Ostalo

Prevara putem telefona

lovacmaki čet 13.11.2014 13:53

Pozdrav, +385 1 7757 122 sa tog broja je zvao mene i moju mamu na mobitel, svakog odvojeno, nazvala je nazad i na engleskom je nekakva automatska sekretarica rekla ''You don't have enough..'' i onda je poklopila.. Je li moguće da i takav broj bude prevara? Mislim s obzirom da broj znamenki odgovara Zagrebačkom broju?

Bastardo čet 13.11.2014 13:55
lovacmaki kaže...

Pozdrav, 017757122 sa tog broja je zvao mene i moju mamu na mobitel, svakog odvojeno, nazvala je nazad i na engleskom je nekakva automatska sekretarica rekla ''You don't have enough..'' i onda je poklopila.. Je li moguće da i takav broj bude prevara? Mislim s obzirom da broj znamenki odgovara Zagrebačkom broju?

Naravno da je prijevara. Nije ti mama trebala zvati nazad ...

 

lovacmaki čet 13.11.2014 13:57

To mi je jasno, ali ako zaista mogu staviti takav broj ispadne da za bilo koji hrvatski broj se ne smije nazvati nazad ako nam nije poznat.. Ona nije informatički pa čak ni google obrazovana i nije u mogućnosti provjeriti je li broj dobar ili ne..

Bastardo čet 13.11.2014 14:01
lovacmaki kaže...

To mi je jasno, ali ako zaista mogu staviti takav broj ispadne da za bilo koji hrvatski broj se ne smije nazvati nazad ako nam nije poznat.. Ona nije informatički pa čak ni google obrazovana i nije u mogućnosti provjeriti je li broj dobar ili ne..

Tko te treba - nazvat ce te opet. Kojekakvi SIP provideri mogu prodati hr pa i zg brojeve bilo kome u svijetu. Tako ja iz npr malezije mogu koristiti zagrebacki broj i s njega zvati po Hr ...

 

Evo ti koliko te kosta zagrebacki broj .. .

 

 

http://www.flynumber.com/virtual-phone-number/croatia

 

 

Cvitko pon 8.12.2014 14:57

Identična situacija se dogodila i meni. Isti broj zove na mobitel (0038517757122), javim se, s druge strane se javi glas s kratkim "halo" i nakon toga puca veza. Nakon toga odem na internet i naidem na ovaj forum. Zovem kuci zenu da joj ispricam, a ona meni kaze da ju je maloprije zvao taj broj, ali se nije stigla javit pa je zvala natrag. Javila joj se automatska sekretarica na engleskom jeziku. Prekinula je nakon par sekundi. Nakon toga danima zovem svog operatera (bnet) koji mi nikako ne mogu pomoci da udem u trag tom pozivu. Naime, iako je broj definitivno ostvaren s mog fiksnog telefona pocetkom mjeseca, taj poziv nije, barem ne jos, vidljiv u sluzbenoj evidenciji operatera. Ne preostaje mi nista drugo nego cekat racun za 12 mjesec. Isti je poziv dobila i prijateljica i njezina mama, ali one nisu zvale natrag. 

Ako neko ima slicnih iskustava molim da javi!

Cvitko uto 9.12.2014 09:52

Update. Jucer popodne, nakon ne znam koliko puta, s druge se strane javio glas....Agencija za ispitivanje trzista....U svakom slucaju, sve skupa jako cudno....

GabrielEga čet 11.12.2014 14:26

I mene je zvao taj broj...Stavio sam ga u Ignore/Block listu pa sad nek zove koliko ga volja :D ... Ali ipak sam nazvao jednom i ista poruka kao i svima...You dont have enough...  čisto me strah računa za 12 mjesec...ponekad sam zaista naivan...nadam se da je zaista nekakva agencija za ispitivanje tržišta ali sumnjam...Može li se kome prijavit taj broj ili...?

Xperiax1 čet 5.3.2015 08:28

Mene isto poceli zaj***** .Svako jutro u 8h evo njih zovu,vec jedno pet dana za redom.Jednom su se javili kao neka agencija i ja kazem ne zanima me i poklopim,kad se javim na telefon sute i za sekundu dvije poklope slusalicu.Danas su isto zvali ali se nisam javio. Trazio sam na netu broj pa sam naletio na temu tu na forumu,znaci isti broj.

Tončica čet 5.3.2015 18:41

Danas mi se dogodila ista stvar kao i Vama. Pet propuštenih poziva s ovoga broja - mislivši da me treba netko od kolega s posla iz drugoga grada, javljam se na broj - samo šum i potom prekid veze. Kada zovem nazad javlja se ženski glas na engleskom jeziku: "You'd dont have enough for this call...". Nazvala sam Tele2 da zabilježe slučaj rekavši mi da nitko još od korisnika nije bio prijavio sličan slučaj.

Šaljem 13880 na TPO da vidim mjesečne troškove povrh pretplate - troškova nema. Postavlja se pitanje tko nas zove i zašto? Prisluškivanje?

1.) Nak kojim ste operaterima?

2.) Na kakvom radnom mjestu radite?

moonyena pon 9.5.2016 09:14

Ista stvar, ali je drugi broj u igri; 7757001 . Javim se, prvo muk, onda neka glazba kao da sam na čekanju i onda se kao uspostavi poziv,  i čulo se samo neko komešanje i razgovor kao u uredu ili sl, i veza se prekida.

 

Prijavila sam slučaj T-comu, kaže da je u zadnje vrijeme dosta tih dialera s kratkim brojevima koji izgledaju kao da su iz Hrvatske, bitno je samo da se ne uzvrati na takav poziv, i to je to.

BudalastoStvorenje uto 10.5.2016 14:42
moonyena kaže...

Ista stvar, ali je drugi broj u igri; 7757001 . Javim se, prvo muk, onda neka glazba kao da sam na čekanju i onda se kao uspostavi poziv,  i čulo se samo neko komešanje i razgovor kao u uredu ili sl, i veza se prekida.

 

Prijavila sam slučaj T-comu, kaže da je u zadnje vrijeme dosta tih dialera s kratkim brojevima koji izgledaju kao da su iz Hrvatske, bitno je samo da se ne uzvrati na takav poziv, i to je to.

 Mene je maloprije nazvala muška osoba s tog istog broja i predstavila se kao "Zavod za zdravlje" i ponudila snimanje krvnih žila. :-)


Zovu svakakvi s brojeva kojima je moguće pronaći vlasnika, do onih kojima se malo teže ulazi u trag i sl.

 

Žao mi je ljudi koji rade za razne telekome (autsorsana aktivnost nekoj firmi koja onda ima pozivni centar iz kojeg zovu po cijeloj Hrvatskoj), ali stvarno gnjave.

Markić7 uto 10.5.2016 23:37

Nemojte odgovarati na takve pozive, odgovarajte samo ako ste sigurni tko je zvao ako niste ne odgovarajte  jer možete lako dobiti visoki račun. 

 

Ako nude neke nagrade, provjere tlaka ili provjere  ispravnosti novčanice i slicno ne pristajte. Prije par godina su mojoj baki nešto uvalili, rekli da je dobila ručni masažer i neko glačalo za kosu. i ona si misli da je to neka ozbiljna oprema i oni joj to pošalju doma, I pri dostavi čovjek traži 20 kuna.

I onda ona visi da su to neki beskorisni predmeti, neki mali plastični masazer koji u sebi ima neki vibromotor kakav imaju mobiteli i u njega se ubace 2 ili 1 AA baterija. A glačalo za kosu je ustvari nekakva kopča u obliku pauka (ima barem 10 nožica. Kada je baka otvorila paket onda skuži da to ne košta niti 20kuna. 

 

 

BudalastoStvorenje čet 19.5.2016 10:06

Evo ih opet: 01/7757001.

 

"Zdravstvena organizacija" nudi neka mjerenja... Pitam žensku osobu koja je nazvala kako se zove firma. "Health care". Gdje im je sjedište? Kaže Split. Adresa? I tu ona prekine razgovor.

 

Ne tvrdim da je netko a priori prevarant ako putem telefona nudi usluge, ali je toga stvarno previše i previše je ovakvih koji zovu i skrivaju se iza VoIP gatewaya ili skrivenih brojeva poput "firme iz Osijeka" koja u jednom Zg hotelu predstavlja "kućanske aparate" i koja zove triput u 4 dana.

 

SkywalkerX sri 21.9.2016 17:09

Firma OXYNESS iz Osijeka zove ljude na medicinske pregleda i prodaje medicinska pomagala a koja to uopće nisu niti imaju odobrenje od Ministarstva zdravlja. Vjerovatno su prevarili na stotine ljudi a vidljivo iz emisije na NOVA TV PROVJERENO gdje se navodi da isti imaju call centar u Osijeku, Strossmayera 173 i da od tamo pozivaju cijelu hrvatsku sa skrivenih i čudnih brojeva.

ihush sri 29.11.2017 18:11
indigo94 kaže...

Evo i mene danas zvali sa broja 021 214 900 i prispojili me na liniju za cekanje sa glazbom u pozadini. Ne kontam kvaku :D

- pa jesi li čekao...? Što ćemo sad (ne znamo.. nastavak?).. :)

 

bilo bi zgodno ... (da netko, kao bug, pita zakonodavce..)..

indigo94 sri 29.11.2017 18:29

čekala* :D 

ma kažem samo kad sam zalutala ovdje nakon kucanja broja telefona u trazilicu  pa reko da javim narodu da je jos uvijek hit :D 

nažalost poklopili mi nisam ni skontala  dali  salsa svira u pozadini ili je neki jingle iz tarot  emisije

ihush sri 29.11.2017 18:34

ih, mogla si odmah spomenuti salsu..

- sad je jasno, ti si 'ona'.. i to objašnjava masovno zivkanje, dečko traži (po glasu, kad nema staklenu cipelicu.. pa redom vrti broj i pušta glazbu)..

idući put, zapjevaj, javit će se ;-) malo je stidljiv i još više smotan...

zabranjeniples sri 10.1.2018 17:16

Pozdrav ekipa!

Zanima me sta je na kraju sa ovim brojem 021 214 900?

Nigdje nije registriran, vip ne zna o cemu se radi, ali mi nista nije naplaceno. 

Javio se i isto da ce poziv preuzet prvi slobodni agent, pa glazba u pozadini.

Jbg, +385 21 214 900, ne izgleda kao neka prevara, pa sam se javio.

 

Dal netko zna o cemu se onda radi i dali mogu ocekivat kakve posljedice?

 

Unaprijed hvala

ridealong čet 11.1.2018 17:18
zabranjeniples kaže...

Pozdrav ekipa!

Zanima me sta je na kraju sa ovim brojem 021 214 900?

Nigdje nije registriran, vip ne zna o cemu se radi, ali mi nista nije naplaceno. 

Javio se i isto da ce poziv preuzet prvi slobodni agent, pa glazba u pozadini.

Jbg, +385 21 214 900, ne izgleda kao neka prevara, pa sam se javio.

 

Dal netko zna o cemu se onda radi i dali mogu ocekivat kakve posljedice?

 

Unaprijed hvala

 Zovu kog i kad stignu. Meni su se predstavili kao medicinska ustanova koja nudi pregled krvnih žila.

 

Sasoon čet 22.2.2018 10:46

Evo maloprije sam dobio poziv sa 021/214900, prepoznao sam broj, ali sam se svejedno javio, jer me zanimalo sto ce i na koji nacin pokusati prodati. Bilo je 3 sekunde muzike i onda se javio netko i rekao "Ispricavam se, pogresan broj" i poklopio.

 

ridealong uto 6.3.2018 14:57

092 3631991 netko zove u ime Optima telekoma. Ne tvrdim da se radi o prijevari, ali je broj na Tomatu, pa je to neozbiljno i potencijalno opasno (jer se ne zna tko zapravo zove).