Ezio uto 28.9.2021 13:05

Dugo sam igrao battlefieldove na plejki i isprakticirao se igranju na kontroleru. Pa sam neko vrijeme opet igrao na pc-u mišem i tipkovnicom. Ali prošlo je od tada puno vremena i sad mi je opet zabavno samo sa kontrolerom. 

Probao jučer BF5 na pc-u sa kontrolerom i sve je bilo ok dok ne treba nekog jelte, ubiti. KD ratio 0.000.

Bogohulno pitanje: da li postoji mogućnost da me spaja na servere na kojima su samo igrači sa kontrolerima?

Brki1994 uto 28.9.2021 13:30
Ezio kaže...

Dugo sam igrao battlefieldove na plejki i isprakticirao se igranju na kontroleru. Pa sam neko vrijeme opet igrao na pc-u mišem i tipkovnicom. Ali prošlo je od tada puno vremena i sad mi je opet zabavno samo sa kontrolerom. 

Probao jučer BF5 na pc-u sa kontrolerom i sve je bilo ok dok ne treba nekog jelte, ubiti. KD ratio 0.000.

Bogohulno pitanje: da li postoji mogućnost da me spaja na servere na kojima su samo igrači sa kontrolerima?

 

E moj narode, superioran miš si zamjenio kontrolerom 

 

Šalu na stranu, nema ta opcija. Pričekaj Battlefield 2042 koji će podržavati Crossplay.

Ezio uto 28.9.2021 13:39
Brki1994 kaže...
Ezio kaže...

Dugo sam igrao battlefieldove na plejki i isprakticirao se igranju na kontroleru. Pa sam neko vrijeme opet igrao na pc-u mišem i tipkovnicom. Ali prošlo je od tada puno vremena i sad mi je opet zabavno samo sa kontrolerom. 

Probao jučer BF5 na pc-u sa kontrolerom i sve je bilo ok dok ne treba nekog jelte, ubiti. KD ratio 0.000.

Bogohulno pitanje: da li postoji mogućnost da me spaja na servere na kojima su samo igrači sa kontrolerima?

 

E moj narode, superioran miš si zamjenio kontrolerom 

 

Šalu na stranu, nema ta opcija. Pričekaj Battlefield 2042 koji će podržavati Crossplay.

Šteta.

PS4 prodao jer je skupljao prašinu. Sad je laptop spojen na tv i glumi ponekad konzolu jer me opet uhvatila volja za igrama. Nije mi ni praktično igrati mišem i tipkovnicom trenutno.

 

U 2042 će biti crossplay orgije nad konzolašima ako se omogući igranje miš vs kontroler.

Jack Sparrow uto 28.9.2021 22:00
Ezio kaže...

Šteta.

PS4 prodao jer je skupljao prašinu. Sad je laptop spojen na tv i glumi ponekad konzolu jer me opet uhvatila volja za igrama. Nije mi ni praktično igrati mišem i tipkovnicom trenutno.

 

U 2042 će biti crossplay orgije nad konzolašima ako se omogući igranje miš vs kontroler.

 i to je pitanje, jer COD ima crossplay, pa aim assist odradi svoje

zabranjeniples pet 10.12.2021 15:42

Napokon i ja uhvatio vremena i odradio SP kampanju.

Mišljenja sam kao i kod COD WW2, moglo je to sve skupa duže trajat.

Šteta, igra kao igra mi je dosta dobra, pogotovo jer sam fan WW2 tematike.

Osobno više preferiram COD WW2, ali i ovdje sam uživao, pogotovo u nekakvom drugom dijelu igre.

Najdraža misija mi je the last tiger, zaista najemotivniji dio SP kampanje.

 

Velika je šteta što igra na PC-u nije optimizirana kako spada.

Brki1994 pet 10.12.2021 15:47

Petica je dobro optimizirana od samog početka. Igra ima neke druge bolesti poput ttd i ttk bugova, ali sve ostalo je okej.

 

Da se mene pita, ova igra bi još dobivala sadržaj, a onaj poluproizvod od Battlefielda 2042 ne bi ugledao svijetlo dana barem do 2022.g.

Brki1994 pet 10.12.2021 15:55
zabranjeniples kaže...

Dobro optimizirana od početka ?

Doslovce sam morao smanjit u postavkama sve i svašta kako bi igrao kako spada.

 

Rx 480 mi je ovu igru gonila conquest za 64 igrača bez problema na ultra postavkama. Isti engine je kao i kod jedinice (s nekim dodatnim izmjenama). Možda imaš s driverima ili nečim problem jer ovu igru i slabiji hardver vrti na niskim psotavkama bez problema. S tvojim postavkama trebaš imati bolje performanse (hint, koristi Dx11, a ne 12 jer na 12 izaziva stutter).

 

Ako želis loše optimizrani Battlefield, probaj 2042.

zabranjeniples pet 10.12.2021 15:58
Brki1994 kaže...

 

Rx 480 mi je ovu igru gonila conquest za 64 igrača bez problema na ultra postavkama. Isti engine je kao i kod jedinice (s nekim dodatnim izmjenama). Možda imaš s driverima ili nečim problem jer ovu igru i slabiji hardver vrti na niskim psotavkama bez problema. S tvojim postavkama trebaš imati bolje performanse (hint, koristi Dx11, a ne 12 jer na 12 izaziva stutter).

 

Ako želis loše optimizrani Battlefield, probaj 2042.

2042 nisam probao, ali vidio sam po netu da se dosta ljudi žalilo na peticu.

Tek kad sam našao nekakve odgovarajuće postavke na yt (sve smanjeno) mi je radilo kako spada.

Driveri ne vjerujem da su problem, sve ostalo radi u najboljem redu.

 

Ne znam, moguće da sam ja negdje pogriješio, ali eto, samo s ovom igrom sam imao problema, čudno.

Btw., nisam probao MP, pa ne znam.

bertRo92 ned 12.12.2021 20:17

Pozdrav svima....kupio PC da bi mogo igrat bf 2042 i sad nakon što sam ga kupio uzeo ea play za 4 eura da ga isprobam,i hvala bogu na tome jer me se igra nije dojmila niti malo...do sad sam igrao bf bc2 (500h+),bf3 (500h+) i sad zadnjih godina bf4 (1000h+)...pošto sam kupio pc i nisam se "počastio" novim bf 2042, planiram da uzmem ili bf1 ili bf5, bf 1 sam igrao na plejki i ok mi je bila,ali posto je bf5 noviji i nisam ga igrao najrađe bi njega uzeo...sad dolazimo do glavnog pitanja,još samo malo 😅😅...čitao sam da su maknuli spot buton,sad samo po sebi to vjerojatno i nebi bio nepremostiv problem,priviknuo bi se na to,ali me muči pitanje aviona....ako letim avionom kako da vidim išta iz aviona u zraku...pošto je vidljivost isto slabija kolko čitam,kako uspijevate letit avionom i spotat igrače na tlu?? Može li se pobrat koji kill ili što god napravit iz zraka?? Dosta mi je važan faktor taj s avionom,pošto nema helikoptera kao na ostalima da bar malo okusim air warfare...i vaš dojam o tom "novom"  spot patchu?? 

psihoroba ned 12.12.2021 22:18
bertRo92 kaže...

Pozdrav svima....kupio PC da bi mogo igrat bf 2042 i sad nakon što sam ga kupio uzeo ea play za 4 eura da ga isprobam,i hvala bogu na tome jer me se igra nije dojmila niti malo...do sad sam igrao bf bc2 (500h+),bf3 (500h+) i sad zadnjih godina bf4 (1000h+)...pošto sam kupio pc i nisam se "počastio" novim bf 2042, planiram da uzmem ili bf1 ili bf5, bf 1 sam igrao na plejki i ok mi je bila,ali posto je bf5 noviji i nisam ga igrao najrađe bi njega uzeo...sad dolazimo do glavnog pitanja,još samo malo 😅😅...čitao sam da su maknuli spot buton,sad samo po sebi to vjerojatno i nebi bio nepremostiv problem,priviknuo bi se na to,ali me muči pitanje aviona....ako letim avionom kako da vidim išta iz aviona u zraku...pošto je vidljivost isto slabija kolko čitam,kako uspijevate letit avionom i spotat igrače na tlu?? Može li se pobrat koji kill ili što god napravit iz zraka?? Dosta mi je važan faktor taj s avionom,pošto nema helikoptera kao na ostalima da bar malo okusim air warfare...i vaš dojam o tom "novom"  spot patchu?? 

 Srednje dugme na misu i zumiras si ...

Fow stavis po potrebi (manji =veca slika)

Jbg moras probat kod nekog pa vidis dal ti pase

CyberDemonVZ uto 14.12.2021 13:43
bertRo92 kaže...

Pozdrav svima....kupio PC da bi mogo igrat bf 2042 i sad nakon što sam ga kupio uzeo ea play za 4 eura da ga isprobam,i hvala bogu na tome jer me se igra nije dojmila niti malo...do sad sam igrao bf bc2 (500h+),bf3 (500h+) i sad zadnjih godina bf4 (1000h+)...pošto sam kupio pc i nisam se "počastio" novim bf 2042, planiram da uzmem ili bf1 ili bf5, bf 1 sam igrao na plejki i ok mi je bila,ali posto je bf5 noviji i nisam ga igrao najrađe bi njega uzeo...sad dolazimo do glavnog pitanja,još samo malo 😅😅...čitao sam da su maknuli spot buton,sad samo po sebi to vjerojatno i nebi bio nepremostiv problem,priviknuo bi se na to,ali me muči pitanje aviona....ako letim avionom kako da vidim išta iz aviona u zraku...pošto je vidljivost isto slabija kolko čitam,kako uspijevate letit avionom i spotat igrače na tlu?? Može li se pobrat koji kill ili što god napravit iz zraka?? Dosta mi je važan faktor taj s avionom,pošto nema helikoptera kao na ostalima da bar malo okusim air warfare...i vaš dojam o tom "novom"  spot patchu?? 

 Još uvijek postoji spotanje.

Samo to ne rade svi , nego neki posebni gadgeti.

i čini mi se da postoji dodatak na avionu ili neka fora koja spota neprijatelje. Nisam pilot, pa ne znam, ali mi je ostalo u sjećanju iz videa.

Kendo uto 14.12.2021 14:38
CyberDemonVZ kaže...
bertRo92 kaže...

Pozdrav svima....kupio PC da bi mogo igrat bf 2042 i sad nakon što sam ga kupio uzeo ea play za 4 eura da ga isprobam,i hvala bogu na tome jer me se igra nije dojmila niti malo...do sad sam igrao bf bc2 (500h+),bf3 (500h+) i sad zadnjih godina bf4 (1000h+)...pošto sam kupio pc i nisam se "počastio" novim bf 2042, planiram da uzmem ili bf1 ili bf5, bf 1 sam igrao na plejki i ok mi je bila,ali posto je bf5 noviji i nisam ga igrao najrađe bi njega uzeo...sad dolazimo do glavnog pitanja,još samo malo 😅😅...čitao sam da su maknuli spot buton,sad samo po sebi to vjerojatno i nebi bio nepremostiv problem,priviknuo bi se na to,ali me muči pitanje aviona....ako letim avionom kako da vidim išta iz aviona u zraku...pošto je vidljivost isto slabija kolko čitam,kako uspijevate letit avionom i spotat igrače na tlu?? Može li se pobrat koji kill ili što god napravit iz zraka?? Dosta mi je važan faktor taj s avionom,pošto nema helikoptera kao na ostalima da bar malo okusim air warfare...i vaš dojam o tom "novom"  spot patchu?? 

 Još uvijek postoji spotanje.

Samo to ne rade svi , nego neki posebni gadgeti.

i čini mi se da postoji dodatak na avionu ili neka fora koja spota neprijatelje. Nisam pilot, pa ne znam, ali mi je ostalo u sjećanju iz videa.

 Imaju avioni perk za spotanje pješadije i vozila te perk za druge avione tj radar, ili spoting flare. Preletiš bojište i pustiš na velikoj visini spoting flare koje polagano padaju na malom padobranu i spotaju sve ispod sebe i onda pomalo tamaniš pješadiju tenkove i sl. Isto ima i snajperista spoting flare na padobran, pištolj sa dva naboja gdje spota na majem radiusu jer padnu na zemlju i klasični dvogled za spotanje. Inžinjerac i neka vozila spotaju sve što pogode a ne unište... tako da ima dosta spotanja ne brini.

bertRo92 uto 14.12.2021 19:40

Da kao što kažete ima dosta spotanja,promijenili su to i ok je to napravljeno , nije to ni najmanji problem....moj dojam u 2 sata igranja je razočaranje totalno...ne smeta mi priča 2. svj rat i taj stil mapa,ali oružja su brate mili prebrutalna,prejako totalno,letim li u avionu ili idem pehaka svejedno..koda igram hardcore,ali ocito je tako optimizirano...uglavnom igrao 2 sata,i mislim da više neču nikad...probat ču bf 1 pa da vidim tamo kakva je situacija ,jesu li tamo oružja drugačije optimizirana

Kendo uto 14.12.2021 22:21
bertRo92 kaže...

Da kao što kažete ima dosta spotanja,promijenili su to i ok je to napravljeno , nije to ni najmanji problem....moj dojam u 2 sata igranja je razočaranje totalno...ne smeta mi priča 2. svj rat i taj stil mapa,ali oružja su brate mili prebrutalna,prejako totalno,letim li u avionu ili idem pehaka svejedno..koda igram hardcore,ali ocito je tako optimizirano...uglavnom igrao 2 sata,i mislim da više neču nikad...probat ču bf 1 pa da vidim tamo kakva je situacija ,jesu li tamo oružja drugačije optimizirana

 Meni osobno niti jedan BF nije sjeo na prvu i nemoguće je dati sud o igri za dva sata igranja. BFV ima puno cheatera jer više nitko ne brine o igri i igra se može kupiti doslovno za par eura pa ih nije ni briga ako dobe ban. Inaće samo je po mojem mišljenju AA i to stacionarni na američkoj strani prejak jer te praktički gađa iz baze u bazu. Ostala oružja ako su jaka svi ih imaju pa ti dođe na isto, samo malo privikavanja i skilla. BF 1 je još brutalniji po pitanju oružja pa se nećeš baš usrečiti ako ti smetaju jaki snajperi i mašinke koje melju , bojni otrovi, oklopljeni vlakovi i slične stvari.