Ostalo

Ogrlice protiv buha

DuxCro pet 23.6.2023 07:05

Da li možda netko zna gdje ima za nabaviti učinkovitih ogrlica protiv buha za pse i mačke a da nisu blesavo skupe? Prije nekoliko godina kupovao sam ogrlice Hobby Cat i Hobby Dog. Ovo su bile vrlo jeftine i 100% učinkovite ogrlice. Zatim su iz nekog blesavog razloga  nestale sa tržišta i sada nalazim samo u potpunosti beskorisne biljne ogrlice ili nevjerovatno skupe ogrlice u metalnoj kutiji.

ddarknessfairyy pet 23.6.2023 07:25

Kod nas u dućanima imaš samo u pet centru scalibor ili kiltix koji su nešto jeftiniji od foresta(metalna kutija) mislim da su oko 150kn. Od ovih ostalih ne vjerujem da neko ima jer dućan mora imat veterinara da bi prodavali ove "učinkovitije". Bez veterinara mogu samo ove biljne prodavat. Probaj pogledat i na petissimu, oni imaju ogroman izbor jedino kaj ti se može desit da budeš dugo čekao dostavu pošto je to mađarska firma koja prodaje i kod nas, al zato imaju preparate kojih kod nas nema. Naručivala sam kod njih prošle godine i 3 tjedna je trebalo da dođu ampule jer ih nije bilo za nabavit(nije ih bilo ni kod nas pa mi bilo svejedno). Makar, koliko ove godine ima gamadi ni foresto ne funkcionira 100%.

Pinjossi pet 23.6.2023 08:34

Kako je već napisano, kiltix ili scalibor su nešto jeftiniji od foresta. 

Kiltix je isto bayer, i ono što su mi rekli da je praktički ista stvar osim što ne može u vodu.

Scalibor je drugačiji, traje nešto kraće i štiti i od paptači. I može u vodu. iako ja skidam svojima prije svakog dužeg izlaganja vodi.

 

GP624TRK1 10% popusta Pet centar za lipanj (webshop)

 

ivan dragi pet 23.6.2023 09:54
picajzla0707 kaže...
Meni su se bayerove ampule pokazale kao dobro rješenje za buhe

 Znali smo da si mačak

 

Tablete Nexgard, foresto ogrlica i provjeravat s kim se i gdje mingla.

PzKpfw pet 23.6.2023 10:02

 

 

Hm, kak' skupe? Radi se o životu i smrti člana obitelji. Znači čovjeka. Naime, psi nisu životinje, nego dobri ljudi koji ne znaju biti zli i mrziti.

 

Foresto ogrlica traje osam mjeseci, te dođe nekaj malo manje od 40 jurića. Za život vašeg psa, tj. čovjeka to vam izađe, nekaj nešto manje  od 5€ po metru dana.

 

Jako me ljuti kada ljudi štede da na tako bitnim stvarim, a ostavljaju hrpu love na nepotrebne stvari. Recimo, cigarete, pijaču, kladara, kocku,.....

 

Zlostavljanje i zanemarivanje životinja, treba kažnjavati zatvorom i visokim novčanim kaznama.

Da se ljudi nauče kulturi i pameti.

 

Psi su ljudi.

picajzla0707 pet 23.6.2023 10:29
ivan dragi kaže...

 Znali smo da si mačak

 naravno 

 

makar je šime (slika dolje) jedini od cijele menažerije završio kod mene, ostalo je kod bivše

a bilo je tu i papiga, pasa, kornjača, vjeverica, hrčaka itd.

DuxCro pet 23.6.2023 11:45
PzKpfw kaže...

 

 

Hm, kak' skupe? Radi se o životu i smrti člana obitelji. Znači čovjeka. Naime, psi nisu životinje, nego dobri ljudi koji ne znaju biti zli i mrziti.

 

Foresto ogrlica traje osam mjeseci, te dođe nekaj malo manje od 40 jurića. Za život vašeg psa, tj. čovjeka to vam izađe, nekaj nešto manje  od 5€ po metru dana.

 

Jako me ljuti kada ljudi štede da na tako bitnim stvarim, a ostavljaju hrpu love na nepotrebne stvari. Recimo, cigarete, pijaču, kladara, kocku,.....

 

Zlostavljanje i zanemarivanje životinja, treba kažnjavati zatvorom i visokim novčanim kaznama.

Da se ljudi nauče kulturi i pameti.

 

Psi su ljudi.

 PSi nisu ljudi isto kao što muškarci sa pimpačem nisu žene. A ja imam 4 ljubimca. 4 x 40€ dakle več nije mali iznos. Toliko ne trošim ni na ljekove za sebe.

Zaporožac pet 23.6.2023 12:08

Ta Foresto spriječava samo infestacije krpeljima do 4 mj. (8 mj. je markentiška laž)a za buhe i ostale nametnike traje mjesec, mjesec ili mjesec i pola najduže..

40€ je bacanje novaca koje troše neznalice odn. snobovi.

 

Ista stvar je i s ampulama.

 

Advantage za kilažu od os 1 do 5 kg kg košta 5,o €, a Frontline duplo, učinak isti i efektivo djelovanje je mjesec dana za oba proizvoda.

 

Uvijek mački i psa tretiram ampulom jer se mačke provlače svuda, pa nije prvi puta neka mačka uginula, jer ljudi nisu pravilno stavili ogrilicu, maca zapne za neku žicu u nekoj staroj šupi i adio.

Milka30 pet 23.6.2023 12:20

U Mulleru redovno kupujem ampule za psa i mačka. 

Koštaju oko 5 Eurića 3 ampule svaka traje 3 mjeseca i pokazale su mi se puuno bolje od renomiranih preskupih brandova.

Nakon svakoga šetanja nabrzaka očetkam psa nabrzaka (na taj način irirtiram krpelje da spadnu) i nemam probleme sa nametnicima.

 

Istina, ampule za mačka su očito slabije, jer se tu i tamo zna naći koji krpelj. Ali mačak Šugo se fuca svugdje, mrzi kupku i četku tako da...

Dud pet 23.6.2023 20:16
Milka30 kaže...

U Mulleru redovno kupujem ampule za psa i mačka. 

Koštaju oko 5 Eurića 3 ampule svaka traje 3 mjeseca i pokazale su mi se puuno bolje od renomiranih preskupih brandova.

Nakon svakoga šetanja nabrzaka očetkam psa nabrzaka (na taj način irirtiram krpelje da spadnu) i nemam probleme sa nametnicima.

 

Istina, ampule za mačka su očito slabije, jer se tu i tamo zna naći koji krpelj. Ali mačak Šugo se fuca svugdje, mrzi kupku i četku tako da...

 Koje ampule ak se smije znati, da kupim i probam na svom psu?

Milka30 pet 23.6.2023 22:32
Dud kaže...
Milka30 kaže...

U Mulleru redovno kupujem ampule za psa i mačka. 

Koštaju oko 5 Eurića 3 ampule svaka traje 3 mjeseca i pokazale su mi se puuno bolje od renomiranih preskupih brandova.

Nakon svakoga šetanja nabrzaka očetkam psa nabrzaka (na taj način irirtiram krpelje da spadnu) i nemam probleme sa nametnicima.

 

Istina, ampule za mačka su očito slabije, jer se tu i tamo zna naći koji krpelj. Ali mačak Šugo se fuca svugdje, mrzi kupku i četku tako da...

 Koje ampule ak se smije znati, da kupim i probam na svom psu?

 Ma da me ubijes, nemam pojma kako se zovu.Odes u Müller i tamo nades (kao njihova marka), kosta paket oko 35 KN

notloB pet 23.6.2023 22:51

Foresto svakih šest mjeseci nova ogrlica, nema buha, krpelja niti ičega, sa svime ostalime što smo probali, ampulama, nekim piydarijama na biljnoj osnovi itd. uvijek mi je pas imao buhe, od kad koristimo foresto pas dobro napreduje, ne pada s nogu i bezbrižno vozi bicikl.

Edit, limenku nakon upotrebe koristim za držanje šrafića i drangulija.