Pametni satovi i narukvice

Pomoć pri odabiru smartwatcha

Fsoulfacc čet 3.9.2020 08:54

Molim Vas za pomoć pri odabiru smartwatcha.

Glededam Samsung Galaxy Watch 3 - zanima me da li mu je cijena opravdana, odnosno vrijedi li novaca. Razlikuje li se puno od Xiaomi GTR modela (cijena je 3x manja). Mobitel je Xiaomi, mogu li uz njega uzeti bilo koji sat? 

Neovisno o prethodno navedenim satovima možete li mi preporučiti neki elegantan i dobrih karakteristika jer kupujem za poklon. 

Hvala

Top Bugovac čet 3.9.2020 09:35
Fsoulfacc kaže...

Molim Vas za pomoć pri odabiru smartwatcha.

Glededam Samsung Galaxy Watch 3 - zanima me da li mu je cijena opravdana, odnosno vrijedi li novaca. Razlikuje li se puno od Xiaomi GTR modela (cijena je 3x manja). Mobitel je Xiaomi, mogu li uz njega uzeti bilo koji sat? 

Neovisno o prethodno navedenim satovima možete li mi preporučiti neki elegantan i dobrih karakteristika jer kupujem za poklon. 

Hvala

 Moj pretenciozni cilj kupovinom smartwatcha je bio zamijeniti mobitel - jer smatram da nemam dovoljno samokontrole imati uz sebe nesto sto me u trenu moze spojiti na milijun meni zanimljivih izvora informacija. Roditelji su to znali i tako su mi za poklon zbog obrane diplomskog kupili Samsung Galaxy Watch 3 LTE. Obrana je tek nagodinu pa se moze reci da sam ga dobio na kredit :) 

 

Prvi ostavljeni dojam je kako je sat meni osobno jako lijep i kako nije tezak za velicinu koju imas (ovisi naravno i koliko si ti jak :D). Svidja mi se fizicki rotirajuci rub koji ima funkciju. 

 

I od pocetnog pozitivnog dojma to je bilo to. Neke stvari su neintuitivne. Nije mi intuitivno da se kotrola toka moze izvrsavati rubom, a ne postoji tipka kojom bi usao u odabranu stavku, vec samo za izlaz (i to back i home button). Pocetni ekran koji te vodi kroz opcije mobitela je stekao, samsung aplikacija (na mom oneplus 3 mobitelu) je cisti srot. UX inicijalizacije veze mobitela i sata je katastrofalan. Eventovi bez feedbacka sto se dogodilo, aplikacija javi milijun problema i ne javi koji im je uzrok (uglavnom su to dozvole i to sto nemas instaliranu jos hrpu samshit aplikacija), inicijalizacija koja je nemoguca bez mobitela (iako je LTE verzija), kao regiju nisam mogao odabrati Hrvatsku, i jos hrpu stvari koje cu pisati kako mi dodje.

 

Nakon sto sam povezao mobitel i sat dosao je update koji je napravio cudesa. Sat radi savrseno sto se fluidnosti tice. 

 

Sto se funkcionalnosti tice, prepoznavanje kvalitete sna radi super (na uzorku od 2 dana) i pali se automatski. Odradio sam 2 treninga sa satom i stvarno pomogne, sve takodjer prati automatski. Ono sto je veliki problem je nedostatak aplikacija zbog samshit okruzenja. Nisam jos probao WearOS, ali vjerujem da bi se tu stvari mogle popraviti. 
Takodjer jos nisam dobio (ni narucio) esim pa ni tu ne mogu nista reci.

 

Kvaliteta razgovora bez slusalica je super, sa slusalicama takodjer. Bixby nekad radi perfektno, a nekad (rjedje) ne prepoznaje osnovno. 

 

Baterija sigurno traje dan i pol, ali sto se punjenja tice tu je slab. Jako sporo se puni - potrebno mu je 2 i pol sata za 100% napunjenosti. Mozda me OP3 razmazio jer se napuni valjda 5 puta brze. 

 

Nisam istrazio mogu li ikako od gore navedenih problema ispraviti pa ako netko ima rjesenje bio bih mu zahvalan :) 

 

Zakljucak:

Vrijedi li sat te novce? S ovim softverom definitivno ne, osim ako nemas cilj micanja mobitela iz zivota - tu ce mi trebati jos 10ak dana za razmisliti.

 

 

Htio bih jos probati placanje satom. Nadam se da je to u RH moguce