Lovac čet 17.10.2019 20:31

Ako volite Planescape: Torment, Sanitarium, humor starih Fallout igara ili Nicka Praskatona (ili još bolje, sve navedeno); obavezno. Inače igru sam skoro refundirao jer mi na prvu nije sjela (zarazili me današnji trendovi), no 2 sata kasnije, ovo je mastan GOTY kandidat. 
Evo u par crta:

 

- igra ima glavne atribute koji onda određuju "snagu" vještina ispod svakog

- većinom analizirate svijet oko sebe kao spomenuti legendarni Nick Praskaton. Koji voli popiti, ima psihičkih poteškoća i napaljen je
- ovisno o skillovima, kad ste u razgovoru, određeni "dio" vašeg uma vam sugerira nešto; primjer, žena odlazi jer niste komentirali njezin omiljeni bend i onda uletava "Encyclopedia" i objasni tko i što je taj bend, a vi onda ko iz topa i ona se cijela topi; još je bolje kad vam intuicija (ako je dovoljno razvijena) sugerira nešto što vam nije ni palo na pamet; ili ovisnost. Našao neugašenu cigaretu i toliko opisno nagovara da kupim cigarete, da sam otišao jednu zapaliti u stvarnom životu.

- nema "faila" (osim ako umrete, jel), ako neki roll ne prođe, nešto interesantno proizlazi iz toga

- ima PUNO poremećenog, dark humora, obožavam to

- igra je u punom smislu RPG s izborom i posljedicama

Ne želim spoilati, ako vas ne odbije stil, tooopla preporuka (uostalom na Steamu se može refundirati unutar 2h). A sad idem natrag alt+tab do igre. 

doktor1 pon 5.4.2021 20:40

Počeo mi treći dan, (maksimalno je deset dana).
Do tu mi je trebalo cca 18 sati uz riješenih 38 "questova"

Sada je srijeda i napokon mogu otvoriti branu za prelazak na drugu stranu. Mislim da se sada igra otvara...

Ali do sada... Koja ludnica od radnje i likova! Taman mislim da je jedno, pa obrat, pa sada nije, pa opet, pa sporedni zadatak koji slučajno krene i onda bude povezan sa svime...
Likovi su odlični uz vrhunski voice acting; pogotovo su mi odlični Evrart, Titus i Joyce. Naravno uz našeg flegma partnera Kima.
Totalno me zanima šta se je desilo, tko viče konce i tko je lud osim mene.

Skroz drugačije iskustvo od svega šta sam igrao.
Mislim da bi svaki ljubitelj PnC avanture i npr Planescape Tormenta morao ovo odigrat

 

Igram sa uključenim Hardcore modom.

 

Večer, kiša, prazne ulice, muzika... Vrhunska atmosfera

 

https://youtu.be/9j7z0xCaM2E

_______________

 

Inače, slika iz 2017 godine dok je igra bila u razvoju koja pokazuje više likova u ekipi te kako i oni imaju health / moral barove

 

Baš me zanima šta će napraviti sa dvojkom koja je skoro sigurna...

The future holds more of Elysium – we’ve spent years designing the world and we’re not ready to leave yet. Martinaise is just a slice of Revachol – and Revachol just a single capital among many others. Who knows where the future will take us?

R3nchi pon 26.4.2021 09:51
Lovac kaže...

Ako volite Planescape: Torment, Sanitarium, humor starih Fallout igara ili Nicka Praskatona (ili još bolje, sve navedeno); obavezno. Inače igru sam skoro refundirao jer mi na prvu nije sjela (zarazili me današnji trendovi), no 2 sata kasnije, ovo je mastan GOTY kandidat. 
Evo u par crta:

 

- igra ima glavne atribute koji onda određuju "snagu" vještina ispod svakog

- većinom analizirate svijet oko sebe kao spomenuti legendarni Nick Praskaton. Koji voli popiti, ima psihičkih poteškoća i napaljen je
- ovisno o skillovima, kad ste u razgovoru, određeni "dio" vašeg uma vam sugerira nešto; primjer, žena odlazi jer niste komentirali njezin omiljeni bend i onda uletava "Encyclopedia" i objasni tko i što je taj bend, a vi onda ko iz topa i ona se cijela topi; još je bolje kad vam intuicija (ako je dovoljno razvijena) sugerira nešto što vam nije ni palo na pamet; ili ovisnost. Našao neugašenu cigaretu i toliko opisno nagovara da kupim cigarete, da sam otišao jednu zapaliti u stvarnom životu.

- nema "faila" (osim ako umrete, jel), ako neki roll ne prođe, nešto interesantno proizlazi iz toga

- ima PUNO poremećenog, dark humora, obožavam to

- igra je u punom smislu RPG s izborom i posljedicama

Ne želim spoilati, ako vas ne odbije stil, tooopla preporuka (uostalom na Steamu se može refundirati unutar 2h). A sad idem natrag alt+tab do igre. 

 

JA skinio piratsku verziju i jucer poceo igrat.. Ne mogu rec da imam neko pre velio iskustvo u avanturama (brokken sword sam igro i full throttle),al definitivno volim taj zanr..

Ja pocetak qurca nisam skuzio i to mi je malo cudno s tim untrasnjim glasovima i tom nekom savjesti sta je vec..

Igro sam mozda jucer sat vremena i tek sam na pocetku, al mi je igra definitivno zanimljiva i osvjezavajuca.. 

 

P.:S NE kuzim cemu sam dobio 2 palca dolje?

I moram rec da mi nakon duzeg igranja igra malo smor,.

Previse tu meni nerazumljivog teksta..

Uhvatio se samo kako klikam kroz razgovore da brze prodju..

I Uspio sam 2x umrijet i malo zapet,A tek sam zu 1om danu.. 

 

ansha ned 2.5.2021 12:01
R3nchi kaže...

Uhvatio se samo kako klikam kroz razgovore da brze prodju..

I Uspio sam 2x umrijet i malo zapet 

 

Ne citas razgovore i onda uspijes malo zapet. Nevjerojatno. Evo ti cetvrti...

Hexfire ned 2.5.2021 13:59

Bajdevej,

 

ima li igra uopće takvih Broken Sword dijelova? Znači full point and click dedukcija, kombiniranje itema itd? Stekao sam dojam da je ustvari prvenstveno RPG.

 

Čitam da konzolaška verzija ima nekih tehničkih problema pa ću ipak uzeti na Steamu na prvom slijedećem saleu.

R3nchi ned 2.5.2021 18:08

Ne znam brzo mi igra postala smor. Jednostavno se ne mogu uzivit u pricu. I da kad krene tekst u razg. I onda te neke odluke i akcije..Meni je to smor.. Morat cu trazit neku klasicniju pnc avanturu.

Hexfire sub 29.5.2021 20:51

Uzeo na Stam saleu napokon, 3-4h in. Totalno my cup of tea. Humor i writting genijalni zasad, očekujem da nastavi u istom tonu. "Ubila" me ona scena nakon što ti lik veli da si dužan pare za sobu pa pokušaš pobjeći.

 

Prvi prelazak će biti sa fokusom na inteligenciju i vjerojatno odmak od droge i alkohola, ali vidjet ćemo.

3dfx ned 30.5.2021 00:02
R3nchi kaže...
Ne znam brzo mi igra postala smor. Jednostavno se ne mogu uzivit u pricu. I da kad krene tekst u razg. I onda te neke odluke i akcije..Meni je to smor.. Morat cu trazit neku klasicniju pnc avanturu.

Disco nije anvantura vec punokrvna klasicna RPG igra, mjiesas zanrove

 

jednostavno RPG nije za tebe,jer ovo je jedan od najboljih RPG-a ikad napravljenih

 

Za avanture gledaj, Grim Fandango, Gabriel Knight serijal, Broken Sword, Moneky island, Syberia serijal i slicno

Hexfire ned 20.6.2021 21:04

Prošao jučer, veli Steam 35h potrošeno. Malo me kraj iznenadio pa nisam riješio baš sve side questove. Ima sitnih tehničkih problema i ne baš intuitivan inventory sustav, ali ostalo je sve ok. Dobio sam zadovoljavajuć kraj, ali kad tad ću odigrati ponovno.  

 

Money well spent.