Legiija čet 2.5.2013 19:27

Mogli ste par riječi napisati o igri :P

 

Warframe je co-op shooter iz trećeg lica. Na Steamu je dostupan više od mjesec dana, igra je F2P i još je u fazi razvoja, tj. u otvorenoj beti. Trenutno je dostupan PvE, znači ekipa do max 4 čovjeka protiv botova ili možete igrati sami. Trenutno nema PvP, ali u planu je dodavanje i tog elementa neposredno prije izlaska konačne verzije.

 

U igri igrate sa jednim od, na početku dostupna, 3 Warframea - drevna ratnika koji se bude iz krio-sna i nalaze Sunčev sustav u rasulu. Priča je SF, ali ništa posebno. Više Warframeova je moguće otključati kroz sakupljanje creditsa, igrine valute ili kroz mikrotransakcije za RL novac. Razna vatrena i hladna oružja te sentineli se na taj način otključavaju. Svog lika i oružja je moguće dodatno personificirati i nadograditi.

 

Igra je jako zabavna, posebno ako imate svoju ekipu, ali ni random ekipa nije loša. Tempo igre ovisi samo o igračima, možete završiti rundu za 10 minuta, a možete i za 30. Istraživanje se isplati jer se pronalaze moduli nadograđiva i materijali koji se upotrebljavaju za izradu novih oružja.

Naravno, igra vas tjera na timsko igranje, posebno kada naiđu bossovi ili zerg napad kada je solo rambo stil beskorisan i kvari igru svima.

 

Osobno mi se ne sviđa povremena repetitivnost levela na pojedinim planetima, ali sa obzirom da je još uvijek beta, igra je vrlo dobra.

Mlitavi pet 27.12.2013 22:01

Nitko ne igra warframe? Čim je nešto malo van današnjeg smeće standarda, nitko ne igra i nije popularno.

Da je riječ o bf 405060 dijelu ili cod 67375 dijelu, bili bi prepuni threadovi.

 

Mislio sam pitat jel ima neki domaći klan ali mislim da je uzalud

Noxer sub 28.12.2013 12:52
Mlitavi kaže...

Nitko ne igra warframe?

 

Mislio sam pitat jel ima neki domaći klan ali mislim da je uzalud

Hrpa ljudi igra Warframe {#}

 

ima dosta balkanaca ... mi imamo svoj klan Stoned Assassins Legion {#} sa 10-ak hrvata , jednim slovencem i par amerikanaca 

a možeš i ingame vidjet dosta ljudi koji u chatu pišu na hrvatskom ;)

 

ako se hoćete pridružit pošaljite mi poruku ovdje ili ingame ... nick je Nox-CRO

 

obavezno morate imati Teamspeak , slušalice, mikrofon i solidno znanje engleskog jezika 

 

evo i par slikica da vidite naše stats-e u igri :)

Kuschnyer čet 13.2.2014 07:11
FLes kaže...

Evo i ja danas počeo igrati, pa ako tko želi, može me dodati.

 

Nick: LeFili

 

 

Rado ću te dodati, ali neznam kako bi igrali skupa.

I ja sam krenio prije par dana igrati i igra mi je zasad super, ali zbog nekih tehničkih problema nemogu prihvatit poziv prijatelja koji isto igra, niti on može moj. 

Javlja da ima neka greška s UPnP-om ili tako nešt, nerazumijem  se baš u tehničke aspekte.

 

uglavnom, moj nick je Kuschnyer, pa kad saznam kako riješit taj problem, mogli bi skupa koju :).

FLes čet 13.2.2014 17:46
Kuschnyer kaže...
(...)

I ja sam krenio prije par dana igrati i igra mi je zasad super, ali zbog nekih tehničkih problema nemogu prihvatit poziv prijatelja koji isto igra, niti on može moj. 

Javlja da ima neka greška s UPnP-om ili tako nešt, nerazumijem  se baš u tehničke aspekte.

 

uglavnom, moj nick je Kuschnyer, pa kad saznam kako riješit taj problem, mogli bi skupa koju :).

 

Kolko vidim nisi otvorio portove 3960 i 3962 na ruteru. http://portforward.com/

Vash uto 18.2.2014 10:05

U početku je akcija slabašna, ali čim malo levelaš krene takav kaos na misijama da je to presmiješno.

Za vikend na infestationu jedva sam si vidio lika od enemya, uglavnom sam si pratio poziciju po tijelima koja su se raspadala od mojih heat swordova.

Mobile defense, survival i defense bude suludo rokanje.

Kuschnyer uto 18.2.2014 11:51

Igram Warframe već dva tjedna i igra ima potencijala.

Kao pucačina je sasvim solidna, iako ima i svojih mana.

 

Online (co-op) je gotovo pa obavezan na pojedinim mapama (modovima) zbog svoje težine, zato što broj i level neprijatelja ne ovisi o broju igrača, pa nekom logikom, ako NAS ima više, lakše ćemo ih pobijediti (potamaniti {#}). A i zabavno je u co-opu, pogotovo sa prijeteljima.

 

Ono što me iznenadilo je da ima mnogo sadržaja izvan misija; skupljanje resursa pa izrada oružja i warfrejmova iz istih, skupljanje modova i modificiranje za svoj stil igre, solidan izbor naoružanja. Dobro nema nešt previše, ali više je nego što sam očekivao.

 

Jedini problem mi je što ne mogu biti host i igrati sa prijateljem, niti on to može, zbog problema s mrežm koje neznamo riješit {#}, ali pridružio nam se još jedan prijatelj koji može biti host pa sad skupa igramo, jeeeeej.

 

Čak smo si i klan napravili u nadi da ćemo moć sami pravit Clan Dojo i te gluposti, al kad smo vidjeli kolika je cijena......

Mislim da je pametnije pridružit se već nekom postojećem klanu, ako ima neki hrvatski, još bolje...

 

Jel ima neki hrvatski klan? Ili ako bi se netko htio pridružiti nama.

 

Ingame nick mi je: Kuschnyer

Vash uto 18.2.2014 13:55

Kad odeš u opcijama u igri u postavke tamo imaš portove, ne smijete imati iste portove postavljene. Jedan od vas ih mora promijeniti, izaći iz igre i ponovo ući da primijeni promjene i najlakše vam je da oboje odete na online status i jedan pozove drugoga.

 

Nox ti je gore napisao da ima neki klan, javi mu se.

Kuschnyer čet 6.3.2014 14:38

Polako pokušavam pohvatati sve cake u igri, ali ima ih mnogo {#}. Al i bolje :).

 

Vidim da sad ima neki event TETHRA'S DOOM. Igram tek 2-3 tjedna tako da je ovo prvi event na kojem sudjelujem (tj. ću sudjelovat). Malo sam pročitao o njemu i kažu da je prilično lagan, ali to tek trebam isprobat.

Koliko često budu eventi i koliko su zahtjevni?

Što se uopće smatra da je najteže u Warframeu? Orokin void i derelict? 

 

Trenutno koristim Rhina (s orokinom) i Gorgon/Karak (bez orokina).

Secondary i melle nosim sa sobom samo zato što moram i ne koristim ih previše, ali planiram si napravit Twin Vipers i Orthos.

 

Koje je po vama najbolje oružje u svakoj klasi? Čitam da ljudi hvale Somu, ali nju mogu tek napravit kad dođem do levela 6.

A warframe? Neki su jako korisni, ili obavezni u pojedinim misijama, kao Frost u Defensu. Nova mi se čini super zbog ultija. Znam da sve ovisi o stilu igre i da nema "najboljeg", ali koji su ipak malo bolji, zabavniji i lakši za igrat?

 

Jel se isplati praviti Prime verzije warframeova i oružja? Vidim da je razlika u polaritetima. A i helmeti malo mijenjaju karakteristike.

 

Iduća stvar koju trebam pogledat su slabosti pojedinih frakcija, i ako sam dobro shvatio, ide ovako:

Grineer: Puncture ; corrosive, radiation

Corpus: Impact ; Viral, electrical

Infested: Slash ; Gas, fire

Vash pet 7.3.2014 11:26
Kuschnyer kaže...

Polako pokušavam pohvatati sve cake u igri, ali ima ih mnogo {#}. Al i bolje :).

 

Vidim da sad ima neki event TETHRA'S DOOM. Igram tek 2-3 tjedna tako da je ovo prvi event na kojem sudjelujem (tj. ću sudjelovat). Malo sam pročitao o njemu i kažu da je prilično lagan, ali to tek trebam isprobat.

Koliko često budu eventi i koliko su zahtjevni?

Što se uopće smatra da je najteže u Warframeu? Orokin void i derelict? 

 

Trenutno koristim Rhina (s orokinom) i Gorgon/Karak (bez orokina).

Secondary i melle nosim sa sobom samo zato što moram i ne koristim ih previše, ali planiram si napravit Twin Vipers i Orthos.

 

Koje je po vama najbolje oružje u svakoj klasi? Čitam da ljudi hvale Somu, ali nju mogu tek napravit kad dođem do levela 6.

A warframe? Neki su jako korisni, ili obavezni u pojedinim misijama, kao Frost u Defensu. Nova mi se čini super zbog ultija. Znam da sve ovisi o stilu igre i da nema "najboljeg", ali koji su ipak malo bolji, zabavniji i lakši za igrat?

 

Jel se isplati praviti Prime verzije warframeova i oružja? Vidim da je razlika u polaritetima. A i helmeti malo mijenjaju karakteristike.

 

Iduća stvar koju trebam pogledat su slabosti pojedinih frakcija, i ako sam dobro shvatio, ide ovako:

Grineer: Puncture ; corrosive, radiation

Corpus: Impact ; Viral, electrical

Infested: Slash ; Gas, fire

I ja nekih 3 tjedna.

Protiv corpusa ti je najbolji magnetic, pa viral i cold.

Prilično je lagan event (meni),  ali frendovi i ja imamo dobru opremu pa mi je teško suditi, meni je isto prvi event.

A kao najteže su T3 defense, survival, ti derelicti... Tu ekipa zna preživljavati po 2 sata.

 

A što se tiče oružja i frameova svaki ima neku jaku i slabu točku. Skoro sve je dobro kada staviš orokin, ali trebaš vidjeti što paše tvom stilu igre, a ne trošiti orokine bzvz.

U biti je ključ da li ti je oružje/frame zabavno ili nije.

Soma je bolesno dobra, digao sam ju na 30 i složio crit build. Nisam ju još formao jer nemam sve karte koje mi trebaju za full build. Definitivno je jedno od najboljih primary oružja.

Levelao sam i Paris, Cernos i Dreada (lukove), lukovi su mi prezabavni i nije mi žao slotova za njih. (u igri ti se isplati kupovati samo slotove za frameove i oružja jer jedino njih nemožeš nikako drugačije dobiti nego platinom)

Gorgon ti nije vrijedan catalysta po mom mišljenju.

 

Secondary imam akvasto i isto je zabavan i dobar, sad trenutno radim twin vipere. Kunai su fora, i slove kao jaki, ali iz nekog razloga me ne zabavljaju baš.

 

Melee su mi odlični twin heat swords (protiv infesteda), galatine je predobra sa rhino-om zbog iron skina (ne mogu te stagerat dok radiš charge attack), orthos i orthos prime (orthos prime ima 2. najjači charge att u igri, a i radi hrpu dmg-a na regular attack buildu + ogroman reach) su super.

 

Od frameova sam lvl-ao Excalibura (i prodao), Ash-a (meni prezabavan zbog invisibilitya i +400% melee dmg dok si nevidljiv), Rhino-a (toliko je jak da mi je pomalo dosadan, sa Vanguard helmetom i sprintom i bolesno brz za takav tip framea), Nyx (isto odličan frame, s njom se osjećam godly, svi protivnici su ti kao lutke) i Oberona (na žalost nemam karte sa kojima bih ga iskoristio kako treba).

 

Frost ti više nije toliko jak za više levele od nerfa snow globea, rekao bih da je Vauban definitivno preuzeo njegovu ulogu u defensu.

 

A sad što je zabavno je subjektivno pitanje, svakog zabavlja nešto drugo. :)

Meni je Ash trenutno vrh zabave, invisibility on i dual heat swords = human blender na niskim levelima. Ako igram veće levele onda orthos (primea još nisam cijelog sakupio).

Nyx bi mi bila zabavnija da ljudi kuže ili imaju više obzira prema njezinim moćima. U infestaciji si mind controlam peseka i uvijek mi ga neki seronja ubije (moj frend najčešće :)). Chaos je isto većini ekipe enigma očito.

 

Prime stvari ti imaju neke karakteristike jače i imaju više polariteta na slotovima.

 

Noxer pet 7.3.2014 17:44

Pa ima živih ljudi ovdje {#} 

 

Dobar je Warframe , ali samo ako igrate kao ekipa , solo prebrzo postane dosadan.

Ja igram još od petog mjeseca, imam već nekih 600 sati ... skupio sam sve sto je postojalo ,pa mi je postalo malo dosadno ali sad ima novih update-a pa sam se vratio pomalo :) 

 

Najjači frame-ovi su definitivno Rhino, Nova, Mag i Nyx ... ali da bi rokao na većim levelima trebaš druge ljude sa nekim support frame-ovima kao Frost ,Trinity, Nekro i Loki ... ovisno sta igras.

 

što se tiče najjačih oružja ...

ima jako puno dobrih oružja i svako malo dođe neko novo ekstremno oružje ...

nijedno oružje nije dobro za sve frakcije neprijatelja ... podjele su očigledne (rasisti {#}) osim možda Vectis snajpera ... on može rokat dosat dobro sve frakcije

Ovo su stvari koje ja koristim... izbor je totalno subjektivan {#}

 

Grineer: Synapse, Soma, Paris Prime, Brakk, Kunai, Despair, Dual Ichor , Galatine

Corpus: Synapse, Penta, Wrath Vipers, Cernos, Stug, Obex, Lecta

Infested: Soma, Dread, Ogris, Ignis, Heat Swords, Ether Swords, Orthos Prime

 

...u Warframe-u se prečesto koristi izraz OP (OverPowered) i većina toga su totalne debilane , jer kad dođeš na 60+ levele neprijatelja , nijedno oružje nije dovoljno dobro da možeš bez problema trčkarat okolo i ubijat sve što se miče.

Vash pon 10.3.2014 08:30

Da, samo sam iznenađen da igra nije popularnija.

Ovo rokanje mi je pravo osvježenje nakon BC2, BF3 i sličnih FPS-ova gdje ti tlak skače na 200 svake 2 sekunde zbog lagga. hit rega, cheatera i općenito koje kakvih tuljana.

 

Imam još 2-3 frenda koji isto rokaju, tako da su survivali i defensovi prava uživancija.

Pravi je gušt kad se na početku svi razletimo svako na svoju stranu i rokamo, pa kako raste lvl neprijatelja tako smo odjednom leđa uz leđa maltene i moramo se međusobno pokrivat i nadopunjavat.

 

Da li piercing hit pomaže somi da bolje prolazi kroz armor? Nekako mi je piercing dmg izgledao premalen za 20, 30% korekciju.

Kuschnyer čet 20.3.2014 09:40

Sa zadnjim updejtom došao je i novi sentinel Helios. Nisam ga još imao prilike isprobati, ali ću to napraviti prvom prilikom.

Glavna sposobnost mu je da može skenirati neprijatelje umjesto vas (kao Codex Scanner), a kao oružje koristi nešto slično Glaiveu.

 

Zvuči mi zanimljivo i sigurno će mi pomoći u skeniranju. Većinom mi se neda skenirati, a pošto sam opsjednut da u igru napravim sve, tako i ovo želim obaviti.

 

Trenutačno imam sva četiri sentinela koja se mogu kupiti na marketu tako da su mi svi slotovi zauzeti.

 

Tako da imam par pitanja za vas. Koje sentinele koristite? Carrier mi se čini najkorisniji, a ostale sam uzeo samo da podignem mastery rank. Stavljate li uvijek oružje od pripadajućeg sentinela samo na njeg ili ih mijenjate? Postoji li neka caka da se može nešto sjebat ako na Carriera stavim oružje od Shadea ili slično? Koje je oružje najbolje za senitnela, tj. koja kombinacija sentinela/oružja?

 

Pošto sam iskoristio svih 8 slotova (4 sentinela + 4 oružja) planiram prodati dva senitnela, ali ne i njihova oružja. Ostavio bi si Carriera i Deathcube.

 

Mislio sam pričekati da na daily loginu dobijem popust od 75% na platinum pa si uzet paket od 370 plat i nakupovat slotova za warfameove, oruža i sentinele, ali nikako da dočekam. Najviše što sam dobio je 50% {#}.

Noxer čet 20.3.2014 19:06

Otkad su uveli market , kupovanje platine je postalo nepotrebno ... jednostavno prodaš nešto :)

 

Npr. možeš maxat Vitality u 3-4 dana i prodat za 150-200 platinuma ...

jedna mala caka za lakšu prodaju je da kad ideš prodavat nešto prebaci si Region na Ameriku i re-logiraj se .... američki klinci daju puno više para na takve stvari nego ostali {#}

 

Što se tiče sentinela , meni je Carrier najbolji i njegovo oružje , na sadašnjem setup-u iz jednog metka ubija sve do 15-og ranka , ali ima brz firerate pa nije problem roknut par puta :)

Deathcube je isto dobar ali navikao sam se da nemoram skupljat stvari okolo po podu {#}

Vash pet 21.3.2014 09:36

Yep, carrier je zakon.

 

E zanima me ta prodaja. Kako da znam koliko što vrijedi? Uopće nemam nikakvu ideju koliko tražiti za koju kartu ili nacrt. Recimo nikad mi nebi palo na pamet da Vitality vrijedi 100-200 platine.

Kuschnyer pet 21.3.2014 11:26

Imam 0 iskustva u trgovanju ali evo par cijena na koje sam naišao:

 

unranked mods

ranked mods

 

Ali kao što sam rekao, nemam nikakvog iskustva sa tim pa ako netko ima nek nas malo uputi, koje su cake, što, gdje i kad prodavati, čega se paziti i tako.

 

Al bez obzira, iako djeluje kao dobar način za zaradit platinum koji se inače može samo za prave pare uzet, opet je potrebno dosta vremena nabrijati taj mod, tj. skupiti kredite i corove.

Ja se nakon mjesec dana i dalje patim sa polunabrijanim modovima jer mi i dalje nedostaje kredita (koje trošim na blueprinte i šta sve već ne).

 

Koliko bi zapravo trebalo vremena zaradit recimo 100 platinuma kroz trgovinu? Znači koliko treba vremena skupiti dovoljno kredita i corova za taj mod? 5 sati, 10... 20?

 

Vash pet 21.3.2014 11:44

Kad si trošio pare na sentinele. {#}

 

Meni su modovi no1 priority, a dalje sve ostalo. Carriera sam uzeo za plat i pokupovao mjesta za frameove i oružja.

Dokopao sam se lvl6 masterya složio somu i od onda samo formam i stavljam catalyste i reactore.

 

Sinoć skupim dijelove za nekrosa i gledam, čovječe kolko će mi sad trebat da skupim 100k za nacrt (imao sam samo 20k jer sam dizao serration), odem u inventory, rasprodam smeće i eto 100k više na računu. {#}

Mlitavi pet 21.3.2014 16:26
Noxer kaže...

Otkad su uveli market , kupovanje platine je postalo nepotrebno ... jednostavno prodaš nešto :)

 

Npr. možeš maxat Vitality u 3-4 dana i prodat za 150-200 platinuma ...

jedna mala caka za lakšu prodaju je da kad ideš prodavat nešto prebaci si Region na Ameriku i re-logiraj se .... američki klinci daju puno više para na takve stvari nego ostali {#}

 

Što se tiče sentinela , meni je Carrier najbolji i njegovo oružje , na sadašnjem setup-u iz jednog metka ubija sve do 15-og ranka , ali ima brz firerate pa nije problem roknut par puta :)

Deathcube je isto dobar ali navikao sam se da nemoram skupljat stvari okolo po podu {#}

Gdje ti je taj market? Ja u igri ne mogu ništa prodat na marketu.

Mlitavi pet 21.3.2014 19:13
Vash kaže...

Moraš se učlaniti u klan ili izgraditi svoj sa trading centrom, pa onda trguješ preko klanskog trading centra.

Znači taj market funkcionira samo unutar klana ili možeš trgovat sa bilo kim i van klana?

Noxer pet 21.3.2014 21:06
Mlitavi kaže...
Znači taj market funkcionira samo unutar klana ili možeš trgovat sa bilo kim i van klana?

Možeš trgovat s bilo kim , dogovoriš se s nekim na chatu šta ćete kupovat/prodavat i onda uđeš u dojo od tamo ga invite-aš da i on dođe unutra , i onda na trading post-u razmjenjujete stvari.

Za rank-anje modova tipa Vitality ti treba oko 500 uncommon5 core-a i hrpa credita ...

Fusion cores je najlakše skupljat na Survival-ima ... npr. Mimas i Cassini na Saturnu .

Credite je najbolje skupljat u Void misijama , 25 000 po misiji za Tier 3 :)

 

 

 

Vash pon 24.3.2014 08:20

Nije domaći, ali frendovi i ja smo se učlanili u Lone Rangers klan. Imaju potpuno izgrađen dojo i nemaš nikakvih obveza prema klanu.

Igraš kako hoćeš i kolko hoćeš. Ako želiš možeš pridonijeti klanu sa donacijom resursa za daljnja istraživanja i gradnju.

Pitao sam lika, forme im najviše trebaju, ja ih imam dosta pa ću svako malo im dati koju.