PC igre

Assetto Corsa [PC]

luckyluke sub 9.11.2013 14:55

Sramotno je da ovaj forum nema temu o potencijalno najboljoj racing simulaciji ove godine za PC.

 

Na igri radi tim Kunos Simulazioni, zaslužan za NetKar Pro. Koristi se napredni DX11 engine te će biti omogućena puna podrška za modding. Također, licencirani su i svi auti te su sve staze laserski skenirane.

 

Da ne trkeljam puno, tu je službeni link na kojem možete saznati više: http://www.assettocorsa.net/en/

 

U tijeku je beta na Steamu, za upad trebate preordati igru na 22 % sniženoj cijeni od 34, 99 E, a sadrži 11 auta iz 8 klasa. Dodatni sadržaj (auti, staze) će pristizati s vremenom.

 

Netko probao, kakvi su dojmovi ?

smrad06 ned 10.11.2013 21:03

Pratio sam malo razvoj igre, a maloprije sam vidio da je osvanula i na steamu... Cijena mi se čini malo pretjerana za trenutno stanje ali nisam mogao odoljeti da ju ne uzmem jer ima potencijala... Upravo se skida pa ćemo vidjet...

zokito uto 12.11.2013 18:01

Vrhunska igra, preporuka svakome. Iako je u beti već se počelo lagano i sa modiranjem(zasad samo skinovi i jedne felge). U budućnosti namjeravaju izdavati dlcove od kojih će neki biti besplatni a neki će se plaćati.  Hoče li i oni biti pohlepni kao i codemasters, to ne znam, ali znam da je osjećaj vožnje izvrstan.

 

Volan je najbolja opcija, ali može i sa gamepadom.

 

Zanimljivo je da sam na gejmerskom forumu HCL napisao da igram AC i kako to da nisu objavili ništa o toj igri, dok za pCars stavljaju videa stara 8 mjeseci svako malo. Odmah mi je post izbrisan te sam baniran s foruma na 15 dana. Svaka čast {#}

njezic pon 25.11.2013 07:08
luckyluke kaže...

Na Steamu je trenutno cijena 19,99 USD (oko 100 kn) pa kome je 34,99 E bilo preskupo, sad mu je prilika...

Ovo očito nije cijena za našu regiju, meni kad odem na plaćanje cijenu opet rekalkulira na 34,99 € ?!

 

Preuzeto sa linka http://www.assettocorsa.net/f-a-q/

 

How much Assetto Corsa does cost? 

 

The price of Assetto Corsa for Steam Early Access is 34,99* Eur and includes the early access version, all its updates, plus the final version of the game, without any extra charge. The price of Assetto Corsa at launch will be 44.99 Eur.

 

 *price might slightly change depending on Countries

Stjepanj sub 21.12.2013 10:31

Evo i ja sam probao doticnu igru, nakon 15god voznji simulacija na razlicitim volanima i simulatorima u svim mogucim sim racing igrama ovaj Ac se ne istice ama bas po nicemu, fizikalni model nije nista bolji od bilo koje druge poznate simulacije, količina sadrzaja osobno mi je premala, i nemogu se oteti dojmu dok gledam replay da mi sve zgleda doslovno kao neka rc simulacija, grafika(texure se konstantno ponavljaju), i sto je jos gore na mom setupu na max detaljima igra ide poprilicno lose i to dok sam sam na stazi, sta kad stavim 20-30 suparnika ili kad snimim neki high-poli custom aute i staze..moja ocjena za ovaj naslov je 6/10, ovo je daleko od bilo kakvog prijestolja!mozda joj dam sansu za 3god.:-) jos nam ostaje pcars da vidimo sto nudi kad izade!lp

Minoza sub 21.12.2013 16:16
Stjepanj kaže...
Evo i ja sam probao doticnu igru, nakon 15god voznji simulacija na razlicitim volanima i simulatorima u svim mogucim sim racing igrama ovaj Ac se ne istice ama bas po nicemu, fizikalni model nije nista bolji od bilo koje druge poznate simulacije, količina sadrzaja osobno mi je premala, i nemogu se oteti dojmu dok gledam replay da mi sve zgleda doslovno kao neka rc simulacija, grafika(texure se konstantno ponavljaju), i sto je jos gore na mom setupu na max detaljima igra ide poprilicno lose i to dok sam sam na stazi, sta kad stavim 20-30 suparnika ili kad snimim neki high-poli custom aute i staze..moja ocjena za ovaj naslov je 6/10, ovo je daleko od bilo kakvog prijestolja!mozda joj dam sansu za 3god.:-) jos nam ostaje pcars da vidimo sto nudi kad izade!lp

 

Ja sam recimo imao mala očekivanja i ostao blown away. Jednostavno nisam toliko zahtjevan, tražio sam nešto što će imati dobar feel na G27 i u tom smislu mi je igra pun pogodak. Imam osjećaj težine auta i kontakta s cestom, za razliku od Shifta recimo, a sad, kako stoji u usporedbi sa popularnim simovima to ne znam ali moja očekivanja je ispunila u potpunosti. Od pcars očekujem više pa bi se zato mogao i razočarati više, bojim se onog mekanog wobbly shift feelinga, ma koliko fizika bila dobra ako tu podbacuje onda mi to ne vrijedi previše.

RuskeGTT sri 29.1.2014 15:41

citao sam malo da treba dx11, a posto moja graficka podrzava najvise 10tku (9600GT 1GB), skinuo sam prvo da vidim dal ce uopce raditi...problemi na kojih sam naisao:

 

1. prebaciti sa dx-a 11 na 10 -> http://steamcommunity.com/app/244210/discussions/0/666826251012300977/ (samo sta nisam isao u steam folder, nego u install folder igre, posto je jogurt)

2. kliknem na start, pocne mi loadirati i onda me samo vrati u meni (koji je btw odlicno napravljen!)

 

kako rijesiti problem pod tockom 2? citam da treba imati enablean main audio device - JE, novi driveri nvidije - JESU

 

zna li tko kako?

 

ne zelim kupiti igru dok ne vidim dal ce stvarno raditi na ovom kompu, ili cu morat graficku uzet i jos koji keks rama (usput i za GTA V)

 

hvala :)

RuskeGTT pet 31.1.2014 16:07

problem 2 rijesen prckanjem po in game settingsima grafike...

 

sad ostaje spojiti volan i uzivati i kupiti kad bude mrvicu jeftinija igra :)

 

pitanje za ove koji igraju vec: imam ver. 0.4.1 - koja je razlika izmedu te i zadnje (0.5 ako se ne varam)? auti i staze izbacuju developeri ili ima za skidanje od "normalnih" ljudi kao za rF? da li se placaju i ti auti i staze, tipa DLC?

Minoza pet 31.1.2014 16:33

Koliko sam shvatio igra je jos u razvoju, dakle nista se (dodatno) ne naplacuje jer je to planirano za "base" igru. Ako se ne varam dodan je AI i mislim neki auto u tom patchu. Na zalost trenutno ne igram jer mi je volan u kvaru i ceka servis pa nisam skroz upucen sta se odvija. Kolega mi je na TSu spomenuo da planiraju laser scanned Nürburgring ubaciti sto me poprilicno razveselilo.

RuskeGTT pet 31.1.2014 18:48

sve vise i vise razmisljam da i sad ju uzmem...igra je prezabavna...iako se zelim prije naviknuti na RWD aute...ficeka sam naucio dosta ok, samo jos staze neke i RWD...probao sam F40, doduse sa gamepadom (dok nisam iskonfigurirao volan) i nemoguce ga voziti :D vidjet cemo s volanom

 

malo zivciraju ona 2D stabla (forsirani dx 10) pogotovo na monzi, pa ako naidete kakvu zakrpu za to javite

 

i btw. dal ima kakva tipka koja mice ove prozorcice u replay modu, da okinem ciste slike?

benji pet 27.6.2014 19:49
dax_22 kaže...

Ljudi, AC je 17,49 eura (-50%) na Steamu sljedećih 48 sati. LINK

 

Igram još od 12. mjeseca prošle godine i mogu reć da se stvarno isplati kupit a ovo je super prilika.

Upravo sam kupio, čekao ovaj popust otkada je izašla igra. Jel igraš multiplayer?