PC igre

A Plague Tale: Requiem

BeLLicus ned 16.10.2022 20:03

Nakon fantastičnog prvog dijela dobivamo drugi dio A Plague Tale: Requiem koji stiže za 2 dana. Igra izgleda predivno, gameplay je dignuti na novom razinu, a atmosfera je na vrhuncu. Jedino pc zahtjevi djeluju zabrinjavajuće.

 

Minimalni zahtjevi za 1080p, 30 fps, low postavke:

Procesor: Intel Core i5-4690K ili AMD FX-8300
Grafička: GeForce GTX 970 ili Radeon RX 590
Memorija: 16 GB RAM

Disk: 55 GB HDD

 

Preporučeni zahtjevi za 1080p, 60 fps, ultra postavke:

Procesor: Intel Core i7-8700K ili AMD Ryzen 5 3600
Grafička: GeForce RTX 3070 ili Radeon RX 6800 XT
Memorija: 16 GB RAM
Disk: 55 GB HDD

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=aaT4Q4NGm-A&ab_channel=FocusEntertainment

MEGATAMA ned 16.10.2022 20:15

Bas sam razmisljao da moram i ovu temu otvorit pa zaboravio 🥂

Da prvi dio je vrhunska igra a nastavak bi mogao bit i bolji.

Napravio predinstal na XsX i Kompu pa cu probat obje verzije te odlucit na cemu cu odigrat.

BeLLicus ned 16.10.2022 20:17
MEGATAMA kaže...

Bas sam razmisljao da moram i ovu temu otvorit pa zaboravio 🥂

Da prvi dio je vrhunska igra a nastavak bi mogao bit i bolji.

Napravio predinstal na XsX i Kompu pa cu probat obje verzije te odlucit na cemu cu odigrat.

 Igra je dostupna na gamepass pa ces tako isprobati?

MEGATAMA ned 16.10.2022 20:18
BeLLicus kaže...
MEGATAMA kaže...

Bas sam razmisljao da moram i ovu temu otvorit pa zaboravio 🥂

Da prvi dio je vrhunska igra a nastavak bi mogao bit i bolji.

Napravio predinstal na XsX i Kompu pa cu probat obje verzije te odlucit na cemu cu odigrat.

 Igra je dostupna na gamepass pa ces tako isprobati?

Da,gamepass mi vrijedi jos do kraja mjeseca pa taman zavrsim Scorn i Plague.

MEGATAMA uto 18.10.2022 08:52

Sad skuzio da nisam predinstalirao pc verziju....

Idem probat na XsX pa cu naknadno i na kompu.

 

Koliko sam vidio igra je izuzetno izuzetno zahtijevna,rtx3080 je potrebna za 4k dlss performance za 60fps sto znaci da igram nativno 1080p da bih imao 60fps...a cini se da nema raytrace igra za sad.

lobotomac90 uto 18.10.2022 08:55

Vidim da je igra dosta neoptimizirana...kada dođem s posla probam kako bude išlo to na mojoj rx 6600 xt, baš imam pass pa sam sinoć instalirao, ali kada vidim da jedna rtx 3070 u FHD na ultra jedva dobije 60 fps-a,ne nadam se previše 

Još nisu ni FSR ubacili, jedina mi nada da ga ubace pa da dobijem boost fpsa bar malo.

MEGATAMA uto 18.10.2022 09:57

Odigrao malo pocetak,djeluje odlicno kao i prvi dio.

Vizualno je jako ljepo,na XsX na svu srecu imam 120hz 40fps mode pa je fluidnije nego da je 30fps ali ako jedan Horizon Zero Down moze ic u 60fps onda apsolutno mora moc i ovo.

Mozda patchaju u buducnosti ali do tada cemo svi mi koje igra zanima vec odigrat.

MEGATAMA uto 18.10.2022 11:08

Svidja mi se sto je igra jos brutalnija nego prvi dio,vec se u startu da naslutit....ovo nece dobro zavrsit :)

 

Jos par minuta i pc verzija je dolje pa da vidimo kako to ide na rtx3080...nadam se da nema microstuttera....

 

Edit

Vrti se i izgleda fantasticno na kompu,za sad.

Motion blur je valjda najgori ikad pa iskljucit odmah ili izgubit vid 😄

BeLLicus uto 18.10.2022 11:26
MEGATAMA kaže...

Svidja mi se sto je igra jos brutalnija nego prvi dio,vec se u startu da naslutit....ovo nece dobro zavrsit :)

 

Jos par minuta i pc verzija je dolje pa da vidimo kako to ide na rtx3080...nadam se da nema microstuttera....

 

Edit

Vrti se i izgleda fantasticno na kompu,za sad.

Motion blur je valjda najgori ikad pa iskljucit odmah ili izgubit vid 😄

 To gasim u svakoj igri. Rtx 3080 u dlss na quality dobro podnosi ovu igru na high/ultra 100fpsa u 1440p na 4K sigurno 60tak ali i to je dobro uz gsync

Arnold Šrafncinger uto 18.10.2022 11:33

Prekrasna je igra, ja sam odabrao igrat u 40 fps modu na Xboxu, uz VRR sve je lijepo smooth. Prekrasna igra, zvuk vrhunski na slusalicama, sapat je fenomenalno odraden, kao da ti fakat netko sapce na uho.

 

  Lica su lijepo modelirana, kontrole dobre i jednostavno se barata prebacivanjem kamen, ruka, zdjelica (zasad samo to imam). Ne sjecam se da li je bilo tako u prvoj igri jer ima vec kako sam je igrao, sad se malog moze poslat kroz neku rupu kroz koju se Amicija ne moze provuc da on s druge strane otkljuca, Slingshot moram vidjet u postavkama dal se moze iskljucit, bas je agresivan aim assist. Cim krenes zamahivat odmah locka glavu mete, ja bi malo vise izazova. 

 

 

MEGATAMA uto 18.10.2022 11:45
BeLLicus kaže...
MEGATAMA kaže...

Svidja mi se sto je igra jos brutalnija nego prvi dio,vec se u startu da naslutit....ovo nece dobro zavrsit :)

 

Jos par minuta i pc verzija je dolje pa da vidimo kako to ide na rtx3080...nadam se da nema microstuttera....

 

Edit

Vrti se i izgleda fantasticno na kompu,za sad.

Motion blur je valjda najgori ikad pa iskljucit odmah ili izgubit vid 😄

 To gasim u svakoj igri. Rtx 3080 u dlss na quality dobro podnosi ovu igru na high/ultra 100fpsa u 1440p na 4K sigurno 60tak ali i to je dobro uz gsync

Sad na pocetku se vrti odlicno uz dlss,vidjet cemo kasnije kad dodju hrpe stakora.

Tada je valjda velik udarac na performanse..

 

Edit

Igrao na dlss quality i skuzim da gubim fluidnost,provjerim fps...40 i nesto,stavio na dlss performance i pozdrav.

Bas je igra izuzetno zahtijevna...

 

Edit2

Pojavili se prvi stakori i igra mi se vrti 50-60fps ali uopce nema fluidnost koju bi trebalo imat na takvom fpsu....koma.

To je uz gsync

az6rab6 sri 19.10.2022 09:36

Jedno pitanje nije vezano uz igru, ali je uz Bug

Prije mi je na stranici uz svaki naslov u kutu pisao broj komentara uz neku temu (kliknem na to i odem odmah na komentare), a zadnjih nekoliko dana toga nema.

Moram otvoriti članak pa tek onda kad odskrolam do kraja članka vidim komentare.

Je li to ekipa iz Buga nešto promijenila (ako je, onda svaka vam čast, poprilično debilno) ili je nešto drugo posrijedi.

Hvala na odgovoru! 

dax-lax sri 19.10.2022 10:08
az6rab6 kaže...

Jedno pitanje nije vezano uz igru, ali je uz Bug

Prije mi je na stranici uz svaki naslov u kutu pisao broj komentara uz neku temu (kliknem na to i odem odmah na komentare), a zadnjih nekoliko dana toga nema.

Moram otvoriti članak pa tek onda kad odskrolam do kraja članka vidim komentare.

Je li to ekipa iz Buga nešto promijenila (ako je, onda svaka vam čast, poprilično debilno) ili je nešto drugo posrijedi.

Hvala na odgovoru! 

 Ja sam to shvatio kao dobro rješenje jer velik dio te iste ekipe uleti direkt u raspravu bez da pročita priču o kojoj se raspravlja. 

Damir22 sri 19.10.2022 11:34

Evo, sami pocetak, moj pc....

Igra varira od 35-55fps, sve naravno low, 1080p....

Vjerujem da necu pogrijesiti ako kazem da ce ovo u kasnijim fazama igre biti neigrivo, i da igra nece moci drzati niti onaj minimum od 30fps, eventualno uz rusenje rezolucije na 900p ili manje

Sto onda nekako postaje bezveze, mislim da ce za vecinu dvojba na cemu ovo igrati ps ili pc biti jako brzo razrijesena, osim kod onih sretnika sa stvarno mocnim karticama.....

Prvi dojam, izgleda odlicno.

MEGATAMA sri 19.10.2022 11:40
Damir22 kaže...
Evo, sami pocetak, moj pc....

Igra varira od 35-55fps, sve naravno low, 1080p....

Vjerujem da necu pogrijesiti ako kazem da ce ovo u kasnijim fazama igre biti neigrivo, i da igra nece moci drzati niti onaj minimum od 30fps, eventualno uz rusenje rezolucije na 900p ili manje

Sto onda nekako postaje bezveze, mislim da ce za vecinu dvojba na cemu ovo igrati ps ili pc biti jako brzo razrijesena, osim kod onih sretnika sa stvarno mocnim karticama.....

Prvi dojam, izgleda odlicno.

Ako u startu imas padove na 35fps kasnije ce to bit 15fps,bas je zahtijevno cim dodju stakori.

Arnold Šrafncinger sri 19.10.2022 15:33

A da malo razmjenimo dojmove o tome kakva vam je igra? Cijelu stranicu teme se prica iskljucivo o performansama.

 

Meni je bas uzitak igrat, iskoristavat okolinu za suljanje, razne stvarcice kombinirat da bi se rjesio stakora s puta. Na vise nacina se moze svaka situacija proc. Svida mi se sto recimo bas ubijanje iako je opcija nije forsirano vec ograniceno. Ako imas noz, mozes jednog strazara nozem bocnut i onda ga gubis iz inventoryja dok ne nades novi. Ima sitnica za pokupit po levelu, ali nije ubisoftovski nego tipa jedan cvijet, jedan suvenir. 

 

Leveli nisu ogromni i linearni su, ali istovremeno nemas dojam da si u hodniku vec se moze malo vrzmat okolo i istrazivat. Atmosfera top

MEGATAMA sri 19.10.2022 17:02

Sve je kao u jedinici ali poboljsano,sto je i logicno posto se direktno nastavlja.

Najvise promjena su dozivjeli vizuali i igrivost prosirenim mogucnostima.

Ova kolicina stakora je bas impresivan prizor,pogotovo kad prozdiru neprijatelje 😄

 

Damir22 sri 19.10.2022 17:10

Mislim da se uglavnom prica o performansama jer to je prvo sto se vidi-primjeti, barem vecina ljudi s nekim prosjecnim komponentama....

A i mozda ljudi nisu imali vremena vise igrati i posvetiti se tome, ja sam uspio pokrenuti, napraviti par koraka i to je to za sada.... ;)

lobotomac90 sri 19.10.2022 18:36

Na mojoj grafi iz "moj pc" tek u FHD i draw distance na low dobijem konstantnih 60 fps-a, ostale postavke high, samo sjene na medium...i to pričam za sam početak igre, vjerojatno bude ispod 60 kada dođu štakori.

Iako mislim da ću pričekati neki patch jer mi se ne igra ništa u FHD, ciljam na barem 1440p, nadam se da ubace FSR. 

Game pass iskoristim da odigram Mass Effect Legendary 

ansha sri 19.10.2022 18:39
itomic009 kaže...

Igra je očito loše optimizirana i pristrano optimizirana, što kaže Kuzman. Inače, ovako loš fps se ne može opravdati nikakvom grafikom.

Pa po screenshotima, grafika je najbolja do sad...

MEGATAMA sri 19.10.2022 18:52
ansha kaže...
itomic009 kaže...

Igra je očito loše optimizirana i pristrano optimizirana, što kaže Kuzman. Inače, ovako loš fps se ne može opravdati nikakvom grafikom.

Pa po screenshotima, grafika je najbolja do sad...

Super je grafika ali recimo Horizon Forbiden West izgleda bolje i jos je open world.

Plague najbolje izgleda gdje je igra svijetla i sjene tojest taj kontrast u hodnicima isl.

Ali moram odigrat do kraja da bih mogao tocno rec kakav je paket sveukupno vizualno.

 

Ali DALI opravdava ove performanse na skoro najacoj Radeon grafi....niti blizu.

 

Takodjer ne briljira niti na rtx3080 ako ne napucam dlss performance a i onda ne moze 60fps gdje su stakori u vecem broju.