PC igre

Kako smanjiti ping?

luckyluke sub 15.8.2009 14:24

Kao prvo,da ne pomislite odmah da imam veliki pingNamigivaNegdje prije 6 mjeseci na netu sam nasao tutorial gdje pise kako smanjiti ping za duplo čačkanjem po rutheru i upisivanjem neki stvari u njega i promjenjivanjem nekih postavki.E sad je problem sta ja nemrem nikako naci tu stranicu.Pa ako bi itko ovdje bio ljubazan da napise neki tutorial ako zna to uciniti ili bar ako zna za tu stranicu.Hvala!!

C3PO ned 16.8.2009 10:59

Pozz.. Mjenjanje postavki rutera?? 

 

otvori neki web preglednik.. i u location bar upiši 192.168.1.1  

to je defaultna stranica.. logiraš se i tu su ti postavke rutera..

 

valjda je to što tražiš.. ako nie onda ne znam

sasa ned 16.8.2009 11:05
C3PO kaže...

Pozz.. Mjenjanje postavki rutera?? 

 

otvori neki web preglednik.. i u location bar upiši 192.168.1.1  

to je defaultna stranica.. logiraš se i tu su ti postavke rutera..

 

valjda je to što tražiš.. ako nie onda ne znam

nemaju svi ruteri 192.168.1.1...

neki su na 192.168.1.2, neki na 192.168.2.1, neki na 192.168.1.254,....

 

ping ti ovisi o operateru.... za ruter, moram priznati nemam pojma.

C3PO ned 16.8.2009 11:12
sasa kaže...
C3PO kaže...

Pozz.. Mjenjanje postavki rutera?? 

 

otvori neki web preglednik.. i u location bar upiši 192.168.1.1  

to je defaultna stranica.. logiraš se i tu su ti postavke rutera..

 

valjda je to što tražiš.. ako nie onda ne znam

nemaju svi ruteri 192.168.1.1...

neki su na 192.168.1.2, neki na 192.168.2.1, neki na 192.168.1.254,....

 

ping ti ovisi o operateru.... za ruter, moram priznati nemam pojma.

 

aha.. moj je zyxelov..

MorciTheCroat ned 16.8.2009 11:45
luckyluke kaže...

Kao prvo,da ne pomislite odmah da imam veliki pingNamigivaNegdje prije 6 mjeseci na netu sam nasao tutorial gdje pise kako smanjiti ping za duplo čačkanjem po rutheru i upisivanjem neki stvari u njega i promjenjivanjem nekih postavki.E sad je problem sta ja nemrem nikako naci tu stranicu.Pa ako bi itko ovdje bio ljubazan da napise neki tutorial ako zna to uciniti ili bar ako zna za tu stranicu.Hvala!

Hmmm, mislim da ovo s routerom ne stoji, jer ping ti ovisi o operateru i tvojoj parici tel. linije tj. kvaliteti linije.

Meni je do prije godine dana veza bila slabija (ni MaxTV nisam mogao dobit)  iako je prije 4 godine uvedena nova linija, medutim bili su neki radovi

na ulici  (prije godinu dana) pa su premjestili onaj crni tel. stupic i gle cuda:

ping pao sa 60 ms na 30-40 i max. dl. brzina s 4Mb na 12Mb, a dropanih paketa niti nema vise :-)

MorciTheCroat ned 16.8.2009 11:53
luckyluke kaže...

ma super je meni ping.na hrvatskim serverima imam od 19-45 ping a na francuskom 70 ,njemackom 50 itd.pa bi ja htio jos malo smanjiti ping jer sam to negdje vidio na netu a vise nemrem naci

Ali ako ti je ping s hr. serverima OK, tada ti router sigurno nemoze pomoc, vec tada ovisi kakvu vezu ima provider s doticnim zemljama di se nalaze server od

igre.

ExXxEr ned 16.8.2009 11:59

Pa skoro svaka igra ima svoje komande za konzolu u kojima mozes smanjit ping tako da nemozes govorit o smanjenju pinga za swe igre opcenito! (npr. u cs-u u konzoli kucas cl_cmdrate 101 ili 60 i cl_upderate 101 ili 60)

MorciTheCroat ned 16.8.2009 12:15
ExXxEr kaže...

Pa skoro svaka igra ima svoje komande za konzolu u kojima mozes smanjit ping tako da nemozes govorit o smanjenju pinga za swe igre opcenito! (npr. u cs-u u konzoli kucas cl_cmdrate 101 ili 60 i cl_upderate 101 ili 60)

Nemozes smanjit ping, vec mozes konfigurirat postavke ako imas manji ping, npr. BF2142 je imao mrezne postavke prilagodene za ping 100ms, al

postoje tweakovi koji su konfigurirali buffer i ostale mreze postavke na recimo 50ms, ali ako je realan ping do servera igre bio 100ms tada igranje s takvim postavkama pocinje licit na na trzanje i skakutanje likova.

ukay1000 ned 16.8.2009 13:04

Samo da napomenem da kod T-coma se moglo njih nazvati i zatraziti iskljucenje nekakve opcije koja je po defaultu ukljucena a smanjuje ping podosta. Sada trenutno trazim kako se to zove i cim nadje slijedi report :D

 

EDIT: Nadjeno. Radi se o Interleavingu. Posaljes mail T-comu da ti ugase taj Interleaving i napomenes da imas problema sa pingom. Inace Interleaving je metoda smanjenja gubitaka u prijenosu podataka.

 

Sharps ned 16.8.2009 14:09
luckyluke kaže...
ExXxEr kaže...

E tu ti bas i neznam al evo ti link s gamers.ba mozda ti pomogne

bravo!to sam trazio!Namigiva

jos par pitanja dali na vezu(ping) utjecu virusi i slicna gamad i da li ping ima veze sa kompjuterom(CPU,GPU,RAM,HDD...)La

Ping mjeri latenciju na slican nacin kao sto sonar podmornice mjeri udaljenost do nekog objekta. Znaci tvoj kompjuter salje 'echo request' koji zahtjeva 'echo response' od servera. Sto brze stigne odgovor, to ti je manja latencija, odnosno lag. E sad latenciju imas isto tako u samom kompjuteru, znaci koliko brzo tvoj mis i tipkovnica komunicira sa CPUom, on sa GPUom, sve to sa monitorom, tako da latenciju mozes smanjit boljim alatima. S tim da kad lupis TAB na CODu, nece ti pisat lokalni ping, samo onaj izmedu tebe i servera.

Bukva ned 16.8.2009 14:10

Ping je zapravo vrijeme potrebno da tvoje računalo pošalje upit i dobije odgovor od servera (odnosno, računalo na kojem se vrši ping i pingano računalo), a to najviše ovisi (ukoliko uzmemo da imaš pristojnu vezu) o udaljenosti tebe i pinganog računala.

 

Znam da ima firmi koje se bavi smanjivanjem pingova tako da zakupiš spajanje preko njihovih proxyja. Sve ispod 100ms je mali ping (čak bi rekao do 120-150). Ping se mjeri milisekundama, što znači da ping 150 znači da ćeš imati delay od 0.075 sekundi pri slanju i primanju podataka sa servera i 0.15 sekundi delay u "razgovoru" sa serverom.

Eh, sad, drugi par rukava je ako je netko prilagodio igru 50ms, a ti imaš 120. Lag spikeovi će biti ko Himalaja, ali konfigurirat mrežnu partiju na tako mali ping je, imho, overkill.