PC igre

Microsoft Flight Simulator 2020

jozef sri 19.8.2020 09:47

Ja jučer odradio sat i pol leta u CTSL. Malo eksperimentirao i razgledao, konfigurirao kontrole i tak. S male visine naši krajevi ne izgledaju baš savršeno. Zg katedralu nisam našao, a Medvedgrad je obična zgrada. Možda i to s vremenom uredi nekakav addon. Kad si na par tisuća metara onda je sve baš kako treba. Što mislite za koliko će se pojaviti 3d party avioni?

jozef sri 19.8.2020 10:04
MEGATAMA kaže...

Igra je free na Gamepass ultimate ali vidim da na 1440p niti rtx2080ti nije dovoljna za lock 60fps tako da necu niti skinut da probam.

Optimizacija 🥂🥂🥂

 isprobaj, mislim da bi moglo bit dovoljno. Meni je na gtx1060 nudila 1920x1200 s medium postavkama, pa sam spustio na 720p s ultra i radi sve s dobrim fps tako da izgleda da igra i nije toliko zahtjevna, 2080ti je sigurno 4-5 puta brža od moje grafe pa bi trebala raditi na 4x većoj rezi (1440vs 720)

MEGATAMA sri 19.8.2020 10:08
jozef kaže...
MEGATAMA kaže...

Igra je free na Gamepass ultimate ali vidim da na 1440p niti rtx2080ti nije dovoljna za lock 60fps tako da necu niti skinut da probam.

Optimizacija 🥂🥂🥂

 isprobaj, mislim da bi moglo bit dovoljno. Meni je na gtx1060 nudila 1920x1200 s medium postavkama, pa sam spustio na 720p s ultra i radi sve s dobrim fps tako da izgleda da igra i nije toliko zahtjevna, 2080ti je sigurno 4-5 puta brža od moje grafe pa bi trebala raditi na 4x većoj rezi (1440vs 720)

Ja imam rtx2080, dali igrate legit verziju ili se pojavio pirat vec?

Pitam jer igra skida podatke online kako letite u nove zone tako da pirat ovdje nece funkcionirat tojest nece se updetat zone u koje letite, eto samo da znate o cemu se radi. 

jozef sri 19.8.2020 10:15
MEGATAMA kaže...

Ja imam rtx2080, dali igrate legit verziju ili se pojavio pirat vec?

Pitam jer igra skida podatke online kako letite u nove zone tako da pirat ovdje nece funkcionirat tojest nece se updetat zone u koje letite, eto samo da znate o cemu se radi. 

 pojavila se piratska verzija koja navodno radi samo offline. Znači da ne skida topo podatke sa servera pa je kvaliteta krajolika loša. Također AFAIK ne podržava stvarne vremenske uvjete niti promet. Koristim legalnu verziju (gamepass).

CyberDemonVZ sri 19.8.2020 10:22
MEGATAMA kaže...

Igra je free na Gamepass ultimate ali vidim da na 1440p niti rtx2080ti nije dovoljna za lock 60fps tako da necu niti skinut da probam.

Optimizacija 🥂🥂🥂

 Buraz je jučer kupio FS 2020. ima RTX 2080.

Ali, on ima 1080P 144 Hz ekran. Ak te zanima, mogu javiti kak se ponaša, kad saznam.

(Ili čak ako ga nagovorim da napravi virtualnu 4K rezoluciju, pa isproba :)

Ti imaš 4K monitor? il spajaš na TV? Za njega znam kojeg imaš

MEGATAMA sri 19.8.2020 10:25
CyberDemonVZ kaže...
MEGATAMA kaže...

Igra je free na Gamepass ultimate ali vidim da na 1440p niti rtx2080ti nije dovoljna za lock 60fps tako da necu niti skinut da probam.

Optimizacija 🥂🥂🥂

 Buraz je jučer kupio FS 2020. ima RTX 2080.

Ali, on ima 1080P 144 Hz ekran. Ak te zanima, mogu javiti kak se ponaša, kad saznam.

(Ili čak ako ga nagovorim da napravi virtualnu 4K rezoluciju, pa isproba :)

Ti imaš 4K monitor? il spajaš na TV? Za njega znam kojeg imaš

TV mi sluzi i za pc, mozda skinem kad uzmem rtx3080ti da probam. 

jozef sri 19.8.2020 14:30

Nisam gledao drugdje, ali mislim da će se MS morat malo potruditi u našim krajevima bar oko znamenitosti. Ovako izgleda Arena u Puli u FS2020
 a ovako izgleda otprilike iz iste perspektive u GE s uključenim terenom - znači samo teren, bez "3D zgrada":
 ista stvar je s Medvedgradom koji izgleda kao obična zgrada (sa shopovima u prizemlju!?), ZG katedralom koja ne postoji ili Dioklecijanovom palačom koja je skup običnih zgrada.

CyberDemonVZ sri 19.8.2020 14:43
jozef kaže...

Nisam gledao drugdje, ali mislim da će se MS morat malo potruditi u našim krajevima bar oko znamenitosti. Ovako izgleda Arena u Puli u FS2020
 a ovako izgleda otprilike iz iste perspektive u GE s uključenim terenom - znači samo teren, bez "3D zgrada":
 ista stvar je s Medvedgradom koji izgleda kao obična zgrada (sa shopovima u prizemlju!?), ZG katedralom koja ne postoji ili Dioklecijanovom palačom koja je skup običnih zgrada.

 Ovo je računalo generiralo. Ovo je zapravo odlično kako je moglo biti!

Ako će ručno ići "popravljati" gradove, onda će vjerojatno krenuti s onim s najvećim brojem stanovnika. Znaš koliko ima gradova u svijetu većih od recimo Pule? Znaš kad će HR doći na red? Otprilike nikad :)

 

Mislim da je vjerojatnost otprilike 0% da će netko u Microsoftu ići u igri popravljati izgleda zgrada u HR gradovima.

A ako se to slučajno dogodi, ja ću biti jako JAKO iznenađen.

Maniaxx sri 19.8.2020 15:40

Da, sve je računalno generirano, i s obzirom da je modelirana cjela friggin' planeta, odlično je ispalo.

 

Očito je prioritet bio aerodromi, pogotovo što su dio njih mogli keširati sa special editionima.

 

Baš gledam, useri već mogu dodavati 3D modele u Bing mape, što znači da ako ubaciš zgradu u Bing maps, de facto postaješ modder Flight Simulatora :)

 

Koje joysticke koristite ljudi, jeli tko isprobao Logitech Extreme 3D Pro na FS2020?

 

 

jozef sri 19.8.2020 15:55

o tome i govorim, vidljivo je da su i Google Earth modeli računalno generirani (fotogrametrijom/snimanjem reljefa). Ne govorim ovdje o 3d modelima koji su ručno napravljeni. Ona Arena iz mog posta s Google Eartha je produkt 3d reljefa, nije importirani model. Očito je Googleov AI za te stvari puno napredniji, valjda će ga i MS dostići uskoro. 

CyberDemonVZ sri 19.8.2020 16:15
jozef kaže...

o tome i govorim, vidljivo je da su i Google Earth modeli računalno generirani (fotogrametrijom/snimanjem reljefa). Ne govorim ovdje o 3d modelima koji su ručno napravljeni. Ona Arena iz mog posta s Google Eartha je produkt 3d reljefa, nije importirani model. Očito je Googleov AI za te stvari puno napredniji, valjda će ga i MS dostići uskoro. 

 Nije, nije. To je 3D model. Ne možeš napraviti prozore prema reljefu.

jozef sri 19.8.2020 16:38
CyberDemonVZ kaže...
jozef kaže...

o tome i govorim, vidljivo je da su i Google Earth modeli računalno generirani (fotogrametrijom/snimanjem reljefa). Ne govorim ovdje o 3d modelima koji su ručno napravljeni. Ona Arena iz mog posta s Google Eartha je produkt 3d reljefa, nije importirani model. Očito je Googleov AI za te stvari puno napredniji, valjda će ga i MS dostići uskoro. 

 Nije, nije. To je 3D model. Ne možeš napraviti prozore prema reljefu.

ako uključiš 3d model layer dobiješ drugi model, ne ovaj koji je na slici. Možda je krivo što koristim pojam reljef, jer se ne radi samo o vertikalnom snimanju već o fotogrametriji, ali koja navodno ide sa satelita. Pri tome mislim da se ne snima samo vertikalno već i prema horizontu. Možda griješim i možda je tu bila aktivna i ljudska ruka (dorada), a ne samo AI.
Inače, i Bing Maps ima 3d ali samo u nekim jako ograničenim područjima - navodno 450 gradova, većinom u SAD.

CyberDemonVZ sri 19.8.2020 16:45
jozef kaže...
CyberDemonVZ kaže...
jozef kaže...

o tome i govorim, vidljivo je da su i Google Earth modeli računalno generirani (fotogrametrijom/snimanjem reljefa). Ne govorim ovdje o 3d modelima koji su ručno napravljeni. Ona Arena iz mog posta s Google Eartha je produkt 3d reljefa, nije importirani model. Očito je Googleov AI za te stvari puno napredniji, valjda će ga i MS dostići uskoro. 

 Nije, nije. To je 3D model. Ne možeš napraviti prozore prema reljefu.

ako uključiš 3d model layer dobiješ drugi model, ne ovaj koji je na slici. Možda je krivo što koristim pojam reljef, jer se ne radi samo o vertikalnom snimanju već o fotogrametriji, ali koja navodno ide sa satelita. Pri tome mislim da se ne snima samo vertikalno već i prema horizontu. Možda griješim i možda je tu bila aktivna i ljudska ruka (dorada), a ne samo AI.
Inače, i Bing Maps ima 3d ali samo u nekim jako ograničenim područjima - navodno 450 gradova, većinom u SAD.

 Vidi, nisam znao. Hvala!

Al mi ovo svejedno izgleda predetaljno za sken sa satelita.. Il sam možda u krivu! Trebalo bi se malo pozabaviti ovom temom :)

hahhaajaads čet 20.8.2020 12:06
MEGATAMA kaže...

Na jednom od najpopularnijih CPUova i GPUova igra ne moze imat 30fps u 1080p.....ne cudi me sto ekipa pljuje optimizaciju.

 

https://youtu.be/JDJr4XWB5W4

 A daj mi objasni kak bi to trebalo bit opzimizirano ? Znaci 1:1 svijet unutra i to sa nekom grafom koja nit prije godinu-dvije nije mogla pokrenut neke ok igre na ultra postavkama. Uostalom, igra je tek izasla 

MEGATAMA čet 20.8.2020 12:18

Ja nisam previse impresioniran osim oblaka, ostalo je kao nabrijani google earth. 

Od kada je na pcu prihvatljivo 1080p/27fps u 2020?....

Valjda ti je sad jasnije zasto oni koji su kupili igru nisu zadovoljni. 

hahhaajaads čet 20.8.2020 12:25
MEGATAMA kaže...

Ja nisam previse impresioniran osim oblaka, ostalo je kao nabrijani google earth. 

Od kada je na pcu prihvatljivo 1080p/27fps u 2020?....

Valjda ti je sad jasnije zasto oni koji su kupili igru nisu zadovoljni. 

 E pa to je tvoja stvar sto si je sve znj osim oblaka, glavno da je svima ostalima ogroman pomak sto se tice grafickog izgleda a opcenito i simulacije. Uostalom, ne moras igrat na ultra postavkama da bi ova igra lijepo izgledala, jer vidjam da su ljudi odusevljeni grafikom i na low postavkama, iako mozes isto citam da imas neke opcije koje uniste fps, tak da umjesto ultra to stavit na med/high i eto ti min 40 fpsa sto je za simulaciju cisto ok s obzirom da se radi o 1060 koja i nije popularna ali ok.. Vise bi popularnom nazvao 1660/1660S koje imaju ok cijenu za ono sto daju i vecinu ljudi vidjam upravo sa tim grafama a kolko vidim ta grafa na ultra postavkama daje po 40-50-60 fpsa sa r5 3600

jozef čet 20.8.2020 12:31
MEGATAMA kaže...

Ja nisam previse impresioniran osim oblaka, ostalo je kao nabrijani google earth. 

Od kada je na pcu prihvatljivo 1080p/27fps u 2020?....

Valjda ti je sad jasnije zasto oni koji su kupili igru nisu zadovoljni. 

 Treba bit realan, GTX1060 je entry level grafa od prije nekoliko godina. I sam ju imam jer inače uopće ne igram grafički zahtjevne igre. U FS2020 sam spustio rezu na 720p i meni radi OK. Ne možeš očekivat od Fiće da ide 250.

D3lBoy pet 21.8.2020 02:02
jozef kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja imam rtx2080, dali igrate legit verziju ili se pojavio pirat vec?

Pitam jer igra skida podatke online kako letite u nove zone tako da pirat ovdje nece funkcionirat tojest nece se updetat zone u koje letite, eto samo da znate o cemu se radi. 

 pojavila se piratska verzija koja navodno radi samo offline. Znači da ne skida topo podatke sa servera pa je kvaliteta krajolika loša. Također AFAIK ne podržava stvarne vremenske uvjete niti promet. Koristim legalnu verziju (gamepass).

Kako uspijevaš pokrenuti Game Pass u HR? Ako si u hr...

MEGATAMA pet 21.8.2020 10:04
D3lBoy kaže...
jozef kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja imam rtx2080, dali igrate legit verziju ili se pojavio pirat vec?

Pitam jer igra skida podatke online kako letite u nove zone tako da pirat ovdje nece funkcionirat tojest nece se updetat zone u koje letite, eto samo da znate o cemu se radi. 

 pojavila se piratska verzija koja navodno radi samo offline. Znači da ne skida topo podatke sa servera pa je kvaliteta krajolika loša. Također AFAIK ne podržava stvarne vremenske uvjete niti promet. Koristim legalnu verziju (gamepass).

Kako uspijevaš pokrenuti Game Pass u HR? Ako si u hr...

U Berlinu sam, gamepass ne radi u Hr????

Btw vidim da igra kosta 70-120eu 

jozef pet 21.8.2020 10:07
D3lBoy kaže...

Kako uspijevaš pokrenuti Game Pass u HR? Ako si u hr...

 Meni Gamepass radi u HR, nisam niti znao da ne radi (?). Normalno se registrirao neki dan baš zbog FS, ali nisam uzimao pretplatu jer 

će mi možda brzo dosadit a inače ne igram igre pa da se ne davim sa otkazivanjem. Kupio sam par komada onih kupona od 2 tjedna i ukucao jedan. Za sad sve radi. 

CyberDemonVZ pet 21.8.2020 10:42
MEGATAMA kaže...
D3lBoy kaže...
jozef kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja imam rtx2080, dali igrate legit verziju ili se pojavio pirat vec?

Pitam jer igra skida podatke online kako letite u nove zone tako da pirat ovdje nece funkcionirat tojest nece se updetat zone u koje letite, eto samo da znate o cemu se radi. 

 pojavila se piratska verzija koja navodno radi samo offline. Znači da ne skida topo podatke sa servera pa je kvaliteta krajolika loša. Također AFAIK ne podržava stvarne vremenske uvjete niti promet. Koristim legalnu verziju (gamepass).

Kako uspijevaš pokrenuti Game Pass u HR? Ako si u hr...

U Berlinu sam, gamepass ne radi u Hr????

Btw vidim da igra kosta 70-120eu 

 Pronašao sam za 54€ na nekoj no name stranici preko AllKeyshopa.

https://www.gamingdragons.com/en/game/buy-microsoft-flight-simulator-standard-windows-10.html?gmdr=0973674c

Za Win 10 store, nije Steam, ali mislim da uredno radi igranje među Win 10 i Steama.

 

Ako ne vjerujete tom dućanu, idite na Allkeshop, ima za koji Euro više provjereni dućani, tipa Kinguin.

Cijene se mijenjaju svaki dan, pa kad vidite ovu poruku, možda će već biti drugačije.

D3lBoy pet 21.8.2020 12:58
jozef kaže...
D3lBoy kaže...

Kako uspijevaš pokrenuti Game Pass u HR? Ako si u hr...

 Meni Gamepass radi u HR, nisam niti znao da ne radi (?). Normalno se registrirao neki dan baš zbog FS, ali nisam uzimao pretplatu jer 

će mi možda brzo dosadit a inače ne igram igre pa da se ne davim sa otkazivanjem. Kupio sam par komada onih kupona od 2 tjedna i ukucao jedan. Za sad sve radi. 

Hmm, kako? Evo meni pored maila stoji (United States) i mogu samo US drzave kao adresu stavit, a microsoft i xbox lokacija mi je postavljena na Hrvatsku ne na US.

jozef pet 21.8.2020 13:17
D3lBoy kaže...
jozef kaže...
D3lBoy kaže...

Kako uspijevaš pokrenuti Game Pass u HR? Ako si u hr...

 Meni Gamepass radi u HR, nisam niti znao da ne radi (?). Normalno se registrirao neki dan baš zbog FS, ali nisam uzimao pretplatu jer 

će mi možda brzo dosadit a inače ne igram igre pa da se ne davim sa otkazivanjem. Kupio sam par komada onih kupona od 2 tjedna i ukucao jedan. Za sad sve radi. 

Hmm, kako? Evo meni pored maila stoji (United States) i mogu samo US drzave kao adresu stavit, a microsoft i xbox lokacija mi je postavljena na Hrvatsku ne na US.

 da, tako je i meni bilo. Možda je i to presudilo da ne uzimam pretplatu. Čini mi se da sam sve ostavio prazno, naravno kako ti kartica ima našu adresu to vjerojatno ne prolazi - ja nisam niti pokušavao. Nakon toga sam u storeu normalno mogao redeemat kupon i pod subscription mi pokazuje "Xbox GamePass Ultimate". Pošto se dvotjedni kupon može kupiti na ebayu za 1,50€ to ti ispadne povoljnije od redovne pretplate (3€ vs $5).

TLDR: ja sam ostavio prazno i stisnuo next, ali na taj način nećeš moći uzeti pretplatu nego samo redeemati kupone.