PC igre

Grand Theft Auto V PC

TheDarkSide uto 11.11.2014 19:30

Mislim da posto je svima jasno i objavljeno da GTA 5 dolazi i za PC mislim da PC verzija igre zasluzuje svoju temu, prvensteno da se ne mješa sa konzolama, jer dakako na konzolama nema pitanja oko optimizacije, kakav komp treba imat i tako nesto.

 

Znaci ovo iskljucivo nek bude tema di ce se pricat o PC verziji GTA 5.

 

Pitanja o optimizaciji, sistemskim zahtjevima i sve vezano za PC verziju postajte tu :)

 

Znam da je vec bilo otvaranih tema za GTA5 PC, al bile su otvorene jos dok GTA5 nie ni bio najavljen za PC, a sad svi jako dobro znamo da dolazi i gotova je stvar.

 

Stjepanj uto 11.11.2014 19:43

Ja podrzavam temu{#} i nemrem docekati kad ce izaci to cudo od igre jer kolicina novog zadrzaja je nenormalno velika i tema je cista sadasnjost sto mi je jos veci plus u odnosu na starije nastavke!

i bas me zanima koliko ce se primjeraka prodati za PC...

 

da vidimo sto vele bug-ovci:

vrinho uto 11.11.2014 19:52

Do kolovoza ove godine prodano je 34 milijuna primjeraka. 1 milijarda, lol... Martinje je, moramo i shvatiti kolegu Stjepanja, malo se zabunio {#}

Inače podržavam zasebnu temu, pretežito zbog modinga. Moj primjerak je prednaručen, sad se čeka.... Ali će se isplatiti, ovo remek djelo se mora imati u originalnom primjerku.

TheDarkSide uto 11.11.2014 20:01
Marcuskac kaže...

Mali upgrade bi dobro legao, bilo bi lijepo iskusit ovo u 4K :P

No nema se para, 1080p 60 fps je dovoljno za mene.

Ma skup je sport 4k, posebno sta tako rec nema neke "Pristojne" graficke koja sama to moze vrtit kako bog zapovjeda, nego treba crossfire/SLI...strpit se par godina ili koliko vec bude trebalo da to postane neki "standard"...al i 1080p sa 60 FPS-a je sasvim ok, tko naravno si moze priustit takav komp, jer vjerujem da GTA5 nece bit bas "maciji" kasalj sta se tice zahtjeva koliko god on bio dobro optimiziran( nadam se) opet treba ce vjerovatno stvarno mocno racunalo za vrtit sve maxed out.

TheDarkSide uto 11.11.2014 20:03
Stjepanj kaže...

takoder ja i frendovi cemo uzeti, pretezito zbog multiplejera! bit ce ludnica{#}kakav bf3/4 itd.{#} novi mp zivot pocinje u gta5!lp

Koliko ce podrzavat igraca MP? nadam se vise od 16, bar 32, iako zna se kaos napravit i sa 16, posebno kad se nadje neka "Budala" sa tenkom...

Stjepanj uto 11.11.2014 20:06
TheDarkSide kaže...
Stjepanj kaže...

takoder ja i frendovi cemo uzeti, pretezito zbog multiplejera! bit ce ludnica{#}kakav bf3/4 itd.{#} novi mp zivot pocinje u gta5!lp

Koliko ce podrzavat igraca MP? nadam se vise od 16, bar 32, iako zna se kaos napravit i sa 16, posebno kad se nadje neka "Budala" sa tenkom...

pojma nemam, no po videnom beskonacni sati i sati zabave s ekipom su zagarantirani, pogotovo sto su uveli fps(first person view) pogled, to ce se svidjeti mnogima!

TheDarkSide uto 11.11.2014 20:08

Je, online je zanimljiv, al zavisi u kakvu session(server) upadnes, jer nekad se zna upast u servere pune klinca koji samo te zele gankat, ili bude opci kaos sa tenkovima, al dobro moze se stavit da te drugi igraci nemogu ubit, al to mi je uvijek bilo bezveze :)

Smucek uto 11.11.2014 22:08
L3gioNAR00 kaže...
Ne zaslužuje posebnu temu.Lockat to.Onda ajmo za jednu igru za svaku platformu otvarat posebno temu na kojoj se pojavi.Ne shvačam tu bolesnu mržnju prema konzolama oooo velike Pisi rase.

Cuj, kad naredni GTA, vjerovatno IV, ili 6, tj sest izadje za sve konzole i PC, na isti dan i bude podjednaka na svim platformama, onda cemo vrlo rado komentirati u jednoj temi. U ovom slucaju su to potpuno iste, ali u potpunosti razlicite igre.

TheDarkSide uto 11.11.2014 22:14
L3gioNAR00 kaže...
Ne zaslužuje posebnu temu.Lockat to.Onda ajmo za jednu igru za svaku platformu otvarat posebno temu na kojoj se pojavi.Ne shvačam tu bolesnu mržnju prema konzolama oooo velike Pisi rase.

O cemu ti? Tema je napravljena radi PC specificnih stvari, kao i buducih modova, tako da o cemu ti prics? Kakva mrznja prema konzolama? Imam GTA5 na x360, sad cu i na PS4 i uskoro na PC.

 

Drzite se teme, znaci GTA PC, ne nekakvi glupi "ratovi konzola, PC-a i cega sve ne, nije ovo terminator a ni tron.

 

Sta se tice GTA, nesto pricaju o zastiti koja bi mogla zeznut govoto sve modere, jer da navodno ne dopusta modove, al nadam se da je to samo glupost i da zastita same igre nece utjeat na modoe i dodavanje samih.

TheDarkSide uto 11.11.2014 22:18
x18x05x kaže...

Ono što mene zanima je system req. To još nigdje nisam uspio nać.

Jer ni nema zasad, neznam zasto cekaju, 1 mj ce brzo doc, bolje da sto prije izdaju pa da se ljudi mogu pripremit a ne da ih doceka "ugodno" iznenađenje pred sam izlazak igre. Al vjerovatno jos uvijek ne govore o njima jer rade na optimizaciji pa ce do zadnjeg trena sutit o tome.

TheDarkSide uto 11.11.2014 22:21
x18x05x kaže...

Vjerovatno će biti samo za bijesne strojeve. Za to se treba pripremiti.

Samo se nadam da ne bude fjasko kao sa GTA 4, da napocetku ni tadasnji jaki quadovi nisu mogli vrtit igru kako spada, al dobro tad je bila neoptimiziranost u pitanju...sad se nadam da ce sredit optimiziranost, al opet GTA5 je puno veci od cetvorke, graficki ljepsi i ima puno vise stvari koje se vrte u pozadini...

softwaremaniac uto 11.11.2014 22:29

Meni se do sad uvijek poklopilo da sam po izlasku novog GTA nastavka nešto upgreadao na stroju. Početkom veljače je u planu novi 4k monitor. Znam da mi grafička nije dovoljno snažna za to, ali prije ću mijenjati cijeli stroj nego monitor tako da, ako ništa, bit će future-proof. Samo molim Boga da neće trebat 10 patcheva da bude igrivo kao što je to bio slučaj s GTA IV.

vrinho uto 11.11.2014 22:33
TheDarkSide kaže...

Samo se nadam da ne bude fjasko kao sa GTA 4

Sumnjam da će se to ponoviti, mislim da su naučili lekciju s četvorkom. Ona je izašla 8 mjeseci nakon console verzije, za Peticu evo praktički duplo više vremena su imali, pa ima da onda bude ispeglano kak spada.

KiCo77 uto 11.11.2014 22:35
TheDarkSide kaže...
x18x05x kaže...

Ono što mene zanima je system req. To još nigdje nisam uspio nać.

Jer ni nema zasad, neznam zasto cekaju, 1 mj ce brzo doc, bolje da sto prije izdaju pa da se ljudi mogu pripremit a ne da ih doceka "ugodno" iznenađenje pred sam izlazak igre. Al vjerovatno jos uvijek ne govore o njima jer rade na optimizaciji pa ce do zadnjeg trena sutit o tome.

Pretpostavljam da ce izbacit negdje prije Bozica, da se malo potrosi haha

josip-kr sri 12.11.2014 00:25
Stjepanj kaže...
TheDarkSide kaže...
Stjepanj kaže...

takoder ja i frendovi cemo uzeti, pretezito zbog multiplejera! bit ce ludnica{#}kakav bf3/4 itd.{#} novi mp zivot pocinje u gta5!lp

Koliko ce podrzavat igraca MP? nadam se vise od 16, bar 32, iako zna se kaos napravit i sa 16, posebno kad se nadje neka "Budala" sa tenkom...

pojma nemam, no po videnom beskonacni sati i sati zabave s ekipom su zagarantirani, pogotovo sto su uveli fps(first person view) pogled, to ce se svidjeti mnogima!

vrhunska zabava to da {#}, ali prema traileru dosta je teško igrati sa pogledom iz prvog lica

GTA V – FPS trailer
TheDarkSide sri 12.11.2014 00:38

Koliko znam bit ce odvojeni serveri za FP i nomalan pogled, a sad za igranje u FP, dobiva se nova teza dimenzija...voznja i to bit ce tezi, al definitivno pucanje, trcanje i to bit ce puno laksi. Quickscoping i sve i svasta ce se moc izvodit.

Abomb sri 12.11.2014 08:07

meni osobno grafa izgleda previse plasticno, vidi se iz daleka da je konzola primarni stroj na kojem se igra vrti.

 

Nema nikakvih vecih naznaka da ce optimizacija biti ista bolja nego prosli nastavak, neznam odakle svima informacija da ce ovo biti optimizirano...Nema, preporucene konfiguracije, vijesti o igri dolaze na kapaljku,kasne sa izlaskom igre

samim time ne vidim previse razloga za preorder...

 

Gameplay je raznolik i igra ce vjerojatno kao i svoj prethodnik bez obzira na sve biti dobra.

Imperator01 sri 12.11.2014 10:36

Kakav preorder kakvi bakrači. 

Nikad ne treba davat lovu u naprijed, pa ni kad je riječ o gta.

Zna se gdje i kome se daje lova unaprijed ;)

 

Btw igrao sam malo gta5 na konzoli, i ako im upravljanje automobilima i fizika ostane ista/nepromijenjena, od mene nece ni centa dobiti, dzaba im sva graficka šminka. 

 

 

Stjepanj sri 12.11.2014 10:42
Imperator01 kaže...

Kakav preorder kakvi bakrači. 

Nikad ne treba davat lovu u naprijed, pa ni kad je riječ o gta.

Zna se gdje i kome se daje lova unaprijed ;)

 

Btw igrao sam malo gta5 na konzoli, i ako im upravljanje automobilima i fizika ostane ista/nepromijenjena, od mene nece ni centa dobiti, dzaba im sva graficka šminka. 

 

 

fizika je ista kao i u gta4( engine od gta ima jedan od najboljih fizikalnih engina uopce), kaj je na konzolama nesto drugacija (losija) u gta5?? neznam pa pitam, pa molim nekoga da odgovori!lp

dreammaker sri 12.11.2014 11:12
Stjepanj kaže...
XXX kaže...

GTA4 je imao daleko bolju fiziku automobila tj. fiziku vožnje IMO.

zasto? na koju foru su uspjeli degradirali fiziku auta, mislim nevidim razloga za to...{#}

Vjerojatno su ju olakšali i približili GTA:SA stilu. Nisam igrao igru još na konzolama, pa ovo smatraj samo pretpostavkom.

XXX sri 12.11.2014 11:23
Stjepanj kaže...
XXX kaže...

GTA4 je imao daleko bolju fiziku automobila tj. fiziku vožnje IMO.

zasto? na koju foru su uspjeli degradirali fiziku auta, mislim nevidim razloga za to...{#}

Pojednostavili sve skroz na petici, možeš voziti ko manijak 200 na sat i sve prolaziti u slalomu ko Ivica Kostelić. Ne osjeti se težina auta, oštečenja su lošija i sl. Opet imaš ljudi kojima to više paše i tak :D. Zavisi od ukusa, nije neka velika mana.