Ostalo

Top 5 guitar players

Mentalist sub 9.1.2010 15:21

Evo samo par koji mi padaju napamet:

 

Eddie van Halen

 

Steve Howe

 

John Petrucci

 

Leslie West

 

Alvin Lee

 

John Sykes

 

Jimmy Page

 

Uvjerljivo najbolji Jimi Hendrix

 

I par sa tvoje liste...

mindstorm sub 9.1.2010 15:26

zašto hendrix?

on je najpopularniji ali ne najbolji... prvi "elektro gitarist" od njega pa do sad u 50 godina sviranje i tehnike gitare su daleko napredovali

PS goran bregovič je bolji glede tehnike...

Xbox360 Modder sub 9.1.2010 16:03

Evo moje liste,nisam ju napravio po njihovoj vještini nego po doprinosu glazbi :
Eddie Van Halen (Van Halen)

Tom Morello (Rage Against the Machine)

Gary Rossington (Lynyrd Skynyrd)

Carlos Santana (Santana)

Dimebag Darrell (PanterA) - R.I.P.

 

Ovi su mi najdraži,a ostali koje cijenim su Hendrix,Joe Satriani,John Petrucci,Steve Vai,Eric Johnson,Kirk Hammett,B.B. King,Slash,Jimmy Page,Clapton i puno njih ali su mi ovi najdraži.

 

EDIT : @ mindstorm - I Hendrix bi napredovao da je živ,gitaristi su napredovali uglavnom zbog tehnologije a čast izuzecima na novim tehnikama.Možda nije najbolji ali je sigurno najcijenjeniji od gitarista.

 

Zaboravih Herman Lia iz DragonForce-a.Cool

rambox sub 9.1.2010 16:09
mindstorm kaže...

zašto hendrix?

on je najpopularniji ali ne najbolji... prvi "elektro gitarist" od njega pa do sad u 50 godina sviranje i tehnike gitare su daleko napredovali

PS goran bregovič je bolji glede tehnike...

Ti to ozbiljno jel Bregovic smotani bezvezni bolji od Hendrixa sigurno nisi cul za Damira Šimica ili Stefanovskog pa se se popiknul na Bregu.Smijeh Belji se Ovisi s koje strane se pogleda ta lista moze ic po umjecu sviranja ili utjecaju nekog gitariste na svijet glazbe tj druge gitariste nakon njega. Po utjecaju bi lista izgledala ovak tu nema greske sigurno ja bum stavil samo prva dva imena a ovi ostali se mogu mjenjat na mjestima ispod to nije ionak toliko bitno ovisi kaj ko voli.Cool

 

1  Jimi Hendrix

2  Eddie Van Halen

3.........................

4.........................

5.........................

mindstorm sub 9.1.2010 16:14

cuo sam za stefanovskog ali sam naveo bregoviča baš zato jer jee gori od stefanovskog a bolji od hendrixa... tvoja lista po utjecaju je točna... moja je po kvaliteti sviranja

nisam gledao na netu nego po svom mišljnju je napravio, pošto sam pokušao skinuti gotovo svakog poznatog gitarista a ovo moja ljestvica predstavlja one koje sam teško skinuo ili nikad nisam uspio...

mindstorm sub 9.1.2010 16:31

ali to je naravno moje mišljenje inspirirano stilovima koje volim...

 

ovaj Mark Knopfler, prvi put ga gledam i to pjesmu :

Sultans of swing - mutni su posli u toj pjesmi, Kirk hameet je 88. na albumu snimio jako sličan solo, vidi se da je onaj koji je od njih dvoje to snimio kasnije ukrao od predhodnog...

rambox sub 9.1.2010 16:45
mindstorm kaže...

cuo sam za stefanovskog ali sam naveo bregoviča baš zato jer jee gori od stefanovskog a bolji od hendrixa... tvoja lista po utjecaju je točna... moja je po kvaliteti sviranja

nisam gledao na netu nego po svom mišljnju je napravio, pošto sam pokušao skinuti gotovo svakog poznatog gitarista a ovo moja ljestvica predstavlja one koje sam teško skinuo ili nikad nisam uspio...

Steve Vai je ispred Satriani-a uvjek jer iako je Satriani zapravo ucil njega svirat ucenik je presisal ucitelja itekako, ko je god slusal abum od Vai-a Passion And Warfare iz 1990 onda je tu sve jasno bez greske Vai je mastovitiji ima bolje ideje i znatno bolju izvedbu to se moze cut na svakom njegovom albumu. Eric Johnson nije nista posebno ima puno gitarista koji su bolji od njega a ja bum samo jednog nazalost pokojnog spomenul Randy Rhoads. CoolKad smo kod nasih gitarista dosta ljudi uopce ne zna za Damira Šimica koji inace radi i zivi u americi a otisel je tamo 1989, i ide mu odlicno druzi se i svira s velikim facama i svira odlicno rock on Shime eto onda nekoliko njegovih stvari zaslusil je definitivno.Nevinašce

 

http://www.youtube.com/watch?v=QiwxniS8KhQ

 

http://www.youtube.com/watch?v=x4tZ1xUZ_2A

 

http://www.youtube.com/watch?v=Yr-HW1PPHUo

 

http://www.youtube.com/watch?v=oDrA5MXeek4

 

http://www.youtube.com/watch?v=PA9AM5tax-0

 

 

 

 

 

 

 

 

mindstorm sub 9.1.2010 16:53
rambox kaže...

Steve Vai je ispred Satriani-a uvjek jer iako je Satriani zapravo ucil njega svirat ucenik je presisal ucitelja itekako, ko je god slusal abum od Vai-a Passion And Warfare iz 1990 onda je tu sve jasno bez greske Vai je mastovitiji ima bolje ideje i znatno bolju izvedbu to se moze cut na svakom njegovom albumu.

 

 

 

 

 

 

 

 

maštovitiji je, kreativniji, bolji live gitarist, s moje strane ima lošiju muziku,...

ali fali mu malo tehnike da prestigne učitelja "tzv tehnike prstiju ljevice"

peraja sub 9.1.2010 17:11
mindstorm kaže...

zašto hendrix?

on je najpopularniji ali ne najbolji... prvi "elektro gitarist" od njega pa do sad u 50 godina sviranje i tehnike gitare su daleko napredovali

PS goran bregovič je bolji glede tehnike...

Joj, joj, ti si iznio svoje mišljenje, drugi svoje, tako bi i ja tebe isto pitao zašto je tebi joe satriani no.1, meni on npr. nije najbolji, nemoj bregu i hendrixa u isti koš, uvreda za legendu...

 

rambox sub 9.1.2010 17:22
mindstorm kaže...

malo dosadan početak ali sredina je full...

teško bi se steve snašao u ovome, i ovaj jadan sjedne, ne može na stoječ

 

http://www.youtube.com/watch?v=FuoBoWCym0k

 

by the way, kako staviti link ovdije a ne ga kopirati

Satriani je isto odlican nema kaj on je i kod mene na repertoaru uvjek, ja sam izdvojil sebi najbolje njegove stvari 35 ih imam zapravo koje uvijek vrtim.Cool

underdog sub 9.1.2010 17:25

Nikakvim specifičnim redom:

John Petrucci (Dream Theater)

Michael Romeo (Symphony X)

Michael Angelo Battio (najčešće solo brijač Smijeh)

Nuno Bettencourt (Extreme)

Paul Gilbert (prije Mr.Big sad solo)

Gion sub 9.1.2010 17:50

Čuj ovo....Mark Knopfler ukrao od Hametta...dobar vic.da si rekao da ima utjecaj J.J.Cale-a..ajde...

Nije moguće da nisi čuo za Mark Knopflera i Dire Straits?

Al,dobro,razumijem heavy-metalce u toj pubertetskoj fazi....

mindstorm sub 9.1.2010 17:53
Gion kaže...

Čuj ovo....Mark Knopfler ukrao od Hametta...dobar vic.da si rekao da ima utjecaj J.J.Cale-a..ajde...

Nije moguće da nisi čuo za Mark Knopflera i Dire Straits?

Al,dobro,razumijem heavy-metalce u toj pubertetskoj fazi....

nit sam u pubertetu, nit sam heavy metalac, nit tvrdim da je on ukrao od kirka.. sreča njegova ako je tu pj snimio prije 1988. jer je u tom slučaju kirk ukrao od njega

ako je snimio kasnije.....