Periferija

Preporuka web kamera

micr0 čet 23.5.2013 19:21

Pozdrav.

 

Potreban mi je neko iskusan sa web kamerama.

Želim da kupim novu, da je kvalitetna, da ima solidan video kvalitet u 480p, da idem na 720p loš mi upload.


Gledao sam; Logitech C210 i Microsoft VX-2000, obje kamere koštaju 20-22€.

Pa ako neko ima mišljenje o njima, ili mi do 20€ pronađe bolju od dvije navedene iz: http://imtec.ba/.

 

HVALA UNAPRIJED.

 

rambox čet 23.5.2013 19:35
micr0 kaže...

Pozdrav.

 

Potreban mi je neko iskusan sa web kamerama.

Želim da kupim novu, da je kvalitetna, da ima solidan video kvalitet u 480p, da idem na 720p loš mi upload.


Gledao sam; Logitech C210 i Microsoft VX-2000, obje kamere koštaju 20-22€.

Pa ako neko ima mišljenje o njima, ili mi do 20€ pronađe bolju od dvije navedene iz: http://imtec.ba/.

 

HVALA UNAPRIJED.

 

Uzmi neki jeftiniji Logitech Webcam, iz HD serije dakle C270 ili C310 ja ne bi išao na kupnju Webcam-a niže razine kvalitete od ta dva spomenuta modela. S njima ne moš fulat nikak, a ne koštaju puno normalno usput obavezno pogledaj dolnji link kaj drugo.Cool

 

http://shop.imtec.ba/web-kamere/5543-logitech-web-kamera-c310hd.html#

 

http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/kvalitetna-web-camera-preporuke/160757.aspx?page=0&jumpto=3105553&sort=asc&view=flat

rambox čet 23.5.2013 20:10
micr0 kaže...

Ah druže 40€ mi je previše, to C310 HD svi hvale, al ona mi je .... {#}

Onda nađi negdje drugdje C270, on je jeftiniji nije taj dučan jedini kaj ne ako tamo nema C270 ima u drugim dučanima.Cool

Premeseagry pet 10.3.2017 16:02

Imam Logitech C170, da se nabaviti za male novce. 4:3 je kamera, zvuk je jako dobar, slika zadovoljavajuća. Jedina mana: lagg kad radiš nagle pokrete. Ali za sve ostalo super. Da ja kupujem web kamere, ništa osim Logitecha ne bi gledao. I software je dosta dobro napravljen.

rambox sub 30.12.2017 00:00
Endymon kaže...

Pozdrav.Moze preporuka kave web kamere do nekih 300kn?

Kaj je tak teško pročitat kaj se ranije pisalo u ovoj temi?Dakle situacija je i dalje ista, samo pročitaj moje par godina stare preporuke i rješen problem.

Endymon sub 30.12.2017 01:54
rambox kaže...
Endymon kaže...

Pozdrav.Moze preporuka kave web kamere do nekih 300kn?

Kaj je tak teško pročitat kaj se ranije pisalo u ovoj temi?Dakle situacija je i dalje ista, samo pročitaj moje par godina stare preporuke i rješen problem.

 Ma vidio sam da.Ali posto vidim da su dosta stari komentari/preporuke,sam mislio mozda se sta promjenilo.

acmilan2 uto 15.10.2019 20:20

Pozdrav. I ja sam u potrazi, evo polako ce kraj 2019. pa me zanima je li i dalje ovaj model 270C sasvim dovoljan za neki video chat (facebook, skype i sl.) da se ne vide kockice i da slabija osvjetljenost nije neki veliki problem?

Negdje pise da je HD negdje pise samo 270C pa da ne bih nesto krivo uzeo. Uglavnom bih trebao nesto cim bolje za sto manje novaca kao sto i sve danas ide, ali recimo ako se izmedju 200-300kn moze dobiti nesto dobro, volio bih to.

 

Hvala!

Entropija uto 1.12.2020 15:25

Vidim da se ovdje nije pisalo godinu dana pa mi bas i ne vrijedi citati postove...

Uglavnom, trebam prvi put u zivotu neku web kameru za potrebe video poziva, konferencijskih poziva, e ucenja, mozda cak i snimanja ponekog videa. 

Koliko vidim trenutnu ponudu ima svasta. Mislim da nebi uzimao ispod 1080p. Trebala bi imati solidan mic.

 

Ako ima tko kakvu preporuku za web cam (ili cak prodaje) samo pucajte. Moze biti i izvan RH.

Silent horror1992 uto 1.12.2020 15:36
Entropija kaže...

Vidim da se ovdje nije pisalo godinu dana pa mi bas i ne vrijedi citati postove...

Uglavnom, trebam prvi put u zivotu neku web kameru za potrebe video poziva, konferencijskih poziva, e ucenja, mozda cak i snimanja ponekog videa. 

Koliko vidim trenutnu ponudu ima svasta. Mislim da nebi uzimao ispod 1080p. Trebala bi imati solidan mic.

 

Ako ima tko kakvu preporuku za web cam (ili cak prodaje) samo pucajte. Moze biti i izvan RH.

 

Neki Logitech.

Ona c900 serija je top ali i košta.

_itsmoriarty pon 11.10.2021 12:06

najbolje od web kamere sto mozete dobiti je c920 koji je vec dugi niz godina dosta popularan ili brio 4k koji dosta kosta, a ne donosi Bog zna sto naspram c920, ima veci FOW i to je to.

 

uzmite si primjerice sony a5000 i 4K Cam link i da vidis. :D

 

ja sam za neke smjesne pare uzeo a6000 i imam stock objektiv, i slika je vrhunska. i jos je 1080p60

scardobula pon 11.10.2021 12:11
_itsmoriarty kaže...

najbolje od web kamere sto mozete dobiti je c920 koji je vec dugi niz godina dosta popularan ili brio 4k koji dosta kosta, a ne donosi Bog zna sto naspram c920, ima veci FOW i to je to.

 

uzmite si primjerice sony a5000 i 4K Cam link i da vidis. :D

 

ja sam za neke smjesne pare uzeo a6000 i imam stock objektiv, i slika je vrhunska. i jos je 1080p60

 hvala, baš mi je pobjegla akcija u linksu LOGITECH HD WebCam C922 Pro za oko 600 kn, sad gledam c930e zbog zuma( ne znam koliko je učinkovit). ono što me buni je moja brzina uploada , odnosno iskoristivost kamere za hd, pretpostavljam da bi trebala biti veća od tih 6-8 Mbita , koliko imam. pretpostavljam da je ovaj "4k cam link" rjesenje?