Ostalo

Jeste li za ulazak HR u EU?

MorciTheCroat ned 31.10.2010 13:45

S obzirom na sve veci broj euroskeptika pokreno sam ovu temu da vidimo kolko nas ima, tj. koji postotak, jer cinjenica je da nas vladajuca garnitura pokusava strpati u EU samo zato jer im je to pisalo u njihovom programu na izborima.

 

EDIT:

Bilo bi dobro napisat ako imate neki komentar ili nesto nadodat:

MrBlc ned 31.10.2010 14:35

Zapravo si u anketi naveo samo dva krajnja mišljenja. Ja sam protiv ulaska u EU na način da se ide što prije, samo sredi fasada, EU administracija koristi za nove administrativne troškove i sl što se sada radi, ali sam isto tako za ulazak u EU kada za to bude vrijeme uz uvjet da nam glavna vodilja bude izgradnja gospodarstva i industrije, dugoročni plan otplate duga, povećanje konkurentnosti i sl.

MorciTheCroat ned 31.10.2010 14:41
MrBlc kaže...

Zapravo si u anketi naveo samo dva krajnja mišljenja. Ja sam protiv ulaska u EU na način da se ide što prije, samo sredi fasada, EU administracija koristi za nove administrativne troškove i sl što se sada radi, ali sam isto tako za ulazak u EU kada za to bude vrijeme uz uvjet da nam glavna vodilja bude izgradnja gospodarstva i industrije, dugoročni plan otplate duga, povećanje konkurentnosti i sl.

Slazem se, ali ocekivat da ti netko drugi rijesava unutarnje probleme je krajnje neozbiljno, i dokle god se ne sredi stanje u drzavi i dok nas sama EU ne pozove ja sam protiv ulaska, jer ovo sto nasa politicka elita radi da trazimo ulazak na koljenima je apsurdno.

ivan123 ned 31.10.2010 14:43

Trebao si stavit i neodlučan.

 

 

Ako uđemo u EU, moći ćemo bez problema raditi (za stalno) u drugim državama (bez potrebe njihova državljanstva) i drugi će nam diktirati monetarnu i fiskalnu politiku.

enloz ned 31.10.2010 14:44

Ja sam definitivno protiv EU.

 

Cijelu povijest Hrvati se bore za neovisnost i kada je ostvarimo, mi je jednostavno predamo.... iz YU -> EU ista stvar... samo kad tu upadnemo necemo nikad izici 

(Dobro malo pretjerujem) Al ja bi rađe da smo mi samostalni, jer imamo prekrasnu zemlju, obalu...prirodnih resursa - jednino imamo nesposobne ljude na vlasti pa propadamo (no ko ih je izabrao?)

 

EDIT; Al super je stvar (i valjda jedina) to što ćemo moć raditi vani, poslovat itd. u zemljama koje su se oporavile od (znate-već-čega)

Toni93 ned 31.10.2010 15:01

Vidim pocelo se s anketama


Ja sam protiv EU

Prije 14 godina smo se poceli boriti za samostalnost i kad je dobijemo sami je sebi oduzimamo.mocnije europske zemlje ce nas pregaziti jer su jace ali mi se trebamo oduprijeti.ima EU prednosti ali smatram da netrebamo srljati kao guske u magli,ne pod svaku cijenu u EU

mind_challenge ned 31.10.2010 15:05
Toni93 kaže...
Vidim pocelo se s anketama


Ja sam protiv EU

Prije 14 godina smo se poceli boriti za samostalnost i kad je dobijemo sami je sebi oduzimamo.mocnije europske zemlje ce nas pregaziti jer su jace ali mi se trebamo oduprijeti.ima EU prednosti ali smatram da netrebamo srljati kao guske u magli,ne pod svaku cijenu u EU

  ma, kad nama daš samo stalnost sami sebe uništimo, evo pogledaj do čega su nas doveli naši političari nakon što smo im dali da sami vladaju. Ne kažem da je bilo bolje dok nismo bili samostalni, ali ni ovako nije dobro

macak ned 31.10.2010 15:09

Ja sam za ulazak u EU.

 

Pa da se konačno rasturi ta naša glupa birokracija i prestane sa zagorčavanjem života građana, počevši od toga da štogod trebam obaviti, moram izlaziti za vrijeme radnog vremena, da me šetaju od institucije do institucije, da od 10 šaltera radi 2, da konačno nakon toliko ulupanih para imamo neke konkretne koristi od hitro.hr, e-izvadak itd., da mi za otvaranje firme ne treba mjesec dana, odlazak u 5 institucija i preko 30 različitih formulara, nego da mogu sve obaviti preko interneta u jednom danu, kao što radim u inozemstvu, da mi javni bilježnik ne naplati svaki j*** pečat kao suho zlato, da država ne komplicira oko stotina nepotrebnih dokumenata i formulara koje treba skupljati oko najobičnije izrade osobne iskaznice, putovnice, vozačke, prijave novorođenčeta, prebivališta, boravišta...

 

Mislim, što imamo za izgubiti ulaskom u EU?

 

Prodali smo INA-u, Plivu, željezare, brodogradilišta, hotele, tvornice..., dugo već banke nisu u hrvatskom vlasništvu, broj umirovljenika i nezaposlenih premašio je broj zaposlenih, od kojih ionako veliki broj čine državni službenici, dakle paraziti.

 

Može li biti gore? Hrvatski mentalitet je proklet, više puta se dokazalo da hrvatski čovjek ne može/ne želi/ne zna raditi za opće dobro. Jedni su na vlasti, drugi u oporbi, svako toliko se zamijene, pa opet po starom. Korupcija, mito, zapošljavanje preko veze, pogodovanja...

 

Očito nismo sposobni sami, hoće li na vrijeme doći netko tko zna, može i želi?

Toni93 ned 31.10.2010 15:11

Neke stvari su nam u krvi



Vecina bi ljudi napravila isto sto i danasnja vlada radi.krades drzavu a krades sebe,jer ti placas porez i tebi ce biti lose ako drzava nema novaca ali oni isto nastavljaju

Makić ned 31.10.2010 15:11

Sve to stoji, prvo bi nas totalno pokopalo zamjena eura u kn, cijena bi se samo zamjenila...

drugo, dosta našeg stanovništva živi od poljoprivrede i stoćarstva, da ne zaboravim ribarstvo,

te bi takvi morali uglavno odustat zbog, uvijeta koje se postavljaju, ja više ne bi moga sadit

masline, lozu i to od ćega da živimo. Dosta ljudi ne planira ići vani, ne znaju jezik, a ni tamo

nije stanje kao prije 20god, što znači da bi to jedino mogli iskoristit mladi i po meni jedini

plus to šta se granice miču, al opet kad stavite sve mane i dobitke!

Još mi jedna stvar nije jasna pročita je nekidan da ćemo uć tj. potpisat ulazak i onda

da će sljedit referendum, pa jbte ako si potpisa onda si već uša....

Također bi trebali stavit neku emisiju ne sponzoriranu od strane, nego da prikažu ljudima

točno što dobivaju i što gube..

FlyBoy ned 31.10.2010 15:15

Mi Hrvati imamo previsoko mišljenje o sebi. Nije istina da bi nam bilo bolje bez EU. Sad smo van EU i nikad nam nije bilo gore.

EU bi nam samo pomogla. Barem bi mogao ići raditi u inostranstvo.

FlyBoy ned 31.10.2010 15:20
Makić kaže...

dosta našeg stanovništva živi od poljoprivrede i stoćarstva, da ne zaboravim ribarstvo,

te bi takvi morali uglavno odustat zbog, uvijeta koje se postavljaju, ja više ne bi moga sadit

masline, lozu i to od ćega da živimo

  Ne vjeruj svakakvoj propagandi. Sve će se to i dalje moći. Izgleda da ljudi uopće ne znaju što dobijaju ulaskom u EU.

Moonwalker82 ned 31.10.2010 15:36

Ima sve svojih prednosti i mana. Ali meni je žao jadne hrvatske sirotinje koji moraju kupovati osnovne namirnice po cijeni koju diktira Todorić i društvo.

Živim 70-ak km od Trsta i znam kakve su cijene hrane u Italiji, a kakve kod nas.

A takvi veletrgovci, uvoznici i šverceri robom upitne kakvoće, imaju svoje lobije koji plaše ljude s EU-om i raznim avetima ropstva.

Pa kod nas je EU već debelo što s cijenama,što s konkurentnošću, što vlasništvom.

 

Ovih naših nekoliko firmi koje su opstale u ovakvom okruženju, neće imati nikakvih problema ni kad se makne granica.

Profitirat će ljudi koji će moći bez problema otići u Mađarsku po komad junetine ako im u Konzumu bude preskupo,ili po ulje i čokoladu u Sloveniju.

 

Svi znamo cijene hardwarea u Austriji i Njemačkoj... Ako njihovi trgovci ne propadnu s takvim cijenama,a plačaju prodavače sigurno trostruko nego naši,

onda kod nas očito još traje šišanje ovaca,iliti ga guljenje ljudi bez svake mjere.

 

Jedva čekam dan kada ću moći otići po grafičku karticu u svoju trgovinu i kupiti je po cijeni kakva je na zapadu, a ako ne bude, onda lijepo bude e-bay i čekanje max.4 dana na transport unutar EU. Eh,ja se nadam što prije.

 

Kad propadne lihvarenje, onda će se valjda shvatiti da se kvalitetno može živjeti jedino od ekonomije temeljene na radu i proizvodnji.

 

 

bed ned 31.10.2010 15:46
MorciTheCroat kaže...

S obzirom na sve veci broj euroskeptika pokreno sam ovu temu da vidimo kolko nas ima, tj. koji postotak,

Nažalost, nemaš više izbora. Ako kojim slučajem referendum bude protiv ulaska, biti će drugi, treći referendum, sve dok se ne uđe. Ako referendum prođe, neće biti još par poslije da te pitaju da li to stvarno želiš..

 

 

@macak, idealiziraš situaciju. Već sad imaš usklađene propise s EU i kada uđemo, na šalteru će te dočekati ista baba s istim brojem formulara. Vidiš kako u Rumunjskoj nakon ulaska teče med i mlijeko, odmah nakon ulaska nema više korupcije..

Još bi i bio za ulazak, da nas ne uvode ovi naši političari. Tko zna što su sve njima obećali i potpisali, za 'malo' novčića? Ulaskom u EU nećeš moći proizvoditi išta više nego što si ugovorom potpisao, jer se time štite 'stare' članice EU. Sve se zasniva na poštenju.. Aha. Kapitalizam ljudi, kapitalizam.

 

Ionako već jedemo egipatski krumpir, brazilsku piletinu koja stoji u hladnjači 10g., nizozemsko povrće i špajnolske svinje, a naši proizvođači propadaju jer nemaju kome prodati svoje proizvode. Prodali SU, a ne smo, sve vrijedno. Ja nemam nikakve veze s time, a vjerojatno niti ti.. I takvi nas vodaju (ko magarce) u EU. Divno..

 

Jel' može biti gore? Nažalost može, a bojim se da će i biti ..

 

enloz ned 31.10.2010 15:48

razlika između švicarske i hrvatske jest činjenica da se prosječni švicarac naradi ko konj za svoju platu, no ona nikada ne kasni niti jednog dana i od nje se može pristojno živjet (primjer - postolar, majstor s plačom 20k kn -> iako su tamo troškovi skuplji) no što želim napomenuti da sve manje se osiječam ljubav prema domovini ( čitaj vlasti) kada vidim primjer kamenskog etc. nije niti tamo sve med i mljeko no tamo postoji zakon i on se poštuje. A mi smo obični balkanci koji se ugledaju u zapad. (kao što se npr makedonija ugleda u nas)

 

EDIT;

kad i ako postanemo dijelom unije.. ja selim svoj posao u skandinaviju ili sloveniju  Smijeh

ovdje možeš raditi 24/7, krvarit zaduživat.. i što mi to znaći kad ne prođem na natječaju (zbog kumovanja i rodbine) i na kraju mjesecima čekam isplatu, a država svaki mjesec traži svoj danak, makar ti ne uspio naplatiti svoj posao

Nix ned 31.10.2010 16:01

Da, za ulazak sam  RH u EU i da hrvatski građani postanu partneri većini europskih građana. Otvorene granice, sloboda kretanja ljudi, znanja, robe i kapitala. Živio sam u EU 4 godine i nedostaje mi taj mentalitet, red,....

 

 

blackalbum ned 31.10.2010 16:15

ja sam strogo protiv da uđemo u eu,ja jesam da zemlja postane sređeno društvo kao europa ali sam protiv ulaska u eu,iz povijesti smo već naučili da kad uđemo u zajednicu s nekom zemljom pošteno nahebemo,eto primjer su mađari,austrijanci i srbi ,što su hrvati ikad imali koristi u tim zajednicama

x18x05x ned 31.10.2010 16:34

Loše nam se piše. Valuta nam je velika nula, standard jos veca nula. Imam frenda koji radi i zivi u Danskoj, ima satnicu 12eura, jos je pomocni radnik. Kod nas pomocni radnik ima 18-23kn neki i manje, vidite i sami razliku. Dao Bog da što prije uđemo u EU pa da se gubim iz ove proklete zemlje.

doxy ned 31.10.2010 16:37
blackalbum kaže...

ja sam strogo protiv da uđemo u eu,ja jesam da zemlja postane sređeno društvo kao europa ali sam protiv ulaska u eu,iz povijesti smo već naučili da kad uđemo u zajednicu s nekom zemljom pošteno nahebemo,eto primjer su mađari,austrijanci i srbi ,što su hrvati ikad imali koristi u tim zajednicama

Ne, nama je jedino bilo dobro dok smo bili u nekoj "zajednici". Npr, sve kaj sad imaš u hrvatskoj, je napravljeno TADA, odkad imaš hrvatsku, nemaš ništa, sve uništeno/zatvoreno. Za vrijeme Austro-Ugarske smo bili među svjetskim velesilama uz SAD, Japan, SSSR i slične. Što po ekonomiji i razvoju, što po vojnoj VELESILI. Sva brodogradilišta koja imam (uništavamo) su iz ONOG doba, sve ceste, putevi, tvornice više/manje, su iz onog doba. Ono kaj nije iz tog doba, iz doba je Jugoslavije.

Tak da to da nam je loše dok smo pod tuđim vodstvom je laž.

FlyBoy ned 31.10.2010 16:48
netko,netkovic kaže...

Ja sam poučen prošlošću protiv ulaska u EU...

Takvi kao vi i kočite napredak HR. Imamo tu ebenu slobodu, suverenost, pa nam je gore nego ikad.

Ludi ste ako mislite da Hrvatska sama ima znanja, pojedinaca i volje (a i interesa za velike ribe) da uredi ovu našu državu u nešto pristojno.

Skoro pa eto, 20 godina, sami vladamo svojom državom, i čime se možemo pohvaliti. time da je sve rasprodano, u rukama stranaca?

Ovi naši politikaneri znaju samo krasti i lagati narod, u 15+ godina su rasprodali Hrvatsku.

Ali takav je mentalitet u HR, prvo za sebe ukradi danas, pa ako šta ostane dajmo narodu sutra.

 

A ta priča o fenomenalnim potencijalima naše zemlje je mast kojom lopone mažu oči narodu. Osim turizma i vode mi nemamo NIŠTA, NIŠTA. Pročitajte onih par kvalitetnih ekonomskih osvrta što ima na netu.

A i ono što imamo ne znamo iskoristiti.

Sram me je što živim u ovakvoj Hrvatskoj.

 

Al glavno da su svi protiv EU jer kumice neće moći prodavat na Dolcu vrhnje više (a oće), i Štef nalijepit na banderu da prodaje lozu...{#}

 

 

vistma ned 31.10.2010 17:05
doxy kaže...
blackalbum kaže...

ja sam strogo protiv da uđemo u eu,ja jesam da zemlja postane sređeno društvo kao europa ali sam protiv ulaska u eu,iz povijesti smo već naučili da kad uđemo u zajednicu s nekom zemljom pošteno nahebemo,eto primjer su mađari,austrijanci i srbi ,što su hrvati ikad imali koristi u tim zajednicama

Ne, nama je jedino bilo dobro dok smo bili u nekoj "zajednici". Npr, sve kaj sad imaš u hrvatskoj, je napravljeno TADA, odkad imaš hrvatsku, nemaš ništa, sve uništeno/zatvoreno. Za vrijeme Austro-Ugarske smo bili među svjetskim velesilama uz SAD, Japan, SSSR i slične. Što po ekonomiji i razvoju, što po vojnoj VELESILI. Sva brodogradilišta koja imam (uništavamo) su iz ONOG doba, sve ceste, putevi, tvornice više/manje, su iz onog doba. Ono kaj nije iz tog doba, iz doba je Jugoslavije.

Tak da to da nam je loše dok smo pod tuđim vodstvom je laž.

Vidim da ti povijest nije bolja strana.

Ono što ti tvrdiš je samo mrvicu istina. U to vrijeme se gradilo kako ti navodiš ceste,tvornice...., ali s minimalnim ulaganjem i od toga mi nismo imali profit jer su sve uzimali izrabljivači (Mađari, Austijanci, Srbi). Također Austro-Ugarska je za vrijeme stvaranja SSSR-a bila na rubu propasti jer smo mi i ostali narodi u sastavu htjeli odvajanje baš zbog  te neravnopravnosti i izrabljivanja. Prva Jugoslavija i druga Jugoslavija ista stvar samo što smo u drugu krvavo platili Domovinskim ratom. Problem je u našim uzvišenim, krasnim političarima (ne mislim samo na HDZ nego na se ostale lopove i krmad) zbog  kojih smo ovo što sve jesmo danas.

Tako da nam je DOBRO dok smo pod tuđim vodstvom je laž. {#}