PC igre

Mass Effect problem sa pokretanjem

Vash pon 21.6.2010 00:03

Pozdrav.

 

Upravo sam skinuo ME sa steama i ne mogu ga pokrenuti.

 

Baca mi poruku "Couldn't load shader file DistortApplyScreenVertexShader.

 

Zna netko neko riješenje za ovo?

 

Imam win7 x64.

 

10.2 drivere.

Vash pon 21.6.2010 09:15

Kao što je čovjek rekao i ja već prije napisao, steam = original igra.

 

Tražio sam po netu ali nisam našao ništa o ovoj grešci.

 

Probam pokrenut igru, pojavi se startup screen (ona slika) i nakon 5 sekundi mi izbaci ovu grešku.

Vash pon 21.6.2010 09:29

Budem probao, ali sumnjam da će to pomoći.

 

Koliko se sjećam novi driveri uglavnom poboljšavaju eyefiniti i slične gluposti, a u 10.3 mass effect nije među poboljšanim igrama.

 

A i mass effect 1 je igra još iz 2007. tako da sumnjam da mu zadnji driveri nešto znače.

 

Al budem probao, možda mi se posreći.

 

Tnx.

Vash pon 21.6.2010 13:33

E hvala ti, budem probao. Nisam ni znao za tu opciju.

 

Lako moguće da se loše skinulo nešto, dosta mi je download bio čudan, obično je jako stabilna brzina, a sada ga je bilo po svuda.

Tvrdy pon 21.6.2010 13:48

Meni se znalo dešavati s nekim igrama, recimo dugo ih ne pokrenem i onda probam i neće. Znači, prije je radilo, u međuvremenu nisam ništa dirao i onda najednom ne radi. WTF?

Otkriće te opcije mi je bio spas - u 99% slučajeva je nakon redownloada stvar proradila.

Tvrdy pon 21.6.2010 13:49
Vash kaže...

E hvala ti, budem probao. Nisam ni znao za tu opciju.

 

Lako moguće da se loše skinulo nešto, dosta mi je download bio čudan, obično je jako stabilna brzina, a sada ga je bilo po svuda.

Vjerojatno su im serveri bili opterećeni jer svi navalili na popuste. Jbg, da nemam ME otprije, za 3,5 € bih ga ubo svakako.

Vash pon 21.6.2010 13:52

Nisam imao komp koji bi tu igru mogao pokretat kada je tek izašla, a sada kad se već pružila tako dobra prilika htio sam ju iskoristiti, pa da napokon vidim to čudo od igre. A kad ono kifla. :)

 

Valjda će proraditi. Budem probao večeras. Al stvarno bi moglo biti to što si mi predložio, jer nisam vidio da još netko ima takav problem.

 

Još jednom hvala.