Periferija

Slušalice za glazbu - tema za izbor

The_Fichek uto 7.7.2020 11:57

Meni su došli Oval i XL Brainwawz i prvi dojmovi iz vrećice mi nisu nešto. Daleko je ovo od 3cm debljine, nemam pojma šta reklamiraju. Radi se o drito 2cm debljini jastučića i ona koža kaj ide preko sluški još par mm. Nisam ni očekivao 3cm, ali barem 25mm. Ne primjećujem neku razliku između Micro suede i Micro suede s gelom. Gel se jedva jedva osjeti na dodir rukom, a na glavi je isti k. Trebalo mi je 10min da uopće skužim da to ima gel, gledam jesu li se zabunili jer na vrećici piše "xl-gaming(micro-suede)". Razlika se primjeti kad se ide pritisnut jastućić, obični micro-suede se lakše stisne. Tekstura je isto tako skoro pa ista sa i bez gela, bolje od velura, glatko ko bebina guza.. Nemam pojma što ovi na YT reklamiraju s tim gelom, točnije ovaj lik zbog kojeg sam između ostalog naručio te s gelom:

https://www.youtube.com/watch?v=5upxQ0Hiwws

Zvuk ću kasnije testirat na DT 770, Cloud Alpha, ak nekog zanima mogu i na običnim Cloud I, Core..

 

EDIT1: zvuk na Cloud Alpha sličan kao velur, mrvu jači bass, ali ne koliko na kožnim što je i očekivano. Zvuk je neutralan s rekao bih očuvanim signature zvukom Cloudica, kako to kazu na YT. Velur su malo prozračnije, ali micro-suede malo udobnije. Ostavljaju malo više mjesta za uho i materijal je mekši te ga ima više radi čega je vjerojatno i toplina malo veća. Sve u svemu neloše, ali ništa spektakularno. Koža tih zamjenskih jastučića je dosta dulja od stock kožnih ili Aliexpress zamjenskih. Treba se pomučiti da ta koža legne u prostor kod Cloudica dok je kod DT770 lakše. Pretpostavljam da dio koji ostane vani stršati oni računaju pod debljinu samog jastučića -.- Na slici se koža dala još malo uvući, ali poanta je bila usporedba vs zamjenskih velur s Alija, tj. ista debljina, iako Brainwawz imaju malo više prostora iznutra za uho po širini.

 

EDIT2: Kod DT 770 slična priča, nešto jači bass i više zatvaraju zvuk naspram velur, ali ništa ekstra, sound signature DT 770 je i dalje tu. Ono zanimljivije je bilo modati sluške i tu ni sam nisam najpametniji jer ima hrpa opcija. Prvo sam išao s vlažnom suhom maramicom pozadi nakon obavljenog custom cans moda, zatim s vaticom za ciscenje lica i sad nakraju pozadi nemam nista, ali moguće da ću opet nešto staviti. Vatica ima dobar efekt, ali prigušuje vokale, mids, no možda daje najćišću sliku jer se taman stopi sa vaticom i stock izolacijom zvučnika. Ispod stock spužvice sam stavio 2 sloja papirnatog ubrusa slično kao Matija čiji je sve ovo bio savjet. Jedino što se meni nisu dopali DT 1770 ringovi i smatram da sam ih za džabe uzeo, ali šta je tu je. Odgovaraju normalno, ali sam mislio da bez njih neće biti moguća fiksna instalacija Brainwavz XL. Ne smeta me kaj jastučići idu tako možda malo čudno preko okvira sluški. Sve u svemu zvuk je nešto malo precizniji, ali to su sve finese. Da za custom cans, da za Brainwavz do 20 eura (microsuede i hibrid su meni bile najinteresantnije), ne za Brainwavz s gelom i ne za preskupe modove, da za eksperimentiranje s tkaninom i dr. materijalima ispod i ispred zvučnika.

191x7 uto 21.7.2020 07:53

Kakav software od SteelSeriesa? Arctis 1 ne treba nikakav softver niti bi softverom išta dobio, a obični 3.5mm banana audio jack nema mogućnosti putem kojih bi išta prepoznavalo o kojim je slušalicama riječ ili nešto takvo, nije to USB ili nekakav propriatery konektor za kojeg treba kontroler.

Striko2009 uto 21.7.2020 21:47

Nedavno sam uzeo ath-m40x i odusevljen sam.

Zvuk odlican, stvarno nemam zamjerke i najbitnije mi je bilo da su mi slusalice udobne posto nosim naocale. 

Over ear su i zaista su udobne i nakon nosenja od par sati nemam osjecaja da sam imao slusalice niti su usi i glava nazuljane... 

Mr.Natural sri 22.7.2020 00:00

Uzeo sam si brainwavz Oval PU leather earpads za cloud alpha jer su se poceli gulit jastucici nakon 2 godine.

Zvuk je poprilicno isti, mrvicu tise, mrvicu vise basa i jako su udobni, al sam se namucio 20 minuto dok sam ih uspio stavit  lol.

 

Narucio sam sa offical stranice i doslo je nakon 20 dana.

matija656 sri 22.7.2020 08:06
Mr.Natural kaže...

...mrvicu tise, mrvicu vise basa i jako su udobni....

 

 tiše je jer zbog debljine zvučnik ide dalje od uha, a bassa ima više jer isto tako zbog debljine dobiješ više prostora između uha i zvučnika, tj veči volumen zraka koji pogoduje da bass bude malo jači

Ive123 pet 24.7.2020 00:13

Pozdrav, razmišljao sam uzeti DT 770, ali dosta ljudi po netu piše da imaju oštre visoke frekvencije. Trenutno imam Cloud 2 i ne mogu slušati gotovo ništa bez da smanjim te visoke frekvencije, jer uši bole za poludit, pogotovo kad se čuje slovo S. Zanima me smeta li vama to kod DT770 i ako smeta imate li namješten eq, uništi li smanjivanje tih frekvencija zvuk kao što uništi na Cloud 2? 

matija656 pet 24.7.2020 18:20
Ive123 kaže...

Pozdrav, razmišljao sam uzeti DT 770, ali dosta ljudi po netu piše da imaju oštre visoke frekvencije. Trenutno imam Cloud 2 i ne mogu slušati gotovo ništa bez da smanjim te visoke frekvencije, jer uši bole za poludit, pogotovo kad se čuje slovo S. Zanima me smeta li vama to kod DT770 i ako smeta imate li namješten eq, uništi li smanjivanje tih frekvencija zvuk kao što uništi na Cloud 2? 

 ja ih imam i za to ti postoji jako lako riješenje - kuhinjski ubrus

jednostavno odreži krug promjera kako je spužvica na zvučniku, i položi ga na zvučnik, i na to onda spužvica i to je to, neće ništa smetati, a ako ti neće odgovarati zvukom, lako se izvadi van

meni osobno je to dosta pomoglo i ugodnije su mi za slušanje, ali opet, moje su modane i iznutra dosta

a tu možeš i eksperimentirati sa raznim materijalima što bi ti bilo bolje (spužvica razne gustoće, tkanina, vlažne maramice (osušene naravno), mrežica za police i sl.)

 

uglavnom, ja sam svoje modao po ovome

 

The_Fichek pet 24.7.2020 21:16
matija656 kaže...
Ive123 kaže...

Pozdrav, razmišljao sam uzeti DT 770, ali dosta ljudi po netu piše da imaju oštre visoke frekvencije. Trenutno imam Cloud 2 i ne mogu slušati gotovo ništa bez da smanjim te visoke frekvencije, jer uši bole za poludit, pogotovo kad se čuje slovo S. Zanima me smeta li vama to kod DT770 i ako smeta imate li namješten eq, uništi li smanjivanje tih frekvencija zvuk kao što uništi na Cloud 2? 

 ja ih imam i za to ti postoji jako lako riješenje - kuhinjski ubrus

jednostavno odreži krug promjera kako je spužvica na zvučniku, i položi ga na zvučnik, i na to onda spužvica i to je to, neće ništa smetati, a ako ti neće odgovarati zvukom, lako se izvadi van

meni osobno je to dosta pomoglo i ugodnije su mi za slušanje, ali opet, moje su modane i iznutra dosta

a tu možeš i eksperimentirati sa raznim materijalima što bi ti bilo bolje (spužvica razne gustoće, tkanina, vlažne maramice (osušene naravno), mrežica za police i sl.)

 

uglavnom, ja sam svoje modao po ovome

 

+1 Ne samo kuhinjski ubrus, nego i vatica iznutra. Ima vise o tome par stranica unazad di je Matija sve objasnio..

191x7 pon 27.7.2020 22:49
Switch kaže...

Nakon više od 5 godina korištenja ATH-M40x upravo su mi pale sa stola i pukle... :(

Ima li u tom cjenovnom razredu šta bolje (650kn) ili da ponovno uzmem te?

 Hoćeš možda probati s otvorenim tipom?

Switch uto 28.7.2020 10:05
191x7 kaže...
Switch kaže...

Nakon više od 5 godina korištenja ATH-M40x upravo su mi pale sa stola i pukle... :(

Ima li u tom cjenovnom razredu šta bolje (650kn) ili da ponovno uzmem te?

 Hoćeš možda probati s otvorenim tipom?

 Ne bih eksprimentirao. Sviđa mi se zvuk iz ovih pa bih ili iste te ili ako ima nešto bolje u tom rangu.

The_Fichek uto 28.7.2020 10:49
Switch kaže...
191x7 kaže...
Switch kaže...

Nakon više od 5 godina korištenja ATH-M40x upravo su mi pale sa stola i pukle... :(

Ima li u tom cjenovnom razredu šta bolje (650kn) ili da ponovno uzmem te?

 Hoćeš možda probati s otvorenim tipom?

 Ne bih eksprimentirao. Sviđa mi se zvuk iz ovih pa bih ili iste te ili ako ima nešto bolje u tom rangu.

Beyerdynamic DT770 po mnogima imaju bolji zvuk sto se tice zatvorenih slusalica pa si malo sam istrazi, a prednost ATH je bundle, sto su savitljivije (iako vidim i ne bas izdrzljivije) te odvojivi kabel.

user2206 sri 29.7.2020 14:27
CyberDemonVZ kaže...
user2206 kaže...

Preporuka in bluetooth ear slušalica za trčanje. Optimalno 200kn, max. mogu dati 300kn. Da gledam nešto do Xiaomija ili?

Hvala!

 Mislim da bi ovo bilo to što tražiš:

https://www.nabava.net/in-ear-slusalice/xiaomi-mi-sports-sportske-slusalice-bluetooth-cijena-bijela-crna-mikrofon-79109751

 

Osim ako lagano trčiš i ne treba kvačica oko uha, onda odabereš bilo koje, nije da će ti kod trčanja biti važna kvaliteta zvuka

 Kupio, hvala. Nadam se da će poslužiti.

soul_train ned 9.8.2020 13:08

Bok,

 

molila bih preporuku za slušalice do cca 1000kn za slušanje glazbe.

Uglavnom slušam preko mobitela, manje preko laptopa.. probala sam ath-m40x i dobar mi je zvuk ali imam problem što mi često zvuk bude nedovoljno glasan. Slušam preko youtube-a najviše. Ne znam koje bi mi bile dobre da zvuk bude glasan i dobar.

 

Unaprijed zahvaljujem ;)

Marko :D ned 9.8.2020 14:16
soul_train kaže...

Bok,

 

molila bih preporuku za slušalice do cca 1000kn za slušanje glazbe.

Uglavnom slušam preko mobitela, manje preko laptopa.. probala sam ath-m40x i dobar mi je zvuk ali imam problem što mi često zvuk bude nedovoljno glasan. Slušam preko youtube-a najviše. Ne znam koje bi mi bile dobre da zvuk bude glasan i dobar.

 

Unaprijed zahvaljujem ;)

Iskreno, za slušanje glazbe na YouTube-u ti ne trebaju slušalice od 1000 kn. Da si rekla za slušaš preko Deezer Hi-Fi ili Tidala, da, ali pošto je YouTube limitiran na 128 kb/s, slušalice za 1000 kn su overkill.

 

Moj savjet je da si uzmeš slušalice nekog poznatog brenda poput Sennheiser. Nisu toliko skupe, a i one najjeftinije imaju odličan zvuk.

 

Konkretno imam Sennheiser HD 400s (plaćene 469 kn) i stvarno se odlično čuje na njih; nisu tihe, naprosto glasne su (računalo držim na 30 jer ako stavim na 50 stvarno je glasno). Zatvorenog su tipa, pa se ne čuje van što slušaš, odlično blokiraju vanjski zvuk i uši me ne bole čak ni nakon dugog slušanja glazbe. Još jedna od odličnih stvari kod tih slušalica je kabel; izmijenjiv je ukoliko se potrga i ima mikrofon tako da se može i razgovarati. Kod mikrofona je multifunkcionalna tipka, pa s njom možeš pauzirati glazbu, mijenjati pjesme i slično. Sklopljive su i napravljene od vrlo kvalitetne plastike. Stvarno odlične slušalice; otkad ih imam sve ostale mi zvuče grozno. Mislim da za 469 kn nisam mogao odabrati bolje... 😄