Periferija

Preamp ili amp + dac ?

Peykovac pon 27.4.2020 23:23

Kupio sam sluške beyerdynamic dt 770 pro 80 ohms i mic beyerdynamic fox usb, mic ima preamp i sluške su mi spojene na njega a mic na pc putem usb. E sad mene zanima, da li je bolje da koristim tako kako imam postavljeno ili je bolje uzet amp/dac combo za sluške da imam kvalitetniji i detaljniji soundstage ? Ustvari neznam dal je bolji sound sa korištenjem preamp kojeg imam na micu ili amp/dac combo da uzmem. Koristim sluške većinom za gaming i muziku, al najviše gaming.  većinom competetive igre: csgo, pubg, warzone.....

matija656 sub 2.5.2020 13:12

po meni, bolje da imaš nešto zasebno smo za slušalice, pa da znaš da one sa tim rade kako spada

recimo imaš za kojih 700-800 kn (ovisno kako nađeš, ili ispod 1000) FiiO K3, koji savršeno paše za dt770 80 ohma sluške

 

osobno imam dt770 80 ohma (iako "dosta" modane i daleko su od stock forme) i fiio e10k, i kombinacija odlično radi

koristim ih na low gain, i mogu bit bolno glasne, a ako je koji film ili serija tiši, high gain tu pomogne i opet su dovoljno glasne

zasebni dac/amp im može samo pomoći da bolje rade, a i 80 ohma nije teško za gurati, pa se ne mora kupovati neko pojačalo od 1000 i više kn

 

stoga moj glas - zasebni uređaj smo za zvuk

VladRi sub 2.5.2020 13:24

Uf te beyerdinamic ...ja imam dt1990pro .... vec ih vidim u firmi

 

-- šefe, kolko' oma??? (mora se bez h radi dramatičnti)

- SVE ĐURO, SVE!!!!

 

 

Ja ih imam na prodigy cube & na little bear P7 - na oba rade sasvim OK, sa time da sam na cube stavio drugi opamp