PC igre

Star Wars Jedi: Fallen Order

BeLLicus sri 30.10.2019 00:49
Kill Frenzy kaže...
Prednarucujete igru od EA. Ko da ste veslo sisali do sada

 Ma nitko je ne prednaručuje, ionako sam prednaručio RDR2 pa dok to ne prođem ništa od SW, ali ne može ni EA jesti govna cijelo vrijeme mislim da je i njihovo krajnje vrijeme da se opamete, fijasko sa Battlefieldom V, Anthemom ih vjerovatno nije ostavio ravnodušnima. Cijeli svijet ih hejta i postali su brod koji tone. Sada vraćaju igre na steam a nadam se da će im se i malo pameti vratit sa time. No kad pričamo o novoj SW igri koju po mome mišljenju radi najbolji studio koji je u vlasništvu EA ja očekujem dobru igru, a sa time očekujem ne znači da sa već bubnuo 60 eura na EA račun nego kroz 2 3 dana od izlaska igre saznat ćemo sve od recenzenata koji su igru dobili ranije, pa samim time dužinu igre,dali ima mikrotransakcije i dal je smeće ili ne vrlo brzo ćemo saznati :D tako da nitko nije spominjao prednaručivanje :D

Azmo sri 30.10.2019 09:10

Problem EA (i današnjih igara) je to konstantno forsiranje multiplayera. Pa ne igraju to svi i ne žele to svi! Također nije MPu mjesto baš u svim igrama i svim žanrovima, a guranje MP troši resurse i utječe na kvalitetu ostatka igre. Pogledajte mulltiplayer igre, 99% njih je bum bum puc puc u različitim setinzima. ali sve se svodi na isto pucao puškom mitraljezom ili laserom. Plus što su to time cosuming igre i nemaš vremena za igrat 5 ISTIH igara paralalno. Ako igram BF5 zašto bih pobogu igrao COD, Battlefront, Anthem... a sve ISTO! A EA se tu stalno gura i pokušava bit pametan. Njihov management koji ima te idje bogačenja na MP bi mi momentalno otkaz popio! Koliko vidim ljudi su željni kvalitetnog SP. Pa takve igre se prodaju ko crni kruh! Da nabrojimo neke RDR2, Witcher 3, Disco Elysium, The Outher Worlds list goes on... Sve (osim u RDR2 gdje je to po meni totalno nepotrebno) bez MP i ljudi ih GUTAJU. Ako Fallen Order opravda očekivanja, a sve upučuje da bude, bit će to hit kakav EA dugo nije imao. Valjda će to onda bit neki pokazatelj.

 

Općenito su MP igre nekavalitetna reciklaža istih koncepata koje se skupo prodaju a ljudi to puše. Novi COD? Probat ću. Kad ga dobijem za 10 eura jer igra ne nudi apsolutno ništa novo što već nije viđeno u prethodnim CODovima, BFovima i ostalom.

 

Ukratko DOLJE MP TEROR!!! VIVA LA REVOLUTION! 

Rhodin sri 30.10.2019 17:26

@Azmo na žalost ja bih se rado složio sa tobom, ali to je "wishful thinking" - rezultati su takvi da svi koji uvedu MP više zarade na mikrotransakcijama nego na prodaji same igre. Trenutno su im zakoni koji zabranjuju lootboxove najveći neprijatelj i bore se i lobiraju već godinama protiv takvih ideja zakonodavaca. Da MP zaista nije profitabilan kako ti tvrdiš, brojke bi to pokazale i prestalo bih sa se forsirat.

Ja sam za SP igre i večina naslova koji imaju MP imaju ga izveden na loš način sa repetitivnim sadržajem i mikrotransakcijama. Slažem se sa MP igrom ili cooperative MP kakvog su imali igre poput divinity, Baldur's Gate... da ne nabrajam, gdje sam vodiš nekoliko likova, a onda u MP može biti "podijeljeno vodstvo" u nekom omjeru. Nikad nisam shvaito zašto bi igra poput Mass Effect imala MP... IKAD?! Još manje sam shvaćao zašto su ljudi u takvoj igri kupovali lootboxove. Ali jesu... i to je dovelo do situacije kakvu imamo danas. Ispada da je SP dio igre samo platforma da se uvede jednostavni MP koji ima vrlo kompleksni in-game store.

Slično se na žalost dogodilo i naslovima poput Fallout 76 - igra može imat milion bugova, dokle god store radi besprijekorno.

 

Mi, kupci, smo doveli do toga da kompanije poput EA boli neka stvar za kvalitetu, jer koliko god loši naslovi bili i koliko god plitak i loš MP imali, "dokle god nema boljeg" bilo je ljudi koji su ga igrali, a "jeftine mikrotransakcije" su postale nešto što večina zapadnih korisnika konzumira na dnevnoj bazi i više o tome ni ne razmišljaju. Jednom kad dodaš karticu u sistem, to je 2-3$/€ - sitnica... kao "kupovina na 60 rata" - jedva da osjetič, a nitko na kraju mjeseca ne gleda koliko im je novaca na to otišlo jer je umjesto jedne velike uplate bilo hrpetina malih koje je teško izolirat na izlistu, a nitko se ne trudi zbrajat.

Rhox čet 14.11.2019 15:54

Mislim da je najisplatljivije uzeti ovaj Origin Premier za 15€. Sumnjam da bi ionako igrao igru duže od mjesec dana, a ovako ima i drugih EA igara koje se mogu isprobati u tih mjesec dana. A lako na kraju mjeseca i otkazati sub.

SamoPitam3 pet 15.11.2019 00:21

Boze mili. Je da volim vise igre iz prvog lica, nego iz treceg, ali ovo sto sam malo pogledao, meni je to totalno razocarenje za te pare. Odigrati cu sigurno (kao i svaki SW do sada), ali kada cijena padne na 100njak kuna. Vise ne vrijedi... Nekako mi je tu previse praznog hoda, odnosno skakutanja i slicnih gluposti, odnosno premalo akcije. Kao da gledam Laricu... Steta, jer neke lokacije koje sam vidio su dusu dale za epske borbe.

Rhox pet 15.11.2019 22:53

Nakon ova 2h što sam odigrao meni se sviđa. Napokon neka novija SW igra koja je vrijedna tog imena. Tek sam došao na drugi planet, ali baš uživam u igru i istraživanju. Uncharted/Lara Croft u Star Wars svemiru, meni odgovara, naravno da će biti ljudi kojima neće. 

 

Meni je igra 100% vrijedna ovih 15€što sam dao na pretplatu, a budem je sigurno uzimao jednog dana kada bude na rasprodaji.

BeLLicus pet 15.11.2019 23:18
Rhox kaže...

Nakon ova 2h što sam odigrao meni se sviđa. Napokon neka novija SW igra koja je vrijedna tog imena. Tek sam došao na drugi planet, ali baš uživam u igru i istraživanju. Uncharted/Lara Croft u Star Wars svemiru, meni odgovara, naravno da će biti ljudi kojima neće. 

 

Meni je igra 100% vrijedna ovih 15€što sam dao na pretplatu, a budem je sigurno uzimao jednog dana kada bude na rasprodaji.

 A i koliko sam skužio po komentarima ako staviš na najtežu težinu igra postane uz Uncharted/Lara Croft i Dark Souls :D

SamoPitam3 pet 15.11.2019 23:45
BeLLicus kaže...

 A i koliko sam skužio po komentarima ako staviš na najtežu težinu igra postane uz Uncharted/Lara Croft i Dark Souls :D

 Ha da. Koliko sam vidio na najtezem je poprilicno tesko.  Gledao sam malo cohha kako igra. On uvijek igra na najtezem, a ovi njegovi subscriberi su ga zaj.... da treba staviti "death counter" add, jer su prestali brojati koliko je puta poginuo

Jarvan uto 19.11.2019 12:13

Jel igra ko na starijoj generaciji proca?

 

Radi na Sandy B. procovima?

 

Tehnički su dovoljni, ali znamo današnje optimizacije kakve su.

 

Grafa mi je OK, samo me brine 8 GB RAM, mislim da nebu dosta.

Puknut ću je na SSD, nek mu je sa srećom.

BeLLicus uto 19.11.2019 13:34

Čitam da igra konkurira za igru godine, na steamu i dalje pršte pohvale, šteta da se ne podrži developer kupnjom ove igre kad su se već potrudili napraviti ovako prekrasnu igru možda dobijemo i nastavak. Razumijem da je nama balkancima 60e puno ali postoji origin premier acess i igra se može odigrati za stotinjak kuna. 

Minneyar uto 19.11.2019 13:38
BeLLicus kaže...

Čitam da igra konkurira za igru godine, na steamu i dalje pršte pohvale, šteta da se ne podrži developer kupnjom ove igre kad su se već potrudili napraviti ovako prekrasnu igru možda dobijemo i nastavak. Razumijem da je nama balkancima 60e puno ali postoji origin premier acess i igra se može odigrati za stotinjak kuna. 

 Ako mi se svidi, kupit cu ju svakako, kao i sve. Samo sam VRLO oprezan s icim sto ima EA logo na sebi, osobna odluka za nedat im nikad ni lipe unaprijed.

Rocinante2112 uto 19.11.2019 14:31
BeLLicus kaže...

Čitam da igra konkurira za igru godine, na steamu i dalje pršte pohvale, šteta da se ne podrži developer kupnjom ove igre kad su se već potrudili napraviti ovako prekrasnu igru možda dobijemo i nastavak. Razumijem da je nama balkancima 60e puno ali postoji origin premier acess i igra se može odigrati za stotinjak kuna. 

 igra godine od koje jedi academy koji je izaso prije milju godina ima bolji combat -.-

Grozni_Zabac uto 19.11.2019 14:57

Combat je dosta jednolican, a tek boss borbe su jako nespretne. Pogotovo protiv non-humanoid protivnika. Hrpu puta mi se dogodilo da pokusaj izbjegavanja bio roll ili skakanje jednostavno ne napravi sto bi trebao niti se stignem izmaknuti jer eto, taj protivnik izmedu 2 neobranjiva napada ima zamah ruke prek pola arene gdje se borimo.

 

Takoder, mehanika da se prilikom rest-a puni health i respawnaju protivnici je po meni dosta glup. Bolje bi bilo da se napravio cak i neki retardirani crafting sistem za health, nego ova glupost gdje pocistim pola mape, save-am igru, stisnem rest slucajno i eto sve gamadi tamo gdje sam ih potamanio. Jako ubije dozivljaj koji sam imao na pocetku igre, a taj je bio jako pozitivan. Takoder, imam vec dosta sati u igri i lik ima samo 2 force powera? Od ta 2, trebalo mi je da skoro dodem do kraja druge posjete Zeffu da ga otkljucam, a radi se o jednom od najosnovnijih stvari. Force Push. Zanima me koliko cu jos sati morat potrosit da dobijem Pull. Sve me strah da je to sve sto ce se moci jer je onda dosta los cijelokupni dojam.

 

Jedan detalj koji me jako nervira, a bio je savrseno rijesen u Jedi Outcast i Jedi Academy je primjerice pracenje gdje lightsaber udari u povrsinu i da taj dio bude ostecen. Npr, stanem pored zida i upalim lightsaber, na zidu nikakvo vizualno ostecenje. Ako udarim po zidu, ne ostaju tragovi koje je mac napravio.

 

Sve u svemu, nakon inicijalnog odusevljenja grafikom, nakon tutorial levela je i to splasnulo te mi je zapravo vrlo drago da nisam kupio igru i donekle drago da sam samo platio origin premier (iako su smradovi rekli da uopce nece ici na premier).

 

Sto se tice price, ona mi za sad zvuci kao da je afterthought. Tek sam na Kashyyku, no nemam velikog ocekivanja po trenutno videnome.