PC igre

Final Fantasy VII Remake Integrade PC

Colossus7 sub 8.1.2022 20:39

Trenutno se przi remake legendarne sedmice sa još legendarnije konzole ps1 iz davne 1997 godine, a vidim nitko nije otvorio temu.

Ima li fanova orginala, i jeste li odigrali ovaj novi remake, te kakvi su vam dojmovi?

 

Pošto je orginalni FF7 bio prva orginal i ujedno i prva ps1 igra koju sam odigrao ovo čedo ima posebno mjesto u mom srcu, evo tko nije vidio kako izgleda snimio sam playlistu gameplaya u dosta dobroj kvaliteti (za youtube kompresiju) na hard tezini.

 

Ima ga i u videoteci, a sama igra je kad je izasla na novoj plejki dobila dosta visoke ocjene. Za fanove orginala i općenito JRPG/third person akcije ovo bi trebalo biti na listi za odigrati.

 

https://www.youtube.com/watch?v=BCQvCWCsarc&list=PLr13c4bgYhIPxmu5p9cp7k7Y5qyq2AqEv

MEGATAMA pon 10.1.2022 09:53

FF7 mi je i dan danas medju top 5 igara koje sam odigrao od osamdesetih.

Ponovio sam igru vise puta kroz godine i svaki put me je odusevila,remake sam odigrao na Ps4.

Krenuo sam ekspanziju na Ps5 ali su me odvukle druge igre,odigrat cu svakako jer je poveznica sa epizodom 2.

Colossus7 pon 10.1.2022 19:39
MEGATAMA kaže...

FF7 mi je i dan danas medju top 5 igara koje sam odigrao od osamdesetih.

Ponovio sam igru vise puta kroz godine i svaki put me je odusevila,remake sam odigrao na Ps4.

Krenuo sam ekspanziju na Ps5 ali su me odvukle druge igre,odigrat cu svakako jer je poveznica sa epizodom 2.

 Drugi dio će biti brutala, jer je očito da ide neki paralelni timeline uz orginalnu priču. Zanima me samo kako će riješiti world map, lokacije i putovanja jer u orginalu Midgar je bio samo početni dio igre dok su ga ovdje izmuzli na 40 sati što je super, samo teško da će sve biti 1/1 identično kao na ps1.

 

markma uto 11.1.2022 08:57

I ja jedva čekam drugi dio. I u originalu, ovaj prvi svijet je bio malo dosadan (iako sada nije bilo loše), kao i kraj po onim planinama. No razočaralo me što neće biti dva najjača protivnika u remake-u 

Dud uto 11.1.2022 11:20
lmutak kaže...

Prvi put igram,ova igra je nešto najbolje što sam ikada igrao,u prvih 3 minute skužiš da je igretina....L.p.

 Ja sam sa FF stao na 9. na ps1. Dalje nikak da krenem. Ali da svaka od njih je igretina, za razliku od većine meni je FF8 najbolji pa onda 9. pa onda tek 7. Btw kome se da izvuć PS1 ispod kreveta i sviđa mu se FF nek proba i Chronno cross a ni Legend of Dragoon nije loš.

Colossus7 uto 11.1.2022 20:19
markma kaže...

I ja jedva čekam drugi dio. I u originalu, ovaj prvi svijet je bio malo dosadan (iako sada nije bilo loše), kao i kraj po onim planinama. No razočaralo me što neće biti dva najjača protivnika u remake-u 

 Tko zna šta će složiti, a koliko se sjećam najači su bili oni Ultimate Weaponi po mapama, što bi ti napravili cijeli party wipe u jednom turnu kad opali neki napad, morao si doći maximalno nabildan sa nekim divljim materijama i levelima istih da ih skineš plus naravno omnislash i kompanija limita.

 

MEGATAMA sri 21.9.2022 09:48

Bas jucer zavrsio ponovo FF7,trebalo mi je malo iznad 40h ne sjecam se koliko mi je trebalo prvi put.

Moram rec kako je velika razlika u fluidnosti gameplaya naspram igranja na Ps Pro,60fps svakako radi svoje.

Brza ucitavanja,jos bolji vizuali,60fps su dobar razlog da se preskoci Ps4 verziju i po mogucnosti odigra ovu na Ps5.

 

Tehnikalije na stranu,dobro mi je dosao ovaj ponovljeni prolaz igre jer sam se vise koncentrirao na sitne detalje u prici.

Moram rec da mi je prva polovica igre kada lutamo po slums nekako blago genericna jer vizualno igra ne uspijeva ponovit onaj dojam originalnog FF7 tojest onu posebnost dizajna koja je tamo bila artisticki jaka dok se ovdje izgubila u sivim plohama kuca i opcenito siromasnim detaljima objekata.

Ali meni se sve to mjenja nakon polovice igre kada igra krene blistat dizajnom i art direkcijom i napokon mi krene osjecaj originalnog FF7.....svakako je uzrok i to sto su rastegnuli pola igre na slums dok je to u originalu tek mali uvod u svijet FFa.

Dizajn likova je apsolutni spektakl i kvalitetom cak i bolji nego CGI slike sa stranica EGM casopisa iz 1997....sjecam se da sam gledao tada te slike i razmisljao kada ce doc doba da likovi izgledaju kao u CGI animacijama.

Sad sam krenuo na Yuffie epizodu...

MEGATAMA sri 21.9.2022 23:44

Ova ekspanzija sa Yufie je fantasticna,zabavno,igrivost je bolja i fluidnija sto se tice mehanike borbe nego u epizodi 1,vizuali su bolji i neki djelovi izgledaju bas nextgen na Ps5 tako da mogu samo zamisljat sta me ceka u Epizodi 2 na U5 enginu.

Jedino sto mi je lose su ove dionice Jazz muzike koja meni ne odgovara...

MEGATAMA čet 22.9.2022 19:54

Evo zavrsio Yufie dodatak,jedini minus mi je da je prebrzo zavrsilo.

Bolje odradjeno od epizode 1,zanimljiva radnja,izvrsni novi likovi,vrhunska igrivost.

Apsolutna preporuka da odigra svatko tko je odigrao FF7 Remake jer ima na kraju........

Tko ce sad docekat epizodu 2.......

MEGATAMA čet 22.9.2022 20:23
Gemmy kaže...

jel taj dlc se moze posebno pokrenut kao dlcovi od witchera?

 

proslo je dugo vremena od zadnjeg prelaska, a sada cu igran  na PC-u i nemam save files

Mozes neovisno o FF7 Remake,imat ces izbor gore desno u kutu koje zelis igrat.