Tole1710 uto 27.12.2011 23:13

Dali mi neko moze preporucit neki dobar filter za vodu?Imam bunar al nikad nije cist uvjek ima nekih trunja i nekih gluposti pa da filter to profiltrira.Voda je cista nije mutna.Jednostavno vise nemogu smislit ovu gradsku vodu ,tak mi je odvratna.

Mr.Inferno čet 30.11.2023 12:06

Da ne otvaram novu temu, ova će poslužiti također.

 

U zadnje vrijeme gledam filtere za vodu, ajmo reći priključak na slavinu bi bila najbolja opcija ovdje. Filtriranje kamenca i klora.

Ima toga kod nas ali ne mogu naći konkretno iskustvo od nekoga tko je koristio. Marke su npr Brita i Aquaphor.

 

Gledam nešto cjenovno prihvatljivo, ali da sam siguran u neku učinkovitost. Znam da Zepter filter postrojenje od 1300eura odrađuje posao perfektno, ne samo kamenac i klor nego i sve ostalo neželjeno u vodi, ali to je prilično velika investicija o kojoj ću nekih kasnijih godina razmišljati.

 

Može li tko podijeliti svoja iskustva ovdje?

Stric_Jura čet 30.11.2023 12:26

Ja sam s Brite prešao na Aquaphor - jeftiniji su filteri...

 

uglavnom osjeti se razlika u tvrdoći vode, tj. manje nam ostaje kamenca nego bez filtera...

 

nije čudotvoran jer je ipak brz, za 15-ak sekundi isfiltrira 2 dcl vode, dakle ograničenoo je kemijsko djelovanje filtera, ali je definitivno bolja voda (i okusom, neutralnija je)...

 

ali nije za neko jače onečišćenje...

 

tako da ako imaš problema:

 

a) novi zdenac

 

b) filter postrojenje

 

 

ti ne gine

Mr.Inferno čet 30.11.2023 13:24

Hvala, odlične informacije!

 

Niti ne očekivam čuda u filtriranju, ali ovdje u Istri voda je prilično bogata kamencom, pa ako ga mogu djelomično čak filtrirati, bio bi zadovoljan.

 

Koji model koristiš ako možeš podjeliti?

 

Meni ovaj od njih izgleda pristojno: Aquaphor Modern model 2

millennial sub 2.12.2023 18:59
Tole1710 kaže...

Dali mi neko moze preporucit neki dobar filter za vodu?Imam bunar al nikad nije cist uvjek ima nekih trunja i nekih gluposti pa da filter to profiltrira.Voda je cista nije mutna.Jednostavno vise nemogu smislit ovu gradsku vodu ,tak mi je odvratna.

 Koristimo Aquaphor valjda već 15 godina. Filteri su povoljni, a voda je provjereno čišća i bolja. Imaju i modele koji se ugrade na dovod pa se sva voda filtrira, što je dobro i za razne uređaje u kući poput mašine za rublje ili pranje suđa.

 

Za bunar sam čuo da je dobar šungit pa možeš i to pogledati.

keyser_soze pon 22.4.2024 07:38
Stric_Jura kaže...

Ja sam s Brite prešao na Aquaphor - jeftiniji su filteri...

 

uglavnom osjeti se razlika u tvrdoći vode, tj. manje nam ostaje kamenca nego bez filtera...

 

nije čudotvoran jer je ipak brz, za 15-ak sekundi isfiltrira 2 dcl vode, dakle ograničenoo je kemijsko djelovanje filtera, ali je definitivno bolja voda (i okusom, neutralnija je)...

 

ali nije za neko jače onečišćenje...

 

tako da ako imaš problema:

 

a) novi zdenac

 

b) filter postrojenje

 

 

ti ne gine

Razmišljam i sam preći na Aquaphor s brite jer vidim da su filteri jeftiniji a traju duplo duže. Može kratak info kakav je okus vode u usporedbi s Britom? Da li ima razlike?

 

Probao sam one filtere iz Mullera, ali nekako mi je "ukusnija" voda iz maxtra filter pa sam odustao. Sada gledam Aquaphor sa valjkastim filterom...

 

Hvala unaprijed.

 

 

darkborg pon 22.4.2024 08:57

Evo da i ja pitam, voda kao voda nam je ok ali je prepuna kamenca i to je zapravo jedini razlog zašto kupujemo flaširanu. Ako kupim neki od ovih vrčeva, koliko kamenca mi on može ukloniti? Nije neka lova ali da ne bacam novce bezveze ako neće biti neke značajne razlike. 

Ili mogu i uzeti ovaj gore navedeni AQUAPHOR PROVENCE ako on može bolje filtrirati kamenac?

Može i savjet za nešto sasvim drugo što je možda bolje, ali da nisu nikakve velike instalacije jer sam u najmu, znači vrč ili montaža na slavinu.

Stric_Jura pon 22.4.2024 09:36

a gle, pomoći će ti, skida dosta kamenca da ti se aparati manje oblažu (el. grijalo) kamencem...

 

vidio sam u Kauflandu Aquaphor vrč za 15 €, a ja sam ga uzeo u Plodinama kad je bio 9 !

 

Dakle, definitivno uzmi, sitni su to novci za ipak poboljšanje kvalitete vode...

keyser_soze pon 22.4.2024 12:31
Stric_Jura kaže...

a gle, pomoći će ti, skida dosta kamenca da ti se aparati manje oblažu (el. grijalo) kamencem...

 

vidio sam u Kauflandu Aquaphor vrč za 15 €, a ja sam ga uzeo u Plodinama kad je bio 9 !

 

Dakle, definitivno uzmi, sitni su to novci za ipak poboljšanje kvalitete vode...

 A kakav je Aquaphor prema Briti? Okus vode, itd...?

millennial uto 23.4.2024 15:08
darkborg kaže...

Evo da i ja pitam, voda kao voda nam je ok ali je prepuna kamenca i to je zapravo jedini razlog zašto kupujemo flaširanu. Ako kupim neki od ovih vrčeva, koliko kamenca mi on može ukloniti? Nije neka lova ali da ne bacam novce bezveze ako neće biti neke značajne razlike. 

Ili mogu i uzeti ovaj gore navedeni AQUAPHOR PROVENCE ako on može bolje filtrirati kamenac?

Može i savjet za nešto sasvim drugo što je možda bolje, ali da nisu nikakve velike instalacije jer sam u najmu, znači vrč ili montaža na slavinu.

 drastično će smanjiti količinu kamenca, ne 100%, i dalje ga ima, ali recimo ranije smo morali ono kuhalo za vodu čistiti svaka 3-4 dana sada je to svakih 20-25 dana. uz to čisti vodu i od drugih gadarija i nije skup. imaš kupiti paket od tri filtera direktno kod zastupnika za dobru cijenu. pišem za Aquaphor, njega koristimo već godinama.

 

keyser_soze kaže...
Stric_Jura kaže...

a gle, pomoći će ti, skida dosta kamenca da ti se aparati manje oblažu (el. grijalo) kamencem...

 

vidio sam u Kauflandu Aquaphor vrč za 15 €, a ja sam ga uzeo u Plodinama kad je bio 9 !

 

Dakle, definitivno uzmi, sitni su to novci za ipak poboljšanje kvalitete vode...

 A kakav je Aquaphor prema Briti? Okus vode, itd...?

 pojma nemam, britu sam zadnji put probao prije valjda 20 godina tako da se više ne sjećam, ali ova voda iz aquaphora je meni skroz ok, mada to ovisi vjerojatno i o samoj vodi prije filtriranja. ono što znam je da na testiranjima aquaphor ima bolje rezultate od brite i drugih, imaš youtube video pa pogledaj.