doktor1 pet 8.10.2021 10:58
Rocinante2112 kaže...

super mi je kak cim ulazis u igru piše A Ubisoft Original....ahahha haa hahahaa

nijedna igra u ovoj govnjivoj kompaniji nije original,bar zadnjih 10 godina.

 Zato ih zaobiđeš ako su ti smješni i govnasti.

 

Onaj tko hoće još napucavanja u poznatoj FC igri će dobiti to.

Uz neke unaprijeđenje stvari.

 

Zvuk i osjećaj napucavanja je najbolji ikad u serijalu. Kao i ponašanje oružja

antimadridista pet 8.10.2021 14:39

Ja i dalje razmišljam dal da uzmem po punoj cijeni jer zbilja nemam što drugo igrati a zadnji Far Cry što sam igrao je bio četvorka. Jel zanimljiv svijet u igri? Onako da se samo izgubiš i istražuješ? Ili brzo dosadi i repetitivno je? To mi je najvažnije kod igara ovakvog tipa.

Rocinante2112 pet 8.10.2021 15:10
doktor1 kaže...
Rocinante2112 kaže...

super mi je kak cim ulazis u igru piše A Ubisoft Original....ahahha haa hahahaa

nijedna igra u ovoj govnjivoj kompaniji nije original,bar zadnjih 10 godina.

 Zato ih zaobiđeš ako su ti smješni i govnasti.

 

Onaj tko hoće još napucavanja u poznatoj FC igri će dobiti to.

Uz neke unaprijeđenje stvari.

 

Zvuk i osjećaj napucavanja je najbolji ikad u serijalu. Kao i ponašanje oružja

 djabe dobar osjecaj napucavanja kad NPC po kojima pucas imaju IQ 50 ucitelja tjelesnog. 50.

duke3d pet 8.10.2021 15:10
antimadridista kaže...
Ja i dalje razmišljam dal da uzmem po punoj cijeni jer zbilja nemam što drugo igrati a zadnji Far Cry što sam igrao je bio četvorka. Jel zanimljiv svijet u igri? Onako da se samo izgubiš i istražuješ? Ili brzo dosadi i repetitivno je? To mi je najvažnije kod igara ovakvog tipa.

Mislim da je sve individualno. 

 

Neki ljudi odigraju 100 sati Ass Creeda i nije im dosta, nekom nakon 10 sati je sve repetetivno. Isto je i s Far Cry. Ipak je to Ubisoft.

 

Mitohondri pet 8.10.2021 22:47
antimadridista kaže...
Ja i dalje razmišljam dal da uzmem po punoj cijeni jer zbilja nemam što drugo igrati a zadnji Far Cry što sam igrao je bio četvorka. Jel zanimljiv svijet u igri? Onako da se samo izgubiš i istražuješ? Ili brzo dosadi i repetitivno je? To mi je najvažnije kod igara ovakvog tipa.

 zasto ne uzmes 15EUR pretplatu, sigurno u 30 dana mozes to zavrsiti, a u slucaju da ti bude dosadna, nakon par dana bar, bar ti nece bit jednako zao kao za punu cijenu 

Cansee pet 8.10.2021 22:51
Mitohondri kaže...
antimadridista kaže...
Ja i dalje razmišljam dal da uzmem po punoj cijeni jer zbilja nemam što drugo igrati a zadnji Far Cry što sam igrao je bio četvorka. Jel zanimljiv svijet u igri? Onako da se samo izgubiš i istražuješ? Ili brzo dosadi i repetitivno je? To mi je najvažnije kod igara ovakvog tipa.

 zasto ne uzmes 15EUR pretplatu, sigurno u 30 dana mozes to zavrsiti, a u slucaju da ti bude dosadna, nakon par dana bar, bar ti nece bit jednako zao kao za punu cijenu 

 

zato što on najvjerojatnije misli igrati na PS5

 

ja čekam popust, možda onda uzmem, imam previše igara u backlogu da počinjem nešto novo

Mitohondri pet 8.10.2021 22:53
Cansee kaže...
Mitohondri kaže...
antimadridista kaže...
Ja i dalje razmišljam dal da uzmem po punoj cijeni jer zbilja nemam što drugo igrati a zadnji Far Cry što sam igrao je bio četvorka. Jel zanimljiv svijet u igri? Onako da se samo izgubiš i istražuješ? Ili brzo dosadi i repetitivno je? To mi je najvažnije kod igara ovakvog tipa.

 zasto ne uzmes 15EUR pretplatu, sigurno u 30 dana mozes to zavrsiti, a u slucaju da ti bude dosadna, nakon par dana bar, bar ti nece bit jednako zao kao za punu cijenu 

 

zato što on najvjerojatnije misli igrati na PS5

 

ja čekam popust, možda onda uzmem, imam previše igara u backlogu da počinjem nešto novo

 aha, nisam skuzio da je za plejku. my bad

BeLLicus pet 8.10.2021 23:00
Cansee kaže...
Mitohondri kaže...
antimadridista kaže...
Ja i dalje razmišljam dal da uzmem po punoj cijeni jer zbilja nemam što drugo igrati a zadnji Far Cry što sam igrao je bio četvorka. Jel zanimljiv svijet u igri? Onako da se samo izgubiš i istražuješ? Ili brzo dosadi i repetitivno je? To mi je najvažnije kod igara ovakvog tipa.

 zasto ne uzmes 15EUR pretplatu, sigurno u 30 dana mozes to zavrsiti, a u slucaju da ti bude dosadna, nakon par dana bar, bar ti nece bit jednako zao kao za punu cijenu 

 

zato što on najvjerojatnije misli igrati na PS5

 

ja čekam popust, možda onda uzmem, imam previše igara u backlogu da počinjem nešto novo

 Ja sa cp2077 ocistio backlog, divan osjecaj sad samo nove igre kupovati. Trebalo mi je 7 godina da pocistim sve zaostatke neki su sezali iz 2005.... Fc6 je super uzivam.

Lovac sub 9.10.2021 14:18

Meni dosadio, šteta. Nakon izvrsnog prvog dojma, ubrzo postane "ubisoft igra" u punom smislu izraza. Tko to voli, bit će mu zabavno iako igra svejedno ne vrijedi 60eur pa svakako odigrajte preko pretplate.

doktor1 ned 10.10.2021 08:17

Meni je ovo uz trojku koja me bila oduševila, vrhunski i jako zabavno. Uzeo igru za 48 eura na njihovom storeu.

 

Ponešto dojmova...

 

Najprije, neznam dali mi se sviđaju cutscene u trećem licu... Tu sam lil-a!
No svakako mi je veliki plus šta naš lik nije mutav kao u petici!
​​​​​​Dalje, ton igre je izmješan - sa jedne strane okrutni presidente, nemilosrdan i cut scene sa njim su odlične i mračne a onda nas sa druge strane pogode sa likovima gdje su neki udreni u glavu... Miješani ton i znam zašto je tako, nije problem ali kao da nisu znali hoće li ozbiljni ton ili Saint Rows pa su ubacili oba. Ništa strašno no još ću vidjeti kako to sve skupa funkcionira.

 

Smatram da je gameplay bolji nego ikad u FC igri!
Prvo, neki kažu da je svijet prazan. To uzimam uvijek prije nego da me patrola hvata svakih deset sekundi kao u FC5, (opet tamo kada bi očistili regiju nebi bilo pasa više).


E sada tu dolazimo do meni prve velike promjene koja mi je game changer, a to je kada nemamo oružje AI nas neće obasut rafalom! Naravno ukoliko ih ne pilamo kada polude i odmah metak u čelo, (naravno, kada se obučemo kao luđak ima smisla kao i cijene naftinih derivata u hrvatskoj, ali dobro, to je igra...)
To šta možemo šetati pokraj AIa mi je ogroman plus kao i čuvari koji će nam odat neku tajnu i nakon toga mu mogu prosvirat glavu jer je izdjaničko drukersko govno; mislim na Antonove vojnike, ne Libertad...

Vidim da su vratili i respawn neprijatelja na određenim lokacijama. No pretpostavljam zašto... Drvlje i kamenje je bačeno na Ubisoft jer bi u FC5 regija postala prazna nakon šta se očisti od luđaka! I smatram da je to jedan od najvećih razloga povratka respawn mehanike. No kako su ubacili opciju da nas AI neće napast ako ne upoiremo puku u njih mislim da to nije problem kao i u FC2!
*čisti dokaz da nikada nevalja - prazan svijet, igrači ludi; respawn, igrači ludi

 

Dolazimo do napucavanja... Pa smatram da je najbolje u serijalu, osjećaj je odličan uz fantastičan zvuk oružja te postojeći recoil, (ono, nisam baš neki poznavatelj ponašanja puške i pištolja no nekog oružja ima svagjde ako ne doziramo triger.... Malo me živcira zvuk koji čujemo kod headshota ali šta je tu je.
Mislim da su oružja najbolja u serijalu. Pogotovo ta sva custom sranja.
Ali makli su mogućnost da pokupimo oružje koje AI ima na sebi. Čudno pošto je to do sada bilo standardno, (iako masu puta sam umjesto pretraživanja leša slučajno pokupio neko njegovo random oružje). No razumljivo; jako su se fokusirali na otkačena oružja sa perkovima i teško da itko kada u bilo kojem nastavku nadogradi i customizira oružje uzima random ispalo NPCu... Iako ne vidim razloga zašto to odbaciti...

 

Maknuti su perkovi a vidim da je ubačeno "levelanje" AI-a skupa sa nama.
No mislim da je dobro odrađeno radi "priče" i situacije na terenu....

 

Mapa je ogromna i predivna. Već sam par puta baš ostao VAU vidjevši neke lokacije...
Sve to u 4k, (FSR na quality) sa HDRom izgleda fantastično. Jutra kada sve bude žarko crveno i sunce se probija kroz lišće i blješti na lokvama izgledaju vrhunski kao i kada opali zvizdan predivnih "čistih" boja... HDR diže prezentaciju na višu razinu to je sigurno.
Izgled likova nije u rangu sa ostalim vizualima.
Po pitanju prezentacije još bi pohvalio povratak random vremenskih uvjeta jer kada padne kiša i sve smoči igra je predivna i bez rejovog trejsinga.

 

Muzika je odlična; ne mislim na licencirane pjesme u autima i mjestima već onu koja lagano svira dok se krećemo po mapi; naš lik počne randomn fućkat pjesmu, poput Arthur Morgana ..."I am the prisoner bla bla bla"

 

Svijet je i dalje "živ"; napadi životinja, klanje Libertada i vojske, napadi faking krokodila koji su me par puta usrali da sam ispraznio cijeli sanžer prema njemu i niti jednom ga nisam pogodio..

 

Video koji objašnjava mehanike i dobar pogled u neke dizajnerske odluke, kao npr dizanje lvl svijeta skups sa nama

 

https://youtu.be/43e0uZe_1Tk

Rocinante2112 ned 10.10.2021 10:49
Lovac kaže...

Meni dosadio, šteta. Nakon izvrsnog prvog dojma, ubrzo postane "ubisoft igra" u punom smislu izraza. Tko to voli, bit će mu zabavno iako igra svejedno ne vrijedi 60eur pa svakako odigrajte preko pretplate.

 svaka igra im je ista, ISTA. nije ni bitno više jel se igra AC il FC il bilo koja druga igra iste kompanije,sve su HOMOGENE i ISTE. Isti asseti,iste mehanike,iste animacije,isti prokleti tornjevi (sinkroniziranje). Doslovce nakon pol sata sav wow efekt brzo splasne jer si prakticki odigro cijelu igru (mehanicki). Dokraja ti samo ostaje pogledat priču i to je više manje to. Neznam kak vi al takve igre i kompanije se moraju prestat supportat kako bi dobili bolje igre u globalu...

doktor1 ned 10.10.2021 12:28

Sa FC Reddita.

Jedan od developera:

 

"For instance, following AC Odyssey, missions were designed without waypoint markers. Mission givers would reference landmarks. “the building is north of the Rojo River” With enough play tests, having missions designed only using landmarks scored low. Players struggled on where to go. (Yara is huge!) Eventually, there came enough playtests where players just wanted waypoints. (Far Cry fans and not agreed) Goodbye “figure it out with the landmarks” Hello Golden Marker."

 

Ima za pročitat tamo i dosta toga čovjek kaže.

Dosta toga i ovisi o engineu za koji jednostacno kaže da je preskupo raditi novi te da se Dunia prilagođava...

 

"Sometimes the solutions are also technically impossible. The Dunia engine has its quirky limits. Some of which people notice. Some that get solved with each iteration of the engine. Some that will never change (because doing so would probably cost more than just scrapping the engine. What do I know? I don’t deal with numbers.)

The Dunia engine is the real main villain across many Far Cries, but it will never be on the cover. With each iteration, the developers somehow find ways to overcome the villain and make some stunning magic."

Rocinante2112 ned 10.10.2021 12:40
doktor1 kaže...

Sa FC Reddita.

Jedan od developera:

 

"For instance, following AC Odyssey, missions were designed without waypoint markers. Mission givers would reference landmarks. “the building is north of the Rojo River” With enough play tests, having missions designed only using landmarks scored low. Players struggled on where to go. (Yara is huge!) Eventually, there came enough playtests where players just wanted waypoints. (Far Cry fans and not agreed) Goodbye “figure it out with the landmarks” Hello Golden Marker."

 

Ima za pročitat tamo i dosta toga čovjek kaže.

Dosta toga i ovisi o engineu za koji jednostacno kaže da je preskupo raditi novi te da se Dunia prilagođava...

 

"Sometimes the solutions are also technically impossible. The Dunia engine has its quirky limits. Some of which people notice. Some that get solved with each iteration of the engine. Some that will never change (because doing so would probably cost more than just scrapping the engine. What do I know? I don’t deal with numbers.)

The Dunia engine is the real main villain across many Far Cries, but it will never be on the cover. With each iteration, the developers somehow find ways to overcome the villain and make some stunning magic."

 basically sto sam ja shvatio od ovog. neda nam se radit novi engine i radit na AI-u i ostalim stvarima koje su bitne,bitnije je izdat godinje jednu ''novu' igru tj.  3 nove igre je su u prici i Ghost recon i AC i FC i sve ostale igre koje izdaju godisnje

doktor1 ned 10.10.2021 13:04

Baš te muči igra koja te uopće ne zanima i koja ti se gadi kao i studio?

 

Kao i Bethesda, kao i mnogi studiji, niko ne želi ulupati pare u novi engine već samo nadograđuju stari da pobeeu što veću zaradu.

Ništa novo.

 

U ovome se baš može pročitat da žele nešto drugačije poput npr quest sustava ali one koje uzmu za testiranje njurgaju da to ne valja i onda odbace jer žele samo trčat za markerima

ProTeinZ ned 10.10.2021 15:25
MEGATAMA kaže...

Uzet cu FC6 ali ne znam za sta...rtx3080,XsX ili Ps5....moram provjerit dali igra ima dual sennse podrsku.

 ako mislis na haptic feedback ima da, ali sam si ja to iskljucio... jednostavno mi je "tesko" nisanit i pucat.. previse otpora

Zec04 čet 4.11.2021 08:11

igram ju i ja ali na ps4. super mi je igrica, odlicna grafika, zaminljiva prica. u postavkama vidio lefty mode i mislio da ce oruzje bit u lijevoj ruci posto sam ljevak pa radi fore. a ono se okrenu sve postavke na gljivama i tipkama haha. uzas

macgyver sri 16.2.2022 13:41

Mislim da su sad izasli svi DLCovi, jel ih netko odigrao? Jel moze kratki osvrt?

Kolko sam skuzio, sva tri su roguelike, znaci nema saveanja nego dosta ponavljanja ako pogines. I samo borba s hordama neprijatelja. I dosta fantasy i nadrealnih elemenata.

Jesam ih dobro opisao? Jel ima nekakvog stealtha, stealth osvajanje baza kao u normalnim Far Cryjevima?

 

Inace uvijek uzmem full edition sa svim DLCovima, ali po ovome sto sam cuo, ovdje me DLCovi uopce ne privlace tako da mislim da bi ovo mogla biti prva igra nakon dosta vremena koju cu kupiti kao standard ediciju