Boris grozni pon 12.4.2021 17:01

Pozdrav, evo za ljubitelje dobrog desktop hi-fi zvuka jedna tema o veoma popularnim i iznimno pristupacnim EDIFIER zvucnicima i ostaloj periferiji!

Tu se slobodno raspisite i stavljajte svoje zvucne ljubimce :)

 

Ovo su moji ljubimci EDIFIER R2000DB

  

Pozdrav svima!

 

analogni pon 12.4.2021 17:46

Čestitam !

 

Ima i tu ljubitelja (i vlasnika) Edifier zvučnika....javit će se oni....

 

Ja ih osobno nemam, ali sam ih dosta linkao kao neobavezni prijedlog za isprobati.

 

A da su dobri, potvrdio je i jedan moj kolega (Audifil) kupivši Edifier za rezervni desktop sustav.

Zadovoljan je s njima.....naravno, kaže da bi to na solidnim stalcima bilo još dosta bolje...pa će i to doći na red....

 

 

Boris grozni pon 12.4.2021 18:15
analogni kaže...

Čestitam !

 

Ima i tu ljubitelja (i vlasnika) Edifier zvučnika....javit će se oni....

 

Ja ih osobno nemam, ali sam ih dosta linkao kao neobavezni prijedlog za isprobati.

 

A da su dobri, potvrdio je i jedan moj kolega (Audifil) kupivši Edifier za rezervni desktop sustav.

Zadovoljan je s njima.....naravno, kaže da bi to na solidnim stalcima bilo još dosta bolje...pa će i to doći na red....

 

Ja evo nemogu se nacuditi kako dobro zvuci Andrea Bocelli(flac) na njima(R2000db), gromoglasno i cisto, vokal odlican baš me natjera da pjevam punim plucima nisam to dozivio vec par godina zapostavio sam stari hi-fi zbog 3 djece(unisten) i s ovim sam si htio pocastiti a da nepotrosim gro novaca!

metallic pon 12.4.2021 18:55
analogni kaže...

Čestitam !

 

Ima i tu ljubitelja (i vlasnika) Edifier zvučnika....javit će se oni....

 

Ja ih osobno nemam, ali sam ih dosta linkao kao neobavezni prijedlog za isprobati.

 

A da su dobri, potvrdio je i jedan moj kolega (Audifil) kupivši Edifier za rezervni desktop sustav.

Zadovoljan je s njima.....naravno, kaže da bi to na solidnim stalcima bilo još dosta bolje...pa će i to doći na red....

 

 

analogni s2000mk3 ili s3000pro? Na slici mislim...

 

P.s. kolega Boris, koliko je dubok taj tvoj stol sa r2000?

Boris grozni pon 12.4.2021 18:58
metallic kaže...
analogni kaže...

Čestitam !

 

Ima i tu ljubitelja (i vlasnika) Edifier zvučnika....javit će se oni....

 

Ja ih osobno nemam, ali sam ih dosta linkao kao neobavezni prijedlog za isprobati.

 

A da su dobri, potvrdio je i jedan moj kolega (Audifil) kupivši Edifier za rezervni desktop sustav.

Zadovoljan je s njima.....naravno, kaže da bi to na solidnim stalcima bilo još dosta bolje...pa će i to doći na red....

 

 

analogni s2000mk3 ili s3000pro? Na slici mislim...

 

P.s. kolega Boris, koliko je dubok taj tvoj stol sa r2000?

IKEA 80cm+5-8cm odmaknut od zida!

Probao sam ih odmaknuti no nekuzim ikakvu razliku u zvucnoj slici, (vele da je bolje) vjerovatno jer se ispred njih nalazi 40m2, tu mi se malo izgube i ovi floorstand zvucnici od 200w pogotovo dio koji pokriva veci dio(stan je u L tlocrt ) No namjenjeni su za stol dok sjedim na njima tako da obavljaju maksimalno ono za sto su namjenjeni iako ponavljam kad ih se nalozi stvarno ubijaju!

analogni pon 12.4.2021 19:36
metallic kaže...
analogni kaže...

Čestitam !

 

Ima i tu ljubitelja (i vlasnika) Edifier zvučnika....javit će se oni....

 

Ja ih osobno nemam, ali sam ih dosta linkao kao neobavezni prijedlog za isprobati.

 

A da su dobri, potvrdio je i jedan moj kolega (Audifil) kupivši Edifier za rezervni desktop sustav.

Zadovoljan je s njima.....naravno, kaže da bi to na solidnim stalcima bilo još dosta bolje...pa će i to doći na red....

 

 

analogni s2000mk3 ili s3000pro? Na slici mislim...

 

P.s. kolega Boris, koliko je dubok taj tvoj stol sa r2000?

 Dal sam točan link iz dućana gore (u nazivu teksta pod "Edeifier").

 

MKIII je i to je nova serija (Pro je stara...mislim da je bila i prije MKII)....sada je samo S3000PRO, "PRO"...

analogni uto 13.4.2021 16:57

Očito je Edifier malo uzburkao "etablirane" brendove prihvatljivom cijenom aktivnih zvučnika.

 

Meni dosta govori o tome to; da je moj (relativno izbirljivi) kolega zadovoljan sa Edifier S2000 MKIII (kao destop sustavom).

Dizajn i izrada su solidni za tu cijenu, a ikvaliteta zvuka ne zaostaje.

 

Dosta ljudi je odlučilo da ih uzme i kao AV front za Tv, umjesto raznih soundara, koji (slične cijene) ipak nude mamje (u nekim segmentima),

pogotovu glede glazbenog doživljaja.

Boris grozni uto 13.4.2021 19:05
metallic kaže...
Boris grozni kaže...

Kad god vidim svoje r2000db zao mi sto nisam uzeo u crvenoj boji debil nisam htio cekati!

Tamo ih nazivaju smedjima i kazu da su 200kn povoljniji...

 nisam ih vidio u zivo na fotkama i videima izgleda kao mahagonij, znaci definitivno crvenkasto!

hardrock uto 13.4.2021 19:38

Pozdrav,

ja imam Edifier R1000T4 Black verziju, isto je kupio na popustu koji je i sad,

mogu reći da sam jako zadovoljan zvučnicima te da imaju snažan zvuk i bass koji zna mumljati kad ga pojačaš

no to je vjerojatno normalno kod sustava 2.1 ako se ne varam?

Za tu lovu se isplati uzeti tako nes jer je po meni dost kvalitetno izvedeno.

 

 

Link - https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-r1000t4/ 

Čitatelj uto 13.4.2021 19:48

Edifier R1280T, kupljeni 2018/08 za 90€, sad su 78€:

https://www.amazon.de/-/en/R1280T-Edifier-Studio-Speaker-System/dp/B00GBN50SC

 

Super zvuk, cist, idealan za uzivanje u glazbi, onakvoj kakvu je glazbenik zamislio,

a ne kakvu je proizvodjac hardwarea zamislio, sa svojim filterima i "tuniranjem" zvuka.

 

Jedino sto vise ne radi je daljinac, nisam ni skuzio da je pao na pod, i pregazio sam ga stolcem.

Plastika je jos donekle prezivjela, ali otecena je tiskana plocica - i s obziorm da rijetko kad trebam daljinac, nisam se zamarao s tim.

 

Takodjer sam uzeo boju drveta - nisam zelio crne, previse toga je crno kod PC hardwarea, kao i zvucnika, zelio sam nesto sto daje toplinu na radnom stolu.

Boris grozni uto 13.4.2021 20:20

Dobro da nisam uzeo one Wharfedale DS-1  bez obzira sto su dobili dobre ocjene za zvuk, no to vam u živo izgleda kao plasticna igracka naspram Edia, doslovno 2x manji(dimenzije nisam niti gledao) nejasno mi je na koju se foru to uopce ikako moze mjeriti s R2000db, mozda cijenom!

Aigor sri 14.4.2021 20:06
analogni kaže...

Lijepo !

 

Pazi kod zalijevanja.......

 

A GramAfon (Kak bi rekel Mr.  Bean) koji je...?...

 

....a i neki DAC (ili i Head) preamp je ispod   ?

 

 GramAfon je audio-technica LP-60X , za početak . Uvijek sam bio digitalni lik , pa rekao da malo probam nešto drugačije . S vremenom će ići nešto bolje ili ću se vratiti opet na 100% digitaliju.  

Ispod je Ifi Zen Dac , HTPC i u mraku sakriven Raspberry pi 4 kao audio streamer. 

mariolla79 sri 14.4.2021 22:43

Eto ja sa skoro ulaznim modelom ali nema veze,ziher bolje nego neki.logy ili genius...jedini minus mi je vracanje jacine zvuka pri ponovnom paljenju..tj ja ih smanjim a oni se pojacaju na deafoult kad ih opet upalim..neznam zakaj nepamte postavku zvuka

Boris grozni sri 14.4.2021 23:28
mariolla79 kaže...

Eto ja sa skoro ulaznim modelom ali nema veze,ziher bolje nego neki.logy ili genius...jedini minus mi je vracanje jacine zvuka pri ponovnom paljenju..tj ja ih smanjim a oni se pojacaju na deafoult kad ih opet upalim..neznam zakaj nepamte postavku zvuka

 tx na infu, bome malo nezgodno!

Blue2 čet 15.4.2021 09:27

Kupio od jednog kolege ovdje sa foruma R2730DB,sviraju ok,nista posebno.Glasni,bas pre izrazen,fali cistoce zvuka.Za usporedbu imam drugi setup nekih Hitachi starih pasivnih zvucnika i spojeni direktno na Pioneer Kuro PDP-LX5090 TV i zvuk nevjerojatno cisci nego na Edifierima,tako da nisam bas nesto odusevljen s Edifierom

Aigor uto 25.5.2021 20:17

Štovatelji voljenih nam Edija. Vrijeme je da se oprostim od svojih S2000MK3 , pa ako je netko zaiteresiran nek se javi u PP za detalje.

P.S. i dalje ih volim ali prelazim na pasivne zvučnike + amp , i to je jedini razlog prodaje.

 

Lp