Periferija

Bežični gamepad za PC (android)

amd freak ned 9.10.2016 17:15

 Vidim da nema nešto baš slično još na forumu koliko sam tražio, ima li tko od Vas iskustva sa bežičnin gamepadovima za pc pa da mi preporuči što se isplati uzeti?

 

Volio bi neke igre poput Mortal Kombata i starih snes igara odigrati sa gamepadom preko emulatora.

 

Također bi volio kada bi isti mogao funkcionirati i na androidu, ukoliko je moguće.

amd freak ned 9.10.2016 19:45

Ima punjivu bateriju?

 

Čitam da treba pazit, da kod jeftinijih modelu stavljaju obične aaa baterije pa treba stalno kupovat nove ili kupit punjive i odmah punjač za njih.

 

Dakle meni treba ono plug and play kao za ps3/ps4, spojim gamepad kabelom i puni se.

 

Hvala na infu, ostali??

 

Bitna mi je i kvaliteta izrade, rađe ću platiti koju kunu više nego da mi se raspadna za par mjeseci.

Tiby ned 9.10.2016 19:51
amd freak kaže...

Ima punjivu bateriju?

 

Čitam da treba pazit, da kod jeftinijih modelu stavljaju obične aaa baterije pa treba stalno kupovat nove ili kupit punjive i odmah punjač za njih.

 

Dakle meni treba ono plug and play kao za ps3/ps4, spojim gamepad kabelom i puni se.

 

Hvala na infu, ostali??

 

Bitna mi je i kvaliteta izrade, rađe ću platiti koju kunu više nego da mi se raspadna za par mjeseci.

 Puniš ga kabelom usb/mini usb, dobiješ ga u kompletu.

Istina ja sam tražio gamepad za android a ne za pc i koji bude radio provjereno na Minixu.

amd freak ned 6.11.2016 00:36

Tibica kupljen je i čisto je ok, dosta kvalitetno je napravljen za kineza :D

 

Jedina mana je kod inih 3 opcija spajanja/načina rada što ne pamti na kojem modu si zadnjem bio nego stalno kada ga pališ je u srednjem modu, ali inače jako zadovoljan.

 

U igrama na pc-u definitivno pc misli da je 360 kontroler i sve igre ga autmatski prepoznaju i namjeste tipke plus vibracija radi.

 

Jako jako dobro.

 

Hvala na preporuci.

Lecram ned 6.11.2016 08:39

Ja koristim vec par godina Logitech F710 na svom android telefonu sa android igrama te razno raznim emulatorima i radi bez problema,prije sam koristio dojstik na pc-u.Dojstik je sam po sebi vrlo dobre izrade i ljepo lezi u ruci,samo vibro ne radi u vecini igara.Takoder imam i punjive baterije za njega.A da bi to sve radilo na telefonu potreban je adapter micro USB to USB od 12€.

Tiby ned 6.11.2016 12:38
amd freak kaže...

Tibica kupljen je i čisto je ok, dosta kvalitetno je napravljen za kineza :D

 

Jedina mana je kod inih 3 opcija spajanja/načina rada što ne pamti na kojem modu si zadnjem bio nego stalno kada ga pališ je u srednjem modu, ali inače jako zadovoljan.

 

U igrama na pc-u definitivno pc misli da je 360 kontroler i sve igre ga autmatski prepoznaju i namjeste tipke plus vibracija radi.

 

Jako jako dobro.

 

Hvala na preporuci.

 Super, drago mi je da ti dobro fercera.

Od onih 3 moda rada meni na androidu je srednji najbolji (prvi ne radi a u trećem su gumbi pomješani).

 

Meni pamti u kojem modu je ostao (Minix mi je stalno na stand by) valjda to ima veze.

 

Sam ti rekao, kad sam ga imao u rukama mene je oduševio koliko nije loša izrada i još 2 godine gare tu kod nas u hrvatistanu.

Nećaci rasturaju preko vikenda i još ga nisam punio.

 

Lecram ned 6.11.2016 22:57

Ovo je naj obicniji adapter,znaci jedna strana micro USB(muski) i druga strana regular USB(zenski) bez ikakvog dodatnog napajanja.Vjerovatno ima i jeftinijih i skupljih,ja znam samo kolko sam svog platio.

 

Koristan dodatak jer mozes normalan memory usb stick direktno u mobitel ukljucit,pa cak i neki prenosni hardovi rade preko njega.

 

Na slici ljevo je wifi stick od F710 a desno sam adapter.

becks_23 pon 9.4.2018 23:38

Pozdrav!

Evo ja sam kupio 2 komada Gamesir G3S sa Aliexpressa i dosad nisam imao nikakve zamjerke na njih, tipke svijetle, vibracija odlična, brzo ga prepozna na PC-u, androidu, baterija traje i preko 10 sati igranja (piše da ide i do 18 sati).

 

Međutim danas mi je jedan USB dongle (reciver za gamepad) zaštekao i uopće ga Windows ne prepoznaje, dok sami Gamepad radi normalno kad ga spojim preko kabela na PC.

Zanima me jel neko zna može li se samo kupit taj jedan zamjenski USB dongle/reciver i uparit ga s Gamepadom i dal neće možda biti problema s uparivanjem pošto već postoji jedan isti takav Gamepad sa svojim reciverom, jer volim da su oba gamepada istovremeno bežićno spojena na PC.