Periferija

Trebam jeftini printer sa jeftinim zamjensk bojama

bubimirko007 uto 16.2.2016 15:22

pozdrav svima

donedavno sam imao pisać canon ip4300 , glava mi je otišla trebao bi kupiti novu ( 50 $ na ebay-u ) malo mi je to preskupo, pa me interesira dali neko zna postoji li novi pisać ili bar novijieg tip koji se može kupit u dučanu a da ima jeftine zamjenske tinte , može i printer/skener do negdje 500 kn

HVALA

lepi91 uto 23.2.2016 08:40

Takav jedan imam doma i razmišljao sam radije kupiti novi s bojom jer me za ovog boja dođe 360kn - što sam nabrzinu provjerio dok sam bio u Metrou.

 

 

No, u međuvremenu sam prekopao po netu i vidio da ima original obje kantice s glavom za 250-290kn. Tako da ću definitivno ostati pri tome printeru jer je korišten vrlo malo, samo zamjenim kantice i ko nov je.

Glamdring uto 23.2.2016 09:27

Ja imam HP deskjet 1000. najjeftiniji moguci printer sa jednom tipkom koja riješave sve probleme.

za 115kn kupim original crnu, koja mi je dovoljna za 3-4 mjeseca (cca 500 stranica), a boju punim sa kineskim bojama na injekciju (praktički free).

Može se puniti i crna na taj način, printa 4-5 stranica super a onda počme malo štucati, pa mi se neda sa tim zafrkavat (možda da se malo razrijedi boja?). A za boju je super, jer ako i promaši nijansu, opet bude ok.

 

ako trebaš bolji printer od toga kupi laser.

 

EDIT. Ove kineske boje su čisto OK za dokumente, grafove u boji, memorandume, ali za printanje fotografija su neupotrebljive.

InkJet Artist uto 23.2.2016 11:01

Još je bolji HP DeskJet 930 jer u njegovu kolor kazetu stane 3* 10 ml  Zamjenske kazete te dođu cca 100 kn. Ovisno o tinti za punjenje mogu potrošiti  3* 50 ml. A crna kazeta se puni sa 40 ml tinte. I izdrži dva 3 punjenja.  4 * 100 ml tinte za punjenje vas dođe cca 150 - 200 kn. Što je duplo jeftinije od Epsona L serije.

 

Znači Peri Deri sistem

 

Dok ovaj Deskjet 1000 se puni sa   3* 5ml. Zamjenske kazete koštaju isto. Crna se teško puni jer je proizvođač u svoju crnu tintu stavio finu silikatnu prašinu da nakon upotrebe blokira mlaznice. Dok to kod onog gore nije slučaj jer tinta nije u spužvici već u vrečici i tada bi se takva prašina sama po sebi iz sedimentirala pri stajanju i uništila originalnu kazetu.

 

Zato  DeskJet 930 i sl nose na sebi i sa razlogom PROFESSIONAL oznaku

InkJet Artist pet 26.2.2016 22:21

to je isti printer kao i epson L 310 bez cissa  800 kn jeftinije.

Jedini problem sa njime je da ukoliko ga probaš  uvijati po dužpj osi bez problema se uvija  po 1 -2 cm na jednu ili drugu stranu.

 

Prije negošto ga kupiš isprobaj ovaj test u nekoj trgovini da kasnije ne bi bilo Nismo znali

Znači tipičan printer za nježne i dobre curice a ne za zločestu dečurliju, koja takve stvari skrši za mjesec ili dva.

Inače sve ostalo je OK

 

 

 

bubimirko007 sub 27.2.2016 15:57
InkJet Artist kaže...

 

Jedini problem sa njime je da ukoliko ga probaš  uvijati po dužpj osi bez problema se uvija  po 1 -2 cm na jednu ili drugu stranu.

 


 

 

 

daj mi malo bolje ovo pojasni ne kužim se baš previše u printer

unaprijed hvala