Periferija

Koji Bluetooth Dongle?

Idealist pet 27.12.2019 18:47

Htio bih povezati slušalice sa računalom. Koji je dobar (najbolji) način za to, a da je preko bluetooth-a? Valjaju li išta ti sitni adapter i ima li tko iskustva sa istima? Imam adapter (dongle, što li već) za WiFi i nisam baš zadovoljan njime. Uglavnom, taj mali adapter bi trebao biti negdje u blizini tipkovnice.

Dud sri 13.7.2022 22:46

Imam neki jeftini bluetooth sa Alija CSR8510 A10 5.0 . Radio je super do neki dan na W11, ali mi je riknuo SSD pa sam jučer spojio novi i instalirao winse i sad mi taj bluetooth radi neko vrijeme i nakon nekih pola sata ili manje samo izgubi kontakt sa slušalicama, rješenje je da ga ponovno uključim i isključim. Probao sam razne drivere nijedan ne odgovara osim onih koje su winsi sami povukli. Probao sam razne odgovore sa neta tipa, u servisima stavi servis na automatic, dopusti winsima da ugase bluetooth pa ne dopusti pa ovo ono. I nema mu pomoći, ako netko ima ideju ili neke drivere koji sigurno rade nek pliz javi. 

ihush sri 13.7.2022 23:48

-pronađi bilo koji podatak, oznaku čipa, oema.. i tad na windows-catalogu pronađeš driver, ovisno o starosti ako nema za w11, za w10, 8,7.. ako je x64bit to je važno, a verzija manje, instaliraš i tad će možda raditi kao prije (jer se neki driveri abandaju-odbacuju a takva anonmna oem roba nema kvalitetan support, dovoljno da driver nije certificiran i automatika ga neće nuditi-instalirati itd.. pa moraš ručno-sam.. tj win-katalog je zamjena za klasično traženje drivera kojeg prvo tažiš na stranicama proizvođača ali vjerojatno ne postoji ili vrlo rijetko za takvu robu + nemaju želju ni obvezu duže supportati a žele prodati novo..).

 

edit: ako pogledaš.. naveo si nešto u opisu broj 5.. to je stariji driver 2009ta.. i sad, ili je taj stariji driver ok, a update je pokupio noviji (neće se vratiti na stariji jer noviji ima prednost).. ili je stariji sad instaliran a morao bi biti noviji iz 2011te.. recimo za win11 mada nije naveden tj nema novijeg.. + moguće da noviji podržava neke fičere koji stari uređaj nema i da moraš probati s novijim driverima po redu.. ono DFU mod i sl. s tim ili bez..

Avensac čet 14.7.2022 03:31
Zaporožac kaže...
Avensac kaže...

Ja sam prije koji mjesec uzeo s Alija ovaj: https://www.aliexpress.com/item/32696756077.html

 

Koristim ga za spajanje bt sluski na pc i radi odlično za sad.

ne znam zašto baš svaku sitnicu kupujete s tog Alija. ima po toj cijeni adaptera i kod nas koliko hoćeš.

Zato što se točno sjećam da je bilo dosta jeftinije za naručiti preko Alija, a nije mi bila frka čekati da stigne iz Kine.. U međuvremenu je i cijena svega tamo narasla.


btw moj post je iz 2019...

Dud čet 14.7.2022 08:17
Avensac kaže...
Zaporožac kaže...
Avensac kaže...

Ja sam prije koji mjesec uzeo s Alija ovaj: https://www.aliexpress.com/item/32696756077.html

 

Koristim ga za spajanje bt sluski na pc i radi odlično za sad.

ne znam zašto baš svaku sitnicu kupujete s tog Alija. ima po toj cijeni adaptera i kod nas koliko hoćeš.

Zato što se točno sjećam da je bilo dosta jeftinije za naručiti preko Alija, a nije mi bila frka čekati da stigne iz Kine.. U međuvremenu je i cijena svega tamo narasla.


btw moj post je iz 2019...

 Upravo zato bilo je jeftinije a vrijeme dostave nije bilo bitno. A sad ako će me ovaj živcirat potražit ću po našim dućanima neki drugi.