Ostalo

Učenje engleskog materijali

T700 čet 24.3.2022 11:06

Iako su postojale slične teme prije, ali nadam se da neće admin zamjerati što otvaram novu. 

 

 

Imao sam prije PONS knjige i 3-4 audiocd-ove, knjige su mislim tu a audio cd-ove sam zagubio negdje. Neznam gdje su sada. Ima li tko to da mi pošalje, stavi u oblak ? 

 

Osim toga, zanima me

 

Postoji li Audio riječnik ?? (Hrvatski - engleski) ? Kako slijepi i slabovidni uče engleski ??? Zar ne postoje takvi materijali u audio obliku ?? 

Zašto to tražim. zato što večinom vrijeme provodim na poslu ili vozim auto pa bi htio slušati dok vozim ili radim. 

 

Možda će mi to olakšati učenje i shvačanje značenja tj izgovora kad budem slušao više. 

 

 

--------------

 

Bila je tu stara tema iz 2013 godine u kojoj ne netko nudio  materijal i audio cd-ove nekog drugog tečaja, ta osoba više ne koristi svoj profil pa me zanima dali ima tko neke audio cd-ove u svojoj arhivi bez  obzira o kojem se tećaju engleskog radi. 

 

Znam, postoji stranica 50languages.com to stalno slušam. naučio sam puno toga preko toga, ali bi htio malo promjeniti materijale. Nisam previše zadovoljan sa materijalima koji su na youtubeu jer su previše amaterski ili zahtjevanju gledati sadržaj na videu,. KOd 50 languages mi se sviđa sto mogu prvo čuti izgovor na hrvatskome i onda 2 puta izgovor na engleskome. ALi bi htio više takvog sadržaja da bi lakše počeo razumjeti značenje, zašto se nešto tako izgovara. 

Također tražim riječnik ako postoji. 

 

 

PzKpfw čet 24.3.2022 22:01

 

Odeš u neku bolju knjižaru. Npr., ona na Trgu Republike u Zagrebu. I tamo nađeš kaj trebaš. Il' pitaš neku školu stranih jezika, onak' informativno kaj koriste, te onda te materijale kupiš za učenje.

Il' pak engleski za gimnazije. Razbu, vrlo jednostavno.

T700 pet 25.3.2022 19:33
PzKpfw kaže...

 

Odeš u neku bolju knjižaru. Npr., ona na Trgu Republike u Zagrebu. I tamo nađeš kaj trebaš. Il' pitaš neku školu stranih jezika, onak' informativno kaj koriste, te onda te materijale kupiš za učenje.

Il' pak engleski za gimnazije. Razbu, vrlo jednostavno.

 u redu, hvala

 

Ali ipak sam se nadao nekom boljem odgovoru. da ima tu vjerojatno članova koji imaju nešto u svoj arhivi da mi kopiraju u oblak. 

Naprimjer htio bi ovo što je ponudio ovaj forumaš - https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/samostalno-online-ucenje-engleskog-jezika/128443.aspx?page=0&jumpto=3501740&sort=asc&view=flat

Patrik Sonny sub 16.4.2022 11:45

Pitanje: sta te tocno zanima? Gramatika ili vokabular? Ja engleski znam onak i to mi je žao. Vokabular mi je jaci od gramatike. Rijeci sam naucio preko televizije i titlovanih filmova a i preko kompjutera. Sad sam nasao staru knjigu za ucenje gramatike i odlicna je. Mogu ti uslikat o kojoj se knjizi radi a najbolje ucenje je kad sam studirat temu pa si ja tako tu knjigu za gramatiku prepisujem (naravno u skracenom obliku) u word.

T700 pet 27.5.2022 13:46
Patrik Sonny kaže...

Pitanje: sta te tocno zanima? Gramatika ili vokabular? Ja engleski znam onak i to mi je žao. Vokabular mi je jaci od gramatike. Rijeci sam naucio preko televizije i titlovanih filmova a i preko kompjutera. Sad sam nasao staru knjigu za ucenje gramatike i odlicna je. Mogu ti uslikat o kojoj se knjizi radi a najbolje ucenje je kad sam studirat temu pa si ja tako tu knjigu za gramatiku prepisujem (naravno u skracenom obliku) u word.

 najviše vokabular

Patrik Sonny pet 27.5.2022 16:36

Ja nemam audio rječnik za vokabular... a ti kažeš da bi ti dobro došao jer čuješ izgovor i možeš učiti i u vožni - to shvaćam. Pokušaj naći nekog profesora engleskog da te uputi u materijal, jer oni sigurno nešto imaju!