. Na čemu mjeri onaj striček kog si linkao?

 

Opet ne citas sta pisem - na cemu SLUSA. Amir cesto na svojim testovima uzme 200$ slusalice (ili jednom je imao zvucnike od kojih je jedan bio na podu drugi na polici!!!), proba 5 min, da sinu, on mozda cuje mozda ne, i zakljuci - kabel/dac/... nema ulogu na zvuk! Mislim, smjesno.

Onaj tip sa mog linka je jasno pokazao mjerenja i nije uopce tvrdio dali se neki DDC bolje cuje, nego samo kaze evo to je razlika na osciloskopu, pa ti sam probaj dali tebi mjenja zvuk.

 

Kakav sin, zvučnici, pa lik ima kanal možda mjesec dana i ništ od toga nisam vidio?

Ima nekakvu robotiziranu pizdariju za mjerenje zvučnika koja eliminira response sobe, vidio isto u intervjuu da je to platio skoro sto hiljada dolara. Jel mi o istom liku pišemo? Brijem da ima najprecizniju opremu koja se uopče može kupit, tolko je analitičan da boli hah

hudo pon 15.3.2021 18:36
MewCore kaže...

Kakav sin, zvučnici, pa lik ima kanal možda mjesec dana i ništ od toga nisam vidio?

Ima nekakvu robotiziranu pizdariju za mjerenje zvučnika koja eliminira response sobe, vidio isto u intervjuu da je to platio skoro sto hiljada dolara. Jel mi o istom liku pišemo? Brijem da ima najprecizniju opremu koja se uopče može kupit, tolko je analitičan da boli hah

 

Sta si ti tek sad cuo za Amira kad je otvorio kanal na YT:)?

Tip vec godinama pise reviewove i objavljuje mjerenja.

Njegova mjernja su ok, al on daje savjete dali nesto zvuci dobro ili ne, ponavljam: zvuci, ne dali se mjeri dobro, baziramo na pustanju sinusoida kroz uredjaj i gledanja u osciloskop, i na temelju vrlo povrsnog slusanja.

MewCore pon 15.3.2021 18:46
hudo kaže...
MewCore kaže...

Kakav sin, zvučnici, pa lik ima kanal možda mjesec dana i ništ od toga nisam vidio?

Ima nekakvu robotiziranu pizdariju za mjerenje zvučnika koja eliminira response sobe, vidio isto u intervjuu da je to platio skoro sto hiljada dolara. Jel mi o istom liku pišemo? Brijem da ima najprecizniju opremu koja se uopče može kupit, tolko je analitičan da boli hah

 

Sta si ti tek sad cuo za Amira kad je otvorio kanal na YT:)?

Tip vec godinama pise reviewove i objavljuje mjerenja.

Njegova mjernja su ok, al on daje savjete dali nesto zvuci dobro ili ne, ponavljam: zvuci, ne dali se mjeri dobro, baziramo na pustanju sinusoida kroz uredjaj i gledanja u osciloskop, i na temelju vrlo povrsnog slusanja.

Razumijem.....ti si protiv mjerenja i sinusoida na osciloskopu "Ali razlika vidljiva na osciloskopu je stvarno velika! Dali ju Amir iz ASR zna izmerit ili ne neznam"

 

Ajd sretno, ne moraš se svađat samnom kad možeš sam sa sobom, živio :)

hudo pon 15.3.2021 18:56
MewCore kaže...

Razumijem.....ti si protiv mjerenja i sinusoida na osciloskopu "Ali razlika vidljiva na osciloskopu je stvarno velika! Dali ju Amir iz ASR zna izmerit ili ne neznam"

 

Ajd sretno, ne moraš se svađat samnom kad možeš sam sa sobom, živio :)

 

Ti bas nemozes citat sa razumjevanjem i onda izvuces nesto iz konteksta, tako da (opet) konverzacija sa tobom nema nikakvog smisla.

Zoki B pon 15.3.2021 19:04
hudo kaže...
MewCore kaže...

Razumijem.....ti si protiv mjerenja i sinusoida na osciloskopu "Ali razlika vidljiva na osciloskopu je stvarno velika! Dali ju Amir iz ASR zna izmerit ili ne neznam"

 

Ajd sretno, ne moraš se svađat samnom kad možeš sam sa sobom, živio :)

 

Ti bas nemozes citat sa razumjevanjem i onda izvuces nesto iz konteksta, tako da (opet) konverzacija sa tobom nema nikakvog smisla.

Mislim da MewCore ne kuži jer nije pratio od prije Amira, da on 99% zaključaka donosi iz MJERENJA a ne iz slušanja, tako da nije referentan što se tiče SLUŠNOG znači bitnog testa.

Imaju na stranici popis dacova koji su na mjerenjima bili ubojice no slušno i nisu bile takve ubojice što opet dokazuje da mjerenje nije sve, bitno je ali ne koliko slušni test.

 

A MewCore će i dalje po svom jer je o HiFi SVE naučio u zadnih cca 2 mjeseca od kada je zamjenio Logitech DESKTOP zvučnike, ono što smo mi skupljali desetke godina on je skupio u 2 mjeseca i sve zna i nema se smisla s njim raspravljati jer šta god mu netko ovdje kaže smatra napadom na sebe i svoj sustav i radi po svom.

Stoga ne vidim razloga da mu se daju ikakvi savjeti, ako je zadovoljan neka uživa, no kada shvati u jednom trenu koliko u biti malo toga zna i koliko je malo toga probao, bit će opreme jeftino na njuškalu...

 

Just Outlaw pon 15.3.2021 19:08
MewCore kaže...
hudo kaže...
MewCore kaže...

Kakav sin, zvučnici, pa lik ima kanal možda mjesec dana i ništ od toga nisam vidio?

Ima nekakvu robotiziranu pizdariju za mjerenje zvučnika koja eliminira response sobe, vidio isto u intervjuu da je to platio skoro sto hiljada dolara. Jel mi o istom liku pišemo? Brijem da ima najprecizniju opremu koja se uopče može kupit, tolko je analitičan da boli hah

 

Sta si ti tek sad cuo za Amira kad je otvorio kanal na YT:)?

Tip vec godinama pise reviewove i objavljuje mjerenja.

Njegova mjernja su ok, al on daje savjete dali nesto zvuci dobro ili ne, ponavljam: zvuci, ne dali se mjeri dobro, baziramo na pustanju sinusoida kroz uredjaj i gledanja u osciloskop, i na temelju vrlo povrsnog slusanja.

Razumijem.....ti si protiv mjerenja i sinusoida na osciloskopu "Ali razlika vidljiva na osciloskopu je stvarno velika! Dali ju Amir iz ASR zna izmerit ili ne neznam"

 

Ajd sretno, ne moraš se svađat samnom kad možeš sam sa sobom, živio :)

 Kolega ti želi reći da čovjek preporuča uređaje samo na temelju mjerenja. Evo i primjer, nekoliko headampova koe je preporučio zvuče potpuno različito, dobili su njegovu najveću preporuku samo na temljeu mjerenja. No nakon probe istih recimo, jedan je poprilično plošan i suhog zvuka, dok drugi vuče na topliju stranu. Bil to trebalo biti tako s obzirom na mjerenja?

MewCore pon 15.3.2021 19:10
hudo kaže...
MewCore kaže...

Razumijem.....ti si protiv mjerenja i sinusoida na osciloskopu "Ali razlika vidljiva na osciloskopu je stvarno velika! Dali ju Amir iz ASR zna izmerit ili ne neznam"

 

Ajd sretno, ne moraš se svađat samnom kad možeš sam sa sobom, živio :)

 

Ti bas nemozes citat sa razumjevanjem i onda izvuces nesto iz konteksta, tako da (opet) konverzacija sa tobom nema nikakvog smisla.

Čisto iz kruioziteta nevezano uz sve ovo, gdje si vidio da Amir daje sinu slušalice i da ima jedan zvučnika na podu, drugi u polici kad ih sluša i to ?

MewCore pon 15.3.2021 19:17
Just Outlaw kaže...

 Kolega ti želi reći da čovjek preporuča uređaje samo na temelju mjerenja. Evo i primjer, nekoliko headampova koe je preporučio zvuče potpuno različito, dobili su njegovu najveću preporuku samo na temljeu mjerenja. No nakon probe istih recimo, jedan je poprilično plošan i suhog zvuka, dok drugi vuče na topliju stranu. Bil to trebalo biti tako s obzirom na mjerenja?

 Evo, ima smisla i kužim, jer mi hrpa toga nije bila jasna. Lik ima boga isusa od sustava za mjerenje, a ja mislio da ovaj piše kak mu mjerenja ne valjaju. A cijeli site i filozofija svega mu se vrti oko toga. 

Pa poboga neću ni ja kupit nešto isključivo na osnovi mjerenja, tko pamti pisao sam ovdje da sam išao po audicijama baš iz tog razloga kako bi čuo nešto. Kad netko ovako jasno napiše ispada da uopče nemam nikakvih razmjerica sa hudom, pa zapravo se slažem sa svim time