Periferija

Ergonomska bežična periferija

dionizije pet 25.3.2011 18:48

Pozdrav, formumaši :) Na ovom forumu sam uvijek pronalazio svježe informacije

 

Ovako treba mi isključivo ERGONOMSKA tipkovnica i miš, htio bi i da je bežićno jer ne igram igrice već uglavnom radim na računalu.

Htio bi da je bežićno da mi se kablovi ne vuku po stolu.

 

E sad našao sam nekoliko proizvoda:

Microsoft Wireless Natural Ergonomic Desktop 7000 - http://www.supernet.hr/webshop.php?Host=2&CatID=51426&ProdID=M0190706 treba malo skrolat po stranici prema dolje

LOGITECH MK710 desktop - http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=12686&catid=252

 

uglavnom sam našao komplete, nisam gledao posebno miš i tipkovnicu jee se ne razumijem baš previše.

 

Može neki komentar - iskustva, cijena -  na ovo što sam našao i preporuka, ako mislite da znate za nešto bolje.

Lazarus Long ned 27.3.2011 16:46

Microsoft je odlican izbor sto se tice ergonomije (ali i Logitech isto tako)

 

Ja na poslu koristim Microsoft Wireless Natural Ergonomic Desktop 7000 a kod kuce Microsoft Wireless Laser Desktop 6000 v3. Iz licnog iskustva mogu ti potvrditi da je tacno ono sto pise u vezi baterije da traje 6m. Ajd` dobro...nije izdrzala 6 ali jeste 5 sto je super za nepunjive baterije. Bio sam skeptican sto se tice izdrzljivosti al` eto..

Puno radim u Photoshopu i Acrobatu i onaj zoom na 7000 je (bar meni) idealan. Misevi su fantasticni

Jedina mana je to sto nemaju svjetlosne oznake za Caps i Num ali to se stela preko drivera

 

Mis kod obe tipkovnice je super (zavisi kako si navikao na prethodni)

Don Kihoty ned 27.3.2011 18:52

Također tvrdim da je Microsoft ergonoska periferija za klasu iznad svih drugih periferija iste namjene...

 

Koristim M$ Natural Wifi Ergonomic Mouse 6000 već 5 godina,

promjenio sam jednog jer sam ga doslovno ishabao od silnog korištenja,

ovaj novi je star cca 5 mjeseci i služit će me još 5 godina.

 

Baterija u njemu (2x AA) drži cca 3 do 6 mjeseci.

Punjive drže cca 3-4 mjeseca, Duracell nepunjive 5-6 mjeseci,

s tim da radi cca 12h ili više svaki dan, te se ne gasi (nema tipku za gašenje).

 

Kome treba dobar miš i tipkovnica isključivo za rad, te bežičnu periferiju

kojoj će mjenjati baterijske uloške (ili ih puniti) par puta godišnje,

onda je to to... Nikakav Logitech, Microsoft je klasa iznad u tom pogledu.

dionizije pon 28.3.2011 11:25

Hvala upravo takav info mi je trebao..

A kako se snalaziš sa tipkanjem po drugim tipkovnicama nakon dužeg rada na MS 7000? Vidim na slici da je "razlomljena" u dva dijela i ima povećane rubne tipke, što mi se čini odlično radi eronomije, za razliku od MS6000 Laser koja je u "jednom komadu"..

 

Definitivno bi uzeo Miscrosoft, vjerojatno 7000.. Zvao sam dućan, no nije raspoloživa niti jedna od navedenih, kažu da Microsoft kasni s isporukom..

Znate li neki drugi dućan u ZG ili izvan ali da ima dostavu, koji prodaje navedene tipkovnice?

Lazarus Long pon 28.3.2011 14:03
dionizije kaže...

Hvala upravo takav info mi je trebao..

A kako se snalaziš sa tipkanjem po drugim tipkovnicama nakon dužeg rada na MS 7000? Vidim na slici da je "razlomljena" u dva dijela i ima povećane rubne tipke, što mi se čini odlično radi eronomije, za razliku od MS6000 Laser koja je u "jednom komadu"..

 

Definitivno bi uzeo Miscrosoft, vjerojatno 7000.. Zvao sam dućan, no nije raspoloživa niti jedna od navedenih, kažu da Microsoft kasni s isporukom..

Znate li neki drugi dućan u ZG ili izvan ali da ima dostavu, koji prodaje navedene tipkovnice?

  Iskreno... ja sam onu 7000 uze zbog  geek izgleda i posto na poslu vecinom vremena bavim radom u Photoshopu i Acrobatu rijetko tipkam ali tesko mi je zbog razlomljenosti ove tipkovnice ..doduse adaptacija traje malo duze ali kada se naviknes onda sve ide kao po loju.

Ako manijakalno tipkas u Wordu (manijakalno = min. 4-5h) onda uzmi ovu tipkovnicu. Malo je glasnija od 6000 i pruza veci otpor ali meni se osobno vise svida 6000 zbog tog sto daje, meni ugodan, dovoljno "proracunat" otpor a i tiha je.

 

Obe tipkovnice su od kvalitetnih materijala, driveri (Intelipont i Intelimouse) daju se stelati kako ti je volja pogotovo za tipkovnicu na kojoj mozes asocirati kakav makro i slicno. Obe daju on screen obavjesti o Caps, Num, Scr i F locku <---ovo zadnje je slicno kao na laptopima..kada je ukluceno tipke od F1 do F12 dobivaju drugu namjenu...na primjer F10 je spell checker, F2 i F3 su undo i redo itd.

 

Moram ti napomenuti da njihov prijamnik u obliku USB sticka radi na 2.4 GHz a to moze znaciti moguce probleme ako u blizini imas Wireless router ali to se lako rijesi tako sto ces predajnik utaknuti na produzni musko/zenski USB kabel i staviti ga negde u ispod monitora ili gdje vec.

I kao sto se vec ocekuje Microsoft je adaptirao svoje drivere i (naravno)hardware svojim programima. Ovo se pogotovo odnosi na MS Office i Windows media player.

 

Dakle..da ne gnjavim. Ako puno tipkas sa dvije ruke i prilicno dugo uzmi 7000 a u suporotnom uzmi 6000

 

[edit]

Podrska (Microsoftova) je super. Tipkovnice i misevi imaju 3 godine world wide garanciju i promjene ti neispravno nesto na njihov trosak. Meni prije (prije kupnje setova) ovoga su mi promjenili mis   Wireless Laser Mouse 6000v2 zbog neispravnog predajnika a nisu zatrazili stari.

tnakir pon 28.3.2011 15:27
Lazarus Long kaže...

Ja na poslu koristim Microsoft Wireless Natural Ergonomic Desktop 7000 

 

Don Kihoty kaže...

Također tvrdim da je Microsoft ergonoska periferija za klasu iznad svih drugih periferija iste namjene...

Microsoft je uvijek imao vrhunsku periferiju. I ja gledam u zadnje vrijeme promijeniti Logitech Wave tipkovnicu (ne pase mi dubina tipki) sa nekom boljom i takodjer mi je pao izbor na M$ 7000. Na netu sam citao revjue... svi je hvale.

dionizije pon 28.3.2011 16:38

 

Imam router baš na stolu :) no, nema veze premjestit ću ga dalje. To bi bilo i zdravije vjerojatno..

 

E i sad se cijeli nabrijem na set i skužim da ga nema niti u jednom dućanu kojeg sam zvao i kažu da ne znaju kada će doći (tipa čekaju već mjesec dana neke Microsoft tipkovnice).. Znate li neki dućan gdje je trenutno raspoloživ set?

 

U nevjerici tražio sam dalje i našao ovo:

Imaju tipkovnicu pa bi ju definitvno uzeo kada ju toliko hvalite iako je žićna

onda mi fali miš.. u obzir dolazi ergonomski wireless do 300kn

 

ili Logitech setovi

Logitech MK710

Logitech MX 5500 Revolution - odskaće od budžeta 200kn, miš mi je se jako sviđa.... uzeo bi ako je baš tooooliko bolja (iako mi malo vuće na gaming tipkovnice)

 

Najradje bi uzeo MS 7000, ali kako stvari stoje neće ga bit još neko vrijeme...

 

EtaO čet 15.7.2021 13:45

Pozdrav,

može savjet oko miša?

Naišla sam na "Logitech Ergo M575 Trackball, bežični ergonomski miš", a čine mi se učinkoviti i ovi vertikalni ergo miševi, međutim ima ih more. Može savjet, bitno mi je zbog zgloba ruke ponajviše.

Može i preporuka za podlogu :-)

Čitatelj uto 20.7.2021 13:08
EtaO kaže...

Pozdrav,

može savjet oko miša?

Naišla sam na "Logitech Ergo M575 Trackball, bežični ergonomski miš", a čine mi se učinkoviti i ovi vertikalni ergo miševi, međutim ima ih more. Može savjet, bitno mi je zbog zgloba ruke ponajviše.

Može i preporuka za podlogu :-)

 

Najbolji ergonomski mis se vise ne proizvodi:

Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000

 

Imao sam vise komada, svima je bila ista mana - da se plastika jednostavno razgradi,

prvo guma kod palca, nju se bar moze skroz maknuti, a onda cijeli okvir misa, i postane ljepljiva smola.

 

Al to je do tih materijala - inace mis je bio prva liga, i da mogu, kupio bi novi takav model, da ga naprave (a nece na zalost).

 

Logitech MX Vertical je postena zamjena, i vrijedi svake kune koju platis - materijali su bolji, kao i na MX Masteru, i plastika se nece raspasti/degradirati.

https://geizhals.at/logitech-mx-vertical-910-005448-a1870359.html

https://www.nabava.net/bezicni-misevi/logitech-mx-vertical-bezicni-mis-cijena-laser-crni-crveni-75649711