Periferija

Logitech MK240 Nano receiver

Stric_Jura sri 10.8.2022 12:15

Hmmm to ti nije niti Unifying niti Bolt prijemnik, tj. nije "programibilan"...

 

on je uštiman za tvoju tipkovnicu i miš i ne znam da ga Logitech trži odvojeno...

 

nit kod nas na nabavi, ako tražiš logitech USB receiver - nema za MK240..

 

samo Unifying ili Bolt (noviji)

 

ako te tješi, imam isti komplet i odjednom - ne radi...

 

Goran čet 11.8.2022 22:19

Hm da. To im nije baš neki potez, možda bi pomogli da izbace neki poludeveloperski softver kako bi bilo moguce reprogramirati nano receiver ako bi to bilo moguce. Vidio sam da postoji brdo receivera za naruciti s a.expressa..

Hvala na pomoci, i mozda se nađe neko rješenje. 

Stric_Jura čet 18.8.2022 16:06
Goran kaže...

Hm da. To im nije baš neki potez, možda bi pomogli da izbace neki poludeveloperski softver kako bi bilo moguce reprogramirati nano receiver ako bi to bilo moguce. Vidio sam da postoji brdo receivera za naruciti s a.expressa..

Hvala na pomoci, i mozda se nađe neko rješenje. 

 Goran 

 

pogle ovo, veli da ponovno diže vezu za ne-unifying uređaje:

 

https://download01.logi.com/web/ftp/pub/techsupport/mouse/ConnectUtility_2.30.9_Logitech.exe

 

probam i ja na svojem pa ti javim

Stric_Jura pet 19.8.2022 22:55

Dakle - uspjelo!

 

Meni je crkao nano prijemnik  iz MK 240, ali to je onaj stariji, nije UniFying, a kamoli Bolt !!!

 

Dakle, samo treba naći ispravan nano prijemnik Logitecha od nekog starijeg crknutog miša ili tastature...

 

Ubaci ga se u USB kad ga Windowsi prepoznaju,  pokreni onu Connect Utility iz poruke prije - izgleda kao stara verzija Unifyinga...

 

pokreni prepoznavanjee, na MK240 mišu se prebaci prekidač OFF-ON i kad ga prepozna upari drugi uređaj tj. tastaturu...

 

kako ona nema prekidač, moraš izvaditi pa postaviti natrag AAA baterije, kad je prepoznata, pazi! Provjeri da radi - stisni Win tipku da pokreneš Start Meni, recimo...

 

Ali, kako prikazuje isto kao za miša potvrdni dijalog ( Yes/No), a ne kao za tipkovnice (upiši nekaj), pa moraš kliknuti MK240 mišem na Yes, pa Finish - ovo je obavezno !!!

 

Onda prijemnik "zapamti" kojeg miša i tipkovnicu kontrolira....