funny games sri 16.5.2018 08:10

Uff to je zastrašujuće iako volio bi više  vidjeti dorađeni x-ray engine nego UE4.Svakako dobra vijest za nas vjerne poklonike ubijanja  mutiranih nakaza i bezbrižnog ispijanja votke sa nepoznatim nišandžijama.Sada koliko je vjerovati da će to izaći stvarno 2021. ostaje pitanje jer sjetimo se 2010.je najavljan izlazak STALKERA 2 pa odgođen za 2012. da bi na kraju bio otkazan.Sve u svemu nadam se samo dobroj atmosferi kojoj nisu smetali ni bugovi niti nikakve greške jer igra je za mene čista 100 

funny games sri 16.5.2018 08:11
XXX kaže...

Prvi dio mi je bila i ostala najbolja igra koju sam odigrao od osamdesetih do danas. Drugi dio me ne zanima ako ga ne radi ista ekipa.

 Da,slažem se iako meni su meni sva tri nastavka odlična,pogotovo sa modovima.

Evil Access sri 16.5.2018 12:05

2021, jedina losa stvar u vezi svega ovoga, iako mislim da su trebali da urade kickstarter pukli bi 10 000 000 dolara ko od sale, ja bih pravi donirao 100 bez razmisljanja. Nadam se da ce moci da odrade atmosferu orginala u UE4. Kako god, tko ce docekati ovo. Igras Stalker u 3 ujutro, udjes u podzemni bunker, pocnes gledati oko sebe irl i onda kao ono odes po casu vode i onako usput upalis svijetlo. To treba nadmasiti...

funny games sri 16.5.2018 12:08
Evil Access kaže...

2021, jedina losa stvar u vezi svega ovoga, iako mislim da su trebali da urade kickstarter pukli bi 10 000 000 dolara ko od sale, ja bih pravi donirao 100 bez razmisljanja. Nadam se da ce moci da odrade atmosferu orginala u UE4. Kako god, tko ce docekati ovo. Igras Stalker u 3 ujutro, udjes u podzemni bunker, pocnes gledati oko sebe irl i onda kao ono odes po casu vode i onako usput upalis svijetlo. To treba nadmasiti...

 jedino slično šta sam doživio je alien: isolation šta se tiče straha i atmosfere iako ni blizu stalkera da se razumimo  jednom sam se našao u ormaru i bio sam onako 45 min nisam tio izaći i onda mi frend stisnuo tipku i pokaza sam se nažalost u krivo vrijeme...igra je ostala na prvih sat vremena i nisam je više odigrao 

VooDooZg sri 16.5.2018 13:10
Evil Access kaže...

2021, jedina losa stvar u vezi svega ovoga, iako mislim da su trebali da urade kickstarter pukli bi 10 000 000 dolara ko od sale, ja bih pravi donirao 100 bez razmisljanja. Nadam se da ce moci da odrade atmosferu orginala u UE4. Kako god, tko ce docekati ovo. Igras Stalker u 3 ujutro, udjes u podzemni bunker, pocnes gledati oko sebe irl i onda kao ono odes po casu vode i onako usput upalis svijetlo. To treba nadmasiti...

 

 

Onaj osječaj kad ulaziš u podzemni bunker i jedino svjetlo je ono rotaciono kaj malo vidiš pa malo ne vidiš a vidiš qurac,, već to je dovoljno zastrašujuće jer imaš osječaj da si tam da ti kapa po leđima voda i da osjetiš miris hrđe u zraku od instalacija koje su strunule prije 30 godina i onda odjednom tam di je bio prazan tunel ispred tebe svjetlo se ponovo izrotiria i taman osvjetli nekog mutanta koji stoji pol metra od tebe i počne urlat  --- govno ti se uralo od straha u tebi u tom trenu :) ......

 

Do dan danas nije izašla igra s boljim osječajem i ambijentom i onog kaj zovu immersive ( kakav 3d, kakav VR to je sve go *urac za ovu igru - ja poslje te igre sam mogao reć da sam bio u Pripyatu prekjučer koliko te ufura u igru), a grafika je za tu godinu bila abnormalno dobra  ..

Evil Access sri 16.5.2018 15:25
VooDooZg kaže...
Evil Access kaže...

2021, jedina losa stvar u vezi svega ovoga, iako mislim da su trebali da urade kickstarter pukli bi 10 000 000 dolara ko od sale, ja bih pravi donirao 100 bez razmisljanja. Nadam se da ce moci da odrade atmosferu orginala u UE4. Kako god, tko ce docekati ovo. Igras Stalker u 3 ujutro, udjes u podzemni bunker, pocnes gledati oko sebe irl i onda kao ono odes po casu vode i onako usput upalis svijetlo. To treba nadmasiti...

 

 

Onaj osječaj kad ulaziš u podzemni bunker i jedino svjetlo je ono rotaciono kaj malo vidiš pa malo ne vidiš a vidiš qurac,, već to je dovoljno zastrašujuće jer imaš osječaj da si tam da ti kapa po leđima voda i da osjetiš miris hrđe u zraku od instalacija koje su strunule prije 30 godina i onda odjednom tam di je bio prazan tunel ispred tebe svjetlo se ponovo izrotiria i taman osvjetli nekog mutanta koji stoji pol metra od tebe i počne urlat  --- govno ti se uralo od straha u tebi u tom trenu :) ......

 

Do dan danas nije izašla igra s boljim osječajem i ambijentom i onog kaj zovu immersive ( kakav 3d, kakav VR to je sve go *urac za ovu igru - ja poslje te igre sam mogao reć da sam bio u Pripyatu prekjučer koliko te ufura u igru), a grafika je za tu godinu bila abnormalno dobra  ..

 Istina, niti jedna igra mi nije svjetlom docarala ono sto je Stalker uspio, bilo bi ludo vidjeti noviju inacicu njihovog enginea, bar sto se tice atmosfere, ali ruku na srce imao je on i svojih problema, bolje je mozda da urade igru na provjerenom engienu, pa ako pogode 80% orginalne atmosfere i ne bude problema bude extra.

 

Malo zamisljam kakva bi igra mogla da bude. 20x20km mapa, frakcije, vozila, ali nista u izobilju u stalker stilu, ogromna podrucija za istraziti gdje ljudska noga nakon explozije nije stigla, mutanti, promjenjena prioroda koja je "ziva", lude oluje sa raznim efektima, PSI napadi, ma svasta nesto haha, masta radi na 100%. 

 

Ne znam koliko uopce da budemo uzbudjeni zbog ovoga, ne znamo hoce li to radi ljudi koji su napravili orginal, kako su i sta zamislili, ali masta radi na 100% heheeeee. 

gocc01 sri 16.5.2018 16:10
funny games kaže...

 jedino slično šta sam doživio je alien: isolation šta se tiče straha i atmosfere iako ni blizu stalkera da se razumimo  jednom sam se našao u ormaru i bio sam onako 45 min nisam tio izaći i onda mi frend stisnuo tipku i pokaza sam se nažalost u krivo vrijeme...igra je ostala na prvih sat vremena i nisam je više odigrao 

 

Ukupna atmosfera nenadjebiva al nekak sam se najviše usro igrajući Somu i Amnesiu, ono bježanje i skrivanje u mraku dok ti je govno za petama, nemaš oružje, nikakvu obranu a jeza se konstantno slijeva niz leđa u želudac ufff sjećam se da sam u par navrata morao napraviti pauzu nakon kaj me sredio mrak.

makar su tamo odličan posao odradili sa  audio efektima. 

 

Kak veli kolega iznad, dal će sa UE uspjet izbrijat tu atmosferu koju su imali sa xray engineom? 

 

Dal je moguće grafički sa jednim enginom dobiti identičnu sliku kakvu ima neki dr7gi engine?

 

 

picajzla0707 pet 18.5.2018 09:52
XXX kaže...

Rade MMO od ovoga, ne bu imalo neke veze sa prvim dijelom osim imena, nije SP naslov. Ne zanima me. Eksplatacija imena, niš drugo.

 link na ovako razočaravajuću informaciju... prije nego mi nade potonu do kraja 

Paolo Maldini pet 18.5.2018 09:54
XXX kaže...

Rade MMO od ovoga, ne bu imalo neke veze sa prvim dijelom osim imena, nije SP naslov. Ne zanima me. Eksplatacija imena, niš drugo.

Kakav hladan tuš.

Nabavio Stalkere sa GOGa, pa me zanima jel Stalker Complete i dalje najkvalitetniji mod?

XXX pet 18.5.2018 10:22

Link je na ruskom i ne ide mi kopiranje preko moba. Imaš na pcekspertu temu i sve objašnjeno.

 

Izašao je neki mod koji spaja izvornu igru sa obje ekspanzije u jednu cjelinu uz dodatak hrpe toga, guglaj, brijem da je taj zakon.

funny games pet 18.5.2018 10:24
Paolo Maldini kaže...
XXX kaže...

Rade MMO od ovoga, ne bu imalo neke veze sa prvim dijelom osim imena, nije SP naslov. Ne zanima me. Eksplatacija imena, niš drugo.

Kakav hladan tuš.

Nabavio Stalkere sa GOGa, pa me zanima jel Stalker Complete i dalje najkvalitetniji mod?

 Lost Alpha po meni sto sam igra.Citao sam sam da je Misery isto vrijedan igranja.

Paolo Maldini pet 18.5.2018 10:41
XXX kaže...

Izašao je neki mod koji spaja izvornu igru sa obje ekspanzije u jednu cjelinu uz dodatak hrpe toga, guglaj, brijem da je taj zakon.

 Vidio sam taj mod, ali on vjerojatno breaka SP kampanju a to je ono što mi je najvažnije.

 

funny games kaže...

 Lost Alpha po meni sto sam igra.Citao sam sam da je Misery isto vrijedan igranja.

 Lost Alpha previše mijenja igru po mom ukusu, dok je Misery orijentiran na otežavanje igre i pretvaranje u survival FPS. Mislim da opet idem na Complete mod, plus mu je što postoji za sva 3 dijela.

funny games pet 18.5.2018 10:51
Paolo Maldini kaže...
XXX kaže...

Izašao je neki mod koji spaja izvornu igru sa obje ekspanzije u jednu cjelinu uz dodatak hrpe toga, guglaj, brijem da je taj zakon.

 Vidio sam taj mod, ali on vjerojatno breaka SP kampanju a to je ono što mi je najvažnije.

 

funny games kaže...

 Lost Alpha po meni sto sam igra.Citao sam sam da je Misery isto vrijedan igranja.

 Lost Alpha previše mijenja igru po mom ukusu, dok je Misery orijentiran na otežavanje igre i pretvaranje u survival FPS. Mislim da opet idem na Complete mod, plus mu je što postoji za sva 3 dijela.

 Pa valkda se zato zove mod.Onda ti je najbolji orginal,meni je uvik orginal najbolji u konacnici.

Paolo Maldini pet 18.5.2018 10:55
funny games kaže...
Paolo Maldini kaže...
XXX kaže...

Izašao je neki mod koji spaja izvornu igru sa obje ekspanzije u jednu cjelinu uz dodatak hrpe toga, guglaj, brijem da je taj zakon.

 Vidio sam taj mod, ali on vjerojatno breaka SP kampanju a to je ono što mi je najvažnije.

 

funny games kaže...

 Lost Alpha po meni sto sam igra.Citao sam sam da je Misery isto vrijedan igranja.

 Lost Alpha previše mijenja igru po mom ukusu, dok je Misery orijentiran na otežavanje igre i pretvaranje u survival FPS. Mislim da opet idem na Complete mod, plus mu je što postoji za sva 3 dijela.

 Pa valkda se zato zove mod.Onda ti je najbolji orginal,meni je uvik orginal najbolji u konacnici.

 Mod je bilo koja modifikacija igre  Ono što je meni bitno je da mi drastično ne mijenja SP kampanju a čini mi se da to rade svi modovi osim Completea koji dodaje hrpu drugih stvari poput hrpe grafičkih poboljšanja, AI poboljšanja, bug fixeva... Sto ljudi sto ćudi.

funny games pet 18.5.2018 11:16
Paolo Maldini kaže...
funny games kaže...
Paolo Maldini kaže...
XXX kaže...

Izašao je neki mod koji spaja izvornu igru sa obje ekspanzije u jednu cjelinu uz dodatak hrpe toga, guglaj, brijem da je taj zakon.

 Vidio sam taj mod, ali on vjerojatno breaka SP kampanju a to je ono što mi je najvažnije.

 

funny games kaže...

 Lost Alpha po meni sto sam igra.Citao sam sam da je Misery isto vrijedan igranja.

 Lost Alpha previše mijenja igru po mom ukusu, dok je Misery orijentiran na otežavanje igre i pretvaranje u survival FPS. Mislim da opet idem na Complete mod, plus mu je što postoji za sva 3 dijela.

 Pa valkda se zato zove mod.Onda ti je najbolji orginal,meni je uvik orginal najbolji u konacnici.

 Mod je bilo koja modifikacija igre  Ono što je meni bitno je da mi drastično ne mijenja SP kampanju a čini mi se da to rade svi modovi osim Completea koji dodaje hrpu drugih stvari poput hrpe grafičkih poboljšanja, AI poboljšanja, bug fixeva... Sto ljudi sto ćudi.

 nisi me baš shvatio.Kažem da je zato mod mod jer mijenja igru tako da ti je najbolje igrati orginal ako ti smeta previše promjena.Šteta za call of pripyat što je tako kratak i što se nisu potrudili napraviti  bolju priču jer igra je bila najčišća što se tiče bugova.

XXX pet 18.5.2018 11:23

Bez modova, osim ak ne poboljšavaju grafiku. Čak i ono dodavanje vreče za spavanje drastično mijenja igru na gore. Fino uz vtricu pa čekaj jutro ako te strah mraka. Sve drugo je sranje u boji.

funny games pet 18.5.2018 11:28
XXX kaže...

Bez modova, osim ak ne poboljšavaju grafiku. Čak i ono dodavanje vreče za spavanje drastično mijenja igru na gore. Fino uz vtricu pa čekaj jutro ako te strah mraka. Sve drugo je sranje u boji.

 slažem se.ja sam toliko puta prešao orginale da sam jednostavno morao odigrati neke modove.Još se sjećam prvoga puta...low detalji na kašunu athlon x2 5600+ i radeon 9600 uff.Morao sam preći na phenoma x4 955 be i  nvidiu 9800+ samo radi stalkera  Ali kako je taj x ray engine gutao sve hardvere..samo da na novome stalkeru  obrate pozornost na optimizaciju