bancic123 ned 25.12.2011 01:40

imam jedno pitanje...smiju li djeca koristiti plinske pištolje,odnosno jeli to legalno?

ja imam 14 godina i zelio bi si nabaviti plinski pistolj ali neznam jel to legalno?

molim da mi napisu samo oni koji znaju,bez trollanja i debilnih komentara

Mitsuoka ned 25.12.2011 01:46
bancic123 kaže...
imam jedno pitanje...smiju li djeca koristiti plinske pištolje,odnosno jeli to legalno?

ja imam 14 godina i zelio bi si nabaviti plinski pistolj ali neznam jel to legalno?

molim da mi napisu samo oni koji znaju,bez trollanja i debilnih komentara

Nije legalno. Suzdrzat cu se od bilo kakvih drugih komentara.

Mitsuoka ned 25.12.2011 01:48
hardrock kaže...

Zašto nebi bilo legalno?

To je C kategorija oruzja i po zakonu je smije kupiti i posjedovati bilo koji građanin RH stariji od 18 godina uz predočenje osobne iskaznice.

vgetik ned 25.12.2011 02:08

Mislim da trebaš prijavit policiji i da trebaš biti punljetan za to....

 

Koja je svrha uopće držati plinski pištolj doma, ako želiš pucati učlani se u neki klub, ništa dobrog ne može proizaći, samo nesreća.

Sale_ds ned 25.12.2011 03:23

Moj je frend htio uzet plinski za vatromet i slao je mail mup'u.

 

Ak se ja dobro sjecam moras bit punoljetan ili iznad 24 (da me ubijes ne sjecam se sad sta je tocno bilo) i ne smijes ga nosit nigdje, a za prijavu ti treba samo osobna i pistolj. Znaci samo za po doma..

Cvik ned 25.12.2011 04:20

Netreba ti dozvola za držanje vatrenog oružja ali trebaš prijavit pištolj u obližnjoj policijskoj postaji, naravno da mora bit punoljetan sam ga ovako nikad neće dobit, barem ne legalno.

Od frenda stari je u streljačkom klubu medveščak i dao nam je jedan pištolj i pušku s optičkim nišanom, obojica smo punoljetni i morali smo se skrivat po njegovom dvorištu da nas slučajno neko nebi vidio da pucamo, jer bi njegov stari snosio odgovornost za dovođenje tuđeg života u opasnost. "tako je barem on rekao"


Kao što ti je rećeno učlani se u streljački klub oko 250kn ti je mijesec i tamo češ dobit svoj pištolj, metke itd.

skullscar ned 25.12.2011 11:02

sve ovisi što kupuješ i koji kalibar. najviše sam koristio 9mm metke sa nonivamidom. paprenjaci kako ih je zvao lik u trgovini lovačkom opremom. 10 komada takvih me koštalo skoro 50 kuna. za 50 kn kupiš hrpetinu petardi

edit: eh da nadodam. pošto imamo i pravo vatreno oružje kod kuće, znate koja je cijena takvih metaka ako želite nešto imalo kvalitetnije i bolje? po 1.5-2 eura komad

dv14 ned 25.12.2011 11:09

Ako već hoće pucati, bolje da za te pare kupi neku zračnicu. Dozvola ne treba, diabole su jeftine (~60kn- 500komada).

 

Ja sam sebi prije 2-3 godine kupio Crosman Phantom 1000 za 1050kn i prezadovoljan sam.