1BIT pet 23.9.2022 20:21

Kome mogu u HP-u poslat upit o pošiljci?

Naručio sam predmet iz kine, za 18 radnih dana je stigao u Zagreb i sad u hp-u stoji već 15 radnih dana.
Kinez je napisao očekivani rok isporuke od 02.09 do 12.10, tak da je još u okviru.
05.09 je stigao u Zagreb, danas je 23.09 i još nije dostavljen...
Mada je od dana narudžbe, tj u transportu predmet 50 dana...
 

Jednom sam ostao i bez predmeta i bez love, jer sam pre dugo čekao na dostavu, a isto tako je zapela na hp-u kod nas, mada nije bila skupa, pa sam si oprostio, ali ova narudžba je nešto skuplja pa mi se polako tlak diže...

hrka11 uto 27.9.2022 08:14
1BIT kaže...

Pa šta seller update-a tracking info?

Znači izvisio sam...

 Daj sta ti je,seller ne radi update.On kad posalje skenira se kad paket stigne u sortirne cetnre,postanske uredemzracnu ili brodksu luku itd. ili di vec zaprimaju pa onda salju dalje...pa nece seller sidit u uredu i radit updejt posiljke koja je svrha bar coda koji se stavlja na paket,cuj seller updejta tracking.

dinos3 ned 2.10.2022 23:00

Je li imao tko slučaj da je naručio paket iz neke HR trgovine, unaprijed ga platio i nije bio u mogućnosti ga pokupiti. Nakon 5 ili 7 dana pošta vraća paket dobavljaču (ne znam-nebitno). Zanima me šta će biti s mojim novcima/paketom. Vjerojatno se razliku od firme do firme, ali pitam ako je tko imao taj slučaj kako je pošao?

dinos3 pon 14.11.2022 14:01
dindin123 kaže...

frend prodaje nesto i trenutno nemre poslat paket pa me zanima mogu li ja umjesto njega poslat pa da on primi lovu na bankovni racun ?

 Mozes

Kazes samo u posti da želiš da otkupnina ide preko bankovnog racuna. Napišeš njegov iban i tjt. 

dabar_solta_V2 sri 16.11.2022 18:06

ista situacija i meni, taipei>zagreb 8 dana, a zagreb šolta od onda do sad evo 20 dana i još nema paketa. nema smisla.

 

na mailove ne odgovaraju ili sam im na spam listi zbog par zadnjih mailova šta sam im posla nakon nedavnog duplog oporezivanja na par paketa za redom, naravno nisam trazi da mi vrate novce nego samo da mi objasne kako su uspili to postic, naravno seller s ebay-a kriv jer nisu citki podatci a to šta su preko bar koda opalili ocarinjeno pecat to nema veze, apsurd..

mitchell čet 17.11.2022 08:46
dabar_solta_V2 kaže...

ista situacija i meni, taipei>zagreb 8 dana, a zagreb šolta od onda do sad evo 20 dana i još nema paketa. nema smisla.

 

na mailove ne odgovaraju ili sam im na spam listi zbog par zadnjih mailova šta sam im posla nakon nedavnog duplog oporezivanja na par paketa za redom, naravno nisam trazi da mi vrate novce nego samo da mi objasne kako su uspili to postic, naravno seller s ebay-a kriv jer nisu citki podatci a to šta su preko bar koda opalili ocarinjeno pecat to nema veze, apsurd..

 Pazi kod mene situaciju. Paket narucen 25.10. iz Nizozemske. PostNL ga preuzima dan poslije i na trackingu pise da ce biti dostavljen od 2. do 5.11. Na trackingu nikakvog updatea do 9.11. kada je paket navodno usao u Hrvatsku i prosao carinu. Sada mene tracking PostNL-a preusmjerava na stanicu nase poste. Naravno HP tracking nema nikakvu informaciju o tom paketu. Posaljem mail posti, oni naravno ne odgovaraju, prodavac govori cekajte, a PostNL govori da su oni svoj dio posla obavili. Da taj paket dolazi od ko zna gdje ne bi nista rekao, ali dolazi iz EU. Moja nekakva pretpostavka je posto je PostNL zaduzen za vecinu paktea koji dolaze iz Kine u Europu moj paket bacen na istu hrpu s njima pa zbog toga cekam kao da ga narucujem s druge strane svijeta.

Antoniio22 čet 17.11.2022 10:08

Na trackingu od NL imaš onaj CAxxxxxxxNL tracking broj.
Što dobiješ kad njega ubaciš u tracking pošte?

Naručih i ja iz NL paket pa mi po tome piše da su ga poslali iz NL-a.
Naručih prije dva dana.

mitchell pet 18.11.2022 13:37
Antoniio22 kaže...
Na trackingu od NL imaš onaj CAxxxxxxxNL tracking broj.
Što dobiješ kad njega ubaciš u tracking pošte?

Naručih i ja iz NL paket pa mi po tome piše da su ga poslali iz NL-a.
Naručih prije dva dana.

Meni tracking od PostNL-a pocinje s 3S. Uglavnom nebitno, prodavac mi je vratio novce (100€) uz puste isprike. Sad samo cekam da mi odgovore sto cemo ako se paket evrntualno u nekom trenu pojavi.

Antoniio22 sub 19.11.2022 16:26

Da, to je njihov interni tracking. Kad ga uneseš na njihovoj stranici, ispod imaš "Follow the parcel abroad" gdje ti piše broj pod kojim ga HP vodi i gdje ga u HP trackingu možeš vidjeti. Ako je tamo, onda HP mora znati gdje je.

mitchell čet 24.11.2022 12:40
Antoniio22 kaže...
Da, to je njihov interni tracking. Kad ga uneseš na njihovoj stranici, ispod imaš "Follow the parcel abroad" gdje ti piše broj pod kojim ga HP vodi i gdje ga u HP trackingu možeš vidjeti. Ako je tamo, onda HP mora znati gdje je.

 E vidis, fora je u tome kad ja kliknem "Follow in another country" mene prebaci na stranicu HP-a gdje je vec ukucan tracking broj koji pocinje sa 3S i pise da o paketu nema nikakvih informacija. Znaci da ga HP nikad nije preuzeo. Neki zakljucak je da je paket zapeo u nekom limbu izmedu carine i HP-a.

Antoniio22 čet 24.11.2022 15:20

Na to ne možeš kliknuti, tako da ne znam što točno klikaš.

To ti ovako izgleda kao na slici, imaš dva koda i taj 3S ti ne znači apsolutno ništa.
Nađi ovaj tracking broj ispod ovoga "Follow the parcel abroad" i taj broj iskopiraj u HP.

dabar_solta_V2 čet 24.11.2022 16:02

jucer po ko zna koji put zva hp službu za korisnike i nakon petnaestak minuta slušanja one iritantne gitare ko u t-kom-a mi se covik napokon javi i kaže da nezna di mi je pošiljka ali da vidi da je došla u zagreb 27.10.
ali da to nije njihov problem i da oni ne mogu ništa napravit nego da se javim prodavatelju da napravi neku međunarodnu potražnicu ili tako nešto.

cudo ili ne evo baš danas dobi paket. ali to nije sve.

naravno naplaćen mi je pdv opet iako je pdv plaćen odma i naplaćeno mi je ko da je pošiljka bez ioss-a iako je na pošiljci oćito naznaćen ioss broj ogromnim slovima da i ja koji nemam pojma šta je ioss mogu vidit.

nisu neki novci al ovo je već ko zna koji put da mi je sve duplo naplaceno a da ne spominjem ovih mjesec dana lakrdije.

 

slike u privitku jer im ionako nemogu ništa pa neka ih bar malo reklamiram.

Bernard Huky Hux pon 28.11.2022 15:27

Danas su me zvali iz Hrvatske pošte da je netko zeznuo pred mjesec dana te da mi nisu naplatili carinu za paketić iz V. Britanije. U pitanju je cd- igra za playstation. Ja sam već tu igru odigrao i prodao. Rekli su mi da će mi poslati na adresu račun, gdje sam podstanar. 

Ima netko isto takvog iskustva? Savijet? 

Marcek555 uto 6.12.2022 23:59
domac5 kaže...

Kak je moguce da naplate 97 kn dostavu a na stranici pise 66?

 Jer ti dodaju osiguranje paketa , dostava recimo drugi dan do9h-do12h-15h i slicne gluposti

 

Tako meni bilo gledam cijenu dostava drugi dan do 9h 75kn, a recimo do 15h 60kn

 

Cim napises vrijednost cijena skace, do 100kn jedna preko druga

 

Mozes stavit otkupninu 1000kn a vrij3dnost 0 pa ti odmah bude manja postarina

 

Pazi samo kada popunis za paket24 onaj papiric i kada ga predas da oni tamo jos ne doznace koju tocku jos

KiX777 uto 27.12.2022 11:29

Koji su ovo idioti, pa to nije normalno.
Naručim proizvod, plaćanje pouzećem, dostava na kućnu adresu i slučajno odem danas vidjeti status i vidim da je netko samostalno preusmjerio paket na paketomat i da me tamo čeka. Dostavljaču se vjerojatno nije dalo dostavljati..

Nemam riječi, daleko najgora kurirska služba

Haf932 uto 27.12.2022 11:50
KiX777 kaže...
Koji su ovo idioti, pa to nije normalno.
Naručim proizvod, plaćanje pouzećem, dostava na kućnu adresu i slučajno odem danas vidjeti status i vidim da je netko samostalno preusmjerio paket na paketomat i da me tamo čeka. Dostavljaču se vjerojatno nije dalo dostavljati..

 Pa šta onda paketomatu ostavljaš novce ?

cvaja997 uto 27.12.2022 13:07

A meni onda GLS šalje upitnik o zadovoljstvu. Plaće radnika su im do 7000 kuna. Rade od cca 7 do 18 većinom jer ne stignu raspeljat tolike pakete. Onda se netko žali kak su radnici nad*kani. Naravno ima kućica u kojoj sam napisao čitabicu, prema glsu. Ne znači ništa osim meni samome. I onome koji čita, barem se nasmijao.

dado16 uto 27.12.2022 14:11
cvaja997 kaže...

A meni onda GLS šalje upitnik o zadovoljstvu. Plaće radnika su im do 7000 kuna. Rade od cca 7 do 18 većinom jer ne stignu raspeljat tolike pakete. Onda se netko žali kak su radnici nad*kani. Naravno ima kućica u kojoj sam napisao čitabicu, prema glsu. Ne znači ništa osim meni samome. I onome koji čita, barem se nasmijao.

 Ja sam radio u njemackoj za 2k eura i jedva sam cekao da završim, od 7 do 18 i nemas kad ni potrošit novce. Ne znam kak naši trpe za duplo manju placu.(prije cca 12 mj su mi nudili u glsu kod nas, i placa im je 4500 kn)