stef_zg pon 30.9.2013 23:50

Možda je naslov malo "romantičan", al eto...gledao sam dal je bilo sličnih tema na forumu, je, ali čini mi se ne o ovome kaj mene zanima, ispravite me ako griješim.

 

Evo i ja, sa svojih 28 godina, volim tu i tamo odigrat nekaj, konkretno battlefield i PES s ekipom...i danas stavio skidat beta verziju BF 4 pa mi palo na pamet na koje sam se sve igre navukao kao klinac. pa bih isto pitao i vas, eto :)

Nisam od onih koji smatraju da su stare igre nužno bolje od novih, mislim da je to glupost, današnje igre su briljantne.

ali da su stare nekako više "imale dušu" - to mislim da mogu reći. Počeo sam igrat tam negdje 1997., a prva igra koju sam dobio je bio Full Throttle...sjećam se te igre da sam noći i noći razbijao glavu kako riješit neke zagonetke. nije tad bilo walkthrougha na netu, s 2-3 KB/s vezama si se mogao slikat tražeći bilo što po netu...pa si čekao da Hacker izađe pa da možda naprave prohod itd...

 

Red Alert mi je godinama bio bog isus krist kaj se igara tiče...to sam danonoćno igrao i skoro svaki put pogledao animaciju uvodnu zbog onog Hell Marcha :D

 

al, u biti, igra na koju sam se najviše navukao su Heroji 3...to i dan danas smatram jednom od najboljih igara koju sam ikada igrao...tolko puta si ju mogao ponovno igrat i drukčije završit, da ne spominjem legendarni "hot seat" di si s frendom na jednom kompu igrao...

 

commandos: behind enemy lines mi je jedna od najboljih strateških igara bila i ostala...to se sjećam kak sam s frendom svaki petak poslije škole igrao misiju po misiju, zakon! :D

 

mislim, Championship/Football Manager neću ni spominjat, to uopće ne svrstavam u igre, to je ipak iznad "igara" :D

 

i da...bila je jedna glupa igra jako, koju smo jedan frend i ja igrali do jutra - doslovno. mislim da se zvala return fire. igraš na jednoj tastaturi, jedan na slovima, drugi na numpadu...imaš tenkić, helić i neki džip i moraš protivniku zastavu ukrast...dakle, capture the flag :) pogled iz ptičje perspektive, bolesno napeto, pogotov kaj obadva stišću ko manijaci po onoj chicony staroj tastaturi...ma komedija

 

a igra na koju sam najviše zabrijao, ono uživio se, je bio fallout...počeo sam gledat kvart i razmišljat kak bi izgledao da dođe do atomskog rata i di bi se sakrio. u biti, u jednom trenutku sam pomislio kako to uopće ne bi bilo tak strašno... :D :D

 

i tak...da ne ispadnem dosadan, eto, zanima me kaj ste vi igrali prije 15-ak godina i koje igre su vam bile bog i batina, zbog kojih niste spavali i koje nekak bude nostalgiju..

 

aj živili {#}

heisenberg031 uto 1.10.2013 01:17

auuu, odakle počet, iako nisam baš mator, 23 godine, ali dugo već igram igre

u najranijim danima naravno legendarni super mario, žao mi ovih novih klinaca što nikad neće saznat koja je to čar tada bila igrat super marija

pa nadalje, na toj "konzoli" na legendarne žute disketice (50kn disketa na auto-pijaci, ako je zamjeniš nekom starom onda ko fol jeftinije, a igre kupuješ prema slikama na disketi, koje nemaju veze sa samom igrom haha)

to su bile igre recimo contra, pa one neke žabe što moraš muhe neke hvatat, sa onom palicom se igralo, pa one patke sa pištoljem što gađaš, pa neki lopovi što se penju po nekim ljestvama

pa ninđa kornjače koje su mi čak i dan danas dobre, i dobar izazov pružaju, odlična igra, ma i još 100 sam ih zaboravio, oni crveni autići

al onda je došao playstation 1, svojevrsna igračka renesansa, preporod, tekken 3, jbt ko da gledam uživo, spyro, crash, sportske igre brojne, digimoni, medal of honor, syphon filter i legendarna situacija kad blesavi klinac sa slabijim engleskim nezna kak preć onaj most, di moraš otić ispod pa deaktivirat bombe valjd, ko je igro sjeća se, i puuno igara za soni još, meni najdraža konzola, iako nisam druge posjedovao osim dvojke, igrao sam se na drugim konzolama

ali tu je sljedio prelazak na PC, i na kompu sam se naigrao ali nikad kao u vremenima sonija jedinice, vjerovatno zato što mi je tad najveća briga u životu bila kako preći neki nivo

no na kompu, preko emulatora upoznajem se sa vrhuncem igara, tj. meni perfektnom igrom, Final Fantasy IX, i tu je kraj, nisam bolju igru igrao, iako sam ih puno igrao i igrat ću (čeka se i GTA V) i većinom sad igram neke stategije i NBA2k

 

SimeKZ uto 1.10.2013 01:21

Syphon Filter - Jos mi stoji original doma... kakva je to igra bila, strava !! 

FUDO - ISS, Ronaldo Soccer - kakvi su tu golovi padali !!

 

Navedeni gore Super Mario, pa onaj neki kromanjonac sta skuplja ona jaja nekakva. Da ne zaboravim Popaja i Olivu - genijalna igra na Nintendu.

 

Dode PS1 - Gran Turismo, Syphon Filter, ISS, Pro Evolution Soccer 4,5 koji vec imam doma original negdje... ajme sta su to bila dobra vremena. 

stef_zg uto 1.10.2013 01:39

e, konzole zaboravio...sjećam se da sam u turbo limaču uvijek na vrhu police ko ikonu gledao Sega Mega Drive II...i kad sam je dobio za rođendan uopće nisam vjerovao da je to istina i da je uopće moguće imat tu konzolu doma u sobi :D

igrao sam na njoj stalno Road Rash ako se netko sjeća, kad se sjetim koliko sam se već s 12-13 godina iznervirao zbog igre kompjutorske...onda mi je stari iz amerike poslao John Madden NFL pa sam to igrao iako aspsolutno nisam pravila kužio, samo stiskao bezveze...al bilo je zabavno.

pa je taj isti stari poslao Sega Game Gear iz amerike...to je bilo nestvarno :D gameboy u boji, samo je baterije trošilo ko ludo

 

a taj syphon filter sam kod frenda na moru igrao...sjećam se da je odlično bilo. onda mi je posudio plejku na par dana pa sam upoznao kult Gran Turisma...sjećam se onih endurance utrki, kad bi 100 krugova morao vozit, pa mi negdje na 85. nestane struje na otoku na jedno 2-3 sekunde..jaooooo :D

Joz564 ned 29.11.2020 13:54

Pozdrav, pitanje za one jos aktivne na ovoj temi. Ne mogu se sjetiti igrice u kojoj je nekakav mali heroj i s plaštom i skuplja nekakve kvadratiće i može se teleportirati. Jos se sjecam glasića koji je govorio gu vi.