Ostalo

Stavljanje subititle-a na DVD

nCh! čet 8.10.2009 10:14

Tako je, da bi ti radili titlovi na DVD-u, oni moraju imati isto ime kao i sam film. Ista stvar vrijedi i sa Windows Media Playerom, pa isprobaj prvo na media playeru, ako u njemu vidiš titlove, onda će ti i na dvdu raditi.

 

Ako je film:

 

baka-marica.avi, titlovi isto moraju biti baka-marica.srt (ili .sub ovisi o vrsti titla).

 

Dakle ako u ovom slučaju imaš titl pod imenom [aXXo]bakamarica[2009][hr-cro].srt, a film se samo baka-marica.avi zove, to ti neće raditi :D

revo čet 8.10.2009 18:04

a sto jos necu cuti ovdje...uzas....

da bi stavio titl u dvd treba da ga urezes u film....

 

sve je jednostavno...imas program koji se zove VobSUB (716kb veličine) koji je freeware ..mozes ga skinuto na stranici

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Codec-Packs-Video-Codecs/VobSub.shtml

 

film i titl moraju imati isto ime jer on radi na principu da kad pokrenes film  vobsub pokrene titl  koji je istog imena....

 dok film prebacujes u dvd ili divx ili xvid ili u ko zna sto poznato i nepoznatu u nasoj galaksiji ,vobsub se pali, te ti urezuje titlove u film...

kad prebacis film u dvd, titlovi ce ti biti urezani u film

 

 

the end

 

 

 

 

filip avril_fan pet 9.10.2009 11:46
revo kaže...

a sto jos necu cuti ovdje...uzas....

da bi stavio titl u dvd treba da ga urezes u film....

 

sve je jednostavno...imas program koji se zove VobSUB (716kb veličine) koji je freeware ..mozes ga skinuto na stranici

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Codec-Packs-Video-Codecs/VobSub.shtml

 

film i titl moraju imati isto ime jer on radi na principu da kad pokrenes film  vobsub pokrene titl  koji je istog imena....

 dok film prebacujes u dvd ili divx ili xvid ili u ko zna sto poznato i nepoznatu u nasoj galaksiji ,vobsub se pali, te ti urezuje titlove u film...

kad prebacis film u dvd, titlovi ce ti biti urezani u film

 

 

the end

 

 

 

 

ako je film divx kao u ovom slučaju i prebacuješ u dvd najbolje je koristiti ConvertXtoDvd i još složiš izbornik s više filmova...

nCh! sub 10.10.2009 09:44
revo kaže...

a sto jos necu cuti ovdje...uzas....

da bi stavio titl u dvd treba da ga urezes u film....

 

sve je jednostavno...imas program koji se zove VobSUB (716kb veličine) koji je freeware ..mozes ga skinuto na stranici

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Codec-Packs-Video-Codecs/VobSub.shtml

 

film i titl moraju imati isto ime jer on radi na principu da kad pokrenes film  vobsub pokrene titl  koji je istog imena....

 dok film prebacujes u dvd ili divx ili xvid ili u ko zna sto poznato i nepoznatu u nasoj galaksiji ,vobsub se pali, te ti urezuje titlove u film...

kad prebacis film u dvd, titlovi ce ti biti urezani u film

 

 

the end

 

 

 

 

A zašto bi pobogu se čovjek za**bavao urezivanjem titlova u film, ako je riječ o DivX-u. Čisto je jednostavnije snimiti zasebni titl na DVD disk.

pcmobile čet 12.11.2009 09:37

Možda sam malo zakasnio na temu, ali ako se nisi snašao imam ti paket softvera kao staviti titlove na dvd sa detaljnim opisom.

Paket je težak oko 30 MB pa neznam kako da ga postavim na forum, ili da mi pošalješ svoj mail na moj.

Sinisa.Grgic@xnet.hr