Periferija

Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

191x7 čet 21.7.2022 21:54

Dvije riječi. Bias lighting. Ilitiga osvjetljenje na monitoru koje osvjetljava pozadinu (zid). Treba ti. Jako diže dojam kontrasta, a uz to i smanjuje napor na oči. I dobro izgleda.

Bilokakva lampa, LED traka, najbolje bijelo svjetlo ali može i RGB. Bitno je da svijetli kontra od tebe, ka zidu i da se odbija od zida, da ga primijetiš oko monitora.

hahhaajaads pet 22.7.2022 00:02

Iskreno, navikao sam se vec, ali mislim si uzet nesto na bateriju i da nije prejako, to kad u ikeu budem isel...

 

 

Inace par kratkih dojmova sto se tice Fizz K616 i MPC890 podloge..

 

Na tipkovnicu sam se vec priviknuo i jos ne mogu vjerovat kolko je mala i lagana, kad sam ubacio onaj mali usb za wireless odma se spojila i radi, red switchevi su tihi (mislim da su cak tisi nego kod nekih nasih reviewa na videu, kao da su vec podmazani) i za gaming top (lako mi je manevrirat kad igram fps igre).

 

Podloga je perverzija, razlika nebo i zemlja naspram neke jeftinije... kd odma ode u nebo 

paradox_37 sub 30.7.2022 23:32

Pazarih White Shark Legionnaire. Bez X. Ova ima blue switcheve, za razliku od Legionnaire-X i radi kako treba, ne registruje duple unose na SHIFT, CTRL i ALT. Izgleda da imaju problem sa Red switchevima. Slao sam im mail, potvrdili su problem. Kad će ispraviti ko će znati. Super je i ova Legionnaire, ali su Blue switchevi baš glasni, dosta glasniji od Red.

ministar sub 20.8.2022 15:56

malo off-topic.. koliko bih mogao dobiti za polovnu tipkovnicu (malo preko 2 godine) SteelSeries Apex 7 - full size, UK English layout (bez hrvatskih znakova), brown switchevi? jedino što ne radi kako treba - 1 LEDica je discolored

ponestajemiideja sri 24.8.2022 11:58

Pozdrav svima. Trebao bih malo pomoći oko odabira tipkovnice i miša za moj trenutni setup.

 

Na stolu imam:
Stolno računalo sa bluetooth-om

Radni laptop

Android tablet

 

Htio bih si naći tipkovnicu i miš koji će moći istodobno raditi na sva tri uređaja, ali i međusobno dobro raditi.

Ono što sam gledao za sada je LOGITECH MX Mechanical Mini tipkovnica sa LOGITECH M720 Triathlon ili LOGITECH MX Master 3S Performance mišem.

 

Bitno mi je da je tipkovnica mehanička sa quiet switchevima i HR layoutom te manje forme (do 75% najviše), za miš nemam nekih posebnih preferenci dok se dobro uparuje sa tipkovnicom.

Ideja je da imam miš i tipkovnicu gdje mogu sa jednom tipkom (ili kombinacijom tipki) prebaciti i tipkovnicu i miš na drugi uređaj i da sve radi uredno.

 

Kako vam se čini ova kombinacija, ima li možda nekih drugih kombinacija koje bi mogao gledati? Budžet je fleksibilan jer bih uzimao na rate, ali ciljam na oko 2k kuna plus-minus parsto kuna ako treba.

 

Hvala.

rocko9 sri 24.8.2022 12:03

Probaj sa 700-800kn pa spustaj, ne znam sada koliko ova jedna ledica nekome znaci. Vidim da je nova tipkovnica kod nas oko 1250kn. TKL se na njuskalu prodaju za 800kn,ali ova 1 ledica nekome moze smetati pa ce ti nuditi nizu cijenu.

ministar sri 24.8.2022 12:55
ponestajemiideja kaže...

Pozdrav svima. Trebao bih malo pomoći oko odabira tipkovnice i miša za moj trenutni setup.

 

Na stolu imam:
Stolno računalo sa bluetooth-om

Radni laptop

Android tablet

 

Htio bih si naći tipkovnicu i miš koji će moći istodobno raditi na sva tri uređaja, ali i međusobno dobro raditi.

Ono što sam gledao za sada je LOGITECH MX Mechanical Mini tipkovnica sa LOGITECH M720 Triathlon ili LOGITECH MX Master 3S Performance mišem.

 

Bitno mi je da je tipkovnica mehanička sa quiet switchevima i HR layoutom te manje forme (do 75% najviše), za miš nemam nekih posebnih preferenci dok se dobro uparuje sa tipkovnicom.

Ideja je da imam miš i tipkovnicu gdje mogu sa jednom tipkom (ili kombinacijom tipki) prebaciti i tipkovnicu i miš na drugi uređaj i da sve radi uredno.

 

Kako vam se čini ova kombinacija, ima li možda nekih drugih kombinacija koje bi mogao gledati? Budžet je fleksibilan jer bih uzimao na rate, ali ciljam na oko 2k kuna plus-minus parsto kuna ako treba.

 

Hvala.

s obzirom da ti stane u budžet, mislim da bolju kombinaciju nećeš naći (uzmi MX Mastera 3S)  možeš prelaziti čak i bez tipki kad podesiš Flow + možeš prebacivati datoteke s jednog računala na drugo - kopiraš tu, zalijepiš tamo

crowolf sri 24.8.2022 13:13
ponestajemiideja kaže...

Pozdrav svima. Trebao bih malo pomoći oko odabira tipkovnice i miša za moj trenutni setup.

 

Na stolu imam:
Stolno računalo sa bluetooth-om

Radni laptop

Android tablet

 

Htio bih si naći tipkovnicu i miš koji će moći istodobno raditi na sva tri uređaja, ali i međusobno dobro raditi.

Ono što sam gledao za sada je LOGITECH MX Mechanical Mini tipkovnica sa LOGITECH M720 Triathlon ili LOGITECH MX Master 3S Performance mišem.

 

Bitno mi je da je tipkovnica mehanička sa quiet switchevima i HR layoutom te manje forme (do 75% najviše), za miš nemam nekih posebnih preferenci dok se dobro uparuje sa tipkovnicom.

Ideja je da imam miš i tipkovnicu gdje mogu sa jednom tipkom (ili kombinacijom tipki) prebaciti i tipkovnicu i miš na drugi uređaj i da sve radi uredno.

 

Kako vam se čini ova kombinacija, ima li možda nekih drugih kombinacija koje bi mogao gledati? Budžet je fleksibilan jer bih uzimao na rate, ali ciljam na oko 2k kuna plus-minus parsto kuna ako treba.

 

Hvala.

 

 

Hardverski KVM switch KCEVE KVM Switch HDMI 4 Port, UHD 4K@60Hz, 4 USB Hub, for 4 Computers Share Keyboard Mouse and one HD Monitor, with 4 USB Cables and IR Remote Control

 

 

 

BlackM čet 29.9.2022 17:41

Molio bih preporuku tipkovnice s pozadinskim osvjetljenjem na senzor (da ne svijetli stalno u mraku već samo kad ju koristim).

Trenutno imam Logitech K800, koja je od neki dan u kvaru (kao da je stalno pritisnuta jedna tipka), a jedva da je stara 5 god.

ministar čet 29.9.2022 20:16
BlackM kaže...

Molio bih preporuku tipkovnice s pozadinskim osvjetljenjem na senzor (da ne svijetli stalno u mraku već samo kad ju koristim).

Trenutno imam Logitech K800, koja je od neki dan u kvaru (kao da je stalno pritisnuta jedna tipka), a jedva da je stara 5 god.

Tako radi Logitech MX Keys/Mechanical.

fila2208 sub 1.10.2022 20:38

Pozdrav eksperti! 

 

dobio sam dijete nedavno i sad me žena melje da zamjenim tipkovnicu. 

Nikad u životu nisam uložio u tipkovnicu te imam neki genius kb235 od nekih 150kn, ali postala je stvarno glasna, tj. realno nikad nije ni bila tiha.

 

Uspio bi isfektarit da mi žena to uzme za božić, a ja moram naći model.

Igram većinom fps igre i to što nekad za posao koristim tipke, ali volio bi da je jako tiha i ugodna za koristenje te neko pozadinsko svjetlo jer sam na to navikao.

Ima tko neki savjet sugestiju šta gledat i do koliko jer ne bi uzimao nešto super duper skupo, već eventualno da se uklopi u te okvire koje tražim.

 

puno hvala unaprijed! 

hahhaajaads sub 1.10.2022 21:21
fila2208 kaže...

Pozdrav eksperti! 

 

dobio sam dijete nedavno i sad me žena melje da zamjenim tipkovnicu. 

Nikad u životu nisam uložio u tipkovnicu te imam neki genius kb235 od nekih 150kn, ali postala je stvarno glasna, tj. realno nikad nije ni bila tiha.

 

Uspio bi isfektarit da mi žena to uzme za božić, a ja moram naći model.

Igram većinom fps igre i to što nekad za posao koristim tipke, ali volio bi da je jako tiha i ugodna za koristenje te neko pozadinsko svjetlo jer sam na to navikao.

Ima tko neki savjet sugestiju šta gledat i do koliko jer ne bi uzimao nešto super duper skupo, već eventualno da se uklopi u te okvire koje tražim.

 

puno hvala unaprijed! 

Za ovo sta trazis red switchevi su top, odlicni za gaming i najtisi. Osobno sam presao sa plavih na crvene ne tak davno i razlika je nebo i zemlja sto se tice glasnoce, sa plavima sam se cuo u prostoriji do, sa crvenima se cujem kao sa obicnom membranom pogotovo ak "tapkam" po njoj.

 

Ako je full size, mozda gledas nesto tipa od Redragon K582 ? Red switchevi, RGB (softwer im je malo skakljiv da ti odma kazem, imam K616 Fizz pro i softwer se svako malo crasha ili resetira boje, tak da boje/modove mjenjam direkt prek tipkovnice) i nesto ispod 400kn. Ako slucajno budes htio i bezicnu, preporucam da ne uzimas od Redragona... Moja K616 ima ovaj 2.4ghz i BT konekciju, i kad stavim na 2.4ghz radi nekih 20ak min normalno i odjednom ne prihvaca neke tipke, kao da se ispraznila od 100% do tipa 2%. Inace doticna ima outemu switcheve koje moze hot swappat za jos neke tise iako po meni nepotrebno.

fila2208 sub 1.10.2022 23:25
hahhaajaads kaže...

Za ovo sta trazis red switchevi su top, odlicni za gaming i najtisi. Osobno sam presao sa plavih na crvene ne tak davno i razlika je nebo i zemlja sto se tice glasnoce, sa plavima sam se cuo u prostoriji do, sa crvenima se cujem kao sa obicnom membranom pogotovo ak "tapkam" po njoj.

 

Ako je full size, mozda gledas nesto tipa od Redragon K582 ? Red switchevi, RGB (softwer im je malo skakljiv da ti odma kazem, imam K616 Fizz pro i softwer se svako malo crasha ili resetira boje, tak da boje/modove mjenjam direkt prek tipkovnice) i nesto ispod 400kn. Ako slucajno budes htio i bezicnu, preporucam da ne uzimas od Redragona... Moja K616 ima ovaj 2.4ghz i BT konekciju, i kad stavim na 2.4ghz radi nekih 20ak min normalno i odjednom ne prihvaca neke tipke, kao da se ispraznila od 100% do tipa 2%. Inace doticna ima outemu switcheve koje moze hot swappat za jos neke tise iako po meni nepotrebno.

 Tko će nego ti  kompa 

 

Ma što tiši, žena mi sad stalno sere da ću probudit malu, i želio bi baš da je tiho i brzo pisat na njoj.

Bežična bi bilo top, jer sam na g700 i uzeo sam nedavno wireless hyperx šta si mi ti predložio pa bi sve bez kablova.

Ma boja me ne zanima divlje, samo da svjetle tipke lagano bez divljanja dječjih onih.

Hvala na preprouci, budem pogledao.

 

Kakve hyperx ima tipkovnice, vidim u link popust na hyperx neki

hahhaajaads ned 2.10.2022 17:20
fila2208 kaže...
hahhaajaads kaže...

Za ovo sta trazis red switchevi su top, odlicni za gaming i najtisi. Osobno sam presao sa plavih na crvene ne tak davno i razlika je nebo i zemlja sto se tice glasnoce, sa plavima sam se cuo u prostoriji do, sa crvenima se cujem kao sa obicnom membranom pogotovo ak "tapkam" po njoj.

 

Ako je full size, mozda gledas nesto tipa od Redragon K582 ? Red switchevi, RGB (softwer im je malo skakljiv da ti odma kazem, imam K616 Fizz pro i softwer se svako malo crasha ili resetira boje, tak da boje/modove mjenjam direkt prek tipkovnice) i nesto ispod 400kn. Ako slucajno budes htio i bezicnu, preporucam da ne uzimas od Redragona... Moja K616 ima ovaj 2.4ghz i BT konekciju, i kad stavim na 2.4ghz radi nekih 20ak min normalno i odjednom ne prihvaca neke tipke, kao da se ispraznila od 100% do tipa 2%. Inace doticna ima outemu switcheve koje moze hot swappat za jos neke tise iako po meni nepotrebno.

 Tko će nego ti  kompa 

 

Ma što tiši, žena mi sad stalno sere da ću probudit malu, i želio bi baš da je tiho i brzo pisat na njoj.

Bežična bi bilo top, jer sam na g700 i uzeo sam nedavno wireless hyperx šta si mi ti predložio pa bi sve bez kablova.

Ma boja me ne zanima divlje, samo da svjetle tipke lagano bez divljanja dječjih onih.

Hvala na preprouci, budem pogledao.

 

Kakve hyperx ima tipkovnice, vidim u link popust na hyperx neki

 Red su najtisi, brown srednji a blue najglasniji. Za bezicnu iskreno nemam preporuke osim toga da izbjegavas bezicnu Redragon.

 Za Hyperx mislis ovu MKW100 ? Nema bas puno recenzija o njoj a i neki su drugi switchevi (iako opet red, ali neka druga vrsta tak da moze bit neki glasniji ili tisi red), ako ti je links blizu bilo bi dobro isprobat.

 Tu se spominjala i White Shark Legionnaire X sa red switchevima no netko je spomenuo da su switchevi glasni (opet, vjerovatno dosta tisi od blue ali ono, mozda tebi bude tiha).

 Za full size tipkovnicu, da je ok sa red switchevima i da je bezicna mislim da treba izdvojit malo vise love...

191x7 ned 2.10.2022 20:20

Može se mehaničku tipkovnicu napraviti tihom, samo treba dvostruke o-ringove ispod keycapa, tape mod, foam mod, o-ring mod, što tiše switcheve, mekanu podlogu ispod tipkovnice i nagluhe osobe koje slušaju.

fila2208 pon 3.10.2022 12:38

Baš sam mislio pitat, vi koji kućite bolje..koje su uopće prednosti te mehaničke?

dosado sam igrao kažem na najeftinijim tipkama, stisneš tipku nema delaya bar ne osjetim, sve radi.

Mislim da bi čak uzeo onu najtišu plitku za laptop i na wirleless. I dalje si ok za gaming, ali pisanje je nečujno.

 

Mislim kažem, koja je velika prednost tih mahničkih? izdrživost, nula delay ili ?

hvala svima na sugestijama

Lewis pon 3.10.2022 13:38
ID2502 kaže...

Probao sam MX keys ali me živciraju udubine na tipkama. Našao sam CHERRY KC 6000 SLIM i sve super ali nema backlight.

 
Logitech Craft ima sve sto trazis osim sto isto ima udubine na tipkama ali su tipke bas siroke/velike tak da mi ne smetaju te udubine :).

https://www.logitech.com/en-us/products/keyboards/craft.920-008484.html

P.S. ima i HR layout (veliki enter/mali lijevi shift + hr gravirane tipek koje isto odlicno svjetle jer je rasvjeta takva da cjela tipka svijetli pa se vidi i sve gravirano naknadno)

ID2502 pon 3.10.2022 17:51

Jedina razlika između Craft i MX Keys je nedostatak onog kotačića kod ove druge... Inače uzeo sam u petak po drugi put MX keys pa ćemo vidit. Možda samo treba malo duže vremena da se priviknem 

fila2208 pon 3.10.2022 21:37
191x7 kaže...

Nisi se sjetio pogledati u prvom postu teme?

 ne, zanimljivije je ovako.

 

ovu membransku od 199kn imam od 2013te...kažem, nepoderivo tak da ne kužim dio di su mehaničke tak bolje, a masa ekipe dalo po 100e za tipke koje su otišle u par god lol

Lewis pon 3.10.2022 23:58
ID2502 kaže...

Jedina razlika između Craft i MX Keys je nedostatak onog kotačića kod ove druge... Inače uzeo sam u petak po drugi put MX keys pa ćemo vidit. Možda samo treba malo duže vremena da se priviknem 

 Nije li MX keys mehanicka a Mx keys mini je obicna ?

Craft nema mehanicke switcheve..

Haywire uto 4.10.2022 13:46

Bok,

 

mogu dobiti preporku tipkovnice za pisanje i gejmanje? Obavezno membranska, probao sam par mehaničkih i iskreno mi se ne sviđaju pretjerano.

 

Bez ikakvih RGB gluposti, s HR layoutom, za povremeno igranje i nekakav office rad.

 

Hvala

zzZZzz sri 5.10.2022 16:43
Haywire kaže...

Bok,

 

mogu dobiti preporku tipkovnice za pisanje i gejmanje? Obavezno membranska, probao sam par mehaničkih i iskreno mi se ne sviđaju pretjerano.

 

Bez ikakvih RGB gluposti, s HR layoutom, za povremeno igranje i nekakav office rad.

 

Hvala

 Pođi do obližnjeg konzuma/kauflanda/peveca/čegagod, nađi policu sa tehnikom i uzmi prvu koju vidiš za 50kn i to je to.

 

 

Haywire sri 5.10.2022 16:52
zzZZzz kaže...
Haywire kaže...

Bok,

 

mogu dobiti preporku tipkovnice za pisanje i gejmanje? Obavezno membranska, probao sam par mehaničkih i iskreno mi se ne sviđaju pretjerano.

 

Bez ikakvih RGB gluposti, s HR layoutom, za povremeno igranje i nekakav office rad.

 

Hvala

 Pođi do obližnjeg konzuma/kauflanda/peveca/čegagod, nađi policu sa tehnikom i uzmi prvu koju vidiš za 50kn i to je to.

 

 

 Misliš? Nema nekih koje bi bile dobre baš za pisanje ili nešto slično? Guglam membranske, al tu mi opet preporučuju Razerove RBG gluposti, to i ne treba. Casual povremeni gaming i office work.

Lovac sri 5.10.2022 16:57
Haywire kaže...
zzZZzz kaže...
Haywire kaže...

 Pođi do obližnjeg konzuma/kauflanda/peveca/čegagod, nađi policu sa tehnikom i uzmi prvu koju vidiš za 50kn i to je to.

 Misliš? Nema nekih koje bi bile dobre baš za pisanje ili nešto slično? Guglam membranske, al tu mi opet preporučuju Razerove RBG gluposti, to i ne treba. Casual povremeni gaming i office work.

 Ako ti treba membranska primarno za rad, pogledaj si Logitech K350. Rekao bih i Microsoft Sculpt, no no već traži više privikavanja. Ako je lova tanka, onda kao što kolege vele, u trgovinu i što ti je na oko ok. Te jeftine su sve tu negdje.