cro_scouser pet 8.4.2022 13:54

Zbog praktičnosti predložio bih ti da uzmeš ako možeš akumulatorsku. Izbjegavaš natezanje/izbjegavanje kablova. Najbolje ako već imaš neki alat kod kuće pa da već posjeduješ kompatibilne baterije...

zvonac pet 8.4.2022 15:25

Dost su skuplje, a i autonomija nije nesto..

 

Znam da je elek.  zafrkancija s kabelom, to i mene malo smeta, alnza ono sto imam za pokosit, ne isplati mi se davat neke vece novce..

kiwi_91 pet 8.4.2022 17:39

Vidim da Bauhaus daje svoje jamstvo od 5 godina na sve kosilice, a na neke i 10 pa je možda najbolje tamo uzeti nešto. 

 

Jači Bosch Rotak 3400 je 900 kn, a ima i neki Gardol GEM-E 1536 1500 W (navodno ekvivalent Einhell GC-EM 1536) za 930 kn. Od akumulatorskih imaju Powerworks za 860 kn, ali trenutno izgleda samo u Varaždinu i ne čini mi se baš nešto kvalitetno. EinhellAlpina (zutiklik) imaju akumulatorske za oko 1100 kn.

 

Najpovoljniji Rotak 32 nađem u Edigitalu za oko 610 kn s dostavom, a jedino ne znam hoće li u slučaju kvara HR Bosch servis primiti kod sebe reklamaciju da izbjegneš zezanje s Mađarima. Dimenzijama malo veća alternativa za Bosch 32 bi mogao biti AL-KO 3.82 SE (740 kn; 5 god. jamstvo).

zvonac pet 8.4.2022 18:31

E ova Bosch Rotak 3400 je pun pogodak..

 

 

Edit:

Hmm, nemrem nac info o ovoj rotak 3400 info.. Ima arm 3400 ili rotak 34..

 

Vjerojatno je to onda arm 3400 model (?)

forumaš pet 8.4.2022 19:10
zvonac kaže...

Pozdrav.

 

Trebao bih preporuke za neku dobru elek.kosilicu, za cca 60tak m2..

 

Recimo, ova mi je u fokusu..

https://www.mall.hr/elektricne-kosilice/bosch-elektricna-rotacijska-kosilica-arm-32-0600885b03

 

Ak imate preporuke, samo pucajte, gledam do kojih 1000kn, a moze i manje..

 

 

 Imam ju dvije godine, sasvim OK za pokosit. Imao prije toga benzinsku ali počela stvarat probleme, pa se odlučio sa električnu i niije mi krivo.

 

edit; najbolja stvar kaj sad kosi žena, benzinska joj bila preteška za kontrolu, ja se riješio brige i posla :D

zvonac pet 8.4.2022 20:55
forumaš kaže...
zvonac kaže...

Pozdrav.

 

Trebao bih preporuke za neku dobru elek.kosilicu, za cca 60tak m2..

 

Recimo, ova mi je u fokusu..

https://www.mall.hr/elektricne-kosilice/bosch-elektricna-rotacijska-kosilica-arm-32-0600885b03

 

Ak imate preporuke, samo pucajte, gledam do kojih 1000kn, a moze i manje..

 

 

 Imam ju dvije godine, sasvim OK za pokosit. Imao prije toga benzinsku ali počela stvarat probleme, pa se odlučio sa električnu i niije mi krivo.

 

edit; najbolja stvar kaj sad kosi žena, benzinska joj bila preteška za kontrolu, ja se riješio brige i posla :D

 Znaci zadovoljan si.. 

Ova rotak 3400 je navodno malo bolja, pa cemo vidit, bitno da ima 5god.gar.

 

Imao jedan model od einhela isto na struju, pa mi je dva put crkla, ocito od preopterecenja, a ove boschove bi trebale imat neku zastitu motora, bar sam tak procitao..

fer-de-lance sub 9.4.2022 10:03

Kad sam ja kupovao, gledao dam taj Bosch arm 32 i AL-KO i na kraju taman bila u Lidlu na akciji parkside za 400 kuna, doslovno ista kao bosch (čak je najvjerovatnije i isti motor unutra).

Najbolja investicija ikad, i uz električne trimere riješim svo raslinje bez problema.

I kao što i kolega iznad kaže, čak možeš i ženi uvalit da kosi koliko je lagana kosilica, + još kaj sam joj izvadio uteg iz prednjeg kraja pa je još i lakša.

Tak da ak ti nije prehitno, možda da pričekaš da se opet pojavi u Lidlu (ako ikad bude).

I da, baterijske kosilice i trimere zaboravi, to je ok jedino ako imaš savršeni travnjak bez raslinja i spreman si investirati 4000+ kuna.

 

zvonac sub 9.4.2022 11:16
fer-de-lance kaže...

Kad sam ja kupovao, gledao dam taj Bosch arm 32 i AL-KO i na kraju taman bila u Lidlu na akciji parkside za 400 kuna, doslovno ista kao bosch (čak je najvjerovatnije i isti motor unutra).

Najbolja investicija ikad, i uz električne trimere riješim svo raslinje bez problema.

I kao što i kolega iznad kaže, čak možeš i ženi uvalit da kosi koliko je lagana kosilica, + još kaj sam joj izvadio uteg iz prednjeg kraja pa je još i lakša.

Tak da ak ti nije prehitno, možda da pričekaš da se opet pojavi u Lidlu (ako ikad bude).

I da, baterijske kosilice i trimere zaboravi, to je ok jedino ako imaš savršeni travnjak bez raslinja i spreman si investirati 4000+ kuna.

 

 Vec sam narucio, trava raste, nema vremena za cekanje:D 

 

 

Zvao bas webshop bauhaus za provjeru kosilice i veli mi zenska da je to taj model, identicna slika kao i naziv kosilice..

 

Mislim da je ta kosilica u ostalim ducanima oko 1200-1300kn ak se ne varam..

 

 

Prije sam imao ovu, https://pevex.hr/elektricna-kosilica-einhell-gc-em-1536-hw-262519.html

Mislim da me cak kostala oko 800kn prije nepune 3 god.

 

Prvi put u garanciji krepala, drugi put van garancije.. 

 

Sad cemo vidit kak ce se bosch ponasat:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zvonac pet 15.4.2022 20:08

Bosch Rotak 3400, odlična mala kosilica, začuđujuće snage, ima 1300w, imam osjećaj da je nekak jača od einhell koja ima 1500w. Rotak kosi ko velika..

Svaka preporuka za navedeni model