phoenix2003 sri 22.4.2020 21:53

BEKO, onu veću. Imam je i ne bih je dao nipošto. Prije bih izbacio TV iz kuće. Nemoj puno štediti na tome jer se stvarno isplati. Kupuj one Fairy Platinum tablete (kad budu na akciji jer znaju ih pravo nisko spustiti) i obavezno sipaj so uz pomoć lijevka da je ne rasipaš jer će ti oštetiti staklo na čašama itd.

Corto_1973 sri 22.4.2020 22:09

I moj glas ide za Beko... ovisi što ti treba, ugradbena ili samostojeća, mislim da nećeš pogriješiti... kod kupnje samo pripazi - mislim da nema smisla davati 300-400kn više za A+++ uređaj ako iste karakteristike dobiješ i kod A++ uređaja. I gledaj da ima 5 godina garancije... u bilo kome obliku, jer u zadnje dvije godine su svi prešli na 2 godišnju garanciju, pa onda ili trgovci ili zastupnici daju još extra 1-3 godine...

opetzajebancija čet 23.4.2020 17:10

Quadro kupljena u 9 mjesecu 2006, još uvijek radi.

 Jedanput je javlja grešku 4, i odbijala da počne sa radom. Poslje čitanja upustva na netu, uzrok je bila nakupljena voda. Izvuko je vani , nagnuo i ocjedio vodu i nastavila sa radom, od tada je prošlo 4 godine.

 

Ni više u cijetu mladosti, ali dobro radi to za šta je namjenjena...

Čitatelj čet 23.4.2020 17:21

Beko i Bosh, s njima neces fulati.

 

Imam i jedno i drugo u uporabi, primjerice kod Boshovog elektricnog stednjaka cesto se kvare mikroprekidaci

za okretanje i podesavanje temperature grijaca - ali to se lako promjeni - to je na stednjaku.

Na Bosh sudjerici uglavnom bez problema, jednom mjesecnu ju startat praznu sa sredstvom za ciscenje,

da se sama fino procisti i nikakva frka.

Isto vrijedi i za Beko. Sa ostalim brandovima nemam previse iskustva sto se tice sudjerica.

love2ml86 čet 23.4.2020 18:17
Hexfire kaže...
Imam Bosch perilicu skoro 2 godine. Oko 4000 plaćena. 5 godina garancija, zasad bez problema. Samo pazi da je cijela unutrašnjost od inoxa.

Bosch nema perilice od 4000 kn a da je komplet inox iznutra, pogotovo kadica.

roby27 čet 23.4.2020 23:38
VladimirLem kaže...

Da i ja sam već čuo da je Beko odličan izbor. Ima tko kakav konkretan model za preporučiti? Do 4000 kn.

 Beko ne moze bas u istu recenicu sa Boschom sto se tice perilica suđa, jednostavno Bosch je predvodnik u razvijanju suđerica, more patenata od pocetka 80tih, danas imaju najbolje patentirano sušenje putem Zeolita u nekim modelima itd, dok je Beko metalurški turski div i to im je primarna dijelatnost a bijela tehnika im je usputna prilika da plasiraju metal jer nemaju potrebe kupovati na trzistu.

 

Trebas ugradbenu sa vidljivim komandama ili full ugradbenu, samostojecu?

 

 

roby27 pet 24.4.2020 00:00
VladimirLem kaže...
Volio bih full ugradbenu al i ugradbena s vidljivim komadama može proć ako razlika u cijeni to opravdava

 https://www.elipso.hr/bijela-tehnika/perilice-posuda/BOSCH-SMV46MX03E/

 

https://www.elipso.hr/bijela-tehnika/perilice-posuda/BOSCH-SMI46IS00E/

 

https://www.elipso.hr/bijela-tehnika/perilice-posuda/BOSCH-SMI46MS00E/

 

Preporuka je za MX03 model ako hoces full ugradbenu a SMI imaju vidljive komande i pravu bravu odnosno "Kljun"

 

M modeli imaju trecu ladicu za beštek dok IS model ima košaricu dolje.

roby27 pet 24.4.2020 09:17

Nema neke razlike premda je u DE jeftinije i to kad nisu akcije, posebice Hrv trgovci vole nasvirat cijene Boschu.

 

Sad je akcija u elipsu pa je isplativo koliko toliko za nase standarde.

 

 

Nemo nemo pet 24.4.2020 13:32

Kada sam ja mijenjao perilicu, dali su mi ovih par savjeta:

- izbjegavati Quadro radi loše pumpe za vodu

- uzeti sa što dužom garancijom

- Beko je najisplativiji za naše područje 

 

Kao razlog zašto ne davati skoro duple novce:

- ni jedan proizvođač više nije što je bio, masi evropskih vlasnici su bankari i gledaju samo zaradu. Zato i Kinezi kupuju evropske proizvođače da bi, na temelju imena prodali proizvod (Philips TV npr).

- ako sam proizvođač ne vjeruje svom proizvodu i daje mu minimalnu garanciju, zašto bi mu ja vjerovao?

- to što netko ima nečiji proizvod već desetljećima i radi savršeno, ako i govori istinu, ne znači da je današnji proizvod istog proizvođača iste te kvalitete od prije xx desetljeća.

 

Uzeti u obzir da se sva ta tehnologija radi da traje što kraće jer je to u interesu vlasnicima bankarima. 

Nekada jako davno, kada sam ja studirao, Nijemci su rekli da prate proizvodni ciklus i klasificiraju proizvode u, grubo rečeno, tri klase:

- savršen, kakav i treba biti,

- polušrot gdje će, iz serije, vjerojatno većina primjeraka raditi skoro savršeno dok će dio primjeraka stalno "raditi probleme",

- šrot gdje će, iz serije, vjerojatno većina primjeraka stalno "raditi probleme"

 

I na temelju toga su Nijemci napravili područja prodaje na način:

- 1 klasa na zahtjevna tržišta zapadne Europe

- 2 klasa na manje zahtjevna tržišta istočne Europe

- 3 klasa na nezahtjevna tržišta Balkana

 

Kako je sada neka svatko izvuče sam zaključak. Za pomoć u razmišljanje neka usporedi npr Ariel za npr Austrijsko tržište i za npr Hrvatsko.

 

Zato bi ja radije uzeo Beko za npr 3.000,00 kn i 5 godina garancije nego Bosch za 5.000,00 kn sa 2 godine.

 

Ali to je moje iskustvo, znanje i razmišljanje.

 

p.s.

Beko mi pere suđe već 6 godina. Prošle godine sam imao ulaganje od 200,00 kn za novu rotrajuću mlaznicu. 

Izbjegavati tableta za pranje. Bolje koristiti gel za pranje u kombinaciji sa sredstvima za ispiranje. Jer su tablete samo gelovi za pranje koji su povučeni iz prodaje te im je dodano ljepilo da se dobiju tablete. I nevjerojatno, treba im i do godina dana da dođu na naše tržište?!

 

roby27 pet 24.4.2020 15:15

Bosch ima periodicno promo akciju 2+3 jamstvo na par mjeseci za suđerice, zadnja je zavrsila 31.3 promocija i sad treba cekati vjerojatno kraj ljeta pocetak jeseni da bude opet.

 

Beko koliko mi poznato vise nema 5 godina jamstvo tako da ni ta teza ne drzi vodu, odnosno to rade turski i kineski proizvodaci da se probiju na određena trzista pa u oku kupaca to odmah podize interes.

https://www.elipso.hr/prilika/perilice-posuda-beko__akcija-travanj/

 

Bosch ima modela za istocnu trziste i to je poznato ali to su strateske pozicije cisto jer se smanjuje putovanje proizvoda na određena trzista no u pogledu suđerica Bosch je zasrao sa polipropilenski podnicama jer su imali izlet na USA trziste gdje je tamo prevladavalo da je cijela unutrasnjost perilice od polipropilena pa je Bosch sa samo podnicom bio u prednosti, no nekoliko godina poslije su i tamo odbacili takav podhvat i sad i tamo prešaju od čelika sve, tocnije velika Bosch tvornica u Kaliforniji.

 

U turskim i poljskim tvornicama je jos uvijek ostala takva praksa i očito stare preše gdje štancaju polipropilen podnicu na neshvatljivu uštedu par Eura čelika 60x60cm i par mm debljine, to je odluka menađera Boscha za istocno trziste gdje bi trebalo instantno dobit otkaz ali iz nekog razloga se to ne događa, ali šuška se da Bosch gradi novu jos vecu tvornicu u poljskoj sa vjerojatno čelik prešama.

 

 

love2ml86 pet 24.4.2020 19:30
Nemo nemo kaže...

Kada sam ja mijenjao perilicu, dali su mi ovih par savjeta:

- izbjegavati Quadro radi loše pumpe za vodu

- uzeti sa što dužom garancijom

- Beko je najisplativiji za naše područje 

 

Kao razlog zašto ne davati skoro duple novce:

- ni jedan proizvođač više nije što je bio, masi evropskih vlasnici su bankari i gledaju samo zaradu. Zato i Kinezi kupuju evropske proizvođače da bi, na temelju imena prodali proizvod (Philips TV npr).

- ako sam proizvođač ne vjeruje svom proizvodu i daje mu minimalnu garanciju, zašto bi mu ja vjerovao?

- to što netko ima nečiji proizvod već desetljećima i radi savršeno, ako i govori istinu, ne znači da je današnji proizvod istog proizvođača iste te kvalitete od prije xx desetljeća.

 

Uzeti u obzir da se sva ta tehnologija radi da traje što kraće jer je to u interesu vlasnicima bankarima. 

Nekada jako davno, kada sam ja studirao, Nijemci su rekli da prate proizvodni ciklus i klasificiraju proizvode u, grubo rečeno, tri klase:

- savršen, kakav i treba biti,

- polušrot gdje će, iz serije, vjerojatno većina primjeraka raditi skoro savršeno dok će dio primjeraka stalno "raditi probleme",

- šrot gdje će, iz serije, vjerojatno većina primjeraka stalno "raditi probleme"

 

I na temelju toga su Nijemci napravili područja prodaje na način:

- 1 klasa na zahtjevna tržišta zapadne Europe

- 2 klasa na manje zahtjevna tržišta istočne Europe

- 3 klasa na nezahtjevna tržišta Balkana

 

Kako je sada neka svatko izvuče sam zaključak. Za pomoć u razmišljanje neka usporedi npr Ariel za npr Austrijsko tržište i za npr Hrvatsko.

 

Zato bi ja radije uzeo Beko za npr 3.000,00 kn i 5 godina garancije nego Bosch za 5.000,00 kn sa 2 godine.

 

Ali to je moje iskustvo, znanje i razmišljanje.

 

p.s.

Beko mi pere suđe već 6 godina. Prošle godine sam imao ulaganje od 200,00 kn za novu rotrajuću mlaznicu. 

Izbjegavati tableta za pranje. Bolje koristiti gel za pranje u kombinaciji sa sredstvima za ispiranje. Jer su tablete samo gelovi za pranje koji su povučeni iz prodaje te im je dodano ljepilo da se dobiju tablete. I nevjerojatno, treba im i do godina dana da dođu na naše tržište?!

 

Bosch mi pere rublje već 8 godina. Nikakav kvar nisam imao. Garancija je bila 2 godine. Platio sam je 3000 kn. Sve što si rekao pada u vodu na mom osobnom iskustvu.

Generaliziranje je velika glupost. I neki Bosch modeli iznad cca 6000 kn dolaze iz Njemačke.

hummer0 sub 25.4.2020 09:38

Ja sam kupio Candy ponovo prva radila preko 10 g.

Zato sam ponovo kupio istu marku bila je garancija 5 g.

Što se tiče Beko marke susjedi su imali vešmašinu 2 puta im se pokvarila i morali su dugo čekat dijelove na kraju im dali novu.

Nema pravila na kakvu se namjeriš bitno da je garancija što duža.

Ja sam od Gorenja kupio sušilicu i sve ok.

roby27 sub 25.4.2020 10:20
love2ml86 kaže...

Bosch mi pere rublje već 8 godina. Nikakav kvar nisam imao. Garancija je bila 2 godine. Platio sam je 3000 kn. Sve što si rekao pada u vodu na mom osobnom iskustvu.

Generaliziranje je velika glupost. I neki Bosch modeli iznad cca 6000 kn dolaze iz Njemačke.

 Bosch iz Njemacke se vec moze naci od 3500kn na nasem trzistu i serija 4 je best buy sa čelik podnicom. Ako netko zeli i najbolje sušenje patentirano na svijetu za pogotovo plasticno posuđe onda ovaj model serije 6

https://www.nabava.net/perilice-posuda/bosch-smv68mx04e-ugradbena-perilica-posuda-cijena-43227731

 

 

roby27 sub 25.4.2020 10:34

 Gorenje u zivotu nije proizvelo suđericu jer to je aspekt kojeg nije lako napraviti kako spada zato su bosch i miele predvodnici u toj kategoriji sa nizom patenata, bosch je jos od 2007 god zaokrenuo na turbinske grijace gdje konkurencija i danas nije dostigla takav podhvat, gorenje do 3500-4000kn im radi kineska midea sto je zivi očaj a iznad švedski asko kojeg su kupili prije 4 godine pa preselili proizvodnju u sloveniju. U svakom slucaj begaj od gorenja jer neusporedivo sa boschom.

 

Prije desetak i vise godina im je bio OEM talijanski Smeg i tada je bilo kvalitetno, nesto je bilo i od spanjolskog Fagot-a ali sada vise ne i gorenje je prodano vecinskom vlasniku Hisense.

Hexfire sub 25.4.2020 13:13
Dex.pwn kaže...
Zar nije svaka perilica iznutra od inoxa? Nikad nisam vidio da je perilica plastična iznutra

 Koliko se sjećam kad sam istraživao prije nego sam kupovao svoju, Bosch na jeftinijim modelima koristi neku kombinaciju inoxa i plastike. Piše Stainless steel/Polinox kad čitaš specifikacije. Vele da je to bolje izbjegavati jer iako nije obična plastika i dalje se lako ošteti - recimo padne vilica iz ruke - i onda se u tim pukotinama zadržava prljavština.

DeeKay sub 25.4.2020 14:56

Imam Whirlpool model sa 6th Sense opcijom. Full inox iznutra, plaćena nešto ispod 3000kn. 3 godine su prošle, bez greške. Garancija je 5 godina. 

 

U tome trenutku kad sam ja gledao, Bosch je bio skuplji od 3000kn, a da je inox iznutra. Vidi se na njima, bude bijela plastična podnica dolje. 

roby27 sub 25.4.2020 22:15
Dex.pwn kaže...
Zar nije svaka perilica iznutra od inoxa? Nikad nisam vidio da je perilica plastična iznutra

 Jedino BSH grupa to ima, odnosno poljska i turska proizvodnja jer su takve preše da štancaju polipropilen punjen talkom.

Njemacke to nemaju naravno.

 

Nije bitno sto nesto padne na takvu podnicu nego spojevi koji mogu sa vremenom procuriti jer nije vareno kao sa čelik podnicom, cak je i Bosch izdao reparaturni kit za takve suđerice da se mora mijenjati podnica sto je notorna glupost radi uštede.

roby27 sub 25.4.2020 22:17
DeeKay kaže...

Imam Whirlpool model sa 6th Sense opcijom. Full inox iznutra, plaćena nešto ispod 3000kn. 3 godine su prošle, bez greške. Garancija je 5 godina. 

 

U tome trenutku kad sam ja gledao, Bosch je bio skuplji od 3000kn, a da je inox iznutra. Vidi se na njima, bude bijela plastična podnica dolje. 

 Nije bijela podnica vec bež boje.