Periferija

SPEEDLINK Medusa NX 5.1 USB recenzija

vrinho sri 23.5.2012 19:55

Pozdrav. Evo moje male recenzije navedenih slušalica. Kupljene su u Portiu za 360 kn, jučer stigle nakon tjedan dana iščekivanja {#}

Da započnem sa navedenim Webshopom, naime na stranici imaju drukčiju sliku proizvoda od onog kojeg prodaju jer ima 2 vrste ovih slušalica.

 

Ove sam ja dobio, samo usb konektor

http://www.speedlink.com/?p=2&cat=41A3&pid=25160&paus=1

 

Ovo su slične ali imaju drugačiji daljinski na žici i ima usb konektor sa zasebnim 3,5 mm konektorima za mikrofon i zvučnike

http://www.speedlink.com/?p=2&cat=41A3&pid=25159&paus=1

 

Napominjem da je na Portiu opis artikla dobar ali slika nije a po njoj sam se vodio ali trebao sam bolje potražiti po netu i tu sam se malo za..bo {#} Zašto? Pa zbog konektora jer sam tražio i slušalice koje bih mogao spojiti na TV (ako se uopće da tako spojiti ove s dodatnim konektorima)... Baš tražim po ebayu neki konektor usb na 3,5 mm pa ako bi se dalo spojiti na TV...

 

Al dobro, idemo sad na bitno a to su slušalice.

 

Izgled i udobnost  5/5

 

Vrlo su robusne  i izgledaju odlično i jedini manjak im je mikrofon koji se neda uvući ili iskopčati. Vrlo su udobne i bez problema ih se može nositi duže vremena, malo griju za uši ali to je ništa u usporedbi kakve sam već u životu isprobao, a najbitnije je i da ne stežu za glavu baš zbog fleksibilnosti. Veliki plus im je da se daju preklopiti i staviti u torbicu koja dolazi s njima.

 

Kvaliteta izrade 4/5

 

Vrlo su čvrste izrade ali fleksibilne što je po meni veliki plus, imaju više stupnjeva podešavanja veličine (od malog djeteta do gorile) {#}

Daljinski po pitanju čvrstoće malo zaostaje jer je napravljen od jako tanke i jeftine plastike. I ne sviđa mi se ono plavo svijetlo na njemu koje stalno radi ili blinka prilikom slušanja glazbe, filma... Ali nisu to nedostaci od neke presudne važnosti.

 

Zvuk 5/5

 

E ovo je najbitnija stvar kod odabira svih slušalica. Po tom pitanju ove slušalice sigurno spadaju u sam vrh. U svakoj slušalici su po 4 zvučnika + woofer i oni po meni svoj posao obavljaju besprijekorno.

Zvuk je čist, bez ikakvih šumova ili kreštanja u pozadini. Isprobao sam Battlefield 3 i PES 2012. Svaki kamenčić, šum i slično daju drukčiji doživljaj igranja. {#}Za to su i napravljene, ne...

Isto vrijedi i za 5.1 filmove, zvuk je wooooooow. Za glazbu su isto odlične zbog basova a na tim slušalicama bas je badass {#}

Tu veliku ulogu igra i odličan software koji dolazi uz slušalice.

 

Cijena 5/5

 

360 kn. Po meni vrijede te pare

 

Da zaključimo:

Odlične slušalice kvalitetne izrade i pristupačne cijene s zvukom koji je sex za uši {#}

 

Ocjena

5/5        

Yoroshii Takeshi sri 23.5.2012 20:17

+1 za review

ok sluske za tu cijenu, presao sa fatality na njih (btw fatality u super stanju samo je kabal dao svoje, kupio neke jeftilen zbog zamijene kabla, al ga ne zanam zalemiti :()

posebna pohvala na duzinu kabla, svijetlo palim/gasim bez skidanja istih, a i kad se razcagam po sobi na neki cajka hit, nema brige za kabal. ofc jk za cajke.

vrinho čet 28.6.2012 18:19
Jughead kaže...

Jel igrao tko MW3 s njima? 

Kakav je prostorni zvuk i raspoznaje li se odakle dolazi protivnik?

Nisam probao na MW3 ali ako se u postavkama igre može složiti na surround onda će vjerujem tako i zvukovi raditi da se čuje iz svih smjerova.

vrinho pon 16.7.2012 22:00
weevil kaže...

Što se CD sa driverima tiče, probaj dobro protresti kutiju :-)

 

 

Hehe, jesam mulac majke mi {#}  Idem malo bolje prekopati kutiju jer očito prvi put nisam i voila. Zbilja, jako dobro ga je ''sakrio'' onaj koji je pakirao kutiju, iza onog crvenog kartona koji se činio da je dio kutije. Unbelievable {#}

 

Btw. onaj kabel koji sam naručio s ebaya (USB ž na 3.5 mm) ne radi i očito nije kompatibilan pa tako slušalice ne mogu raditi kad se spoje na TV, mob... {#}

dturko uto 7.8.2012 10:07

Imam jedan problem. Nabavio sam doticne slusalice, ali kad ih ustekam u laptop uopce ne reagiraju. Skinuo sam drivere sa njihove stranice, ali kad ih probam instalirat onda mi pise da moram ustekati slusalice iako su vec ustekane. Dakle, laptop uopce ne prepoznaje ove slusalice.

 

Ili ove slusalice uopce nisu namijenjene za laptope?

dturko uto 7.8.2012 10:58

Probao sam u svim USB portovima koje imam. Kad ih ustekam, jedino sto cujem je kao nekakav "udarac bubnja" kad slusalice dodju u kontakt sa strujom, i to je to. Probao sam i na drugom laptopu, ali isto ne radi.

 

Koji laptop imas? Ja sam probao na ovima koji su u "Moj PC".

Jovanka uto 7.8.2012 11:20
dturko kaže...

Probao sam u svim USB portovima koje imam. Kad ih ustekam, jedino sto cujem je kao nekakav "udarac bubnja" kad slusalice dodju u kontakt sa strujom, i to je to. Probao sam i na drugom laptopu, ali isto ne radi.

 

Koji laptop imas? Ja sam probao na ovima koji su u "Moj PC".

 

Jesi li nakon toga u "Sounds" promjenio default output device? :)

dturko uto 7.8.2012 16:29

Bio sam kod frenda malo prije. Ubacio sam instalacijski CD, ustekao slusalice i PC ih nije prepoznao pa nisam mogao instalirati drivere. Izgleda da su mi poslali defektne slusalice. Kasnije cu im poslat e-mail, jamstvo imam... :)

 

Hvala svima na pomoci.

Quest pet 7.9.2012 16:52

sup :) to mi je veoma vazno jer imam neku integriranu na racunalu zvucnu koja sigurno ne podrzava 5.1 zvuk

za gaming su vidim veoma dobre,igram pretezito FPS igre pa mi je vrlo bitno da mogu odredit polozaje drugih igraca!

kakve su za mjuzu?

nadam se da su ok i za to,slusam elektronsku muziku(dnb,dubstep,trance,house...)

vrinho pet 7.9.2012 19:04
Quest kaže...

sup :) to mi je veoma vazno jer imam neku integriranu na racunalu zvucnu koja sigurno ne podrzava 5.1 zvuk

za gaming su vidim veoma dobre,igram pretezito FPS igre pa mi je vrlo bitno da mogu odredit polozaje drugih igraca!

kakve su za mjuzu?

nadam se da su ok i za to,slusam elektronsku muziku(dnb,dubstep,trance,house...)

Za glazbu su odlične pogotovo kad si možeš složiti i da ti vibriraju kod baseva, meni su dobre za sve a slušam rock, house..... Zvuk je čist bez ikakvih šumova i slično a što se tiče softvera to se obavezno mora instalirati jer bez toga su nula.

Quest pet 14.9.2012 10:56

kao sto si ti naveo da imaju ove samo s USB-om i ove druge sa normalnim prikljucima koji idu normalno na zvucnu!

Razlika?

koje daju bolji zvuk,kakva je kvaliteta integrirane zvucne u headsetovima ne samo za medusa nego i za druge,vidio sam da ih ima par jos koji rade na tom principu!

 

vrinho pet 14.9.2012 16:51
Quest kaže...

kao sto si ti naveo da imaju ove samo s USB-om i ove druge sa normalnim prikljucima koji idu normalno na zvucnu!

Razlika?

koje daju bolji zvuk,kakva je kvaliteta integrirane zvucne u headsetovima ne samo za medusa nego i za druge,vidio sam da ih ima par jos koji rade na tom principu!

 

Htio sam ove s priključcima zbog spajanja na TV, mob ako bi se uopće dale. Makar ove di je samo USB su praktičnije, pukneš ih u USB i imaš odmah sve spojeno za razliku od ovih s priključcima. A razlike u nekoj kvaliteti mislim da nema.