Endymon sri 25.11.2020 08:33

Pozdrav ljudi. Jedna nedoumica. Trenutno posjedujem Huawei gt2 i nemogu reci da nisam zadovoljan, ali zna nekada da Heart monitorning ne radi kako spada i nema povezivanje sa Stravom i Sport Trackerom. Ono sto sam sada u nedoumici je to što je Black friday i vidio sam suunto 3 da je na 50%popusta 1200kn dodje. Pa me zanima kakav je taj Suunto uopce jel bolji ili lošiji od Gt2?

kurjeoko sri 25.11.2020 09:32

neka preporuka za "zenski" smartwatch, da ima osnovne funkcije i senzore koje smartwatch ima za uparit s aplikacijama (na iphoneu), i da ne izgleda prerobusno tj da je vise prilagoden curama.
igraju mi i aliexpress i vanjske trgovine, pa preporucite sto vam padne napamet.

hvala, zivili!

CyberDemonVZ sri 25.11.2020 09:39
Endymon kaže...
Pozdrav ljudi. Jedna nedoumica. Trenutno posjedujem Huawei gt2 i nemogu reci da nisam zadovoljan, ali zna nekada da Heart monitorning ne radi kako spada i nema povezivanje sa Stravom i Sport Trackerom. Ono sto sam sada u nedoumici je to što je Black friday i vidio sam suunto 3 da je na 50%popusta 1200kn dodje. Pa me zanima kakav je taj Suunto uopce jel bolji ili lošiji od Gt2?

 Suunto, Polar, Garmin po defaultu imaju bolje mjerenje ovih funkcija. I uglavnom bolje aplikacije na mobitelu.

Istina, pogledaš i njihvore forume pa vidiš "poslije updatea mi je baterija slabija" ili " ne radi mi povezivanje" i slično, al u prosjeku jesu nešto bolji.

Imaš pun youtube usporedbi različita modela pa malo pogledaj.

kurjeoko kaže...

neka preporuka za "zenski" smartwatch, da ima osnovne funkcije i senzore koje smartwatch ima za uparit s aplikacijama (na iphoneu), i da ne izgleda prerobusno tj da je vise prilagoden curama.
igraju mi i aliexpress i vanjske trgovine, pa preporucite sto vam padne napamet.

hvala, zivili!

 Malo izlazi iz kategorije jeftinjaka, al po mojem je odličan za žensku ruku. Garmin Vivoactive 4s, mislim da su i trenutno na akciji po dućanima.

Boja white/rosegold:

BoTiA sri 25.11.2020 09:48
kurjeoko kaže...

neka preporuka za "zenski" smartwatch, da ima osnovne funkcije i senzore koje smartwatch ima za uparit s aplikacijama (na iphoneu), i da ne izgleda prerobusno tj da je vise prilagoden curama.
igraju mi i aliexpress i vanjske trgovine, pa preporucite sto vam padne napamet.

hvala, zivili!

 amazfit GTS, bijeli

https://www.ekupi.hr/hr/Sport/Sportski-gadgeti/Sportski-pametni-satovi/XIAOMI-Amazfit-GTS-Desert-Gold%2C-pametni-sat/p/EK000231066

 

ulovi koju koju akciju, ja sam ga kupio neki dan za 650 kn

heyHOOO pet 11.12.2020 18:20

Pozdrav ekipa, 

 

Stratos 3 ili Huwaei gt2?

 

Koji ima bolji ekran, koji je uzivo ljepši?

 Ekran mi najviše znači. 

Za sport baš neću puno koristit, tako da mi  preciznost mjerenja, GPS, ne igra neku ulogu.

 

Najviše ću koristit radi notifikacija, ugl samo osnovne stvari. 

 

Mobitel imam inače xiaomi. 

CyberDemonVZ pon 14.12.2020 12:27
heyHOOO kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Stratos 3 ili Huwaei gt2?

 

Koji ima bolji ekran, koji je uzivo ljepši?

 Ekran mi najviše znači. 

Za sport baš neću puno koristit, tako da mi  preciznost mjerenja, GPS, ne igra neku ulogu.

 

Najviše ću koristit radi notifikacija, ugl samo osnovne stvari. 

 

Mobitel imam inače xiaomi. 

 Ako se ne varam, GT2 ima OLED ekran s višom rezolucijom. Tako da ako te ne zanima trajanje baterije, mjerenja, dizajn, idi na GT2.

Stane256 kaže...

namjeravam kupiti sestri pametnu narukvicu E66 pa me zanima dal se može spojit sa mobom na takve narukvice posto ima iphone? znam da je on dosta ogranicen sto se tice spajanja na nesto sto nije iPhone..

 Stavi link kod ovakvih upita, teško da netko napamet zna sve modele koji postoje, pogotovo jer imaju ovakva generička imena.

Ako je to ovaj

https://www.banggood.com/SPO2-MonitorBakeey-E66-Thermometer-ECG+PPG-Heart-Rate-Blood-Pressure-Oxygen-Monitor-IP68-Waterproof-USB-Charging-Smart-Watch-p-1659243.html

onda podržava iPhone.

bloodborne kaže...

smartwatch do 600-700kn ? čovjek se pretežno bavi nogometom

i trčanjem.

 u ovom cijenovnom rangu Amazfit (Xiaomi) ima nekoliko satova:

https://www.nabava.net/search.php?q=amazfit

Pogledaj npr GTR, GTR Lite, Pace..

love2ml86 pon 14.12.2020 19:38
heyHOOO kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Stratos 3 ili Huwaei gt2?

 

Koji ima bolji ekran, koji je uzivo ljepši?

 Ekran mi najviše znači. 

Za sport baš neću puno koristit, tako da mi  preciznost mjerenja, GPS, ne igra neku ulogu.

 

Najviše ću koristit radi notifikacija, ugl samo osnovne stvari. 

 

Mobitel imam inače xiaomi. 

U smislu da vidiš notifikacije ili da i odgovaraš na njih na satu?

metrix.2k pon 14.12.2020 23:29

Pozdrav!

 

Ocu koji je relativno aktivan na socijalnin mrezama i opcenito socijalno aktivan, te redovno trci treba neki pametni sat primarno za trcanje i npr. badminton, ali i da se moze eventualno nosit skoro svaki dan onako da izgleda kolko tolko elegantno.

 

Dakle neki sat sa sto boljim senzorima i funkcijama opcenito do oko 1500kn.

 

Hvala!

 

Btw. koristi galaxy s20.

simeparanoja uto 15.12.2020 20:27

Pozdrav,

 

 

imam trenutno samsung S3 frontier ali me malo nervira sto ga moram punit svaka 2-3 dana pa trazim smartwatch kojem baterija traje duze, podrzava notifikacije i pozive sa moba te moze pod vodu (a nije band)

 

Ima tko iskustva sa garmin Instinct smartwatchem?

Koliko sam shvatio on podrzava sve navedeno, baterija traje dosta dugo a izgleda da su ljudi vise manje zadovoljni s njim.
da li se isplati uzeti solar verziju (koliko citam baterija traje duze nego na obicnoj verziji i puni se putem sunca)?

 

Ako imate nesto drugo za preporuciti u slicnom cjenovnom rangu slobodno napisite

 

hvala

PzKpfw uto 15.12.2020 23:03

 

@simeparanoja

 

 

Hm, Samsung mi se čini više ono za causal ekipu, ono school, office, i tako to. Za prave dečke, muškarce, ljude od šljake, akcije, westerna, mislim da bi Garmin Instinct bio bolji.

Izdržljiv je, vuče izgledom dosta na G-Shock, za manju cijenu nudi mogućnosti Fenix modela u crno-bijeloj boji, ako se izgubiš u šumi možeš se vratiti ako si uključio GPS, možeš se pratiti kao sportaš preko senzora i opcija kaj satnudi, može plivati sa njim, dugo trčati, jer je lagan, a opet dobro izgleda ako si i nekako više službeno obučen. Muški sat, Uzmi grafitnu boju, a ne neku kričavu.

 

Da, uzmi Solar, jer je to bolja opcija. Al je i skuplja. 

Well, dužim taj sat, otkako sam si ga sam kupio. Nema sada neke zamjerke, te ne olekujem čuda od njega. Radi vrlo dobro. 

Preporuka. 

 

Samo dobro se preispitaj za kaj ti treba sat, te dal' to možeš možda dobiti u jefitnijom cjenovnom rangu. 

Ak' novčić nisu problem zemi Garmin Instinct.

love2ml86 sri 16.12.2020 00:26
simeparanoja kaže...

Pozdrav,

 

 

imam trenutno samsung S3 frontier ali me malo nervira sto ga moram punit svaka 2-3 dana pa trazim smartwatch kojem baterija traje duze, podrzava notifikacije i pozive sa moba te moze pod vodu (a nije band)

 

Ima tko iskustva sa garmin Instinct smartwatchem?

Koliko sam shvatio on podrzava sve navedeno, baterija traje dosta dugo a izgleda da su ljudi vise manje zadovoljni s njim.
da li se isplati uzeti solar verziju (koliko citam baterija traje duze nego na obicnoj verziji i puni se putem sunca)?

 

Ako imate nesto drugo za preporuciti u slicnom cjenovnom rangu slobodno napisite

 

hvala

Kad kažeš podržava notifikacije misliš da ih prikazuje (bez da možeš odgovoriti)? Kad kažeš pozive sa moba misliš da vidiš da te netko zove (ali se ne možeš javiti)?

PzKpfw sri 16.12.2020 22:46

@dasan

 

Frende, izgleda fora. Mislim da je to dobar enter-level sat za djecu.

I sa ovakvim dijete če biti oduševljeno.

 

Ako ga uništi ili izgubi neće biti prevelike štete zbog cijene.

Međutim, to je pametni sat, te neće imati neku traju vrijednost za dijete, jer će se pokvariti kroz neko vrijeme.

 

Zato je najbolje djeci i mladi darivati mehaničke ćuke.

Zamisli da će to dijete kada postane odrasli čovjek imati uspomenu na svoje roditeljie koji su mu darovali sati koji radi i nakon 30 godina i više.

To ostaje dugotrajno i lijepa uspomena.

 

simeparanoja čet 17.12.2020 16:50
love2ml86 kaže...

Kad kažeš podržava notifikacije misliš da ih prikazuje (bez da možeš odgovoriti)? Kad kažeš pozive sa moba misliš da vidiš da te netko zove (ali se ne možeš javiti)?

 Nisam siguran da sam razumio komentar?
Bitno mi je da dobijem notifikaciju kada dobijem poruku/mail i slicno na mobitel, jer mi je stalno na vibraciji, ne odgovarati (ne mogu ni na frontieru odg osim nekih defaultnih odgovora pa to ne ocekuje)

sto se tice poziva, nije mi toliko bitno da se mogu javljati (ali zar ovaj ne podrzava tu funkciju?)

dasan kaže...

Haha dobro govoriš ali glavna namjena mi je da je mogu nazvati a za mob mi je pre rano..znaci ok je kako on funkcionira dopunjuje se koliko traje kartica itd

 Ovaj sam ja svojoj malenoj uzeo kad je kretala u prvi razred prosle godine (sad je drugi kao i tvoja :) )
https://www.racunalo.com/cordys-zoom-smart-kidswatch-recenzija-pametni-sat-za-pametne-klince/


Stvar je super, moze se javljati, moze zvati, imas tracker app da mozes vidjeti priblizno gdje je (ne radim to cesto jer je uglavno u skoli ali za svaki slucaj)
ubacena je jedna bonbon kartica i online se nadopuni racun i aktiviraju potrebni paketi (kod mene mjesecno ide mali paket poziva i interneta)

press sri 23.12.2020 17:14

Bog ekipa 

 

Prvi put sam u ovoj grupi iako dugo na Bug forumu , molio bi ako bi mi mogli dati neki savjet ili preporuku. Imama problema sa zdravljem ( srce ) pa bi iz toga razloga kupio smartwatch koji bi mi malo pomogao oko tog problema. Kupio bi sat koji može pratiti otkucaje srca,EKG, krvni tlak, i teperaturu. Našao sam na ebay- u 2 modela koji sve to objedinjuju ali po meni sa dosta niskom cijenom ( cca 50 $ ) pa me zanima da li se to uopće isplati kupovati, ako ne može te mi preporućiti neki sat renomiranog proizvođaća koji bi ispunio te moje uvjete.Ako bi bio neki link supert.

P.S

evo linkova tih satova koje sam ja pronašao

https://www.ebay.com/itm/E80-Smart-Watch-ECG-PPG-Blood-Oxygen-Heart-Rate-Body-Temperature-Monitor-Watches/383756423131?var=652135083876

https://www.ebay.com/itm/Body-Temperature-Measurement-Smart-Watch-Heart-Rate-ECG-Blood-Pressure-Monitor/233658789500?var=533345924052

CyberDemonVZ sri 23.12.2020 20:35
press kaže...

Bog ekipa 

 

Prvi put sam u ovoj grupi iako dugo na Bug forumu , molio bi ako bi mi mogli dati neki savjet ili preporuku. Imama problema sa zdravljem ( srce ) pa bi iz toga razloga kupio smartwatch koji bi mi malo pomogao oko tog problema. Kupio bi sat koji može pratiti otkucaje srca,EKG, krvni tlak, i teperaturu. Našao sam na ebay- u 2 modela koji sve to objedinjuju ali po meni sa dosta niskom cijenom ( cca 50 $ ) pa me zanima da li se to uopće isplati kupovati, ako ne može te mi preporućiti neki sat renomiranog proizvođaća koji bi ispunio te moje uvjete.Ako bi bio neki link supert.

P.S

evo linkova tih satova koje sam ja pronašao

https://www.ebay.com/itm/E80-Smart-Watch-ECG-PPG-Blood-Oxygen-Heart-Rate-Body-Temperature-Monitor-Watches/383756423131?var=652135083876

https://www.ebay.com/itm/Body-Temperature-Measurement-Smart-Watch-Heart-Rate-ECG-Blood-Pressure-Monitor/233658789500?var=533345924052

 Mislim da je to bačen novac.

Nikad nisam previše čitao o njemu, ali mislim da je Apple Watch trenutno najbolji smartwatch što se tiče ovoga što tebi treba. Makar, vjerojatno i na njemu piše da se ni slučajno ne smije koristiti u medicinske svrhe.

MaciStyle ned 3.1.2021 15:48

Lp , preporuka nekog sata do 42,44mm , najbitniji izgled i tocnost mjerenja pulsa i ostalih stvari kod trcanja , najvise mi se dopada Huawei watch gt2 ali mi je velik a cuo sam da je 42mm verzija puno losija

tpg uto 12.1.2021 17:43

Pozdrav ekipa, 

 

Planirao sam uzeti svoj prvi smartwatch, svidio mi se ovaj od Xiaomi-a Mi watch, ili negdje Color watch sport, Mi revolve. E pa sad sam zbunjen sa nazivima haha, gdje ga mogu naručiti, a da je global verzija. Gledao sam neke na aliexpress, ali nisam siguran da li su global, uglavnom svi su oko 100 eura. Da li se u EU naziva Mi watch, nisam puno recenzija vidio da ima.

Zokisan uto 12.1.2021 19:40

Press, odmah ti mogu reći da odustaneš od tih uređaja koji imaju "sve u jednom". Sebi sam iz sličnih razloga tražio smartwatch koji bi me budio noću kad mi otkucaji pređu npr. 80, no niti jedan smartwach nema ni takvu mogućnost (imaju alarm za iznad 100 otkucaja). Rješenje ti je nabaviti kvalitetan tlakomjer (Omron npr.) koji precizno mjeri tlak i otkucaje, a smartwatch ti može poslužiti eventualno za brojanje koraka. Apple watch ima tu EKG mogućnost, ali mu je uz upitnu pouzdanost problem potreba za svakodnevnim punjenjem.

Bee.Maja sub 16.1.2021 15:49

Bok, trebam pomoć oko odabira sata :)
vježbam skoro svaki dan, ako ne, onda idem u šetnje, bicikliram, rolam... fora mi je pratiti sve to, koliko sam prošla km ili potrošila kalorija, a opet patim i na estetiku...
estetski mi se jako sviđa ovaj sat (https://www.ekupi.hr/hr/Sport/Sportski-gadgeti/Sportski-pametni-satovi/Garmin-Vivomove-3S%2C-Rosegold-okvir-sa-tamnoplavim-remenom%2C-pametni-sat/p/EK000249956), no ne znam da li bi mi bio ok po mojim željama...
ovaj mi je ok i vjerujem da je bolji, , ali nije tako lijep :D https://www.ekupi.hr/hr/Sport/Sportski-gadgeti/Sportski-pametni-satovi/Garmin-Vivoactive-4S-RoseGold%2C-bijeli-remen%2C-sportski-pametni-sat/p/EK000294710?fbclid=IwAR3jKQHWWtkFouxxWoqf6MBL6joD78MgxsXX_lGXclTcUtKDEI1kbvfG5zY

Molim neki pametni savjet da si olakšam muke