Ostalo

Električna gitara

Xbox360 Modder pon 22.9.2008 18:02

Ja sam totalni početnik i želio bi kupit električnu gitaru do 1700 kn nemojte mi pričat zašt ne uzmem akustičnu za početak jer oću električnu

i samo električnu.S toga ak zna neko neku el. đitru do 1700 kn ? Uglavnom bih sviro Gunse i AC DC više Gunse,znači trebam đitru za rock.

kompotko pon 22.9.2008 19:42
Xbox360 Modder kaže...

A vidio sam da ima u oglasniku električnih gitara s kojima dobiješ i pojačalo računo sam ja na to , samo neznam koje su gitare dobre ?

 Za te pare nadješ solidno. Pogledaj u oglasniku gitare do cca. 1400kn, a za ostatak kupi neko pojačalo... Za 1400kn ti je manje-više sve isto, tak da fulati ne možeš. Gledaj ono kaj ti lijepo leži u ruci...
i_rambo_plache pon 22.9.2008 19:54

Ako ćeš kupovati prek oglasnika uvijek pregledaj gitaru prije neg ju kupiš. Iako ti ja, pošto si početnik, ne preporučujem da kupuješ prek oglasnika, gitare nisu drastično jeftinije, a u nekom guitar-shopu imaš specijalizirane trgovce koji pronađu gitaru za tebe.

 

Kao što je kompotko rekao, za te pare nema velikih razlika između gitara, al bi ti preporučio Fender Squier Strat (1519 kn), Fender Squier Bullet (1149 i 1259 kn) cijena ovisi o modelu ili Yamahu Pacificu 112, al nje nema u katalogu Megamuzike...

 

Najbolje da otiđeš u neki guitar-shop i tražiš trgovca da ti pomogne nać gitaru...

 

I još se raspitaj na drugim forumima na kojim ima više gitarista i znalaca za gitare... Osmijeh

1domagoj1 pon 22.9.2008 20:27
crystal6 kaže...

Ako hoćeš dobro a jeftino pojačalo mislim da nema boljeg od Micro Cube-a. Dođe 999 kn i ima distorziju ugrađenu.

 Ili probaš sam sastavit pojačalo ako se razumiješ u to..
Faerdhur uto 23.9.2008 08:09
i_rambo_plache kaže...

Fender Squier Strat (1519 kn), Fender Squier Bullet (1149 i 1259 kn)

 
Mene zanima ova tvoja informacija - jel s to kopije, ili imitacije, Fendera ili su to prava marka po ovakvim cijenama?! Gdje?


dariognr uto 23.9.2008 12:08

Ma odi na forum specijaliziran za ta pitanja. www.gitare.info

 

Inače, za te novce možeš kupit niš posebno. Svaki proizvođać, se bazira na istim karakteristikama, kod tako jeftinijih gitara. Bolje uštedi još malo do 2000 kn i kupi si neki Cort. Ja sam kupio Cort M600 i super mi je, samo dođe 3600 kn.

Faerdhur uto 23.9.2008 13:59

 

Za fino sviranje me zanima klasika (Stratocaster) jer ima izvrstan omjer raspona pragova i širine vrata, a za dušu bi mi dobro došla Dean V, premda je grublja na vratu od ove prve.

 

Dean V je vani oko $1000, a Stratocaster još više.

 

Čekat ću priliku, ne žurim.

 

 

i_rambo_plache uto 23.9.2008 14:05
Faerdhur kaže...
i_rambo_plache kaže...

Fender Squier Strat (1519 kn), Fender Squier Bullet (1149 i 1259 kn)

 
Mene zanima ova tvoja informacija - jel s to kopije, ili imitacije, Fendera ili su to prava marka po ovakvim cijenama?! Gdje?


Squier je poseban odjeljak Fendera koji izrađuje, ajde nazovimo ih "kopije" Fenderovih električnih gitara/baseva. Fora je u tome da su to gitare lošije kvalitete nego pravi Fender, iako su one savršene za početnike. Squieri se izrađuju u SAD-u, Mexiku, Kini, Japanu, Koreji i Indoneziji, ali to nije od neke prevelike važnosti, više trivijalna stvar.

Da malo osvjetlim lice Squiera, njega su koristili i mnogi glazbenici (ne znam koji, ali jesu mnogi) i ja čak razmišljam o kupnji Fender Squier Strata, a ima i ljudi koji ga hvale.

Također, ima i kvalitetnih Squiera koji mogu konkurirati prosječnim gitarama, ali naravno oni koštaju oko 2000+ kn.
 
kompotko uto 23.9.2008 15:11

Squier je ok gitara, dok ne probaš nešto bolje. U usporedbi s oriđiđi Fenderom, Squier je veslo. Loša elektronika, jadno drvo itd. Za početak je ok gitara, ali kad u ruke primiš pravu, kvalitetnu gitaru, razliku osjetiš....

Baotica uto 23.9.2008 15:36

Ma nije kod Squiera drvo loše, već je elektronika pušiona, barem u usporedbi sa originalom, ali za početnika je solidna gitara, nema svrhe ubiti u orginal soma eura a za 6 mjeseci te prođe volja za đitrom.

 

A pod obvezno kupi multiefekt kutiju, moja preporuka je Korg Pandora PX4, zahvalno malo čudo, imam ju več par godina i fenomenalna je to stvar.Naime električnu gitaru svirati bez efekata je ko masturbacija vs sex sa ženskom, može se ali nije to prava stvar.

 

Ali meni je ipak prava stvar Akustična đitra sa aktivnom elektronikom, ali nemreš je baš kupit za jeftine pare, ono možeš kupiti neko jeftino kinesko sranje, ali obično ili ima loše načinjen vrat (pragovi su postavljeni za krasan ku... pa neki tonovi zvrnče, ili elektronika u kombinaciji sa multiefekt kutijom šumi ili imaš lagani hum efekt).Tak da si ipak kupi Squier jer je relativno jeftin i omjer pare kvaliteta je više nego dobar.

 

Naravno kad dođeš u dućan, svakako uzmi gitaru u ruke i traži trgovca da ti je spoji na pojačalo (bez efekata, čisti zvuk), i vidi kako ti leži u ruci i dali ti se sviđa boja tona, idi po vratu prag po prag na svim žicama (kod jeftinih gitara zna se desit da sjebu upiknuti prag kak treba pa ti ton zvrnči, isprobaj sve položaje pickupa, opiči par akorda malo žešće da vidiš kako gitara drži štimung, itd).

Faerdhur uto 23.9.2008 16:00

 

Po meni, najprije treba gledati za koju namjenu je ta električna gitara, pa tek onda elektroniku, pa drvo, pa izradu.

 

Što time mislim? Grubi primjer:

 

Kao rocker ili bilo kakav član nekog benda najviše ću svirati, recimo, ritam, rifove, itd. onda u tom slučaju idem na sabijene pragove, grublju izradu vrata, da hvatovi budu lakši. (u mom slučaju Dean V izbor, a i atraktivna je za malo "paliti se")

 

Ako ću svirati više solo dionice, ili općenito "birkati" prstima po žicama, a manje mlatiti hvatove, naravno da ću uzeti Stratocaster jer ima finiju izradu vrata, bolji razmak među pragovima, niže žice, itd.

 

Poslije odgovora na ovo pitanje samome sebi (što želim uglavnom svirati?) idu pitanja kvalitete, elektronike, itd.

 

A netko kao ja i mnogi u HR, koji nemamo novca za bacanje, uzet ćemo optimalni omjer da nam đitra služi za sve Smijeh

 

 

i_rambo_plache uto 23.9.2008 19:22
Xbox360 Modder kaže...

Kakve su cijene Yamahe Pacifice i Fender Squiera u tom guitar shopu ?

Jel su manje od 1800 KN ?

 U mom prvom postu u ovom topicu sam napisao cijene Squiera i kao što već rekoh Yamahe Pacifice nema u katalogu od Megamuzike. Ne znam dal ju drže u dućanu...
scorpion667 sri 24.9.2008 02:26
Xbox360 Modder kaže...

Mislim si uzet Yamahu Pacificu

 

  Nećeš pogriješiti s njom. Ima solidan zvuk i, što je možda početnicima najvažnije, jako lijepo urađen vrat tako da se nećeš osjećati kao da si kopao kanale cijeli dan (inače taj "efekt" kopanja kanala se najčešće javlja kod jeftinijih SX gitara). Ja sam kao početnik bio kupio Yamaha Pacifica 012 i dan danas na njoj rado zasviram.

EDIT: Ako ima, pogledaj i Johnson gitare. Imaju za nijansu bolji zvuk od yamahe. 
kruška sri 24.9.2008 12:46

Yamaha Pacifica 012 nije loša gitara za početnike, što više ima jako lijepi sound koji zvuči nešto između Fendera i Ibaneza, međutim kao što si naveo ti bi svirao Gunse na nju, tebi onda treba gitara koja ima dva humbucker pick up-a, jer ti sound neće biti niti približan Gunsima. Pogledaj si malo po oglasnicima i kupi neki slabiji model Ibaneza, jer se ispalati dati malo više love, a dobit ćeš dosta dobar sound.

Osobno posjedujem Ibaneza:

http://www.ibanez.co.jp/world/country/frame_slovenia.htm

i Fendera stratocaster model Eric Clapton Iz 72`godine. Oba dvije rade jako lijepo ali Fender je Fender.

i_rambo_plache sub 27.9.2008 15:56
Xbox360 Modder kaže...

Ljudi kaj mislite o Epiphone gitarama ?

 Epiphone za Gibson je isto kao i Squier za Fender.

Znači, malo lošija kvaliteta, ali možda i najbolji izbor za početnika... Epiphone/Gibson imaju naglasak na brutalnijoj i hard muzici, dok su Fenderi pretežito za blues/funk/rock muziku...
Xbox360 Modder kaže...

BTW koji su dobri proizođači pojačala ?

 Jedni od najboljih su Marshall i Peavey, a mislim da bi tebi dobro došlo pojačalo do 15 W, možda čak i manje s obzirom na svotu koju namjeravaš potrošiti... Probaj naći pojačalo s već ugrađenom distorzijom i s utorom za slušalice (korisno za svirku po noći).
Xbox360 Modder sub 25.10.2008 16:37

Evo ljudi sad sam suzio izbor na tri gitare :

Epiphone Les Paul 100 - 1800 kn

Squier Strat - 1500 KN

Epiphone Les Paul Special 2 - 1500 kn

 

Meni se najviše sviđa lp100 gledo sam na youtubeu zakon je gitara za te novce.

Al mislim da je Squier Strat kvalitetniji.

A ako uzmem lp100 promjenit ću pickupove najvjerojatnije ću kupit Seymour Duncan Alnico Pro-II (nekoliko mjeseci nakon što kupim gitaru.)

 

Evo LP100 neki video :

 

http://www.youtube.com/watch?v=Lt2vHYeUs0g

 

 

i_rambo_plache sub 25.10.2008 16:45

To su gitare sličnih kvaliteta, mislim da je to najbolje što možeš dobiti za te pare.

 

Ali nemoj zaboraviti pojačalo. Računaj da će te pojačalo koštati još nekih 700 kn...

 

I svakako isprobaj gitaru prije nego što kupuješ. Možeš pitati i trgovca da ti odsvira neku stvar da čuješ kako zvuči... Isprobaj i kako ti leži u ruci.